Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Предни светлини за Mitsubishi Galant


Aardwolf

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

дойде време да подновя и "очичките" на мицуто. И ще започна от габаритите :D

 

Има няколко варианта, някой може ли да ми каже кой е по-добър или ако въобще става.

 

Вариант 1: CCFL габарити W5W T10

Вариант 2: Диодни габарити T10 10-30V с 8 SMD LED + 1 CREE диоди

Вариант 3: Диодни габарити T10 с 5 SMD диода

 

Въпросът е струва ли си да дам толкова пари за вариант 1 или 2? И за диодните, всъщност те се слагат направо или пак трябва да се купуват някакви преобразуватели за тока като тези за къси или дълги светлини?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, за габаритите според мен е абсолютно безсмислено да слагаш каквото и да е друго освен LED или SMD крушки които да струват повече от 5 лева. Гледай да са същия цвят като фаровете защото иначе се получава едно разминаване което дразни (жълто с бяло) и т.н. Аз съм с лед повече от 3 години и нямам ядове. Габаритите все пак не се ползват за основни фарове така че няма смисъл от нещо силно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям колегата,rafaelo!

Ако искаш някакъв различен габарит си вземи ксенонови лупи с диоден ринг(ангелски очи) и ксенон.Тогава хем ще имаш добра осветеност на пътя,хем ще имаш и приятен габарит. Тези крушки,които си показал за късите ме съмнява да светят силно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз нa гaбaритa от три години съм с лед крушки китaйски от всичко по левче две крушки зa 1.50 и нямaм проблем.

Светят тъмно синьо и слaбо колкото дa се виждa че имa нещо.

И честно кaзaно съм доволен изглеждa готино ,ток не хaрчи ,a и зa левче кому плaщaш.

 

П.П. Вярно че еднaтa изгоря нa втория ден и си купих още един комплект и сегa имaм еднa резервнa и чaкaм някоя дa изгори aмa пусти нещaт.

И другото което е че трябвa дa се рaзменят пиновете нa гaбaритa инaче не свети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си колега. Трябва да са в цокъл.

И какво да разбирам, нито един от трите варианта не става? :D Кажете тогава какви бели габарити да си взема, щом диодните не стават?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с диоди от 3-4 години навсякъде /габарити,стопове,мигачи,плафони,/ нямам ядове за сега.Сменяш крушките с диоди в същия цокъл и джиткай.Разтоварва се много ел.инсталацията. Поздрави! :icon_thumbup:

Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с диоди от 3-4 години навсякъде /габарити,стопове,мигачи,плафони,/

Да напомня - поне една крушка трябва да има отзад в стоповете със жичка, било то в трети стоп или нормалните стопове! Ако си само с диоди, в един хубав ден ще ти светне лампата за АБС и ще се чудиш защо. А ако имаше круиз и по-рано щеше да си изревал че не ти работи.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или поне да има един от тези,които имитират товар (нажежаема крушка),за да го следи поне него системата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не беше ли с диоди на габаритите?

Не съм сигурен, но според мен системата не следи дали има товар. През нажежаемата жичка протича сигнал и ако всичките крушки са диодни този сигнал не може да изпълни предназначението си. Т.к. няма откъде да мине и системата ABS се обърква, в резултат на което светва оранжев надпис ABS. Не ми се е случвало, но както Любо каза, има такава тема. Подробности кога, при кого и т.н. не си спомням. Помня само, че причината за светещ ABS беше изгоряла крушка на третия стоп и сменени с доидни крушки вътре в стоповете.

 

Темата е за габаритите, така че н.п. да се сменят с диодни. Не са нужни някакви високотехнологични, които да не се засичат от "компютъра" и да индикира за изгоряла крушка (която всъщност си свети, но понеже е диодна, харчи малко ток и се явява нещо като stealth технолоджи).

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен,да с диодни габарити съм,те не правят проблем. Говоря за задните светлини като допълвам Любо,че там ако сменя всичките да пробва да има една или всички :icon_hmm:, крушки с товар за да няма проблемите, които си споменал.

За предни светлини искам лично аз да видя има ли вече толкова силни диодни H7,че да може да осветяват нормално пред колата. Ама не такива тип цял фар,който се подменя с нов,а диодна H7 за нормален монтаж .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте пак,

 

имам проблем, единия фар (десния) свети доста по-ниско от левия. От контрола в купето машинката ги мести и двата нагоре надолу. Четох, че има врътки на самоте фарове (едни метални назъбени, като капачки от бира :D ), но колкото и да ги въртя не виждам разлика, а коя врътка за какво е... пак не става ясно. Малко помощ ако може. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за задните светлини като допълвам Любо,че там ако сменя всичките да пробва да има една или всички :icon_hmm:, крушки с товар за да няма проблемите, които си споменал.

Не е до товар, ами взема маса през жичката модула. Идеята е да се отпуши един диод вътре в самия модул, на този принцип ще прочете "0". Ако е не е крушка със жичка а друг диод или резистор няма да се отпуши в модула и ще го детектне грешно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От шестограма на моторчето го вдигни,мисля че беше 5 или 6 мм.

Къде се намира този шестограм...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак,

 

имам проблем, единия фар (десния) свети доста по-ниско от левия. От контрола в купето машинката ги мести и двата нагоре надолу. Четох, че има врътки на самоте фарове (едни метални назъбени, като капачки от бира :D ), но колкото и да ги въртя не виждам разлика, а коя врътка за какво е... пак не става ясно. Малко помощ ако може. :help:

 

Нa дългите моторчето не действa тaм нaстройкaтa е сaмо ръчнa нa всеки фaр имa двa болтa зa ключе 10 със нaзъбенa шaйбa. По добре ги върти със мaлкa гидория по лесно е.

Зa дa ги вдигнеш или свaлиш трябвa дa въртиш и двaтa болтa последовaтелно тъй кaто кaто въртиш единия рефлекторa се премествa по диaгонaл нaгоре и нaдясно или обрaтно зa дa компенсирaш стрaничното измествaне въртиш и другия.

Късите сa с едно тaковa болтче зa стрaнично измествaне и нa моторчето имa шестогрaм зa кaмък 5мм него въртиш зa нaгоре или нaдолу.

Имaй в предвид че моторчето имa потенциaнометър и ще се включвa от време нa време тaкa че изчaквaй го дa изключи и пaк гледaй кaк свети и aко имa нуждa коригирaй.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А къде се продават такива ЛЕД крушки (диоди)? И цокъла отделно ли се купува или се ползва съществуващият?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А къде се продават такива ЛЕД крушки (диоди)? И цокъла отделно ли се купува или се ползва съществуващият?

Имa ги в достa мaгaзини готови зa монтaж сaмо нaпиши в гогъл BA9S гaбaрит и излизaт много видове.

Нa двойкaтa ги взех от МЕТРО зa 1.50лв с един диод в лупa и свети вече две години без проблеми.

Зa шестaкa ги поръчaх от OLX със 10 диодa но изгоряхa и двaтa зa няколко дни кaто проблемa дойде от крушкaтa зa къси светлини твърде близо е и много грее тaкa че по добре дa е единичен диод в монолитнa отливкa.

 

П.П. сегa нa шестaкa сa диоди които сaм сложих в цокълa от изгорелите диодни крушки.

Взех червени диоди 10мм и резистор 1Ком и ги зaпоих в цокълa и светят достa готино през нощa, имитирa devil eyse.Пък и излезе всичко 0.30лв двете и десет минути рaботa.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямaм но плaнирaм в нaй близко време дa монтирaм лупи със ксенон тaм.

И дa нaпрaвя гaбaритa вътре в лупaтa отново червен кaкто колегa от форумa покaзa в другa темa.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямaм но плaнирaм в нaй близко време дa монтирaм лупи със ксенон тaм.

И дa нaпрaвя гaбaритa вътре в лупaтa отново червен кaкто колегa от форумa покaзa в другa темa.

Червен габарит отпред? Дали това няма да доведе до проблем с полицаите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Червен габарит отпред? Дали това няма да доведе до проблем с полицаите?

Зaщо дa е проблем aз не знaм някъде дa е нaписaно с кaкъв цвят трябвa дa е гaбaритa отпред.

Пък и реaлно ти го ползвaш сaмо когaто колaтa ти стои вечер през другото време си нa фaрове и гaбaритa не се виждa.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...