Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Кой къде зарежда?


Paveto

Препоръчано мнение

Да лъже най-малко но и горивото да е добре... За да не стане като моя старец - през еди колко си време я дюзи, я помпа... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Почти половината бензиностанции продават бензин менте, ето скорошна информация http://btvnews.bg/article/bulgaria/ikonomika/pochti-polovinata-ot-benzina-i-dizela-v-balgarija-sa-mente.html

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента в Shell и ОMV цената на газта е 1.08 лв./литър. С намалението излиза още по-малко. :)

В България всички бензиностанции, поне 70% от горивото го взимат от Лукоил :) следиш цената тук: www.lukoil.bg и на всичките места е такава с максимум 2-3ст. разлика :) .. а вече почти всички вериги имат карти за намаление ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Избягвам ОМВ вече. Конкретно във Варна ОМВ на бул.Сливница, ОМВ - ЖП Гара и ОМВ на Автогара. И на трите бензиностанции успяха да съберат над 45 литра бензин резервоара на Фиестата, който е 42л. :D Шел не бях ползвал много отдавна, но отскоро само там зареждам. Понеже пълнч резервоара с 95 всяка седмица (даже и два пъти на седмица) и карам доста, разлика в поведението на автомобила от към качество не съм усетил, само количеството е каквото трябва в ШЕЛ-а. Лукойла имам смесени чувства, но там си мисля, че са на франчайз и каквото уцелиш, както е с РОМ Петрол-а.

 

И аз съм така. Зареждам от големите вериги, общо взето, без ОМВ. Скапано им е горивото и това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Основно на Ромпетрол, горивото им е хубаво, газта също. Засичал съм и на бензин, и на газ с една и съща скорост по един и същи маршрут един литър надолу разход в сравнение с гориво от ОМВ или Лукойл. Ако няма ромпетрол , търся Еко, пак съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми сз само на Ромпетрол зареждах от по-силния бензин и ето го резултата... Да не се повтарм сега :) разочарован съм от тях...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами бензинджиите лъжат с горивото, производителите с разхода.... - http://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/koj-lyzhe-naj-mnogo-za-razhoda-na-gorivo-6027183

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен навсякъде лъжат с количеството, аз вече 3 месеца сипвам в новата бутилка газ, която е 41 литра по паспорт. Досега, на която и да е верига, ми пълнят по 43-45л. газ в бутилката. Това е абсолютно безобразие :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам главно на Лукойл и съм много доволен. Последно като зареждах на ЕКО заредих 43л газ , при нормално зареждане на всички други бензиностанции от около 40-41л.

На Шел съм зареждал няколко пъти и съм забелязал , че минавам по-малко километри , отколкото ако заредя на Лукойл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз снощи заредих 41 литра на една б-ция на ОМВ , при положение че бутилката ми пълни 28л и съм имал около 5-7 литра още......то и друг път ми са зареждали повече, но тези биха всякакви рекорди....... :icon_doh:

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз снощи заредих 41 литра на една б-ция на ОМВ , при положение че бутилката ми пълни 28л и съм имал около 5-7 литра още......то и друг път ми са зареждали повече, но тези биха всякакви рекорди....... :icon_doh:

 

И какво ти казаха от бензиностанцията? :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз снощи заредих 41 литра на една б-ция на ОМВ , при положение че бутилката ми пълни 28л и съм имал около 5-7 литра още......то и друг път ми са зареждали повече, но тези биха всякакви рекорди....... :icon_doh:

От години не зареждам на ОМВ точно поради тази причина. Случвало ми се във вериги в различни градове и места и винаги са лъгали в количеството. Конкретно за газ става въпрос, но предполагам и при другите горива няма да е по различно положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ не съм зареждал от 6-7 години след като ми даде 16/100 разход при положение,че навсякъде другаде ми даваше 10/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И какво ти казаха от бензиностанцията? :mad:

........ами почнаха да извъртат,сучат и т.н...първо беше " ама вие сигурни ли сте че бутилката е толкова.....???" след като им начесах тиквите,минаха на "защита" :D " ами не знаеме, ние само зареждаме, ама няма го управителя ,бла бла ........" :D звънях и на Ленков да го питам точно колко ми е бутилката, ма той не вдигна ,но аз винаги сипвам догоре и няма как да не знам......пазя касовата бележка, но мисля нищо да не правя,просто не ми се създават излишни главоболия.........

А иначе аз ОМВ изключително рядко зареждам точно поради тези причини,които изброихте, но ме мързеше да направя обратен завой да отидя до ЕКо-то,което и то не е цветущо,но все пак там съм зареждал 100-ци пъти , да не казвам хиляди и не е имало проблем......

Иначе не усещам някаква разлика във вървенето,нито в поведението на колата, но в понеделник ще го закача на компа да видя текущите параметри на работата му.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ не съм зареждал от 6-7 години след като ми даде 16/100 разход при положение,че навсякъде другаде ми даваше 10/100.

.......точно, на мен друго ми направи впечатление,от както цените паднаха и продължават да падат, от тогава зачестиха драстично оплакванията с колите на газ че разхода им се вдигнал ......след като гледах 30-тина Хонди, Тойоти, Мицута и какво ли още не, и те си бяха ок, ме накара да мисля че всички бензиностанции надуват въздух или нещо друго.......имал съм случай, в който детонационното горене беше толкова силно, че мотора гаснеше и не искаше да работи на пр. ход......след като направих всичко ,което можеше да се направи в такъв случай, просто му изпуснах газта от бутилката(тъй като миришеше странно), заредих му за 20 лв........и "ооо, чудо, всичко се успа" :icon_doh:

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, на служебната зареждам газ само в ОМВ, защото минавам най-много километри. Нафта зареждам в Ромпетрол.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, на служебната зареждам газ само в ОМВ, защото минавам най-много километри. Нафта зареждам в Ромпетрол.

.......моята пък мина изключително малко.....поне 50-60 км по малко от обичайния си маршрут и то с повече гориво - поне на колонката така показа......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене винаги почти зареждам на празно до пълно, т.е. чак като свърши. Видя ли че подминава 38 литра им казвам да спрат, няма смисъл да ме лъжат повече от колкото са ме излъгали до момента ;-)

 

Само на ЕКО и Газпром до момента заковава точно на 37 с разлика някакви грамове, пробега винаги е почти един и същ с разлика около 10 км. Просто тая сонда се оказа доста точна от към стоп. На Лукоил могат да ми пълнят до безкрайност, просто в един момент почва да върти бавно и може така да пълни още. ОМВ ме минават редовно с 3-4 литра ако ги оставя. Ама и при тях понякога не спира, просто продължава да си пълни до безкрайност много бавно. От петрол бях доволен по едно време, ама при едно зареждане там ми се запушиха филтрите до такава степен, че като дам рязко газ минаваше автоаматично на бензин, защото не можеше да подържа налягане.

 

Сигурен съм, че от тия дето не ми харесват като бензинонстанции газ станции има и читави просто в моя район някак не ми се експериментира с нещо различно от ЕКО/Газпром.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене винаги почти зареждам на празно до пълно, т.е. чак като свърши. Видя ли че подминава 38 литра им казвам да спрат, няма смисъл да ме лъжат повече от колкото са ме излъгали до момента ;-)

 

Само на ЕКО и Газпром до момента заковава точно на 37 с разлика някакви грамове, пробега винаги е почти един и същ с разлика около 10 км. Просто тая сонда се оказа доста точна от към стоп. На Лукоил могат да ми пълнят до безкрайност, просто в един момент почва да върти бавно и може така да пълни още. ОМВ ме минават редовно с 3-4 литра ако ги оставя. Ама и при тях понякога не спира, просто продължава да си пълни до безкрайност много бавно. От петрол бях доволен по едно време, ама при едно зареждане там ми се запушиха филтрите до такава степен, че като дам рязко газ минаваше автоаматично на бензин, защото не можеше да подържа налягане.

 

Сигурен съм, че от тия дето не ми харесват като бензинонстанции газ станции има и читави просто в моя район някак не ми се експериментира с нещо различно от ЕКО/Газпром.

 

 

 

На мен досега. във всички известни (и неизвестни) вериги, на 41л. бутилка ми пълнят от 44 до 45 литра. Как стават тези работи не мога да разбера.

П.С. Кажи къде е тази Газпром да я изтествам и аз.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

eXistenZ, В Перник ли зареждаш? Аз в Перник зареждам на Лукойл, Шел, Всичките безименни и нямам никакъв проблем - в 42 литра бутилка повече от 41 не са вкарвали ( понякога клапана на сондата ми не затваря и за това пълнят 41 - обикновено е 36).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте в обема на бутилките си? При мен в 30 литрова бутилка по паспорт, никога не са ми сипвали повече от 26л, но това е доста рядко, вероятно при по-високо налягане. Тогава минавам съответно и повече километри. Обикновено зареждам 22л, при празна бутилка. Наблюденията ми са от 4г., като зареждам през 3-4 дена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

eXistenZ, В Перник ли зареждаш? Аз в Перник зареждам на Лукойл, Шел, Всичките безименни и нямам никакъв проблем - в 42 литра бутилка повече от 41 не са вкарвали ( понякога клапана на сондата ми не затваря и за това пълнят 41 - обикновено е 36).

 

Бутилката ми по паспорт е 41 литра. Колкото до бензиностанциите и в Перник и в София навсякъде досега са ми сипвали по 44 литра газ... Най-брутално беше на лукойла в княжево - 45 литра и малко отгоре :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как го смятате това примерно 41 литра по паспорт,пък напълнили 44 литра? Нямате ли ограничители на 80% на вашите бутилки? Ако е 41литра по паспорт,обема на самата бутилка, то трябва на 80% сондата да спира пълненето, някъде 32,8литра и да остане място,за да се свива и разширява газта от промяната на околната температура. Моята е 27литра по паспорт, би трябвало сондата да спре пълненето някъде около 21,6 литра, ако правилно е монтирана сондата. Не съм я пълнил до горе все още, за да проверя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как го смятате това примерно 41 литра по паспорт,пък напълнили 44 литра? Нямате ли ограничители на 80% на вашите бутилки? Ако е 41литра по паспорт,обема на самата бутилка, то трябва на 80% сондата да спира пълненето, някъде 32,8литра и да остане място,за да се свива и разширява газта от промяната на околната температура. Моята е 27литра по паспорт, би трябвало сондата да спре пълненето някъде около 21,6 литра, ако правилно е монтирана сондата. Не съм я пълнил до горе все още, за да проверя.

 

Както и да го смятам, 41 литра са си 41 литра, т.е. Те повече от 41 не биха могли да сипят дори и да искат - физика. Обаче на мен ми пълнят по 45! Явно за нашите родни бензиностанции законите на физиката не важат. А сега сериозно - ми лъжат, най-брутално с по 10 литра на пълнене до откат! При 41 литра бутилка - 80% са 35-36 литра, на мен ми сипват 45 литра газ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го смятам, 41 литра са си 41 литра, т.е. Те повече от 41 не биха могли да сипят дори и да искат - физика. Обаче на мен ми пълнят по 45! Явно за нашите родни бензиностанции законите на физиката не важат. А сега сериозно - ми лъжат, най-брутално с по 10 литра на пълнене до откат! При 41 литра бутилка - 80% са 35-36 литра, на мен ми сипват 45 литра газ!

.........всички лъжат,лошото е че това е тенденция,с намаляването на цените на горивата, ще се увеличават и лъжите....на мен ми изкара че колата ми харчела 28 л. газ/100 км......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...