Премини към съдържание

Смяна на автомобил


Препоръчано мнение

Колеги имам един въпрос с повишена трудност към Вас.

Знам че няма да сбъркам ако ви задам въпроса за да получа правилното мнение-дали да си сменя Галанта (2000г ТД) с Паджеро(2002г ТД).Доволен съм си от Галантеца но днес се качих на едно Паджеро и се влюбих от раз.Кутията му е автоматик(типтроник).Не съм фен на този тип шофиране,но когато го подкарах разбрах защо ги хвалят автоматите.Лесно управление,добра возия(мога да кажа,че няма голяма разлика от Галанта),голям удобен багажник(можеш да събереш два трупа спокойно).Произхода на Паджерото е ясен-от брат ми който е автомобилен техник.Имам една задна мисъл-висок данък плюс 13 на 100 гориво в градски условия,а аз карам доста в града.Дайте ми мнение за дилемата пред която съм изправен.Ще ви пусна и снимки след два дена и на двата автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, направи си правилно сметката дали можеш да го издържаш /гориво и части - нали брат ни е техник/ и ако да, питай сърцето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има такава възможност, по-добре си ги сменяйте периодично. Тази седмица един ще кара паджерото, другата галанта и т.н. В случай че и двамата продължавате да искате да си направите вътрешно-семейната врътка, давайте.

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Аз не харесвам жибове, още по-малко пък автоматик. Много хора припадат от факта автоматик и не ги разбирам. Вчера една колежка ми разказа как се возила в ГЛК 2012 (мерцедес), бил пълен автоматик, пускал си сам мигачите, сам фаровете, сам чистачките ... и вече много иска такава кола. На мен пък не ми харесва. Всеки ден спира до моя галант и не че харесвам повече моето текме, което е 2000 г., а просто този модел въобще, ама даже хич, не ми допада. На сняг дори е гола вода. Нищо не ми харесва в него. И аз съм се возил. Да, вози, тих е. И какво?! Цената му не кореспондира по никакъв начин с моите желания. На улицата да ги намеря тези пари, няма да ги дам за т`ва. По-скоро бих яхнал някакво горещо купе със задно предаване, 6- ст. ръчна или 7-8 степенен ДСГ и подобни кутии (с два съединителя и лостчета зад волана). Ето на това му викам КЕФ, от това бих изпитал истинско удоволствие. Може и комби да е, може седан да е, напр. S4, S6, RS4, RS6, Camarro, Porsche... Искам да завива, да ускорява бясно, да спира зловещо, да развива над 260 км/ч и да не харчи 16-20/100. Може и битурбо дизел. Също ме кефят. Но кола за жиб - тц, не бих ги трампил. Всеки си има предпочитания :-) .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене,вземи го това Паджеро за една седмица и си обикаляй с него по ежедневните си задачи и само му зареждай нафтата,ама от бензиностанцията,не от другата :). Сам ще разбереш за какво говоря. Нали затова я купи тая печка,да караш евтино и да си на малкия данък,а сега ще вземаш ламята Спаска ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене,вземи го това Паджеро за една седмица и си обикаляй с него по ежедневните си задачи и само му зареждай нафтата,ама от бензиностанцията,не от другата :). Сам ще разбереш за какво говоря. Нали затова я купи тая печка,да караш евтино и да си на малкия данък,а сега ще вземаш ламята Спаска ???

Ахахахаха, Светльо изкърти :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо знаеш че от както съм си купил Галантеца съм заредил само два пъти на бензиносция а съм навъртял с него 40000 км за две години и половина.Тъй че колко гори не ме притеснява.Брат ми каза че му гори 13 градско но аз мисля че на 11-11,5 дори и зимно време ще се спра.А също така много е важно и "гарнитурата" между волана и седалката.Знаеш ме че не обичам гъзарските тръгвания и че съм много спокоен и балансиран шофьор,а това е важно за разхода на горивото.За мен е важно тия коне под капака на колата да ги впрегна когато се наложи да изпреварвам камиони и т.н.Не знам кога е сменян агренажа и ролките му-там ме притеснява цифрата.Знеш че окачването на Паджерото не е толкова нежно каккто на Галанта,но така или иначе аз не съм джанлатин,знаеш как пазя.Гадното ще ми е за данъка и че на ново трябва да купувам комплекти гуми,но се замислям да слагам всесезонни.Мисля че няма да имам проблеми зимата с тях след като съм ги карал едно лято(мисля да ги напълня с азот)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Азот се слага на ниско профилни гуми,примерно на 195/50/15. А като гледам,остава вече да събереш парите и си с ново Митсубиши :icon_thumbup:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение:

Джип се купува или за офф-роуд, или за гъзария. А Мерцедес джип се купува само за гъзария :).

За града се купува малка (къса/висока) кола, която харчи много много много... малко.

Нито Паджеро, нито Галант според мен са удобни за града, ако говорим за София. Но ако говорим за Шумен, и няма да ходим в полето, аз съм за Галант. Но понеже Паджерото е техн. познато и парите сигурно са приготвени, значи съм за Паджерото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Многоуважаеми Арх. Пътко, категорично НЕсъгласен съм с мнението ти. Голямо 4по4 си е даже много удобно за градско. И на дълъг път не се усеща умора. Зависи от автомобила, разбира се.

virusa75-ако можеш да си позволиш финансово "Паджеро"-то, не го мисли повече от 3 секунди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Многоуважаеми Арх. Пътко, категорично НЕсъгласен съм с мнението ти. Голямо 4по4 си е даже много удобно за градско. И на дълъг път не се усеща умора. Зависи от автомобила, разбира се.

virusa75-ако можеш да си позволиш финансово "Паджеро"-то, не го мисли повече от 3 секунди.

........естествено че не можеш да се съгласиш.........Галанта е дълъг колкото Паджерото ,което го прави почти толкова трудно паркирането ,колкото и паджерото, само че и това не е така, защото паджерото има по малък радиус на завой, за това и се паркира дори и по лесно от Галанта........

Разликите м/у двете коли са огромни и са очевидни, аз ще наблегна само в/у подръжката им......

....по окачването им, на паджерото страда от разкрачване на задния мост, оправя се като се отиде на реглаж, но там пък ще те върнат за ремонт и раздвижване на регл. болтове, тъй като са клеасали......обаче ако не успеете да ги раздвижите, тогава се налага един голям ремонт на задния мост с рязане,набиване и т.н......същото важи и за отпред......

........мотора на Паджерото страда от ГНП,и от разтягане на веригата, разбира се всичко това -след 200к км. пробег.....ремонта на ГНП-то излиза около 1500 до 2500 лв. а на 100% рециклиране - около 4500 лв.......веригата излиза от 700 до към 1000 лв,зависи от марката ......

.......Имаш и по скъпи гуми,които едно 1000 лв. ще ти струват.......

......често страдат от датчиците по раздатката, и ЕКУ-то не може да я управлява правилно.......

Това е за дизеловите екземпляри ,ако е бензин, е по добре, тъй като разхода е същия ,само че пропан бутан......

Общо взето това са проблемите по тази кола, и като финанси горе долу подържаш Галант (поради недомислиците по окачването му и други неща )но караш истински джип,който кеф ти задно , кеф ти 4х4, кеф ти блокажи,на практика с едни хубави гуми и минаваш през всякакви терени( е, не чак така, трябва и да не подценяваш това)..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че ще си взема Паджеро ще си взема.Ама гадните джамбази искат да ебат дявола във въздуха.Аз на земята не мога да го хвана.Лукса да карам Паджеро не е ефтин но не мога да кажа че е и голям.Да-гори си малко повече нафтица,но докато се правят около Шумен магистралите все ще намирам някоя омирисана нафта на макуч.Има много шофьори дето имат големи кредити.Относно проблемите по колата-няма кола без проблеми,няма умряла жена седнала само на една пишка.Риска е ясен-затваряш очите стискаш зъби и си казваш "с тая мойта кукумявка се оправих,че една кола ли няма да мога".Кола и жена с късмет се взимат.За мен този автомобил си заслужава разходите.Просто не трябва да го карам джанлатската и може да успея да се размина някакси с по големите ремонти.Все пак както каза колегата-лукса на джипа си е друго нещо.Е друго е някой поръчков автомобил но чак до такава степен не съм пораснал.Тате ми обеща да ми купи камион като порасна,сега съм на 40г. и все още нямам камион.В момента чакаля обявите и като ми застане нещо няма да го пропусна.

Редактирано от virusa75
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...