Премини към съдържание

Купих си Mitsubishi


bonevsy

Препоръчано мнение

Днес най-после са купих Mitsubishi GALANT 2.5 V6 :icon_rock:

Сега само чакам да пристигне в BG.Сигурно повечето от вас знаят какво ми е отвътре сега с чакането.Просто не знам как ще издаржа тези няколко дни!Но толкова съм чакал,ще изтрая още малко.

Групата расте с бързи темпове :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-после са купих Mitsubishi GALANT 2.5 V6 :icon_rock:

Сега само чакам да пристигне в BG.Сигурно повечето от вас знаят какво ми е отвътре сега с чакането.Просто не знам как ще издаржа тези няколко дни!Но толкова съм чакал,ще изтрая още малко.

Групата расте с бързи темпове :icon_clap:

Айде честито........ :drinks: сега ще видиш какво значи удоволствие от шофиране........... :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами карал съм такъв Галант,но дизел.Сега наистина нямам търпение да се кача на V6.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Докарването на колата ми се отлага защото джамбазина нещо опплеска работата.Днеска ми се обадиха от Германия че ще трябва да ходя сам да си я докарам на ход :(

И сега другата седмица трябва да се стягам за път.А как ще се разбера с работодателя си ,не знам.

Обаче всяко зло за добро както е казал народа.Мойе пук да спестя някои лев,пък и 1600 км зад волана на Галант ще си е голямо удоволствие :D

Дано всичко мине безаварийно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Докарването на колата ми се отлага защото джамбазина нещо опплеска работата.Днеска ми се обадиха от Германия че ще трябва да ходя сам да си я докарам на ход :(

И сега другата седмица трябва да се стягам за път.А как ще се разбера с работодателя си ,не знам.

Обаче всяко зло за добро както е казал народа.Мойе пук да спестя някои лев,пък и 1600 км зад волана на Галант ще си е голямо удоволствие :D

Дано всичко мине безаварийно.

Пожелавам ти успех и безаварийно завръщане. Колкото до удоволствието от шофирането на тази кола, гарантирам ти, че 1600-те километра ще ти се видят малко и като се върнеш тук няма да ти се слиза от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито и направо се чудя - още ли не си запалил към Германия ? :icon_hmm:

Аз направо изринах асфалта докато си уредя, пътуване, билети , отпуски и т.н при все , че ме отне общо 2 дена подготовката пак ми се стори цяла вечност.

Иначе наистина 1600 км ми се сториха като отиване до морето тук горе-долу. Единственото , което ме дразнеше .....бяха ограниченията по пътища и магистрали .......не е честно да караш Галант по магистрала със 130 , но все пак спазвай ги , за да нямаш излишни разходи B) . Айде и да се похвалиш като "приземиш" собствения си :plane: в родината. Успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Положението ми с работодателя ми е малко деликатно и затова е малко трудно урежданетос отпуска.

А и утре заминавам за Турция да гледам на живо Moto GP.Малко повече ангажименти се струпаха ама ще дерзая възможно най-скоро да сам тръгнал за Германия.

За спазването на ограниченията малко се съмнявам че ще ги спазвам навсякаде,особено в Австрия.Там всеки натиска колкото може. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Колеги, да ви се оплача!

Не стига че ме излъгаха с докарването на Галант-а,ами на всичкото отгоре и парите които бях приготвил за тази цел отидаха за разходи за паркинг(понеже просрочихме датата на вземане на автомобила от автокъщата и собственика започнал да начислява ежедневна такса) за номера за да може да се махне от автокъщата,и за бензин=350 Euro! И всичко това за да се премести колата на 70 км от автокъщата.

И сега Галант-а все още си седи в Германия а аз нямам и пари да си го докарам :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви се оплача!

Не стига че ме излъгаха с докарването на Галант-а,ами на всичкото отгоре и парите които бях приготвил за тази цел отидаха за разходи за паркинг(понеже просрочихме датата на вземане на автомобила от автокъщата и собственика започнал да начислява ежедневна такса) за номера за да може да се махне от автокъщата,и за бензин=350 Euro! И всичко това за да се премести колата на 70 км от автокъщата.

И сега Галант-а все още си седи в Германия а аз нямам и пари да си го докарам :icon_crying:

лоша работа :icon_hmm:

а дал ли си някакво капаро?ако не си,не ли по лесно да намериш друг ГАЛАНТ със същите характеристики?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата я платих цялата(мои хора в Германия) обаче я оставихме да стои в автокъщата докато джамбазина с които се бях договорил предварително отиде да я вземе.Собственика на автокъщата каза че колата може да остане при него 4 дена.Уговорката с тоя които щеше да ми я докара беше че до 3-4 дена колата ще е натоварена и ще пътува за БГ.Обаче точно след 4 дена ми се обади и каза че няма да ми докара колата и да се оправям.И докато моите хора в Германия намерят време да отидат до автокъщата(все пак си имат работа а и тя се намраше на 70 км от тях) минаха още 4 дена.За тия 4 дена такса паркинг,вадене на временни номера за да може да се движи по пътищата в Германия за да могат да приберат колата да стои поне при тях а не в автокъщата и за бензин се събраха 350 Евро.

така потънах 700 лв. и колата си ми стои в Германия без да имам някаква вина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Първо да кажа едно евала на човека, че си се спрял на това зверче. От 2 седмици и аз съм собственик на такава "гадинка" :rolleyes:. А относно нещата по Германия (от там пристигна заветната машина) спокойно това е нормално нещо. Аз поръчах една кола после стана провал пък се мина през друга и накрая взех трета (която се оказа по-добра от предишните две - евала на човека как си я беше подържал). Така че само се въоръжаваш с търпение и само да ти пожелая успех. :good: Така семейството ще порастне с повече :mitsu-smiley: :first: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази история ми се вижда супер съмнителна... Каква такса??? Колата е твоя и единственото което търговеца може да направи е да извика паяк да я махнат от терена му. Освен автокъщата да е едновременно и паркинг. Ако не е, никой няма право да ти мръдне собствеността. И какви са тези такси, аз веднъж си оставих колата няколко дни на паркинг и платих около 10 евро на денонощие. Веднъж я затвориха на един паркинг и не погледнах раб. време, в 20.00 затвориха и си ходих с такси, в резултат платих 50евро паркинг, но надали са ти оставили колата на такъв... Май те премятат джамбазите, може би няма никакъв Галант, никакви паркинги...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Джамбазина изобщо не е ходил до автокъщата!

Като каза че изобщо няма да ми я натовари да я докара до БГ,аз се обадих на мойте приятели които бяха платили колата преди това.Само че уговорката с собственика на автокъщата колата била да стои при него 4-5 дена наи -много след като са я платили.И понеже не беше спазена тази уговорка,а закъсняхме с 4 дена(падна се точно уйкенда) преди да се махне колата от там и затова са начислявали няква такса.Аз отпреди знаех че в Германия в автокъщите като продадат една кола искат веднага да се махне от там и да не се занимават вече с нея.

Не вярвам приятелите ми да са ме излъгали.Не знам точно колко са платили за такса на автокъщата,колко за номера за движение из Германия и колко за бензин(2 пати по 70 км. и още за Митсубишито

 

Забравих да спомена че Галант-а вече е пред блока на мойте хора в Мюнхен,така че няма съмнение относно съществуването му :)

Обаче кога ще мога да си го докарам по някав начин,не знам засега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами поне можеш да си спокоен че колата е истинска и съществува :icon_thumbup: докарването е въпрос на време - едно мое предложение е да говориш с твоите приятели дали могат да я натоварят на автовоз за BG, но незнам като цена колко излиза - един приятел така си докара едно Opel-че и май му зеха 300 EUR за докарването :icon_hmm: но не съм сигурен. Успех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че Галант-а вече е пред блока на мойте хора в Мюнхен,така че няма съмнение относно съществуването му :)

Обаче кога ще мога да си го докарам по някав начин,не знам засега.

 

Абе човек не мога да те разбера :icon_hmm:

Пуснал си темата от 16.04, днес е 22.05 и колата ти е още в Германия. Разчиташ на съмнителни автоджамбази....Качвай се на един самолет за 140 Евро и след 2 часа си там. Заделяш едни 200 евро за гориво и палиш гумите. Ние чакаме да видим снимки, пък ти още си в България, а колата ти в Германия.... Разбирам да не бързаш да я регистрираш в данъчното, но това да зарежеш едно :mitsu-smiley: ей така в Германия... :icon_doh: е леко безотговорно.

Наистина не мога да те разбера. Тръгвай имаш 4 дни! Два часа да пътуваш още ден и половина да се видиш с твоите хора и да поливате :mitsu-smiley: и два дни да се върнеш. Газ... :plane: Чакаме снимки. :foto:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко е сложна ситуацията.

Аз мисля че обясних преди ,но пак ще се опитам да внеса яснота.

Всичките пари които имах ги дадох за да платя колата и си бях оставил 800 лв. за докарването до БГ.

Обаче положението с работодателя ми е малко специфично и не мога да ползвам в момента отпуск.Затова стигнах до варианта да ми я докарат с автовоз или платформа.Препоръчаха ми човек,той ми каза 1000 лв. и аз се съгласих.Щях да намеря още 200 лв.

Обаче стана прецакването ,и от тия 800 лв. които имах,700 ги дадах за тоя дето духа(описах го в предишния си отговор).И сега и да искам да тръгна сам да си я докарам ,просто нямам финансовата възможност.На някои може да му се струва смешно или нереално но е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи заем... мога да ти съдействам за такъв (CrediHome) като гледам най-близо имаме в Хасково - на следващия ден ще ги имаш парите, ако те одобрят. Всъщност ето ти телефона там - 038 633070

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тия 4 дена такса паркинг,вадене на временни номера за да може да се движи по пътищата в Германия за да могат да приберат колата да стои поне при тях а не в автокъщата и за бензин се събраха 350 Евро.

така потънах 700 лв. и колата си ми стои в Германия без да имам някаква вина.

 

Приятелю не искам да те плаша, но наистина нещата изглеждат доста съмнителни.

Заинтересувай се и разбери до коя дата са ти извадени временните номера - да не се наложи още веднъж да вадиш такива?! Ако приемем че табелите са ти 150 евро заедно със зелената карта, 200Евро си е бая пара за 70 км и за ...колкото са там лихвите. Заложните къщи нямат такива лихви, а и това :mitsu-smiley: трябва да гори 70 л. на 100 км. Аз се прибрах за 200 евро от Ахен, което в другия край на Германия и в тези пари ми влязоха и ферибот и 20 евро за румънски митничари. Изобщо не ми е смешно, но наистина е нереално. Просто някой се опитва да те пързаля или си се доверил на хора, които и хал хабер си нямат от цени и разходи. Задействай нещата навреме. Успех! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега вярно е това. Много пари ти искат, въпреки че немците са си скъпа нация. За преглед на кола само да видят дали е наред ходова част и изгорели газове взимат 100-150 евро. Но все пак искай сметка на търговеца и ако видиш нещо съмнително звънкай някъде, където могат да ти кажат дали е така наистина... И бързай, че номерата са ти 15 дни най-вероятно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако кажеш ще се обадя на мои познати, които се занимават с внос на автомобили (сигурно не искаш и да чуеш за автоджамбази) и ако имат ходене до Мюнхен да ти качат Галанта на техен автовоз. Не мога да се ангажирам нито с цени нито със срокове, но което зависи от мен ще го свърша, а то е поне да се обадя и да питам за един такъв вариант. :mitsubishi_phone:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Номерата които са изкарани само за да се придвижи колата до Мюнхен са изтекли ве4е 100 %.

Сега единствената ми надежда скоро да дойде колата ми е някои от познатите ми в Мюнхен да намерят човек(студент наи вероятно) които иска да се прибира към БГ и да се нявие да си доиде с Галант-а на самоход.Така поне ще платя само разходите за пътя(номера,магистрали и бензин).Миналата година карах една кола от там и разходите ми всичко бяха 220 евро.Така поне ще дам още само около 450 лв.

Благодаря за предложението за кредит ама вече изплащам един и то не малък.

А за това предложение за автовоза може да ме заинтригува дотолкова ,само ако цената е различна от другите автовози,а тя е 800-1000 лв.

Благодаря на всички за мненията и предложенията.Надявам се в най-скоро време нещата да се наредят и да увелича НАИСТИНА групата на каращи Митсубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те какво ти е, аз чаках близо 3 седмици за зверчето :mitsu-smiley: обаче тез цени които обаждаш са леко меко високи :icon_hmm: питах един приятел колко струва с автовоз да се докара кола от Германия до България и той обади че за около 250-300 евро било нормалното, не ги знам тия 800-1000 лв каде отиват :icon_hmm: Успех. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за това предложение за автовоза може да ме заинтригува дотолкова ,само ако цената е различна от другите автовози,а тя е 800-1000 лв.

Аз говорих и не мога да те зарадвам с нищо. Първо че никой не е навит да се занимава с кола на която не знаят какъв и е произхода. Ти си си я купил съвсем легално, но за тях това не е достаъчно. Второ не е сигурно кога ще има свободно място на автовоза, защото те тръръгват при гарантирано натоварен камион. Трето не им се занимавало да ходят до Мюнхен и да търсят който и да било, щото било много тегавао, и особено като разбраха че номерата са изтекли лекичко се отказаха, щото при това положение трябвало да се разкарва репатрак или цял автовоз до Мюнхен. Абе какво да ти обяснявам, просто не става като вариант. Отделно изтропаха цени около 1000 лв. , което за мен е много и не си заслужава.

Съжалявам че ти създадох напразни надежди, но това което зависеше от мен го направих. Действай приятелю и успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом са ти деликатни отношенията със шефа взимаи 1000 лева от него на заем, или пък както ти казват колегите. Всяка банка ще ти отпусне 1000 лева за 1 година. После на самолетчето и хоп в Германия. Яхваш Галанта и за 16 часа си тук. Ако толкова неможеш да си вземеш 2 дена почивка просто се махаи от тая работа и си гледаи кефа. Работа поне има колкото искаш и то за добри пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...