Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на семейна кола


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги! :help:

Става въпрос за следната ОБЯВА: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384239677234464&f1=details&slink=5awpy0, понеже живея в Своге дали да се разходя само за тази кола до Плевен...

Страшно много харесах и Space wagon-a,но да не е с GDI мотор и след 2001 г... но пълно щастие няма.Ето тази ми грабна окото: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11388178264935568&f1=details&slink=5ax6du , но не знам как ще е с поддръжката, все пак е на годинки ... :icon_hmm:

Чудих се и за Seat Alhambra...но от писанията във форума, все повече ми се ще да се присъединя към :mitsu-smiley: клуба.

Колата няма да се "настъпва" много, но да е здрава, маневрена и с "разумен" разход. Нямам много опит с колите (досега съм карала само Лада Нива с газова уредба, затова и желанието да е проходима колата).Основно ходене по баирите с двете деца, мъкнене на колела, багаж и т.н.)

 

Благодаря предварително!

Редактирано от bilkan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! :help:

Става въпрос за следната ОБЯВА: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384239677234464&f1=details&slink=5awpy0, понеже живея в Своге дали да се разходя само за тази кола до Плевен...

Страшно много харесах и Space wagon-a,но да не е с GDI мотор и след 2001 г... но пълно щастие няма.Ето тази ми грабна окото: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11388178264935568&f1=details&slink=5ax6du , но не знам как ще е с поддръжката, все пак е на годинки ... :icon_hmm:

Чудих се и за Seat Alhambra...но от писанията във форума, все повече ми се ще да се присъединя към :mitsu-smiley: клуба.

Колата няма да се "настъпва" много, но да е здрава, маневрена и с "разумен" разход. Нямам много опит с колите (досега съм карала само Лада Нива с газова уредба, затова и желанието да е проходима колата).Основно ходене по баирите с двете деца, мъкнене на колела, багаж и т.н.)

 

Благодаря предварително!

 

 

Щом ще ходиш по балкана Space Wagon-a е твоята кола! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! :help:

Става въпрос за следната ОБЯВА: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384239677234464&f1=details&slink=5awpy0, понеже живея в Своге дали да се разходя само за тази кола до Плевен...

Страшно много харесах и Space wagon-a,но да не е с GDI мотор и след 2001 г... но пълно щастие няма.Ето тази ми грабна окото: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11388178264935568&f1=details&slink=5ax6du , но не знам как ще е с поддръжката, все пак е на годинки ... :icon_hmm:

Чудих се и за Seat Alhambra...но от писанията във форума, все повече ми се ще да се присъединя към :mitsu-smiley: клуба.

Колата няма да се "настъпва" много, но да е здрава, маневрена и с "разумен" разход. Нямам много опит с колите (досега съм карала само Лада Нива с газова уредба, затова и желанието да е проходима колата).Основно ходене по баирите с двете деца, мъкнене на колела, багаж и т.н.)

 

Благодаря предварително!

 

 

Карам Space Star-a със същият двидател и съм много доволен за компактно семейно ванче, като тази на обявата изглежда много добре, но както е написал колегата преди мене за чукари и баири не е подходяща, тъй като не е висока, а от пред даже е по-нисичка от бордьорите(ухото за дърпане на колата е най-ниската предна точка под предната броня).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно вярната Нива ще си остане за почивните дни...много ми хареса идеята за Вагона, но повеюе място-повече литри в резервоара. :icon_crying: Значи, да се разходя до Плевен, а дали мога да смъкна от цената, изглежда много лъскава отвън, за наличие на ръжда, ходова част и състояние на ГИ май на място ще се види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже карам същия Спейс Вагон, че даже и на цвят, немога да не съм пристрастен. Моето лично мнение е, че колата си заслужава дори за заигравки извън асвалтираните пътища. Справя се добре на сняг, кални и мокри черни пътища, НО това не е "Джип". Клиренса му е като на обикновен автомобил и често опира отдолу. При заставане на кантар си до там. Въпреки надписите 4х4, автомобила няма блокажи и при превъртане на една предна и една задна гума, не мърда на никъде. Използването на "много газ" в такива случаи води до посещение на сервиз. Всичко това го споменавам не за да те откажа от него, а защото и аз слязах от Терано-2 и го изпитах на гърба си. До сервиза стигнах само за оправяне на гърнетата и изправяне на планката на упорния лагер.

Въпреки това, при умно каране Вагона има достатъчно проходимост за разходки извън асвалтираните пътища.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да ви се похваля, от вчера вече съм горд собственик на space Star 1.6I с ГИ. :icon_rock: Още не съм взела колата от сервиза- реших първо да я обслужа. Оказа се, че ГИ дава проблем при тръгване и преминаване на втора предавка-връща на бензин. Отвориха филтрите и се оказа, че има остатъци от лепило. Изчистиха ги и проблема се отстрани, да се надяваме не за кратко. В сервиза бяха учудени, колко нескъпи са консумативите, (примерно ангренажен ремък+ ролка на Gates - 50 лв.)за бъдещите собственици да споделя, че масло 5W40 не е за нашите условия, ако се кара автомобила в Канада - да, като за БГ чудесна работа върши и 10W40 (4 л. за 40 пари).Сега ще сменя филтри, накладки и тампони и :drive: Като я взема ще пиша. Поздрави, успешен ден и бъдете здрави! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си я караш. И с по малко проблеми. Но...

 

... В сервиза бяха учудени, колко нескъпи са консумативите, (примерно ангренажен ремък+ ролка на Gates - 50 лв...:drinks:

:icon_hmm: Не ми харесва тая цена. Не са втора употреба, нали?

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

:icon_hmm: Не ми харесва тая цена. Не са втора употреба, нали?

Що бе, цената си е направо супер ..:D Като се има в предвид, че само ремъка на Гейст е 127 лв. при официален вносител, айде и една отстъпка да сложим и да стане 90 лв. пак са много, :) а тук имаме за 50 лв. и ремък и ролка, не виждам кое не ти харесва на цената ..

Ти явно не следиш народо-психологията на сервиза, не виждаш ли, че и масло 10/40 за 40 лв. е по хубаво от 5/40 пълна синтетика, второто е само за Канадците ..:lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

цената е добра,за колата да кажат колегите

Тя цената е добра, но последствията ще са страшни ако са зверски ментета тез консумативи! :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че ремъка е на Gates, но в комплекта винаги трябва да има и менте, за да се продаде на такава цена....не ги сложих. Ролка на SKF-62 лв. ми вдъхна повече доверие. В понеделник ще пиша повече, като видя отчета :icon_box:

Между впрочем някой слагал ли е Автобокс да сподели за марка и габарити. Мисля, да държа резервната гума в него и не само де ;)

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом може да се сложи обикновен багажник, значи може и "автобокс". При всички случай, вдига разхода доста и носенето му постоянно няма да е "джобоугодно". Въпреки това всеки сам решава как да си харчи парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за бъдещите собственици да споделя, че масло 5W40 не е за нашите условия, ако се кара автомобила в Канада - да, като за БГ чудесна работа върши и 10W40 (4 л. за 40 пари).

 

Ами аз като съм с SAE 0W40 сигурно съм за Аляска :) Остави материята за маслата на тези които я разбират. За твое сведение в нета има клипче на марка масло (не я казвам за да няма реклама) в което в сериен автомобил хванат от улицата го зареждат със SAE 0W30. Отварят капака на клапаните и палят двигателя. Маслото идва при -35С до повдигачите след 8 сек. После го източват и зареждат със SAE 10W40 и по часовник след 75 сек маслото почна горе да идва едвам едвам. Така че ти си слагай каквото сметнеш за необходимо. Не че твоята опция не е правилна, такава е, но има и още по-подходящи варианти които производителя допуска.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отзиви.Вслушах се в съвета на мъдрите и съм вече с 5W40, всички консумативи са сменени (ролка, ремъци, филтри, без горивния, че не излизал такъв, накладки, тампони)за около 280 лв. без работа. До тук добре, но защо ли не работи задната чистачка, предните стъкла не се отварят и на кой му е харесала антената ми :icon_box: Това са белите кахъри. Повече ме притеснява, че като качи оборотите в движение над 4000 и автоматично превключва на бензин. Дайте предложение какъв може да е проблемът (свещите са сменени)? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отзиви.Вслушах се в съвета на мъдрите и съм вече с 5W40, всички консумативи са сменени (ролка, ремъци, филтри, без горивния, че не излизал такъв, накладки, тампони)за около 280 лв. без работа. До тук добре, но защо ли не работи задната чистачка, предните стъкла не се отварят и на кой му е харесала антената ми :icon_box: Това са белите кахъри. Повече ме притеснява, че като качи оборотите в движение над 4000 и автоматично превключва на бензин. Дайте предложение какъв може да е проблемът (свещите са сменени)? :icon_hmm:

 

Ами навярно сместа му идва бедна. Трябва донастройка при газаджията. На служебният бус на метан с над 150 по магистралата тихичко си обърнал на бензин, а той там е ламя. Чак като светнала лампата за резервата, колегата се усетил че е издумкал всичкият бензин ;)

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има модели газови уредби на които може да се зададе да минава автоматично на бензин над определени обороти. Може редуктура да не е сметнат както трябва и да не подава достатъчно газ. Налягането в рейката при по-голяма консумация пада и колата минава на бензин. А може и да не е настроено коректно налягането за автоматично преминаване на бензин (когато газта в бутилката свършва). Проблема би трябвало да ти го реши газаджия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има модели газови уредби на които може да се зададе да минава автоматично на бензин над определени обороти. Може редуктура да не е сметнат както трябва и да не подава достатъчно газ. Налягането в рейката при по-голяма консумация пада и колата минава на бензин. А може и да не е настроено коректно налягането за автоматично преминаване на бензин (когато газта в бутилката свършва). Проблема би трябвало да ти го реши газаджия.

Моделът е Landy Renco и ще ходя тези дни при Маргела на околовръсното и ще пиша. Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре, но защо ли не работи задната чистачка, предните стъкла не се отварят и на кой му е харесала антената ми :icon_box: Това са белите кахъри. :icon_hmm:

 

За стъклата просто си разглобете бутоните и ги почистете с контактен спрей. Ако всичко друго е здраво ще тръгнат. За чистачката разглобяване му е майката и почистване, но първо проверете ел. част дали всичко е ОК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

За стъклата просто си разглобете бутоните и ги почистете с контактен спрей. Ако всичко друго е здраво ще тръгнат. За чистачката разглобяване му е майката и почистване, но първо проверете ел. част дали всичко е ОК.

Уви....проблемът е, че е счупена конзолата - около оста- опитахме с лепене, нагаждане, укрепяне и не става. Сега си търся нова конзола :icon_crying:

 

Иначе относно ГИ- оказа се дефектирал сензор за температура и налягане. Срещу 150 лв. заспа :icon_doh:

Относно задната чистачка- изгоряло е моторчето. Някой знае ли дали моторче от Каризма дали ще пасне :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново,

за колегите в нужда да споделя- моторче от Каризма пасва за задната чистачка, нооооо ъгъла на чистене е само 45 градуса- толкова позволява редуктора :icon_bye: Важното е че работи вече.

Хайде поздрави и безаварийно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами навярно сместа му идва бедна. Трябва донастройка при газаджията. На служебният бус на метан с над 150 по магистралата тихичко си обърнал на бензин, а той там е ламя. Чак като светнала лампата за резервата, колегата се усетил че е издумкал всичкият бензин ;)

Поздрави

По принцип така се казва на шефа когато се краде бензин. :icon_bye: :icon_bye: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти явно не следиш народо-психологията на сервиза, не виждаш ли, че и масло 10/40 за 40 лв. е по хубаво от 5/40 пълна синтетика, второто е само за Канадците ..:lol:

 

Наистина е по-добро - поне според документацията на колата - заради по-високата външна температура. И аз в Белгия карах с 5w30, но там температурата рядко се вдига над 26 градуса. Сега имам 10 л. в неразпечатани туби и се чудя какво да го правя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е по-добро - поне според документацията на колата - заради по-високата външна температура. И аз в Белгия карах с 5w30, но там температурата рядко се вдига над 26 градуса. Сега имам 10 л. в неразпечатани туби и се чудя какво да го правя...

 

Тцц. И най-доброто масово SAE 10W-40 не може да се мери с най-обикновенното масово SAE 5W-40, камо ли пък със произволно избрано SAE 5W-30 (което може да бъде HTHS<3.5 ; HTHS>3.5 и сравнението не е удачно). Самият вискозитетен клас SAE 10W-40 не е превлекателен за съвременните турбинирани двигатели. Стандартите които притежава масло от такъв вискозитетен клас са сред възможно най-ниските. Това, че съответният автомобило производител е сметнал температурният диапазон на SAE 10W40 за един от подходящите, не прави формулата на маслото по-добра (за последното производителя се е съобразил със SAE J300). SAE 10W-40 има неприемливо нисък (спрямо SAE 5W-40 / 5W-30) VI. Отделно масло с такава формула е обикновенно полу-синтетично, което автоматически с цел да бъде достъпно на пазара се гони достъпна цена. Тя е обвързана с по-малкото лицензи които ще се платят за стандартите на масло, последните пък са най-евтини или ниски за този вискозитетен клас.

Какво колега @angie_bg е това SAE 5W30 което имаш неразопаковано? Бих искал да му хвърля един поглед.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...