Премини към съдържание

Стойка за гуми


Препоръчано мнение

Здравейте. Притежавам Мицку от 2г и имам съответно независими с джанти 4 летни и 4 зимни. Все си мечтаех да си взема стойка за гуми за да си ги съхранявам в избата и ето вчера ми дойде сляпата неделя Цък. Има много изписано в нета как да се съхраняват гуми, да не се деформират, да се изчистят от камънчета, да се спадне налягането на половина... С нетърпение чакам след 1 месец да си сложа зимните, а лятните компактно да ги прибера.

Както по филмите богаташите си избират дрехи от препълненият гардероб, днеска не спрях цял ден да се шегувам с колегите: Мммм...(завъртям колелото и оглеждам гумата)..днес мисля да сложа мишилинките. Мммм.. (завъртям долното колело)...от кога не съм карал корморанките ;)

Друго си е когато "сляпата неделя дойде" :icon_angel:

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, четири ,,закачалки" на стената вършат чудесна работа и не заемат място. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те като не са на колата,нищо няма да им стане,само трябва да са прави,ако са с джантите,ако са без-легнали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че какво може да им стане ако са легнали с джантите (освен по невнимание да се надерат последните...). Аз 8 години така си ги съхранявам и проблем не съм видял... дори с едни от старите ми Вредещайни ми бяха дали книжка с инструкции и там пишеше, че гуми с джанти се слагат една върху друга или се окачват на стена/кука, а гуми без джанти се държат вертикално (не една върху друга хоризонтално). Е да, хубаво е да се въртят всеки месец, за да най-долната не е през цялото време натисната от другите, но...

Според мен важното е да са сухи, чисти, на хладно, тъмно и сухо и най-вече да са опаковани добре, за да не съхнат маслата в тях, пък другото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сменям комплектовани зимни/летни гуми с джанти и неизползваните ти държа една върху друга. Проблем не съм имал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

FYI, в Lidl от време на време пускат едни стойки за гуми, в момента мисля има все още тук-там останали. Цената е 27лв, гумите седят легнали, но нямат контакт една с друга и със земята. Като цяло стойката е добре измислена и направена, има и покривало в комплекта...

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема. 6 месеца завиваме гумите с одеало да не настинат, проветряваме ги, топлим ги, пък после в останалите 6 зимни месеци, монтирани на колата си стоят на минус 15 на улицата... Хич не им се втелявайте толкова на гумите. Щом не са на постоянна и пряка слънчева светлина или в локва, значи нищо им няма. Прави, легнали, едната натисната - все тая.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

FYI, в Lidl от време на време пускат едни стойки за гуми, в момента мисля има все още тук-там останали. Цената е 27лв, гумите седят легнали, но нямат контакт една с друга и със земята. Като цяло стойката е добре измислена и направена, има и покривало в комплекта...

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

 

Да, стойката е от там. Основното е че искам да изхвърля на улицата газовата бутилка от стария ми опел, която в момента е пъхната под краката на стол, а отгоре са наредени гумите. По-чистичко, по-подредено. До 1 месец ще настане време преди опашките по гумаджийте и ще ги слагам.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Резервните ги държа в мазето. Джанти няма и са една върху друга. Там дори лятото е хладно и слънце няма откъде да премине. 4 зими вече изкарах с тях, като миналата имах ниски очаквания относно свойствата им. Обаче ме изненадаха приятно :) . Сега пак ще карам с тях.

Съответно летните заемат техните места през зимата. Тази година за първи път са без найлонови пликове. Някъде ги дянах тези пликове :icon_hmm: . Иначе седяха опаковани. Сега за първа година не са. Бриджстоун са, купени нови преди 4 години.

Миналата зима като карах галанта с летните гуми в един сняг (малко да го раздвижа из квартала) и закъсах на външната порта. Не мога да вкарам - върти и не ще. Ходих за сгур от печката, чистих преди това сняг и със зор влязох. След това за пробата изкарах хлопелта (със зимните гуми), нахвърлях с лопата сняг обилно, спрях точно на естакадата нагоре и потеглих нарочно с мръсна газ. Излезе като семка из д*пе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уф, изобщо не съм дочел. Прочетох че ти дошла сляпата идея, а то било сляпата Неделя беее ^_^.

 

Та аз лично ги завивам с `одеало` да не се виждат много-много като е отворен гаража, а не за да ги топля (Роска). А това, че не си тежат една върху друга и не са на земята си е пожелателно като цяло.

 

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уф, изобщо не съм дочел. Прочетох че ти дошла сляпата идея, а то било сляпата Неделя беее ^_^.

 

Та аз лично ги завивам с `одеало` да не се виждат много-много като е отворен гаража, а не за да ги топля (Роска). А това, че не си тежат една върху друга и не са на земята си е пожелателно като цяло.

 

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

 

Топленето беше метафора, бре :icon_thumbup: . Пък и не предполагах, че наистина ги завива някой с одеало.

Иначе дълго се чудих онази вечер на 4 гудиъра с 5 мм. грайфер с ДОТ от 2008 г. дали ще изкарат и тази зима. Досега са минали 35 к.И накрая ги сложих на колата, спестявайки 600 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продадох 4 подобни, друга марка, дот 2009 за 40лв всичките, сумата ще обърна в свински ребра на скара, гаража сега е по хубав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених гумите, преди дъждовете и опашките. Доста си поиграх със стойката. Гледам и правя по снимковия материал и описанието, но гумите ми подредени изглеждат различно :icon_hmm: . На горната снимка са почти допрени една до друга, нещо като шпиндел с наливни DVD дискове. След няколко проби избрах най-логичният за мен вариант, и се получи от гума до гума разстояние (4 пръста). Това го отдадох на факта, че стойката не е направена само за 14-ки, а на снимката са сложили по-обемни гуми. В комплетка имаше и фин брезент покривало - отгоре гумите са завити, а от долу през стойката се проветряват.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...