Премини към съдържание

Видеонаблюдение вкъщи?


Препоръчано мнение

ДоЛар ден! Искам да си инсталирам система за видеонаблюдение у дома. Изискванията ми са:

- две камери ми стигат

- да е евтина и надеждна

- да "вижда" в непрогледен мрак (10 метра стигат)

- да има възможност да ме известява по т-е-л-е-ф-о-н с ОС Android 2.1 (за 3-4 минути съм пред нас с галанта)

- да е лесна за ползване

- да има възможност за настройване през деня да включва на запис само при движение в обсега

Може би пропускам нещо, но засега е това. Намерих система за 800 лева с 4 камери. Описанието ми хареса и въобще всичко е много добре. Даже цветно записва и си трие сама първия запис като напълни харда. Само цената ми е малко повече. Нещо по-евтино от 800 лева ако има. В събота през нощта имахме инцидент. Разбиха фургона на и имаме кражба на зърно. Загубата не е голяма, но е фактът, че са посегнали и напоследък чувам от колеги и познати, че това нещо зачестява, ме кара да взема мерки и да не тревожа толкова за вещите си, МПС-тата и всякакви посегателства срещу мен. На никого не съм сторил зло, нищо не съм откраднал. Дори не съм и мислел да крада. Може би е по-добре че съм спал дълбоко и не съм чул как сечат ключалката, която е доста темелна, защото щеше да има кровопролития от нечия страна. много мразя някой да посяга на чужди неща :icon_censored: . Нямаме съседи (пусти къщи) и никой нищо няма да чуе. Даже в момента да крадат и да си разбиват у нас, никой няма да чуе. Или дори да чуе, нищо няма да каже... от страх :icon_censored:

Който влезе - няма да излезе "на ход" от нас, освен ако не е добре дошъл (поканен и изпратен). Самопоканилите се с взлом ще ги пискам в интернет за назидание и ще има гипс. Много гипс!

Давайте идеи :icon_rock:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ДоЛар ден! Искам да си инсталирам система за видеонаблюдение у дома. Изискванията ми са:

- две камери ми стигат

- да е евтина и надеждна

- да "вижда" в непрогледен мрак (10 метра стигат)

- да има възможност да ме известява по т-е-л-е-ф-о-н с ОС Android 2.1 (за 3-4 минути съм пред нас с галанта)

- да е лесна за ползване

- да има възможност за настройване през деня да включва на запис само при движение в обсега

Може би пропускам нещо, но засега е това. Намерих система за 800 лева с 4 камери. Описанието ми хареса и въобще всичко е много добре. Даже цветно записва и си трие сама първия запис като напълни харда. Само цената ми е малко повече. Нещо по-евтино от 800 лева ако има. В събота през нощта имахме инцидент. Разбиха фургона на и имаме кражба на зърно. Загубата не е голяма, но е фактът, че са посегнали и напоследък чувам от колеги и познати, че това нещо зачестява, ме кара да взема мерки и да не тревожа толкова за вещите си, МПС-тата и всякакви посегателства срещу мен. На никого не съм сторил зло, нищо не съм откраднал. Дори не съм и мислел да крада. Може би е по-добре че съм спал дълбоко и не съм чул как сечат ключалката, която е доста темелна, защото щеше да има кровопролития от нечия страна. много мразя някой да посяга на чужди неща :icon_censored: . Нямаме съседи (пусти къщи) и никой нищо няма да чуе. Даже в момента да крадат и да си разбиват у нас, никой няма да чуе. Или дори да чуе, нищо няма да каже... от страх :icon_censored:

Който влезе - няма да излезе "на ход" от нас, освен ако не е добре дошъл (поканен и изпратен). Самопоканилите се с взлом ще ги пискам в интернет за назидание и ще има гипс. Много гипс!

Давайте идеи :icon_rock:

Няма те ли СОД при вас ,било държавен или частен ,те също идват до 2-3 мин.Поне няма да имаш главоболие ,че не знаеш този който е влязъл какво може да ти направи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма те ли СОД при вас ,било държавен или частен ,те също идват до 2-3 мин.Поне няма да имаш главоболие ,че не знаеш този който е влязъл какво може да ти направи.

То има ма се плаща всеки месец по 25 кинта :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Примерната система с 4 камери пише че харчи ~9 квтч на денонощие. Не разбрах точно какво е включено към мрежата. Може би слагат два монитора и постоянно включен РС плюс постоянен запис. Нямам представа. И сензори за движение биха ме устроили на първо време и някакъв начин да алармира чрез телефона примерно. Само че не трябва да се задействат от котки и кучета. Би трябвало да има някакъв детект моушън софтуер за целта. Затова питам за предложения. Просто зачестяват грабежите и искам да взема мерки. Това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Примерната система с 4 камери пише че харчи ~9 квтч на денонощие. Не разбрах точно какво е включено към мрежата. Може би слагат два монитора и постоянно включен РС плюс постоянен запис. Нямам представа. И сензори за движение биха ме устроили на първо време и някакъв начин да алармира чрез телефона примерно. Само че не трябва да се задействат от котки и кучета. Би трябвало да има някакъв детект моушън софтуер за целта. Затова питам за предложения. Просто зачестяват грабежите и искам да взема мерки. Това е.

Аз съм с 8 камери и DVR и не харчи ток много............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш ДВР, продават ги без дискове. Комплектоваш с диск и 2 камери. Камери колкото искаш. Избираш по функции, параметри и цена. Гледам че си наясно какво трябва да прави системата. Провери дали на камерите може да се задава зона за сработване при движение. Така можеш да отрежеш ниско долу частта за домашни любимци. Но не виждам особен смисъл от начинанието. Записите не важат в съда, а в полицията ако няма кой да ги понатисне няма да се напънат особенно. То и със СОТ-та ситуацията не е по-различна. Като дойдат и ония вече са се измели - нищо. Продължаваш да плащаш и да те "пазят". Така че слагай яка врата за наркоманчетата. От специалистите оттърване май няма ако те нарочат. Ама те къде да е не се хабят да влизат. Ел. енергията която ще ти харчи е най-малкия проблем.

Редактирано от Ivo Ru
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 20, 30 лв. решение. Всъщност не знам дали е решение или пунта мара, но звучи достоверно, особено ако мига и свети нещо...

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=m570.l1313&_nkw=fake+camera&_sacat=0&_from=R40

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 20, 30 лв. решение. .....звучи достоверно, особено ако мига и свети нещо...

Напълно вярно. 90-та година, точно когато се зараждаше кражбата на бензин с шило в резервоара, кражбата на гуми и чистачки, един съсед си сложи на таблото на 7-мицата /говоря за Лада/ един червен светодиод. Дори не мигаше, а светеше постоянно. Почти всички коли бяха изтарашени около блока, неговата - не.

Това, докато не се разбере измамата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То всичко супер, и аз съм си мислел за подобни домашни системи. А как стои въпроса с "детекторите" за камери... Нали каквато и да е камерата, тя има леща, ако е wireless, излъчва сигнал, вързана е за хард, на който записва видео и т.н. Тази цялата система не може ли да се неутрализира с тези детектори? И изобщо "спец. крадците" не ползват ли подобни джаджи? Примерно, имат си едно такова, хващат камерата и се отказват. Или влизат, камерата ги записва на харда, те обаче откриват харда и го чупят :icon_blush: ... И всевъзможни сценарии има...

Според мен най-добрия вариант е: скрити камери + сензори за движение и при активиране (само при активиране, с цел пестене на памет и енергия) - запис на сървър; директно на сървър, всмисъл запис нейде онлайн... Междувременно и едно известяване на тел. номер няма да е излишно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То всичко супер, и аз съм си мислел за подобни домашни системи. А как стои въпроса с "детекторите" за камери... Нали каквато и да е камерата, тя има леща, ако е wireless, излъчва сигнал, вързана е за хард, на който записва видео и т.н. Тази цялата система не може ли да се неутрализира с тези детектори? И изобщо "спец. крадците" не ползват ли подобни джаджи? Примерно, имат си едно такова, хващат камерата и се отказват. Или влизат, камерата ги записва на харда, те обаче откриват харда и го чупят :icon_blush: ... И всевъзможни сценарии има...

Според мен най-добрия вариант е: скрити камери + сензори за движение и при активиране (само при активиране, с цел пестене на памет и енергия) - запис на сървър; директно на сървър, всмисъл запис нейде онлайн... Междувременно и едно известяване на тел. номер няма да е излишно :)

При мен камерите са вързани на телефона и когато си поискам ,мога да видя какво става независимо от това къде съм ( е, с малки изключения).........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на тази фирма: http://www.swann.com/s/products/category/?catid=44 и съм много доволен и най-вече в Англия имат много добро обслужване дори по тела хората правят настройките и после само си гледаш, записваш и т.н. Специално за тези домашните комплекти най-важното е камерите да са поне добри иначе няма никакъв ефект и няма да се вижда нищо и няколко от тези фалшивите камери ще свършат същата работа за почти безпари, а иначе 800лв е горе долу добра цена, а може който иска да си поръча от ебей и по тънко ще дойде. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

То всичко супер, и аз съм си мислел за подобни домашни системи. А как стои въпроса с "детекторите" за камери... Нали каквато и да е камерата, тя има леща, ако е wireless, излъчва сигнал, вързана е за хард, на който записва видео и т.н. Тази цялата система не може ли да се неутрализира с тези детектори? И изобщо "спец. крадците" не ползват ли подобни джаджи? Примерно, имат си едно такова, хващат камерата и се отказват. Или влизат, камерата ги записва на харда, те обаче откриват харда и го чупят :icon_blush: ... И всевъзможни сценарии има...

Според мен най-добрия вариант е: скрити камери + сензори за движение и при активиране (само при активиране, с цел пестене на памет и енергия) - запис на сървър; директно на сървър, всмисъл запис нейде онлайн... Междувременно и едно известяване на тел. номер няма да е излишно :)

 

Това може и да ти свърши работа в гората ... ама в града едва ли. И то само ако камерите са вайфай, а те са скъпи пущините. Освен това, в нормална градска среда има толкова нмого неща, "светещи" в диапазона 1-6GHz, че такъв евтинджоски детектор ще се ошашави. Рутери, мобилни телефони, трасета, микровълнови, бебефони...

 

камера, вързана на кабел, това не я лови и няма как да я улови. Нормална камера за външен монтаж с видимост до около 10 метра на открито нощем, тоест с все подсветката е около 110 кинта. Има и по-евтини, но качеството пада. Е, има и МНОГО по-скъпи, но там има други главоболи.

 

Почти всеки съвременен DVR предлага изход към LAN, а от там, стига Интернет-доставчика да предлага реално IP, не е проблем да се гледат от всяка точка на планетата, в която има поне 1 мегабит. Е, иска се и що-годе читав смартфон или компютър.

 

За да няма ядове с евентуални "посетители", камерите се разполагат така, че да се виждат поне малко една-друга. DVRа се слага на труднодостъпно място, така или иначе всичко може да се прави по LAN. За по-сериозни обекти - задължително UPS и връзка с отдалечен файлов сървър с паралелен запис, но това май не е за в къщи - възскъпо излиза :)

 

Евтините DVR-и (примерно около 350лв) имат един дребен проблем - от време на време забиват и watchdog функцията далеч не винаги сработва. Едно обикновено реле-време, което да ги рестартира всеки ден върши отлична работа. От Пинетрон и нагоре не съм забелязал да има подобни ядове, но там и цените са други.

Моушън-детект-а си го има като функция на всеки DVR.

 

ПеЦе + кепчър-платка не е за препоръчване. Ако платката е от порядъка на 40-80 кинта, едно че надеждността е леко под въпрос, друго - софта обикновено е скръб и дистанционния контрол е възможен, но силно проблематичен. Скъпарските струват повече от нормален DVR. Отделно консумация, отделно всички допълнителни ядове. Е, ако е просто за идеята "аз пък си имам камери" - става, разбира се.

Евтин вариант е камера със записващо устройство, проблема е, че като откраднат камерата, си заминава и записа, пък и даже да е замаскирана, заради ограничения обем на картата, по-старите записи вече ги няма и за обект, който се наблюдава по-рядко от веднъж на денонощие смисълът им е под въпрос.

 

Плашипут@рниците не вършат работа - станаха много и всички "заинтересувани" ги различават. Между другото, по нормалните камери нищо не мига :) това си е поредния кинаджийски шаблон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...