Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Ново аудио за Галантец


Препоръчано мнение

Колеги разглеждах този модел

Моят сайт

В спецификацията чета

АВТО CD, USB

USB ПОРТ (USB 2.0 , FAT16/32)

ВЪЗПРОИЗВЕЖДА CD-R/RW ,MP3, WMA

РАДИО ТУНЕР С RDS И ПАМЕТ 25 СТАНЦИИ

AUX-IN ПОРТ

ЕКВИЛАЙЗЕР - 3 НАСТРОЙКИ(CLASSIC, POP, ROCK) , X-BASS

МОЩНОСТ 4Х50W

ИЗХОД ЗА УСИЛВАТЕЛ

ИЗХОД ЗА СУБУФЕР

IPOD/IPHONE СЪВМЕСТИМОСТ

MMC/SD/SDHC CARD СЛОТ

BLUETOOTH 2.0

ПОДДЪРЖАНИ ПРОФИЛИ НА BLUETOOTH : РАЗГОВОРИ , РАЗГЛЕЖДАНЕ НА КОНТАКТИТЕ В ТЕЛЕФОНА (ДО 1000), СЛУШАНЕ НА МУЗИКА

ВГРАДЕН МИКРОФОН

РАБОТА С ДО 5 ТЕЛЕФОНА

АВТОМАТИЧНО СВЪРЗВАНЕ

 

Изход за субуфер та се чудя дали от този изход мога да захраня говорител на празното трето място отзад по средата на колата Галант 97 седан без усилвател (само да пусна още един кабел от магнета до говорителя)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЕ, не може да захраниш говорител с този изход!

А каква му е функцията тога на този изход при положение че отделно си има изход за усилвател?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На този изход сигурно са отрязани високите и средните честоти, а на другия се подава оригиналния сигнал. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В това тясно пространство, каквото е кутията на всеки плеър за автомобил, не можеш да сложиш усилвател, който да захрани кЪ си требе бас говорител. Трябва да се мисли и за охлаждане... Не става. За субуфер трябва отделно усилвател. Иначе свири като обикновен говорител, че по-зле. Лапа мощ и не прави нищо. Едва се е разклатил и вече криви звука.

То звук ще извади от баса, ама реално ще го храниш с 18 вата. Това 4х50 са фалшиви ватове, но това при всички е така. Според мен "изход за субуфер" е възможността да го регулираш само него без да засяга другите говорители. Моето плеърче поддържа два субуфера (като независими настройки), ама аз пък нито един немам :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е до никой колега ли не е достигал Галантец с фабрично вграден 3-ти заден говорител и как е изпълнено това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип player-ите имат 2 изхода (L и R) които се свързват към отделен усилвател, който от своя страна е свързан към акумулатора и subwoofer/говорители. Явно нещо на описанието не е написано както трябва, затова по-добре отиди в магазина и го разгледай както трябва.

Отделно и ако имаш намерение да ползваш Bluetooth-а, виж кои телефони поддържа, че моя си се свързваше със старата нокия, но от както взех galaxy-то, тая екстра стои само за красота.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Функцията му е за един басов говорител,но ти трябва и усилвател,сигнала е много слаб,не минава през усилвателя на CD-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е по-доброто от двете. Има и настройки за хай- и лоупас филтрите. Горния има само готови еквалайзери, но пък има мемори кард :-) Ти като заредиш обилно флашката тая карта няма да ти трябва.

Аз бих взел алпина. Има си софтуер, който можеш да ъпдейтваш през кабела за юсб към РС-то. И поддържа два субуфера с отделни настройки...

п.п. и изглежда по-добре според моите разбирания :rolleyes: Най-добре да ги чуеш на еднакви колони и да избереш по твоя вкус.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е по-доброто от двете. Има и настройки за хай- и лоупас филтрите. Горния има само готови еквалайзери, но пък има мемори кард :-) Ти като заредиш обилно флашката тая карта няма да ти трябва.

Аз бих взел алпина. Има си софтуер, който можеш да ъпдейтваш през кабела за юсб към РС-то. И поддържа два субуфера с отделни настройки...

п.п. и изглежда по-добре според моите разбирания :rolleyes: Най-добре да ги чуеш на еднакви колони и да избереш по твоя вкус.

И изглежда по-добре :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.aval-bg.com/car-audio/kenwood/cd-mp3-players/kenwood-kdc-bt32u

 

Това също е оферта.

Аз самия съм се спрял на един Kenwood, за Галантния и скоро ще му дойде времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз на това съм се спрял,но ако го намеря втора радост,че е на цената на един автомобил иначе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз на това съм се спрял,но ако го намеря втора радост,че е на цената на един автомобил иначе.

 

Дуууу това е повече от автомобил :)

Не е зле и аз бях мераклия на нещо такова, ама си ползвам Сиджика на телефона, и като си взема Kenwood-a ще го пусна да се връзва гласа на ГСМ с него ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сериозна работа е т`ва. Не мож му изчете екстрите :icon_doh: С това ако ме видят и знаят колко пари е, ще ме вземат заедно с колата :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както сте почнали чак не мога да се сдържа да не кажа аз на какво съм навит това как ви се струва :)Цък

Редактирано от Getmaster
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както сте почнали чак не мога да се сдържа да не кажа аз на какво съм навит това как ви се струва :)Цък

Бива, ако имаш иляда лева за даване :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бива, ако имаш иляда лева за даване :rulez:

 

За иляда лева бих казал някакъв истински, некитайски бранд. Независимо, че жълтурчето още има някоя функционална глезотия повече. Не бях чел спецификации на кар аудио от поне 3 години, едно от най-важните неща е звуковият процесор, ама повечето хора залитат по блутути и ватове...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно ватовете, преди бях с плеър 4х7 вата. Взех го нов за 40 ойро от немско. Викам да свирука нещо там докато взема по-така. То пък взе, че свирна. Сегашния плеър е 4х50 вата. Ако ги сравня по сила и немският свири за 7, то сегашния свири за 10. Така че и ватовете не са много съществен критерий при избора. Звученето и на двата ми харесва, просто свирят различно.

А по отношение процесора - има плеъри с 1-битов звук, които смачкват, сдъвкват и изплюват 24-битови. Така че слушайте различни устройства на еднакви системи - колони и усилвател, за да можете да вземете каквото търсите според личните разбирания за хубав звук. Звукът в колата ще е различен (акустика, говорители). Хубаво е да има повечко настройки на звука.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е моя бъдещ избор KDC-BT52U , малко стар модел е. Но пък е съвместим със това KCA-RC700A

Планувал съм и малко изолация на дупките по вратите стил VW или Audi, т.е. със метални капаци. За да подобря звука на оригиналните колони, пък след това ще мисля за нещо по добро от тях. STEP by STEP ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз закупих Galant-а с Alpine CDE-133BT. Все още съм скептично настроен към него. Не знам в колоните ли е проблема, в player-а ли, или в мен, но качеството на музиката не ми харесва особено.

 

 

Какво е мнението ви за този player?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз закупих Galant-а с Alpine CDE-133BT. Все още съм скептично настроен към него. Не знам в колоните ли е проблема, в player-а ли, или в мен, но качеството на музиката не ми харесва особено.

 

 

Какво е мнението ви за този player?

 

 

Alpine като цяло са доста на ниво но си говорим за средния и високия клас. Ниския клас на Alpine както и на всички други производители са в общи линии от рода на тъндър, нео, елит и т.н.(не може се очаква чудеса). Твоя тъй като гледам не е от най евтините което ме навежда на мисълта че или имаш проблем с тон колоните или нещо не е вързан както трябва. Това са най често срещаните проблеми от куп други де ... :yes3:

Редактирано от Tunay
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е моя бъдещ избор KDC-BT52U , малко стар модел е. Но пък е съвместим със това KCA-RC700A

Планувал съм и малко изолация на дупките по вратите стил VW или Audi, т.е. със метални капаци. За да подобря звука на оригиналните колони, пък след това ще мисля за нещо по добро от тях. STEP by STEP ;)

 

Това с запълваните на дупките наскоро го практикувах, но аз ползвах твърда пластмаса, силикон и битумна лента. Ефект определено има. Най малкото което е колата сега е една идея по безшумна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...