Премини към съдържание

Тропане при движение във волана


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Имам много гаден проблем. При движение на волана наляво или надясно се чува едно пукане. Когато колата е изгасена и разкалтя волана наляво надясно се чува това пукане. Опасявам се че най-вероятно ще е кормилна рейка. Дайте съвет къде другаде да търся все пак проблема. Ако е кормилната рейка ориентировъчно цена и нова ли да търся или рециклиране?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е кормилната рейка ориентировъчно цена и нова ли да търся или рециклиране?

Ориентировъчна цена на нова- колкото ти е цената на колата, :D та нова недей да търсиш ..

Ориентировъчна на рециклиране от 100-120 лв. в Пловдив до 5-600 лв. съм гледал написани цени за София, така че има значение къде ще я правиш ..

Ако имаш път към Пловдив, обади се да я прегледаме, може да е само за реглаж рейката и да се разминеш само с уплах ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз имам този проблем - опасен ли е той за живота на пътуващите, т.е. спешен ли е ремонта на това чудо или може да изчака стабилизиране на финансите? Наблюдавам го от около 1-2 месеца. И също възможно ли е да се е получил от криви гуми?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз имам този проблем - опасен ли е той за живота на пътуващите, т.е. спешен ли е ремонта на това чудо или може да изчака стабилизиране на финансите? Наблюдавам го от около 1-2 месеца. И също възможно ли е да се е получил от криви гуми?

 

И мен ме интересува този въпрос, при евентуално изпускане на рейката губи ли се изцяло управлението на автомибила или все пак кормилото управлява предните гуми и се подпомага от рейката ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 3 дни съм с подобен гаден проблем - при минаване по неравности се чува дрънчене под предницата - все едно лост в лост, не звучи добре :icon_crying: . Няма кривене в движението на колата (не бие на посока) ако пусна волана. По-скоро като че ли идва от дясното колело, но като цяло предните колела като минават през неравност се чува звука.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай като наближиш неравности да докоснеш леко спирачката колкото накладките леко да стиснат диска. Ако спре да клопа си за смяна на водачите на десния спирачен апарат. Най-евтино ще е да ремонтираш това в сравнение с всичко друго.

На моята преди около 2 г. се разтропа водач. Стана изведнъж и първия път се стреснах. Клопаше все едно ще се къса колелото :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aнди, откъде дa си зaкупя комплектa зa водaчите и колко ти излезнa нa теб?

Свалих супорта и отидох на място, където се продават много галанти на части. Почнах да меря как влизат водачите (втора употреба) в отворите на частта от моята кола и на третия път намерих точно каквото търсех - два учудващо лачени водача, които заспаха на местата си. Цената беше 15-ина лева :icon_angel: . Представляват два болта на конус ли бяха, със стругована по-тънка части+засечка ли, не си спомням.

Такива могат да се изработят и на струг. Пипкаво ще е и трябва добре да се прецени каква хлабина да се остави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aнди, откъде дa си зaкупя комплектa зa водaчите и колко ти излезнa нa теб?

 

Колега, пишеш на Алекс или на Ветов, може и на някой от другите колеги продаващи Галанти на части и проблема ти е решен за 2 дни с доставката :)

Аз минах по този път преди доста време, но Алекс ми изпрати запазен супорт с водачите и до сега нямам ядове :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и на мен тропаше отпред лявото и стана сериозно като отидох в сервиза :) :icon_blush: - прав носач , крив носач , накрайник и биалетка хаххахахахахах смених всичко освен кривия носач :help: а колегата Алекс точен пич в сервиза неможаха да ми намерят втулки за задните носачи , но Алекс ми намери :icon_thumbup:

Редактирано от badcookie666
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам много гаден проблем. При движение на волана наляво или надясно се чува едно пукане. Когато колата е изгасена и разкалтя волана наляво надясно се чува това пукане. Опасявам се че най-вероятно ще е кормилна рейка. Дайте съвет къде другаде да търся все пак проблема. Ако е кормилната рейка ориентировъчно цена и нова ли да търся или рециклиране?

 

И при мен се чува едно леко пукане/чукане при леки движения на волана. Смених както другите колеги споменаха - биалетки, горен носач, крив носач, кормилни накрайници и всички други чукания/звуци изчезнаха, както и вибрациите след 130 км/ч, но това пукане си остана.

След консултации наляво и надясно, разбрах че ако е рейка ще има луфт, а при мен (най-вероятно и при теб) няма такъв и се чува само на изгасен двигател, т.е. е каре. Обясниха ми че не е опасно и е голяма занимавка оправянето му, така че ако нямаш намерение да си караш колата още 100 000 км. няма смисъл да го оправяш.

Ако все пак си решил да сменяш части, започни от кормилните накрайници, лесно се сменят и не са много скъпи (на мен ми излезе 15лв. късата част и 25лв. дългата или нещо от сорта - нови от магазина, за рециклирани не знам как стоят нещата), но после трябва да правиш реглаж (още 20-30 лв.). При мен понамалиха тракането и изчезнаха вибрациите на 120+ км/ч които толкова се чудех от къде идват.

Редактирано от CBeTHaX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказаха се 2 неща. Да едното е рейката, но не е текнала и няма да я пипам изобщо. По мъжкото тропане идва от единия накрайник. Предполагам че като го сменя ще утихне доста. :mitsu-smiley: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...