Премини към съдържание

Кой, каква НАВИГАЦИЯ ползва?


Препоръчано мнение

Не знам дали има такава тема, но два пъти съм неподготвен - един път в Истанбул и по пътя към Девин, стигнах в Девин лаптопа, кабела, айфона и... SYGIC след малко четене тук там. Искам да Ви кажа, че може би не е много известна спрямо iGO, Garmin и тн., но нямаше грешка. Показва колата много точно къде е, освен това мери метри до по-опасните завои и цък преди тях, както показва скорост за преминаване през завоя. Има и разни други неща, но като цяло съм много доволен. Телефона ми е хак, така че ако някой сподели нещо по-добро, просто ще я сменя :))).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има такава тема, но два пъти съм неподготвен - един път в Истанбул и по пътя към Девин, стигнах в Девин лаптопа, кабела, айфона и... SYGIC след малко четене тук там. Искам да Ви кажа, че може би не е много известна спрямо iGO, Garmin и тн., но нямаше грешка. Показва колата много точно къде е, освен това мери метри до по-опасните завои и цък преди тях, както показва скорост за преминаване през завоя. Има и разни други неща, но като цяло съм много доволен. Телефона ми е хак, така че ако някой сподели нещо по-добро, просто ще я сменя :))).

 

 

Sygic-а е много добра навигация, но общо взето съм доволен от 10-тата им версия, след това друга компания ги купиха и 11та и 12та не ми харесват толкова, но никога не съм имал проблеми с тях, в БГ и извън БГ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз използвам вече само SYGIC и не мога да се съглася, че не е известен... В смисъл и на мен не ми беше известен докато не потърсих варианти за навигация. Иначе има отзиви навсякъде и те са все положителни. За Андроид има дори безплатна версия (съответно с най-актуалните карти за района), работи само няколко дни (все пак е безплатен вариант), но пък може да те спаси и то доста бързо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има такава тема, но два пъти съм неподготвен - един път в Истанбул и по пътя към Девин, стигнах в Девин лаптопа, кабела, айфона и... SYGIC след малко четене тук там. Искам да Ви кажа, че може би не е много известна спрямо iGO, Garmin и тн., но нямаше грешка. Показва колата много точно къде е, освен това мери метри до по-опасните завои и цък преди тях, както показва скорост за преминаване през завоя. Има и разни други неща, но като цяло съм много доволен. Телефона ми е хак, така че ако някой сподели нещо по-добро, просто ще я сменя :))).

 

Аз бях със Sygic на стария си телефон,доволен бях може би малко в градовете се е опитвала да ме прекара по забранени пътища но това е най вероятно то карта която е качена.Сега съм с iGO в града добре показва,днес мисля да я пробвам извън градско че ще съм сам в колата.Иначе като пътуваме с приятели и винаги има един който казва - Аз знам пътя , и не ползваме навигация тогава в доста голям процент го бъркаме :D .

 

П.С. : Доста добър форум за телефони (игри,навигации и т.н ) аз ползвам него цък

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз също ползвам само Sigyc. Старата версия съм я кракнал без проблем , при новата нещо много сложно бяха направили крака....

Иначе е перфектна- от Варна до Американското посолство в София ни закара без нито една грешка, на 3 пъти ме спаси от камери на пътя, показва всички данни.. Отлична е, в Андроид форума има цял раздел за нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С iPhone съм и по-добро от Sygic не съм видял. Пробвах Tomtom, iGo, iGo primo, Navigon (не е лоша), и разни други, които не се сещам вече. Томтом беше добра по едно време, ама я развалиха. Заради Sygic си продавам и радар-детектора, просто телефона ме предупреждава по-рано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С iPhone съм и по-добро от Sygic не съм видял. Пробвах Tomtom, iGo, iGo primo, Navigon (не е лоша), и разни други, които не се сещам вече. Томтом беше добра по едно време, ама я развалиха. Заради Sygic си продавам и радар-детектора, просто телефона ме предупреждава по-рано.

 

Не го продавай, защото съм засичал патрулки с включени радари в движение, карат с 85-90 км/ч. и ако ги изпревариш с повече от 100 заминаваш. А и в доста случай навигацията има статичните камери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я опишете как сте си направили това с камерите, аз съм свалил от http://www.poiplaza.com/ POI файл с камерите и патрули и съм го сложил, но мисля, че не предупреждава, иначе съм си включил и това, което им е вградено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже това с poiplaza не съм правил, всичко си ми е по default и си пищи преди стационарни камери. Ползвам и TomTom Car Kit, не знам има ли значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Sygic наистина е много добър навигационен софтуер, имам я инсталирана на лаптопа вер. Sygic ММ 10 и се държи наистина много добре, но и новата Sygic Aura за Android не е за изхвърляне има си всичко необходимо както и много глезотийки. Макар и повечето хора които познавам казват че iGo е по добра... И двете системи си имат плюсове и минуси, въпрос на гледна точка, кой с каквото е свикнал. Инак като подробна карта за България признавам Garmin, по точно картата на Геотрейд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не каза на каква система ползваш навигацията, ето описание за Андроид , импортване на камери и звуци:

 

Трябва името на .bmp и .upi(или .rupi) файла да са с едно и също име.

Създавате папка import в AURA/maps. Трябва да изглежда така: AURA/maps/import. Копирайте .bmp и .upi/.rupi файловете в папка import. След това като пуснете навигацията ще Ви попита дали да ги импортне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за отделно устройство което да се залепи на стъклото от томтом съм най-доволен, ползвал съм и гармин и от телефона, но не са достатъчно практични. За България критерийте ще са малко по-различни и незнам как са томтом с картите, но за Англия най-доброто е томтом. Най-важната и основна разлика която е + при томтом, е че можеш да си избираш улици по които да не минаваш и това дава възможност да си настроиш сам маршрута по който да минеш, а с последните модели ползват и база данни от гугъл мапс и например когато търсиш хотел някъде пишеш името на хотела и хоп имаш всичката информация къде и как + опция директно да те заведе до мястото.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За TomTom не съм виждал БГ карта, виж в Германската имаше и временните ограничения на скоростта по магистралите.

Навигацията си е един приемник, важна е картата към този приемник. А на този етап най-добрите карти на БГ са за IGO и Sygic. От 4 години съм с Гармин, няма да кажа колко псувни е отнесъл. Единственото точно нещо е времето на пристигане.

Наистина много точна карта имат Геотрейд. Всеки гьол и поток, както и всички черни пътища ги има, но с меко казано, кофти рутиране по асфалтовите пътища. Последно този Януари в София ме прекара от Долни Богров до Младост 3 през промишлената зона. Поне видях къде е 28-ма поликлиника (не че ми трябва :D).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам NAVIGON и досега не съм имал никакъв проблем извън БГ. Досега не се е случвало да ме обърка някъде.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги,

Искам само да добавя, че вече има и google навигация с гласово напътстване и за България. Вчера си играх с нея на телефона и останах приятно изненадан :icon_blush: Най-вече от гласовото задаване на място(адрес) към което искате да отидете. Все още не съм я тествал как се държи по време на път, но довечера ако не забравя, ще я тествам :icon_thumbup:

Другото готино е, че е вързана и с google street view. И можеш да обхождаш ръчно маршрута завой по завой, и където има неясно кръстовище да си го обходиш предварително със street view :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А гласовата навигация при теб на български ли е? Аз пробвах днес, но ми говори на английски. Не че е проблем ама някак друго звучи нашето слово майчино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гармин, айГОУ, Сайджик и тн... ок, но ГУУГЪЛ си е ГУУГЪЛ, ресурса им е такъв, че най-вероятно могат спокойно да придобият всички останали :). Въпроса е до колко са го направили, както трябва, защото не им е това основната дейност или поне не е била.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А гласовата навигация при теб на български ли е? Аз пробвах днес, но ми говори на английски. Не че е проблем ама някак друго звучи нашето слово майчино.

 

Да, на Български е, както и гласовото задаване на адрес. Провери си настройките, би трябвало да има къде да се зададе език. Мен телефона ми е на български, както и данните от gmail-a ми и по-подразбиране си хвана езика.

След като тествам, ще пиша за повече информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, реших да пробвам преди малко да сменя менюто на български и то си разбра, че съм от "на майната си". Дано да е качествена навигацията.

 

Някой има ли инфо откъде може да се свали навигация Wisepilot, но да не е пробна за 5 дни, за андроид? Досега ползвах от време на време Mtel Navigator, който е с техни карти, но го спират от 01.05, а бях много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се опитах да намеря въпросния Wisepilot full free :), не успях, но разбрах, че му трябва интернет за да работи, което за мен е голям минус, когато говорим за навигация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро ше си взимам някакъв приемник та се чудя какъв да бъде ? Нещо ще препоръчате ли ? Китайче ? С Уиндоус СЕ ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ура! Google maps navigation най-после! Това ми решава всички навигационни задачи за България без да имам нужда от друг (яко платен) софтуер! За чужбина ще му мислим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре това гуугъл ала бала, трябва ли му интернет или не?

 

За чиста навигация не ти трябва интернет, но за гласовата навигация и гласовото търсене трябва да има пуснат нет.

Поне с такова впечатление останах одеве като направих един малък тест на 600-700метра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...