Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Кой, каква НАВИГАЦИЯ ползва?


Препоръчано мнение

Следователно, не върши работа :)? Защото в повечето планински пътища или забутани, няма 3g, а на EDGE е просто безумно, а GPS сигнала винаги почти е ок, освен ако не си в тунел. И на второ място, но не по важност, неизползваема в чужбина, защото таксичката за роуминг-нет е златна :)!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Следователно, не върши работа :)? Защото в повечето планински пътища или забутани, няма 3g, а на EDGE е просто безумно, а GPS сигнала винаги почти е ок, освен ако не си в тунел. И на второ място, но не по важност, неизползваема в чужбина, защото таксичката за роуминг-нет е златна :)!

 

Това вече е въпрос на предпочитане, аз извънградско не ползвам гласова навигация, понеже ме дразни. А пък предпочитам винаги актуална карта.. пред гласовото навигиране. Има един важен + който ще е полезен, ако работи коректно - информация за пътната обстановка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди ползвах Sigic, но на връщане от морето тръгнах да минавам по подбалканската и доста от пътищата липсваха, показваше ми, че карам в полето. За Гърция би трябвало да и е по-подробна картата, но не се знае. iGO не съм ползвал, но доста хора я хвалят. Може и да пробваш с Google maps navigation - http://www.google.com/mobile/maps/

Редактирано от EvgeniR
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбирам всичко, заради което предпочитате гуугъл, обаче пак ви казвам, ето примерно момчето в Гърция, ако е с БГ карта и ползва интернет роуминг, ще му излезе колкото почивката сметката за тела :).

 

В Турция /понеже не е в ЕС/, цената на 1мб беше нещо от порядъка на 20-25лв без ДДС... мисля, че е достатъчно.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направих няколко теста на google навигацията. Оказа се, че за задаване на маршрут се иска интернет, след което може и без интернет. Системата си начертава маршрута като взима от картата няколко километра около маршрута. Тествах го на 30км, най-вероятно има някакво ограничение за размер, който би трябвало да е хардуерен.

 

- Тест gps + нет. Снощи се прибрах до нас с пусната навигация, единственото което ми направи впечатление е, че понякога изписва 10 метра до завоя, който трябва да направиш, а всъщност разстоянието е към 2-3 метра.. не е болка за умиране, но го забелязах. Като цяло останах доволен от представянето, когато излезеш от предначертания маршрут, го няма объркването преди преизчисляването, което се среща при други навигации.

 

- Тест само на gps. Пуснах нет-а, само да задам маршрут и след това го спрях. Навигацията продължи да си работи, като имаше и гласова навигация, но се появи объркването при излизане от отбелязания маршрут(за което говорех по-горе). Тествах го на малко разстояние и не забелязах други неточности. Довечера ще го тествам на по-голямо разстояние, за да видя дали ще се натъкна на нещо друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро ше си взимам някакъв приемник та се чудя какъв да бъде ? Нещо ще препоръчате ли ? Китайче ? С Уиндоус СЕ ?

 

Не искам да правя реклама, но не се сдържам без да се похваля че това нещо не очаквах да бъде толкова добро :) (само за абонати на м-тел. а за останалите сигурно си имат оферти от операторите)

 

Дълго време се оглеждах по смартфоните, но след като взехме таблет за 25 лв. (с включен интернет трафик от 2,5 гб. на максимална скорост и след това на по ниска скорост) на месец ми отпадна нуждата от смартфон :)

 

Интересуващите се може намерят подробностите на сайта на М-тел ( 7 инча леново таблет )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тасо, интересно е, дали когато задаваш маршрута и ти трябва интернет, дали не тегли нещо, за да има след това от къде да си гледа, тоест дали трупа трафик, ако има как да го провериш, виж и това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз ползвам фабричната. Какво не и харесвате на нея? Е, няма обозначени камери ама пък си бачка перфектно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Някой да ползва подобно устройство - http://www.amazon.com/Cobra-iRAD-105-Detector-Android-Devices/dp/B004RQD604/ref=cm_cd_ql_qh_dp_t ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ползва подобно устройство - http://www.amazon.com/Cobra-iRAD-105-Detector-Android-Devices/dp/B004RQD604/ref=cm_cd_ql_qh_dp_t ?

Аз ползвам Cobra, но друг модел.

Доволен съм. Избил си е парите отдавна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снощи е излезнала нова версия на камерите 073 за Sygic. http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?51009-Sygic-Aura-V11.2-up-to-v13.1.1-и-Sygic-Truck-Navigation-13.1.0/page136

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, много хубава тема за Sygic, влиза във фейвъритс.

 

P.S. излиза от там, това е тема за андройд, само дето си изтрих старата версия :), сега на ново...

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Някой да разполага с линк за Sygic 13.1.2 за iOS?

 

След доста търсене: https://appdora.org/app/306486840

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам лично моята си навигация, която е мултифункционална мултимедия ако мога така да кажа.........навигацията ми хардуерно е Холукс, 64 канален и съм си предоволен .......софта ми е какъвто съм си сложил- и Айгоу , и Гармин .......има и Нафтек,но нея не съм я ъпдейтвал, тъй като Гармина си е ок....тук въпроса е с "плътносттаЮ на картата ,подробна ли е и т.н..........Божо ми изкопа една карта, която може би е най подробната в Бг ,но си има отделна опция за Европа, Балканите и Турция, като последната е съвсем отделна , явно заради това че не е в Европа....... Всеки , който е ходил в Истанбул , знае за какво иде реч........тази карта ме "хърли" много точно до зададения адрес.........имайте напредвид ,че само картата на Турция е 5.7Гб и то само картата,а за европа е около 15,5 Гб............колкото е по голяма, толкова по плътна е в момента........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам лично моята си навигация, която е мултифункционална мултимедия ако мога така да кажа.........навигацията ми хардуерно е Холукс, 64 канален и съм си предоволен .......софта ми е какъвто съм си сложил- и Айгоу , и Гармин .......има и Нафтек,но нея не съм я ъпдейтвал, тъй като Гармина си е ок....тук въпроса е с "плътносттаЮ на картата ,подробна ли е и т.н..........Божо ми изкопа една карта, която може би е най подробната в Бг ,но си има отделна опция за Европа, Балканите и Турция, като последната е съвсем отделна , явно заради това че не е в Европа....... Всеки , който е ходил в Истанбул , знае за какво иде реч........тази карта ме "хърли" много точно до зададения адрес.........имайте напредвид ,че само картата на Турция е 5.7Гб и то само картата,а за европа е около 15,5 Гб............колкото е по голяма, толкова по плътна е в момента........

 

Ха, Пламка, незнаех че на Мицу вградената навигация може да сложиш Гармин отгоре .. или ти някаква друга ползваш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, Пламка, незнаех че на Мицу вградената навигация може да сложиш Гармин отгоре .. или ти някаква друга ползваш?

Еми то не е на :mitsu-smiley: производство ,а мое .........

Ето тук е линка към темата........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Аз ползвам за Андроид Sygic GPS Navigation 14.3.4/новите имат екстри, но тази версия ми най-харесва/ с карти на Here (Navteq) от 09.2016 г. и съм много доволен. Досега не ме е подвеждала и ме заведе до Шипково -2017, точно пред хотела по най-краткия път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...