Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Кой, каква НАВИГАЦИЯ ползва?


Препоръчано мнение

Не знам дали има такава тема, но два пъти съм неподготвен - един път в Истанбул и по пътя към Девин, стигнах в Девин лаптопа, кабела, айфона и... SYGIC след малко четене тук там. Искам да Ви кажа, че може би не е много известна спрямо iGO, Garmin и тн., но нямаше грешка. Показва колата много точно къде е, освен това мери метри до по-опасните завои и цък преди тях, както показва скорост за преминаване през завоя. Има и разни други неща, но като цяло съм много доволен. Телефона ми е хак, така че ако някой сподели нещо по-добро, просто ще я сменя :))).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има такава тема, но два пъти съм неподготвен - един път в Истанбул и по пътя към Девин, стигнах в Девин лаптопа, кабела, айфона и... SYGIC след малко четене тук там. Искам да Ви кажа, че може би не е много известна спрямо iGO, Garmin и тн., но нямаше грешка. Показва колата много точно къде е, освен това мери метри до по-опасните завои и цък преди тях, както показва скорост за преминаване през завоя. Има и разни други неща, но като цяло съм много доволен. Телефона ми е хак, така че ако някой сподели нещо по-добро, просто ще я сменя :))).

 

 

Sygic-а е много добра навигация, но общо взето съм доволен от 10-тата им версия, след това друга компания ги купиха и 11та и 12та не ми харесват толкова, но никога не съм имал проблеми с тях, в БГ и извън БГ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз използвам вече само SYGIC и не мога да се съглася, че не е известен... В смисъл и на мен не ми беше известен докато не потърсих варианти за навигация. Иначе има отзиви навсякъде и те са все положителни. За Андроид има дори безплатна версия (съответно с най-актуалните карти за района), работи само няколко дни (все пак е безплатен вариант), но пък може да те спаси и то доста бързо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има такава тема, но два пъти съм неподготвен - един път в Истанбул и по пътя към Девин, стигнах в Девин лаптопа, кабела, айфона и... SYGIC след малко четене тук там. Искам да Ви кажа, че може би не е много известна спрямо iGO, Garmin и тн., но нямаше грешка. Показва колата много точно къде е, освен това мери метри до по-опасните завои и цък преди тях, както показва скорост за преминаване през завоя. Има и разни други неща, но като цяло съм много доволен. Телефона ми е хак, така че ако някой сподели нещо по-добро, просто ще я сменя :))).

 

Аз бях със Sygic на стария си телефон,доволен бях може би малко в градовете се е опитвала да ме прекара по забранени пътища но това е най вероятно то карта която е качена.Сега съм с iGO в града добре показва,днес мисля да я пробвам извън градско че ще съм сам в колата.Иначе като пътуваме с приятели и винаги има един който казва - Аз знам пътя , и не ползваме навигация тогава в доста голям процент го бъркаме :D .

 

П.С. : Доста добър форум за телефони (игри,навигации и т.н ) аз ползвам него цък

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз също ползвам само Sigyc. Старата версия съм я кракнал без проблем , при новата нещо много сложно бяха направили крака....

Иначе е перфектна- от Варна до Американското посолство в София ни закара без нито една грешка, на 3 пъти ме спаси от камери на пътя, показва всички данни.. Отлична е, в Андроид форума има цял раздел за нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С iPhone съм и по-добро от Sygic не съм видял. Пробвах Tomtom, iGo, iGo primo, Navigon (не е лоша), и разни други, които не се сещам вече. Томтом беше добра по едно време, ама я развалиха. Заради Sygic си продавам и радар-детектора, просто телефона ме предупреждава по-рано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С iPhone съм и по-добро от Sygic не съм видял. Пробвах Tomtom, iGo, iGo primo, Navigon (не е лоша), и разни други, които не се сещам вече. Томтом беше добра по едно време, ама я развалиха. Заради Sygic си продавам и радар-детектора, просто телефона ме предупреждава по-рано.

 

Не го продавай, защото съм засичал патрулки с включени радари в движение, карат с 85-90 км/ч. и ако ги изпревариш с повече от 100 заминаваш. А и в доста случай навигацията има статичните камери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я опишете как сте си направили това с камерите, аз съм свалил от http://www.poiplaza.com/ POI файл с камерите и патрули и съм го сложил, но мисля, че не предупреждава, иначе съм си включил и това, което им е вградено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже това с poiplaza не съм правил, всичко си ми е по default и си пищи преди стационарни камери. Ползвам и TomTom Car Kit, не знам има ли значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Sygic наистина е много добър навигационен софтуер, имам я инсталирана на лаптопа вер. Sygic ММ 10 и се държи наистина много добре, но и новата Sygic Aura за Android не е за изхвърляне има си всичко необходимо както и много глезотийки. Макар и повечето хора които познавам казват че iGo е по добра... И двете системи си имат плюсове и минуси, въпрос на гледна точка, кой с каквото е свикнал. Инак като подробна карта за България признавам Garmin, по точно картата на Геотрейд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не каза на каква система ползваш навигацията, ето описание за Андроид , импортване на камери и звуци:

 

Трябва името на .bmp и .upi(или .rupi) файла да са с едно и също име.

Създавате папка import в AURA/maps. Трябва да изглежда така: AURA/maps/import. Копирайте .bmp и .upi/.rupi файловете в папка import. След това като пуснете навигацията ще Ви попита дали да ги импортне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за отделно устройство което да се залепи на стъклото от томтом съм най-доволен, ползвал съм и гармин и от телефона, но не са достатъчно практични. За България критерийте ще са малко по-различни и незнам как са томтом с картите, но за Англия най-доброто е томтом. Най-важната и основна разлика която е + при томтом, е че можеш да си избираш улици по които да не минаваш и това дава възможност да си настроиш сам маршрута по който да минеш, а с последните модели ползват и база данни от гугъл мапс и например когато търсиш хотел някъде пишеш името на хотела и хоп имаш всичката информация къде и как + опция директно да те заведе до мястото.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За TomTom не съм виждал БГ карта, виж в Германската имаше и временните ограничения на скоростта по магистралите.

Навигацията си е един приемник, важна е картата към този приемник. А на този етап най-добрите карти на БГ са за IGO и Sygic. От 4 години съм с Гармин, няма да кажа колко псувни е отнесъл. Единственото точно нещо е времето на пристигане.

Наистина много точна карта имат Геотрейд. Всеки гьол и поток, както и всички черни пътища ги има, но с меко казано, кофти рутиране по асфалтовите пътища. Последно този Януари в София ме прекара от Долни Богров до Младост 3 през промишлената зона. Поне видях къде е 28-ма поликлиника (не че ми трябва :D).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам NAVIGON и досега не съм имал никакъв проблем извън БГ. Досега не се е случвало да ме обърка някъде.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги,

Искам само да добавя, че вече има и google навигация с гласово напътстване и за България. Вчера си играх с нея на телефона и останах приятно изненадан :icon_blush: Най-вече от гласовото задаване на място(адрес) към което искате да отидете. Все още не съм я тествал как се държи по време на път, но довечера ако не забравя, ще я тествам :icon_thumbup:

Другото готино е, че е вързана и с google street view. И можеш да обхождаш ръчно маршрута завой по завой, и където има неясно кръстовище да си го обходиш предварително със street view :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А гласовата навигация при теб на български ли е? Аз пробвах днес, но ми говори на английски. Не че е проблем ама някак друго звучи нашето слово майчино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гармин, айГОУ, Сайджик и тн... ок, но ГУУГЪЛ си е ГУУГЪЛ, ресурса им е такъв, че най-вероятно могат спокойно да придобият всички останали :). Въпроса е до колко са го направили, както трябва, защото не им е това основната дейност или поне не е била.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А гласовата навигация при теб на български ли е? Аз пробвах днес, но ми говори на английски. Не че е проблем ама някак друго звучи нашето слово майчино.

 

Да, на Български е, както и гласовото задаване на адрес. Провери си настройките, би трябвало да има къде да се зададе език. Мен телефона ми е на български, както и данните от gmail-a ми и по-подразбиране си хвана езика.

След като тествам, ще пиша за повече информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, реших да пробвам преди малко да сменя менюто на български и то си разбра, че съм от "на майната си". Дано да е качествена навигацията.

 

Някой има ли инфо откъде може да се свали навигация Wisepilot, но да не е пробна за 5 дни, за андроид? Досега ползвах от време на време Mtel Navigator, който е с техни карти, но го спират от 01.05, а бях много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се опитах да намеря въпросния Wisepilot full free :), не успях, но разбрах, че му трябва интернет за да работи, което за мен е голям минус, когато говорим за навигация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро ше си взимам някакъв приемник та се чудя какъв да бъде ? Нещо ще препоръчате ли ? Китайче ? С Уиндоус СЕ ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ура! Google maps navigation най-после! Това ми решава всички навигационни задачи за България без да имам нужда от друг (яко платен) софтуер! За чужбина ще му мислим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре това гуугъл ала бала, трябва ли му интернет или не?

 

За чиста навигация не ти трябва интернет, но за гласовата навигация и гласовото търсене трябва да има пуснат нет.

Поне с такова впечатление останах одеве като направих един малък тест на 600-700метра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...