Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Нови Корморан Дебица или Матадор Барум и разни други ефтини гуми. Немогат да се сравняват с качествата на хубавите гуми били те стари и дори втора употреба. Това го казвам от личен опит. Купувал съм си нови ефтини гуми и след една година вече не е оставало нищо от нея, купувал съм и втора употреба и съм ги карал четири години. Тва си е мое мнение който иска да му вярва.

 

Подкрепям @Purko11077 за поста му! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете приказката щом ненеце се е произнедал и това е....... значи е така :D

http://www.gumitebg.com/ADAC-testove-na-letni-gumi-2012-godina-165/70R14

5 Barum Brillantis 2 /не всички евтини гуми са под един знаменател/

Не карам с такива гуми и нямам опит с тях, но номер 5 в ADAC и оценка http://www.gumitebg.com/userfiles/images/adac/%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5.jpg Силно се препоръчва се е добър довод да се заложи на тях.

Ако не се лъжа 165/70 R 14 с монтаж баланс и др. 75лв. бр не знам има ли Brillantis 2 185/70 R14 и цената им.

А Debuca-та зимата си е добре не са Bridgestone, но стават...........меки са не бакелитки......карал ли си Debuca зимата?

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете приказката щом ненеце се е произнедал и това е....... значи е така :D

http://www.gumitebg....odina-165/70R14

5 Barum Brillantis 2 /не всички евтини гуми са под един знаменател/

Не карам с такива гуми и нямам опит с тях, но номер 5 в ADAC и оценка http://www.gumitebg.com/userfiles/images/adac/%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5.jpg Силно се препоръчва се е добър довод да се заложи на тях.

Ако не се лъжа 165/70 R 14 с монтаж баланс и др. 75лв. бр не знам има ли Brillantis 2 185/70 R14 и цената им.

А Debuca-та зимата си е добре не са Bridgestone, но стават...........меки са не бакелитки......карал ли си Debuca зимата?

А не ти ли направи впечатление в тази класация, че Барума освен показанията на мокро, губи във всички други показатели от повечето марки класирани след нея ?

Или викаш нашенеца трябва да се съобразява с прищявките на Ханс :D при когото всеки ден вали дъжд по 3 пъти (минимум ) ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,няма да се намесвам в хубавия ви спор. Искам да ви покажа един сайт, вчера ми пратиха поръчаните преди ден гуми, останах много доволен и от цена и от коректност http://www.gumi1.bg/bg/catalog/tires.html . Само споделям опит в подходящата тема, нямам нищо общо със сайта :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пълно с глупости. Една и съща лятна гума е еднакво добра при сухо и на сняг. :icon_doh: :icon_crying: :icon_censored:

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: От опит малко инфо: Ако разделим гумите на 3 групи: Скъпи( премиум) , Средна цена (мидъл рандж) и евтини (бюджетни) както ги наричат на запад ще ви кажа къде е най-добре човек да гледа, то е ясно по-средата. Скъпите определено са най-добре както е и при колите ;) , но не всеки може да си позволи, за това при покупката на гуми където съотношението цена качество е най-важно правилно решение е да се гледа нещо от средната класа,а в тази средна класа има и гуми които не са достатъчно добри, аз съм карал много и различни марки и съм забелязал че следните марки: Yokohama, Kumho, Hankook, TOYO, NEXEN са почти толкова добри колкото и премиум марките(в някои случаи даже и по-добри), а по цена са много близки до евтините които за нищо нестават даже и са опасни: Гуми от които съм тотално разочарован: ENDURO, ROCKSTONE, ACCELERA,WANLLI, ако въобще се предлагат в Бг. Барум, дебица, сава, имат добри зимни, но летните са им дървени и шумни и не съм останал впечатлен. Всеки сам си преценява за гумите на своето возило.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не ти ли направи впечатление в тази класация, че Барума освен показанията на мокро, губи във всички други показатели от повечето марки класирани след нея ?

Или викаш нашенеца трябва да се съобразява с прищявките на Ханс :D при когото всеки ден вали дъжд по 3 пъти (минимум ) ..

Ханс е голфар http://cars.minimodelshop.co.uk/8025701F0054F3AD/ls/Minichamps-400054191/$File/vw-golf-adac-1985-diecast-model-car-minichamps-400054191-p.jpg и за това винаги е прав :D

Колегата прати всички бюджетни гуми в трета глуха..........че има боклуци.......има но не всички....Tigar Prima и най-голямото менте http://www.inter-sprint.nl/intersprint/Plaatjes/Logo%27s/EuroTyfoon.gif и др. има но има и добри като зимната Debica , LASSA-та и тя е добра за мен.

 

 

На мен ми направи друго впечатление че Barum-ма е най-евтината гума и характеристиките от теста са горе долу добре http://www.gumitebg.com/Letni-gumi-165/70R14-Barum-Brillantis-2 ......защо не вземем да обуя баба вектра и след 2-3 сезона ще разберем за какво едва ред :icon_hmm: ако изкарат толкова :D

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дебицата зимните са добри много, само дето са малко шумни и не са добри в дълбоки локви, склонни са към аквапланинг, за другите европейски ефтинджоси нямам наблюдение освен барум за който немога да кажа нищо хубаво, става въпрос за брилянтис модела, нито е много тиха, нито спира добре и лесно се хлъзгат при рязко спиране, също и кратък живот, само от един зимен барум бях доволен в миналото- модела поларис те бяха доста добри зимни гуми. Аз вече тези тестове не ги гледам понеже там има наистина много предпочитани марки и производители, аз гледам ревюта от потребители и това което споменах за няколко марки в предишните ми постове съм го изпитал на мойте коли, на два еднакви лансера единият с ментета а другият с KUMHO ECSTA KH31 - този лансер беше супер тих все едно друг клас кола, а този с ментетата някакъв ад, шумове страхотни, и освен това много зле като поведение, а цената м/у KUMHO гумите и ментето на другата кола беше 10 лири на гума. Друг пример от ауди а4 с Yokohama от пред стари и много стар Michelin отзад, след смяна с 4 чисто нови Firestone колата и по-шумна и по-нестабилна. Така че гледайте ревютата на хората и там където има повече пложителни мнения там се насочете според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук можете да проверите каква е оценката (дадена от потребителите в процеса на експлоатация, а не тествана при някакви условия) за дадена марка и модел гума.

Между другото, много всесезонни гуми в БГ се продават като летни.

А гуми, за които има условие да се ползват само за ремаркета, съм ги виждал в БГ сайтовете да се продават за ванове и лекотоварни автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих Кумхо Екста втора употреба, по 80лв гумата, почти като нови са, 3 год. дот бяха - мнооого съм доволен, изключително тиха гума, на мокро е като на сух асфалт - без грешка :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Благодаря на всички за бързите отговори. Надявам се те да са полезни и за други хора.

В крайна сметка си поръчах MICHELIN 185/70R14 88T ENERGY E3A на цена от 94 лева броя може и да съм направил грешка ще споделя повече като понавъртя няколко хиляди километра.

Искам да споделя че до момента съм минал 3500 км. няма никаква промяма в гумите до момента, се още съм много доволен от избора който направих. Можеби този модел наистина е с по мек каучук защото понякога гумите като ги поназоря изсвирват но се пак аз карам на 2,2 нормално напомпени така че смятам това за нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гума по стара от 3 години не си заслужава по добре си вземи не толкова марка но нова с дот от тази година или миналата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...