Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Интерлийз - мизерници


f18

Препоръчано мнение

Колата ми е застрахована в Булинс - и си мислех че до края на лизинговия ми договор - 5 г - там ще бъде - или поне такова е моето желание, но лизнгодателят явно иска друго - аз само си плащам.

 

Имам си аргументи от гледна точка на посегателство в/у автомобила Булинс е удачната комапния и впредвид на това че колата си нощува на улицата и често я паркирам на мн криминални места ...

И дотук действително - никакви проблеми - вероятно застраховката си вършеше работата.

 

Но ето че днес - близо 3 години след лизинговия ми договор получавам писмо от обслужващия брокер, че по искане на лизингодателя

застрахователят трябва да бъде сменен и трябва да си избера една от следните компании:

 

1. ДЗИ - Общо застраховане ЕАД

2. ЗАД Булстрад

3. ЗК Уника АД

4. ЗАД Армеец

5. ЗАД Алианц България

 

Коя от тези ще препоръчате да избера? Интересувам се от гледна точка на посегателство/кражба на автомобил - в смисъл да не се стига до него.

2 и 4 май изключвам - на 2-ма колеги им откраднаха коли с каско в Булстрад - всичко точно им изплатиха, но си остана неприятната емоция ...

А на друг познат Армеец му прави такива мизерии докато му изплатят все пак каското - че направо сапунен сериал ...

Вярно ли е че каското на ДЗИ е презастраховано в Булинс - нещо такова бях чул ...

Ще ми е полезно всякакво инфо по темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам прекрасни впечатления от Интерлийз, свързани с два последователни лизинга, като например изкупен от тях на сметка за нас преди края на гаранционния срок първи автомобил и удобна за нас схема при изплащането на втория. Ползвахме по тяхно искане ЗПАД Булстрад, но до опит с кражба на автомобил не сме стигали, само профилактично отстраняване на щети например от начукан от камъчета преден капак.

Редактирано от Светла
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аргументите ти с избора на застраховател не ги разбирам!

За мен има такива, който плащат и такива, който се подиграват да не използвам по силна дума :icon_crying:

Почти за всички застрахователни компании всеки си е изградил субективно мнение.

Но аз бих се спял на алтернатива 1.

Теорията ти.................за посегателството да е обвързана по някаква начин с застрахователя :icon_hmm: ..........може и да фактор при избора.

По-правилния въпрос е кой изплаща обобщение по застрахователно събитие достатъчно за покриване на щетите. И доверените сервизи на застрахователя, да ли си вършат работата или само "отбиват номера".

 

Вярно ли е че каското на ДЗИ е презастраховано в Булинс - нещо такова бях чул ...

Не мисля да те занимавам с теория на застраховането, но презастраховането е споделяне на отговорността върху дадена полица и част от застрахователната вноска.

До презастраховане прибягват много застрахователи и няма начин да разбереш дали той (застрахователя) се е презастраховал и това теб конкретно като застрахован не трябва да те вълнува :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично 2 години бях на Булстрад и съм отстранявал доста дребни паркинг шети и една по-сериозна (2-ра степен) без особени проблеми.

Тука трябва да уточня , че лично не съм завеждал щета имам, човек за това.

 

Сега съм на Булинс .... първо ми застраховаха колата за 2500 евро повече отколкото Булстрад(разбира се с по-висока премия :- ) ), второ моят човек работи по-добре с Булинс...

 

Не знам дали има някъде статистика, коли застраховани в дадена компания да се крадат най-много... и колко достоверно ще ти каже някой, ей при тия винаги ги крадат колите... това, че Булстрад са били точни и са изплатили както трябва , всъщност не говори лошо за тях... виж лоша работа е да те правят на маймуна.. като Армейците...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В ДЗИ не я застраховай аз лично не съм доволен за кола застрахована за 40000хиляди да ти определят лимит на щета(един вид те ми казват ако щетата надвиши 1000лв ти си плащаш останалото това е голяма тъпотия)също така всеки път чакам по 2часа за да ми обърнат внимание.С моята кола и на баща ми сме на Булинс и сега вече и трите са там,за другите които си посочил незнам нищо конкретно,може би за алианц бях чувал добри думи но не съм сигурен.Все пак за кражба не е толкова страшно, всички плащат рано или късно, важно е да не се правят на интересни когато имаш щета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е застрахована в Булинс - и си мислех че до края на лизинговия ми договор - 5 г - там ще бъде - или поне такова е моето желание, но лизнгодателят явно иска друго - аз само си плащам.

 

Имам си аргументи от гледна точка на посегателство в/у автомобила Булинс е удачната комапния и впредвид на това че колата си нощува на улицата и често я паркирам на мн криминални места ...

И дотук действително - никакви проблеми - вероятно застраховката си вършеше работата.

 

Но ето че днес - близо 3 години след лизинговия ми договор получавам писмо от обслужващия брокер, че по искане на лизингодателя

застрахователят трябва да бъде сменен и трябва да си избера една от следните компании:

 

1. ДЗИ - Общо застраховане ЕАД

2. ЗАД Булстрад

3. ЗК Уника АД

4. ЗАД Армеец

5. ЗАД Алианц България

 

Коя от тези ще препоръчате да избера? Интересувам се от гледна точка на посегателство/кражба на автомобил - в смисъл да не се стига до него.

2 и 4 май изключвам - на 2-ма колеги им откраднаха коли с каско в Булстрад - всичко точно им изплатиха, но си остана неприятната емоция ...

А на друг познат Армеец му прави такива мизерии докато му изплатят все пак каското - че направо сапунен сериал ...

Вярно ли е че каското на ДЗИ е презастраховано в Булинс - нещо такова бях чул ...

Ще ми е полезно всякакво инфо по темата.

Колега Лансера ми е застрахован в Армеец,два пъти съм бил при тях за дребни щети и съм доволен.Отивам в БС и ми ги отстраняват без проблем,имаше нещо от сорта ,ако щетата надхвърля 8500 евро ще трябва да дозастраховам.Това се отнася за пр.броня,дек.праг и една врата.Другата ми кола е в Булинс вече 6 година и съм много доволен и от тях.Така че като гледам кои компании са ти предложили аз бих заложил на Армеец или Алианц(имам приятели в Алианц и са много доволни),но има и фактора наречен брокер,ако те не си помръдват пръста за нищо а само си прибират %,тогава можеш да береш ядове.За три години аз не съм им виждал очите.

п.п. Пазари се за отстъпки

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е застрахована в Булинс - и си мислех че до края на лизинговия ми договор - 5 г - там ще бъде - или поне такова е моето желание, но лизнгодателят явно иска друго - аз само си плащам.

 

Имам си аргументи от гледна точка на посегателство в/у автомобила Булинс е удачната комапния и впредвид на това че колата си нощува на улицата и често я паркирам на мн криминални места ...

И дотук действително - никакви проблеми - вероятно застраховката си вършеше работата.

 

Но ето че днес - близо 3 години след лизинговия ми договор получавам писмо от обслужващия брокер, че по искане на лизингодателя

застрахователят трябва да бъде сменен и трябва да си избера една от следните компании:

 

1. ДЗИ - Общо застраховане ЕАД

2. ЗАД Булстрад

3. ЗК Уника АД

4. ЗАД Армеец

5. ЗАД Алианц България

 

Коя от тези ще препоръчате да избера? Интересувам се от гледна точка на посегателство/кражба на автомобил - в смисъл да не се стига до него.

2 и 4 май изключвам - на 2-ма колеги им откраднаха коли с каско в Булстрад - всичко точно им изплатиха, но си остана неприятната емоция ...

А на друг познат Армеец му прави такива мизерии докато му изплатят все пак каското - че направо сапунен сериал ...

Вярно ли е че каското на ДЗИ е презастраховано в Булинс - нещо такова бях чул ...

Ще ми е полезно всякакво инфо по темата.

Колега здравей,

По някаква случайност, работя в един от основните брокери на ''Интерлийз'', като ще ти кажа, че изпратеното писмо до теб не е случайно. Има сериозна причина, поради която се извършва това, но тъй като не искам да влизам в подробности и да правя реклама или анти - реклама на някой застраховател, ще ти кажа, че всеки един от предложените варианти е добър. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Лансера ми е застрахован в Армеец,два пъти съм бил при тях за дребни щети и съм доволен.Отивам в БС и ми ги отстраняват без проблем,имаше нещо от сорта ,ако щетата надхвърля 8500 евро ще трябва да дозастраховам...

И аз от няколко години правя каско само в Армеец. Доволен съм, на наколко пъти са ми плащали много добре щети. Те са ти най-добрия избор от дадените.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 5 години опит с лизингови коли, по отношение на застраховане съм най-доволен от Булстрад и Алианц.

 

От леки до среднотежки щети - никакви проблеми.. веднъж даже една автомивка на ОМВ се развали точно на моята кола и я мина с четките почти без вода.. та матира цялата кола.. от Булстрад си я пратиха на полиране и пастиране без въпроси..

 

 

вече за кражби... радвам се, че не мога да съдя от личен опит :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 5 години опит с лизингови коли, по отношение на застраховане съм най-доволен от Булстрад и Алианц.

 

От леки до среднотежки щети - никакви проблеми.. веднъж даже една автомивка на ОМВ се развали точно на моята кола и я мина с четките почти без вода.. та матира цялата кола.. от Булстрад си я пратиха на полиране и пастиране без въпроси..

 

 

вече за кражби... радвам се, че не мога да съдя от личен опит :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка - говорих с хората от Интерлийз и те се съгласиха застраховката ми отново да бъде в Булинс.

Първоначално бях афектиран и възмутен от задължаващия тон в писмото което получих, където любезно, но задължаващо се съобщаваше

че трябва да избера една от 5-те компании и даже че ако не избера ще ми бъде сложена някоя автоматично.

А явно все пак е имало възможност. С това си връщам предишната добра оценка, която имах за лизинговата компания до преди тази случка.

;о)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега здравей,

По някаква случайност, работя в един от основните брокери на ''Интерлийз'', като ще ти кажа, че изпратеното писмо до теб не е случайно. Има сериозна причина, поради която се извършва това, но тъй като не искам да влизам в подробности и да правя реклама или анти - реклама на някой застраховател, ще ти кажа, че всеки един от предложените варианти е добър. :)

 

 

Но нещата не са еднакви - примерно Булстрад, към който се насочих като второ желание, предоставя ремонт в официалния сервиз на марката (Балканстар в моя случай) само ако колата е до 3 г от датата на производството, докато при Булинс тази възрастова граница е 4 и половина години спрямо възрастта на колата към датата на издаване на полицата, което в моя случай си е 5 г.

Освен това при Булинс има възможност - ако предварително се завиши премията с 20%, колата да може да бъде ремонтирана пак в официалния сервиз до 7г.

 

Колкото и да се сеиозна причината, аз от Булинс съм 100% доволен досега, и трябваше да се съобразят с моето желание - все пак аз плащам паите да му се не види - щото в крайна сметка пак номера с Булинс не стана (някакъв шеф не разрешеил и т. н.) и ще трябва да се насоча към Булстрад.

Абе мизерници пълни са Интерлийз - връщам се на първоначалното мнение - оценката ми при тях пак става 2:00 и не бих ги препоръчал ня никой познат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз от няколко години правя каско само в Армеец. Доволен съм, на наколко пъти са ми плащали много добре щети. Те са ти най-добрия избор от дадените.

 

От Армеец един колега, като му откраднаха аудито, такива проблеми му правиха и какви ли не уловки се опитваха да приложат за да се измъкнат от плащане че може да се напише книга.

Успя да си получи парите горкия едва 11 месеца след датата на кражбата след мноооого голямо ходене по мъките - и то парите, които колата струва към момента на плащането - защото колата (3 годишно ауди) за 1 г. забавяне се беше обезценила - т. е. оценката беше не спрямо датата на кражбата (както е редно да е), а спрямо датата на плащането - 11 месеца по-късно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой нищо не е написал за Алианц ще кажа, че при тях си личи че компанията няма български корени. Когато взех колата от БС се цъклих 5 мин. да видя стикер, маркировка и т.н. по колата а да се окаже че те не правят прословутите маркировки по стъкла седалки и т.н. Това си е добро впечатление за мен. Другото което ми хареса е че си имат човек в приемната на БС София и аз не се занимавам с нищо повече от това да им се обадя и да закарам колата в БС там да си я гледат, снимат и да я вземат да я оправят. Застрахователната им премия само не ми допада. ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой нищо не е написал за Алианц ще кажа, че при тях си личи че компанията няма български корени. Когато взех колата от БС се цъклих 5 мин. да видя стикер, маркировка и т.н. по колата а да се окаже че те не правят прословутите маркировки по стъкла седалки и т.н. Това си е добро впечатление за мен. Другото което ми хареса е че си имат човек в приемната на БС София и аз не се занимавам с нищо повече от това да им се обадя и да закарам колата в БС там да си я гледат, снимат и да я вземат да я оправят. Застрахователната им премия само не ми допада. ;-)

 

Ех, колега ти си поредният заблуден оплел се в мрежите на А. Тази ЗК си е абсолютно българска и единственото вносно е името за което се плашат луди пари. Това е и една от причините за доста високите премии.Добрата им страна е че плащат и то сравнително бързо. Маркировка вече никой не прави, освен по твое желание. А за това, кой ще ти закара колата на оглед - почти всеки застрахователен брокер ще ти свърши тази работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

в ДЗИ без маркировка и аларма - няма пълно каско. От тази гледна точка искам да си направя каско, но не искам маркировки и аларми да слагам. Коя компания да е?

иначе за плащане - от ДЗИ са ми плащали леки щети доста бързо и горе-долу добре. За дернати предна и задна броня по експертна оценка - 250лв

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже никой нищо не е написал за Алианц ще кажа, че при тях си личи че компанията няма български корени. Когато взех колата от БС се цъклих 5 мин. да видя стикер, маркировка и т.н. по колата а да се окаже че те не правят прословутите маркировки по стъкла седалки и т.н. Това си е добро впечатление за мен. Другото което ми хареса е че си имат човек в приемната на БС София и аз не се занимавам с нищо повече от това да им се обадя и да закарам колата в БС там да си я гледат, снимат и да я вземат да я оправят. Застрахователната им премия само не ми допада. ;-)

 

Ако искаш аз да ти кажа :)... ще започна с това, че живот и здраве, някога пак да си взема нова кола, НИКОГА НЯМА ДА Е НА ЛИЗИНГ, кредит от банката и КОЛАТА НА МОЕ ИМЕ. Бях писал някъде, но какво стана, имах щета, оказа се че е около 3000 евро, всичко ок, докато не получавам фактура за плащане около 450лв към КАСКОТО МИ, за какво били тези пари, видиш ли ти А ЛИЗИНГ си има договор с А ЗАСТРАХОВАНЕ, да се презастраховат колите при големи щети, за да може цената на колата по застраховка да си е на МАКС и да не й пада стойността, защото на А ЛИЗИНГ, колата все пак е някакъв вид АКТИВ. Тоест, аз съм платил КАСКО около 2000лв, защото така искат А ЛИЗИНГ, за да може колата да е оценена на 40 000лв, което е много над реалната пазарна стойност и сега за да не стане 33000лв, което също е над пазарната, искат да платя още 450лв. и пак да се върне на 40 000лв и да се плащат всички щети на макс. ПЪЛНИ ТЪПОТИИ, само че нали колата си е тяхна те си решават и си правят, каквото поискат, а ние само плащаме...

 

Колкото до ЧОВЕКА В БС, той не е на АЛИАНЦ :), той приема всички ЗАСТРАХОВКИ, на всякакви компании и после ходи и ги обикаля и ти завежда щетите :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 2-рия месец след като я купих колата един хубавец ме нацели в задна лява врата и задния калник (който си е цял панел) беше изкривил и прага малко. Не знам колко е струвал ремонта но след като имах протокол от КАТ единственото което съм направил е да я закарам в БС в уречения ден и час после да я взема след 3 или 4 седмици не си спомням като не ме занимават с плащания, размотавания и кълчене на ръце, не са ме карали да доплащам нещо на някой си. Мен лично това ме устройва. Да вярно е че оценките им са доста високи но ако ти откраднат колата или недай си боже я направиш трудна за рисуване сумата която ще получиш ще е по- висока.

Няма да коментирам условия на лизингодател и т.н. че там едва ли има клиент който да им се радва.

 

А по повод че всеки застрахователен брокер предлага да ти закара колата за да ти заведе щета аз имам горчив опит. Предишната ми кола я взе брокера да и заведе щета и ... размазаха колата на едно кръстовище. Не беше момчето виновно но в такива случай предпочитам аз да съм карал колата и да съм на мястото когато (ако) това се случи и да нямам съмнения в качествата и действията на друг шофьор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямал си доплащане, защото ремонта ти не е бил 6000лв. - аз имах - предна броня, десен фар, десен халоген, дясна пръскалка за фаровете, малката решетка, разни ремонти по държачите на радиатора, изправяне на преден капак и боядисване и... не знам май това беше :), само фара сигурно е над половината ти ремонт :). Ако ти си при Алианц и аз съм при Алианц, нали се сещаш че сме при едни и същи условия :))). Иначе и аз съм правил преден капак, броня и преден джам и нищо не ми взеха :)... всичко опира до това, каква е цифрата поискана от БС под голямата черта, в края на таблицата:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямал си доплащане, защото ремонта ти не е бил 6000лв. - аз имах - предна броня, десен фар, десен халоген, дясна пръскалка за фаровете, малката решетка, разни ремонти по държачите на радиатора, изправяне на преден капак и боядисване и... не знам май това беше :), само фара сигурно е над половината ти ремонт :). Ако ти си при Алианц и аз съм при Алианц, нали се сещаш че сме при едни и същи условия :))). Иначе и аз съм правил преден капак, броня и преден джам и нищо не ми взеха :)... всичко опира до това, каква е цифрата поискана от БС под голямата черта, в края на таблицата:)

 

Вярвам ти, че е така. Не бих искал да правя ремонт но големи щети та да разбера. Представям си ако си застрахован в ДЗИ да речем и за ремонта БС поискат толкова пари, дали няма да ти обяснят, че ... нямаш пълния комплект ключове и каското не важи. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ам този, който е с БиКсенон и завиващ фар + автоматично регулиране по височина ( ако това изобщо има общо с фара :) )? Защото само крушката е 200лв :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В края на краищата май пак се оказва най - добре, да направиш каско в компания, в която имаш ДОБЪР ПОЗНАТ или ПРИЯТЕЛ...

п.п. да питам ако колата е с пълно каско и откраднат емблемата, хвръкне ти лайсна или друго от екстериора, откраднат ти джантите или ги изкривиш, плащат ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В края на краищата май пак се оказва най - добре, да направиш каско в компания, в която имаш ДОБЪР ПОЗНАТ или ПРИЯТЕЛ...

п.п. да питам ако колата е с пълно каско и откраднат емблемата, хвръкне ти лайсна или друго от екстериора, откраднат ти джантите или ги изкривиш, плащат ли?

 

За кражба на джантите и лайсните може и да ти платят, но не всичко. Но за емблеми или криви джанти, направо забрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...