Премини към съдържание

Мотора на чистачките спря


rafaelo

Препоръчано мнение

Момци, внимавайте с тези течности -60 градуса за 1.50лв .. че и повечето в бензиностанциите .. вътре са с метилов алкохол, който вдишваме след пръскане през парното, а той е изключително вреден .. лошото е и че ефекта от него се натрупва, т.е. малко днес, малко утре и ефекта е все едно сме го издишали всичкото на веднъж.

 

Аз за себе си открих истината цена/качество - в автомивките '5 минути' има автомат за наливна течност Сонакс, сипваш си колкото ти побере казанчето, плащаш само това, което си налял. Няма и помен от мирис на спирт, мирище само на лимони, а сега в студовете и на -21 тази сутрин не беше замръзнала изобщо, като напръскаш не обледява след малко, абе читава е и по груби сметки излиза около 2 и нещо на литър (машината работи с железни левчета и не мога да изчисля точно) :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Забелязах, че като пръсна на стъклото и течността пуши...Възможно ли е да има някакъв подгрев казанчето с течността ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Забелязах, че като пръсна на стъклото и течността пуши...Възможно ли е да има някакъв подгрев казанчето с течността ???

 

НЕ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...по-е вероятно течността ти да е загрята от топлината на двигателя и спрямо околната температура е доста по-топла, и за това пуши... :)

Аз до сега не съм виждал казанче за течността на чистачките да има подгревател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...по-е вероятно течността ти да е загрята от топлината на двигателя и спрямо околната температура е доста по-топла, и за това пуши... :)

Аз до сега не съм виждал казанче за течността на чистачките да има подгревател.

 

Явно на това се дължи...И явно много бързо стопля двигателя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко бързо може да е...всичко е относително... :)

Да речем на Маздата ми двигателя загрява за около 5 мин. работа на място при околна температура от 0 градуса...... при същата начална температура, на ЕКЛИПС-а му трябва повечко време.... май двойно повече. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момци, внимавайте с тези течности -60 градуса за 1.50лв .. че и повечето в бензиностанциите

Ами от бензиностанция от веригите си купих моята течност. След като и те предлагат боклуци, вече не знам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При този студ ако пуснеш чешмата на двора и тя ще вдига пара :icon_thumbup: . Стига да тръгне де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги а случайно дали няма клапанче което да държи нивото в маркучите и той да се е...а?

За фиат знам, че някои модели имат.

Редактирано от Promivka
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а случайно дали няма клапанче което да държи нивото в маркучите и той да се е...а?

За фиат знам, че някои модели имат.

 

Не мисля че има, ако имаше при натискане на лоста за пръскане щеше да пръска на момента а не след 1 секунда примерно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че има, ако имаше при натискане на лоста за пръскане щеше да пръска на момента а не след 1 секунда примерно.

На единия ми галант пръска на момента, на другия, след 1 сек. Това какво означава?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Означава, че клапанът за обратно оттичане не задържа и маркучите не стоят пълни с течност. Затова всеки път се забявя докато започне да пръска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

къде се намира тоз клапан?

 

Интересен въпрос наистна, ако има такъв клапан къде се намира че явно и моя не държи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че ще се втурна презглава сега да го сменям, но е хубаво да се види, мисля, че един клапан за помпи за рибки ще свърши идеална работа :) Цена - габровска :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах значи има, така ли?

Защото при мен един път пръска с 1-2 сек. закъснение след като дръпна лостчето след 2 часа изобщо не иска.

Ако е така е издало багажа тотално.

Редактирано от Promivka
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече ме дразни че едната от дюзите не пръска, ровичкал съм я с карфица но пак пръска много слабо или въобще...

Може ли да е от запушени тръбички и как да ги изчистя? Четох някъде за потапяне в оцетна вода но не знам как ще стане

този номер...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече ме дразни че едната от дюзите не пръска, ровичкал съм я с карфица но пак пръска много слабо или въобще...

Може ли да е от запушени тръбички и как да ги изчистя? Четох някъде за потапяне в оцетна вода но не знам как ще стане

този номер...

Най лесно става с продухване с компресор, или с промивка на чешмата, с подходящ намалителен шлаух ...

Сваляш пръскалките и ги надуваш, ама първо от обратната страна, откъм дюзичките ..

Аз на моите ми беше писнало да ги промивам всяка година и преди 3-4 зими монтирах едно горивно филтърче от тези прозрачните между дюзите и казанчето и от тогава не съм ги барал ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра идея :good: Не ми е идвало наум, но държа чист "казаня" и около капачката му.

Чистенето с такива предмети като игли, карфици, тел и т. н. може да отпуши дюзата, но е много вероятно при ниска скорост струята изобщо да не стигне стъклото. Затова не опитвайте това у дома.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра идея :good: Не ми е идвало наум, но държа чист "казаня" и около капачката му.

 

Въпроса не е толкова до чистота на казанчето, то си е затворено и по принцип е чисто, но от смесването на вода и разни химии, се получават едни "парцали" като пресечено, които вършат мизерията със запушването ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм.. като се постопли явно и аз ще правя това упражнение. Левите дюзи напълно отказаха днес... за сметка на това десните пръскат чак и прескачат колата ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам това филтърче дето си го сложил не оказва ли съпротивление на помпата и да пръска по слабо ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам това филтърче дето си го сложил не оказва ли съпротивление на помпата и да пръска по слабо ?

Не, то все пак е филтър, не е някой клапан който да оказва съпротивление ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...