Премини към съдържание

Круиз контрол и поставяне на лупи във фаровете


МИХТИ

Препоръчано мнение

Не се лишавай от дългата секция, тя е за това направена да събира снопа на точка и да го праща напред в тъмнината - нещо, което лупата не умее :icon_censored:

Както казах по горе и лупата го умее, но трябва да развалиш 2-3 фара докато се опитваш да докараш същия лъч, после е лесно ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • Отговори 100
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Привет колеги. Първо да се извиня на колегата, че ползвам темата. Искам да попитам тези лупи дали стават за Галанта http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=2706. Питам, тъй като колегата mmotors, каза по - напред, че не трябва да са малки, а от по -големите. А и гледам, че коплекта е с крушки, та ще останат и резервни. :icon_dance: Поздрави :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Първо да се извиня на колегата, че ползвам темата. Искам да попитам тези лупи дали стават за Галанта http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=2706. Питам, тъй като колегата mmotors, каза по - напред, че не трябва да са малки, а от по -големите. А и гледам, че коплекта е с крушки, та ще останат и резервни. :icon_dance: Поздрави :rulez:

 

Стават, аз съм с такива лупи.

Поради дължината си се налага да се изпили долната черна пластмаса която се намира вътре във фара, за да може да не опират лупите. Изпилява се съвсем малко, точно за върха на лупата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стават, аз съм с такива лупи.

Поради дължината си се налага да се изпили долната черна пластмаса която се намира вътре във фара, за да може да не опират лупите. Изпилява се съвсем малко, точно за върха на лупата.

 

Благодаря колега. :good: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ще взема 4300. Имам един друг въпрос. Старите ми крушки са Х7. Ще има ли проблем да се сложат в тези лупи или тези, дето ги предлагат, са вградени?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ще взема 4300. Имам един друг въпрос. Старите ми крушки са Х7. Ще има ли проблем да се сложат в тези лупи или тези, дето ги предлагат, са вградени?

 

То ако нямаше,досега да съм ги взел и аз. Стават само с H1,даже ги питах тия от bk-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако нямаше,досега да съм ги взел и аз. Стават само с H1,даже ги питах тия от bk-то.

 

Греда :D Но погледнете колега, тези май ще станат http://zaggituning.com/index.php?route=product/product&path=77_87&product_id=176 Пише, че са H7 и би трябвало да мога да си сложа старите крушки. Не за друго, но те са Филипс. Дадох добра сума за тях и не искам да седят за украса. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това H7 е самите лупи къде влизат. Не крушките за тях. Почти сигурно няма да можеш да си сложиш старите крушки. Но има и друго - Филипс НЕ ПРОИЗВЕЖДАТ H7 ксенонови крушки. Никой от големите производители не прави ксенон за ретрофит. Диви китайци са тези комплекти, с надути цени - плащаш за надписа. Ако искаш качествени крушки, по-добри от масовите китайци, виж корейските MAXLUX в amazon.com. Имах такива и разликата от китайските беше осезаема.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Греда :D Но погледнете колега, тези май ще станат http://zaggituning.c...&product_id=176 Пише, че са H7 и би трябвало да мога да си сложа старите крушки. Не за друго, но те са Филипс. Дадох добра сума за тях и не искам да седят за украса. :yes3:

 

Колега,пусни едно запитване към фирмата,дали в лупата влиза крушка H7 или не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В мойте лупи крушките са едни такива - странни. Ни са Х1, ни Х7. Кръгъл, продълговат и пластмасов цокъл. Никви други крушки не влизат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Илийка, а на късите биксенон ли ти е? Не се ли смесват кофти различни светлини като пуснеш дългите? Аз след като сложих лупите, карам само с едната секция и тази на дългите не функционир. Чудех се дали да не сложа там един модул за дневни и/или да ги вържа и те да светят като включа на дълги.

Колега аз съм сложил на дългите сини лампи нормални халогени! Получи се много добре при пуснат ксенон и дълги . Визията при дълги и къси е много добра. При поглед от водача също е много добре , съвсем леко са по жълти от ксеноните . :icon_thumbup:

Поздрави!

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Айде пак да повдигнеме темата. Отправих запитване за по-горе споменатите лупи H7. И ето какъв беше отговора: "Здравейте. В описанието на продукта много ясно е описано. При поръчка заявявате избор, в случая Н7 и съответно лупите ще са модел с Н7." Това е добре. Но гледам те са 12,5см. Дали ще се поберат без да се реже от рефлектора. За черната пластмаса ми е ясно, че ще се пили, но рефлектора....

Утре ще поръчвам, но пак да питам :) Поздрави :icon_bye: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Влиза без проблем. Само имайте едно на ум с рефлекторите и осите за реглажа, че лесно се чупят. :) Ефекта е много неприятно потрепване, лесно решим, но все пак създава главоболия. :)

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

При положение че имам две лупи от мазда 6, ако купя този комплект ще имам ли всичко необходимо за работеща ксенон система на моя автомобил?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ксеноните пасват на лупите няма проблем. В комплекта имаш баласт имаш кабели и тн. Само трябва да ги поставиш :tok: и си :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отказвам се да се занимавам с тях. Пробвали са с оригиналните на 6-ца и китайски и китайците светят много по-добре. Един път нещо китайско да е по-хубаво от японско. Тъкмо ще готвя два фара вместо 4 ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Анди. Не е нужно да ги "готвиш". :D Ако намериш едно приятелче и пистолет за топъл въздух, работата става за 10 минути с почистването на черното нещо, уплътняващо стъклото. Аз се бях притеснил с това готвене, че ще разтопя фара и действах с пистолета. А относно китайците, да ти кажа учудващо добре светят. Да не повярваш. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря ти за информацията. Имам под ръка пистолет за топъл въздух :good:

Към момента ме притеснява неработещото регулиране на височината. Мисля че се получи след сваляне на фаровете 2011-та година. Не знам как да го оправя или поне проверя това. Миналата година исках да ги вдигна и видях, че не работят. Светлината сега е сякаш максимално близо (на положение 3 от 0, 1, 2 и 3) и исках да я пратя по-далеч, ама Тц.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1 Каза ,че са сваляни фаровете. Ако не си ги свалял ти виж дали са същите и по - точно имат ли системата за контрол на тях.

2, Почни от там да провериш кабелите закачени ли са за фаровете за контрол на двигателите в тях!

3 Дай ток от пробна верига дали работят двигателите.

4 Провери бушоните

5 Провери ел инсталацията - копчето за контрол

6 Отваряш фаровете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете аз си ги сложих, ама се сетих, че отварях копчето за контрол да му сменя лампата :icon_doh: Имам някакъв спомен че подсветката му не свети отново, но сега ме мързи да ходя до колата. Абе я ... ще ида... Викаш бушон може да има. Хмм.

 

Свети, но много слабо. Едвам мъждука в най-горно положение. Ще го ровя в петък или събота, че в друго време няма как.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...