Премини към съдържание

Круиз контрол и поставяне на лупи във фаровете


МИХТИ

Препоръчано мнение

Интересно ми е как става монтажа и се запазва мястото за стандартната крушка. Моите лупи са със специални крушки от този вид http://www.bktuning.net/Photos/Xenon/H7projectorBulb.jpg На времето когато ги взимах нямаше такива лупи, но явно инженерната мисъл има напредък. :)

 

Самите лупи се монтират на мястото на цокъл за крушка H7 или H4 както казах. Тези цокли са достатъчно големи че самата лупа да събере H1.

Ето линк: http://www.ebay.com/itm/Pair-2-5-Mini-Bi-Xenon-HID-Projector-Kit-Lens-Car-Hi-Lo-Headlights-Shroud-Gift-/300965683757?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item4612f3e22d&vxp=mtr

 

Излизат около 60лв. Тези ги има и в BkTuning но на двойна цена.

А в ebay има и комплекти с ксенон с баласти 35W за около 105 долара. Но 35W е малко според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Самите лупи се монтират на мястото на цокъл за крушка H7 или H4 както казах. Тези цокли са достатъчно големи че самата лупа да събере H1.

Ето линк: http://www.ebay.com/itm/Pair-2-5-Mini-Bi-Xenon-HID-Projector-Kit-Lens-Car-Hi-Lo-Headlights-Shroud-Gift-/300965683757?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item4612f3e22d&vxp=mtr

 

Излизат около 60лв. Тези ги има и в BkTuning но на двойна цена.

А в ebay има и комплекти с ксенон с баласти 35W за около 105 долара. Но 35W е малко според мен.

 

Между другото мога да монтирам такива лупи. Ако има мераклии мога да снабдя и да монтирам въпросните лупи с или без ксенон по желание. Евентуално и лед дневни светлини вградени във фара. Сега си разработвам и дълги светлини с по 22 диода във всеки фар със стабилизирано захранване. Ако някой има интерес може да пише на лично за повече инфо...

 

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Определено няма да има място. Принципно ще се събере във фара но ще трябва доста да се изрязва оригиналния рефлектор и няма да може да се движи нагоре и надолу за настройка. Така че не става, а и според мен няма много смисал да е по-голяма лупата няма да свети повече. 3" лупа е за по-големи фарове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така предположих. Пък и мерките на фара ми са сходни с тези на Галанта (Каризма). Скоро и аз ще мина по този път, затова и се интересувам. :) Това което разбрах, че тези лупи, които си монтирал са без angel-ли и на тяхно място може да се сложи обикновена Н1 крушка нали така? Като осветеност как се справят? Правят ли хубава черта? Имах на старата си кола лупи и бях впечатлен от светлинният поток.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така предположих. Пък и мерките на фара ми са сходни с тези на Галанта (Каризма). Скоро и аз ще мина по този път, затова и се интересувам. :) Това което разбрах, че тези лупи, които си монтирал са без angel-ли и на тяхно място може да се сложи обикновена Н1 крушка нали така? Като осветеност как се справят? Правят ли хубава черта? Имах на старата си кола лупи и бях впечатлен от светлинният поток.

 

Нямат Angel мойте, но има модели с Angel Eyes има и много други с различни шукарни светлини. Аз си сложих така наречените Demon Eyes както се вижда на една от снимките. Сам си ги правих. Относно крушката, да, в лупата се слага крушка H1, може да е ксенонова може и да не е. Ако е нормална халогенна крушка, трябва съвсем леко да се изкриви ламаринката преди стъкълцето на крушката (става с нокът) за да може да влезе в лупата (поне при моите се наложи), това не е никакъв проблем за самата крушка. Като цяло светят доста добре дори и с халоденната крушка, правят хубава ясно отчетлива черта както си му е реда. С ксенон ефекта ще е доста по-добър. Не правят излишни отражения на посоки. Рефлекторите на лупите са метални, не са пластмасови. Аз лично съм много доволен.

 

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ксенон ако е да е 4300келвина!

 

За мъгла е по-добре да свети така по-жълто. Иначе според мен като гледам по-важно е колко е мощен. Например ксенони който са по 35W са пълна боза без значение колко са топли. 35W светят по слабо от нормалната халогенна крушка. Трябва да се взима от 55W или другя вариянт е 100W, макар че те вече са цифра. В БГ цените започват от 300 лв. за комплек. В китай са по около 130 лв. Те светят наистина силно.

 

http://www.ebay.com/itm/271277757457?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Ето пример 100W баласти с 100W крушки.

 

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Комшу, на моя Галант мисля са 3". Единствено, което тук при колегата с по-малките лупи е избегнато, се наложи да махна черната пластмаса вътре във фара. Утре или в неделя ако видиш Галанта пред блока, пиши и ще сляза да ти покажа как светят. Аз съм много доволен от направената инвестиция. Процедурата е точно, както я е описал колегата. Вярно, отделих си доста време и омацах с лепило цялата къша ама накрая стана :) Дългите светлини обаче не мога да кажа, че са кой знае какво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти звънна да ги видя тези 3 инча. По принцип във фара на Каризмата място бол, ама на живо да ги сравня ще е най добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега аз да питам,може ли да се преправят крушките H7 да влязат в тези лупи ? Знам че има много еФтини ксенонови крушки на H1,но аз съм си взел от хубавите и скъпите и искам да ги ползвам тях,затова се чудя. Или като гледам,пак да питам Марин от каква Мазда бяха неговите лупи и направо да търся такава на части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега аз да питам,може ли да се преправят крушките H7 да влязат в тези лупи ? Знам че има много еФтини ксенонови крушки на H1,но аз съм си взел от хубавите и скъпите и искам да ги ползвам тях,затова се чудя. Или като гледам,пак да питам Марин от каква Мазда бяха неговите лупи и направо да търся такава на части.

 

Точно тези лупи няма да станат с H7, дори и с народно творчество. Ако се разпробие по-голяма дупка за да влязат H7, не е ясно дали ще се уцели фокусното разстояние.

В случая ще трябват други лупи, но от универсалните китайски не въм видял да има за друга крушка. Вариянта е само от друг автомобил и да се напасват някакси. Иначе от Маздите, 626 имат лупи и 323Ф също, но при тях са само за късите.

 

Поздрави!!!

Редактирано от mlg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маздата е 626 от 93-96 година. Сигурно стават и от други.

Щом китайските прожектори са устискали при наши колеги, значи са стока. Бих сложил китайски, но не ми трябват ксенони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно тези лупи няма да станат с H7, дори и с народно творчество. Ако се разпробие по-голяма дупка за да влязат H7, не е ясно дали ще се уцели фокусното разстояние.

В случая ще трябват други лупи, но от универсалните китайски не въм видял да има за друга крушка. Вариянта е само от друг автомобил и да се напасват някакси. Иначе от Маздите, 626 имат лупи и 323Ф също, но при тях са само за късите.

 

Поздрави!!!

 

 

Колега,тези лупи дето си сложил имат ли рингове?

пример: http://crazythegod.com/ebay/catalog/Light/HL/MITSUBISHI/Galant/HL-CL-MB-Galant-98-CCFL-DualPro-Glass-BKa.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Пуска се фара за 5 мин на 300 градуса в фурната (нужна е доста голяма фурна).....

 

колега, 300 градуса не е ли прекалено? предполагам, че си сложил фара със стъклото надолу, тъй като скарата, на която го поставяш би трябвало да е доста напечена и да не стане така, че в един момент слагаш фара и скарата се врязва в пластмасата, тя се разтича във фурната и накрая имаш само стъкло и черна локва пластмаса?!?

Ако някой е правил подобна процедура по алтернативен метод, ще се радвам да сподели..... не ми се купува фар, ако нещо се оплеска или ми загори агнето :-)

 

P.S. Вижда ми се, че лупите на колегата са тези (може би). На картинката пише, че са 141мм дължина, но го мерят от ланчето на крушката.... а, според мен трябва да се мери от гайката за фиксиране към рефлектра до върха на лещата. Ако греша, моля поправете ме.

Редактирано от javor_vd
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега, 300 градуса не е ли прекалено? предполагам, че си сложил фара със стъклото надолу, тъй като скарата, на която го поставяш би трябвало да е доста напечена и да не стане така, че в един момент слагаш фара и скарата се врязва в пластмасата, тя се разтича във фурната и накрая имаш само стъкло и черна локва пластмаса?!?

Ако някой е правил подобна процедура по алтернативен метод, ще се радвам да сподели..... не ми се купува фар, ако нещо се оплеска или ми загори агнето :-)

 

Не е много, пласмасата само омеква съвсем леко. Целта е да омекне силикона който държи стъклото. Можеш да пробваш за по-малко време ако не си сигурен и сам да намериш точното време според теб. А може на по малко градуси. Аз лично така ги направих и нямаше никакви поражения по фара. Е с единия допуснах грешка, че без да искам го допрях до реутана :D

 

 

Колега,тези лупи дето си сложил имат ли рингове?

пример: http://crazythegod.com/ebay/catalog/Light/HL/MITSUBISHI/Galant/HL-CL-MB-Galant-98-CCFL-DualPro-Glass-BKa.jpg

 

Не, няма рингове. Можеш да ги видиш на 3-та страница от темата, качил съм снимки.

 

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Вижда ми се, че лупите на колегата са тези (може би). На картинката пише, че са 141мм дължина, но го мерят от ланчето на крушката.... а, според мен трябва да се мери от гайката за фиксиране към рефлектра до върха на лещата. Ако греша, моля поправете ме.

 

Да същите са лупите. Почти си прав за мерките. Между рефлектора и лупата се слага едно силиконово уплътнение което държи лупата да не хлопа и реално добавя някои друг милиметър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BTW по други теми четох, че се държи 5мин на 200градуса или 15-20мин на 100 градуса.

Аз ще заложа на по-ниската температура и от време на време ще проверявам дали се е "сготвил".

 

Благодаря за бързия отговор.

На този етап нямам други въпроси.... надявам се и да не възникнат по време на монтажа, тъй като всичко доста добре е описано.

На заплата поръчам и като пристигнат - почвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен 5-6 мин на макс бяха достатъчни. Ръкавици, голяма права отвертка и... готово, започва истинския екшън :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега аз да питам,може ли да се преправят крушките H7 да влязат в тези лупи ? Знам че има много еФтини ксенонови крушки на H1,но аз съм си взел от хубавите и скъпите и искам да ги ползвам тях,затова се чудя. Или като гледам,пак да питам Марин от каква Мазда бяха неговите лупи и направо да търся такава на части.

Те лупите на всички мазди са еднакви, стават и от 626 и от 323, МХ6, кседос и т.н... но за да си ги направиш като моите,:P

http://media.snimka.bg/8147/022550295.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/8837/023928625.jpg?r=0

ще ти трябват поне 2 мазди на части, :) за това можеш да ми се обадиш, имам само лупи ..

Тези лупи стават само с Н1 крушки, като ако искаш да правиш и дългите с лупи, преградната стена между крушката и лупата се преработва, за да си светят като дълги, а не като къси и за да може тези отсреща да те псуват максимално, когато забравят да си сменят светлините и ти им покажеш, че имаш по дълги от техните ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да кажа, че ксенона ми е с 35W и хич, ама хич не свети зле. Дори е по - добре от обикновена халогенна крушка!

п.п. Дългите светлини през лупите са пълна боза(не могат да направят такъв насочен сноп, а разсейват), затова си ползвам и нормалните халогенни крушки на секцията за дълги светлини. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Илийка, а на късите биксенон ли ти е? Не се ли смесват кофти различни светлини като пуснеш дългите? Аз след като сложих лупите, карам само с едната секция и тази на дългите не функционир. Чудех се дали да не сложа там един модул за дневни и/или да ги вържа и те да светят като включа на дълги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На късите е биксенон, да. Ич не се смеват лошо светлините, много хубаво светят така дългите. Не се лишавай от дългата секция, тя е за това направена да събира снопа на точка и да го праща напред в тъмнината - нещо, което лупата не умее :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нави ме :) Иска ми се да си сложа и един комфорт мпдул за мигачите. На служебната си го има заводско и е много удобно. Не знам дали на нашите таратайки може да се сложи. Четох във форума на някакво друго Муци бяха слагали...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...