Премини към съдържание

Модерни фарове


Препоръчано мнение

За мен най - логично е ксенон системата да е разрешена само при лупи.

Ксенона е доста по - силен от халогена и този сноп светлина е редно да бъде насочен(лупа), а не просто пръснат напред в пространството.

 

Да не говорим , че ксенона се приема като "гъзария" и се слага само за да прави впечатление, а не за подобряване на осветеността от стандартните фарове на колата.

 

Изобщо нуждата от подобряване на осветеността на фаровете не предполага монтирането на ксенон, а подмяна на рефлектора, който се износва с времето (като всяка друга система/материал).

 

Масово се разминавам с 20-30 годишни коли с ксенон, който ме заслепява.

 

И не на последно място европейците са го измислили и доколкото знам нашия закон за фаровете е копиран от техния, въпроса е че тук контрола е нищожен!

 

А без контрол... кел файда от правила и закони...всеки си прави каквото си иска

 

:mad:

Редактирано от svilkata_ve
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен най - логично е ксенон системата да е разрешена само при лупи.

Ксенона е доста по - силен от халогена и този сноп светлина е редно да бъде насочен(лупа), а не просто пръснат напред в пространството.

 

Да не говорим , че ксенона се приема като "гъзария" и се слага само за да прави впечатление, а не за подобряване на осветеността от стандартните фарове на колата.

 

Изобщо нуждата от подобряване на осветеността на фаровете не предполага монтирането на ксенон, а подмяна на рефлектора, който се износва с времето (като всяка друга система/материал).

 

Масово се разминавам с 20-30 годишни коли с ксенон, който ме заслепява.

 

И не на последно място европейците са го измислили и доколкото знам нашия закон за фаровете е копиран от техния, въпроса е че тук контрола е нищожен!

 

А без контрол... кел файда от правила и закони...всеки си прави каквото си иска

 

:mad:

 

Разликата от ксенон и халоген е много голяма, ако от "гъзария" имаш в предвид да виждаш хубаво пътя съм съгласен. След като махнах ксенона.. като срещна няколко коли в колона или поредния глупак с нерегулирани фарове и буквално не виждам пътя и карам на усет, това го нямаше като имах ксенон. Според мен не е от значение на колко години е колата, за да има ксенон или не. Както спомена един колега редовно лъскави коли с вдигнати фарове с лупи ти вадят очите. Продължавам да подкрепям тезата, че по-голямото зло са нерегулираните фарове от колкото източника на светлина.

Вдигнати фарове да ти светят в очите са кофти, вдигнати фарове с ксенон са още по кофти.. и все пак махането на ксенона няма да им оправи фаровете. Както ти каза ако следят хората с нерегулирани фарове по изкъсо, то тогава едва ли ще има проблем.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По същата логика има и коли които се карат със съвременни масла, които не са били в производство при конструирането на двигателите на тези автомобили. Или да не слагам нова дограма на старата си къща? Въпреки, че постовете започват да се преповтарят и просто всеки иска да си изкаже мнението, аз също отново ще подкрепя Виктор и относно фаровете ще кажа, че големия проблем е в липсата на реглаж, а не в употребата на ксенон. Мисля, че употребата на ксенон крушки е най-малкия ни проблем....особено когато за тяхното лошо въздействие говорят хора каращи с 4 слик гуми (галоши), без спирачки, бълващи кълба дим и други. Нека преди всичко поддържаме колите си технически изрядни и безопасни за движение, преди да мислим за големите джанти със скъпи гуми, турбини и всякакви други там подобни... И дано доживеем да имаме нормални улици, с нормално осветление и организирано движение...и адекватни данъци, санкции и технически прегледи за да се наряд нещата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ... и аз свалих ксенона и се питам какво стана ?!?

Контрол никакъв, така че постояnно пак някой Голф ми вади очите, защото е с ксенон, който свети като електрожен и е насочен точно на нивото на очите ти!!!

Всяка 5-та кола сигурно не е виждала реглаж на фарове откакто е произведена преди 10-20 години и съответно и без ксенон пак ти прави нощното пътуване ад…

Еми да ви кажа ще потрая още малко и просто пак ще го сложа + 2 лупи за 200 лева и това е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми като си нямате работа, махайте си ксенона. :icon_doh:

Не съм го махал, няма и да го махна.Като минавах ГТП пробваха да се заядат, че имам ксенон ама млъкнаха много бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Не съм го махал, няма и да го махна.Като минавах ГТП пробваха да се заядат, че имам ксенон ама млъкнаха много бързо.

 

А защо млъкнаха?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото фара не е променян конструктивно, както по-закон е забранено.Дали ще съм със квадратна,кръгла или шестоъгълна крушка,щом е регулирана, не премигва, не свети в червено или зелено или друг цвят, не виждам проблем.

 

Цитат от последната наредба, която имат в ДАИ.

Това им цитирах и ги помолих да ми покажат наредба или закон с, който е забранен ксенона, ама не ми показаха и минах ГТП.

 

НАРЕДБА № 32 ОТ 5 АВГУСТ 1999 Г. ЗА ПЕРИОДИЧНИТЕ ПРЕГЛЕДИ ЗА ПРОВЕРКА НА ТЕХНИЧЕСКАТА ИЗПРАВНОСТ НА ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА.

 

Там се споменават следните причини за отказ:

Фарове - къси и дълги светлини

 

- несъответстващи на конструкцията на превозното средство;

- нерегулирани светлинни потоци;

- различен цвят на светлината (може да е бял или жълт, но задължително еднакъв за едновременно светещите фарове);

- недостатъчен интензитет на светлината;

- монтирани допълнителни елементи, които намаляват интензитета или променят цвета на светлината;

- в режим на къси светлини;

- без маркировка за хомологация на елементите (при поставяне на такава от производителя).

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отделен е въпроса, че ксенон с рефлектор не ми харесва напълно как свети.Колкото и да е регулиран и смъкнат надолу пак си има разсейки.Обмислям да си сложа лупи.Търся подходящ за мен вариант да го направя възможно най-скоро.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант си е фарове с лупи и ксенони направени за вашия автомобил. Има такива за доста модели коли, но и цената не е така достъпна за нас...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия вариант си е фарове с лупи и ксенони направени за вашия автомобил. Има такива за доста модели коли, но и цената не е така достъпна за нас...

 

В един полски сайт вече е! :)Пуснати са на 140 евро ето тези http://www.tuning-in.cz/fotogaleries/colt-hlw-b2.jpg

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Одеве минах на преглед, даже не ме караха и да светвам фаровете.

 

Смеят ли да те ядосат :D

 

Иначе да и мен не ме караха да пускам фарове, само спирачките ми гледаха, но това не пречи на полицаите да се заяждат :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пфу, помислих че фаровете са за галант :icon_doh:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В един полски сайт вече е! :)Пуснати са на 140 евро ето тези

Ако не затруднява, дай линк към сайта. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не затруднява, дай линк към сайта. Благодаря.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Минтов, и ти ли ще слагаш ксенон бре, нарушител на законите такъв .. :icon_wwf:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те винаги ще намерят за какво да се заяждат, но нашата цел е да не им даваме поводи да го правят. Аз винаги гледам да съм изряден ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Одеве минах на преглед, даже не ме караха и да светвам фаровете.

 

Дано и при мен така да стане, но не вярвам. С десен волан съм и винаги ме проверяват дали съм с нормални фарове :-( ... което все пак е важно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...