Премини към съдържание

Какво масло ползвате за 4G63


ilian_ds

Препоръчано мнение

Приятели и колеги,може да се повтарям в темите,но искам да разбера кой с какво масло кара своя Галант 2.0 136 коня бензин - 4G63

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

знам ,че маслото за този двигател е 10W40 ,интересува ме предимно мнения за марките масла които ползвате ,защото всеки е с различно мнение и искам да събера повече такива . И разбира се отзиви от тях,харчат ли ви масло,доволни,недоволни от определени масла....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

знам ,че маслото за този двигател е 10W40 ,интересува ме предимно мнения за марките масла които ползвате ,защото всеки е с различно мнение и искам да събера повече такива . И разбира се отзиви от тях,харчат ли ви масло,доволни,недоволни от определени масла....

 

слагам най-стандартното, ако може така да се каже, масло.... имам познат с магазин за Авточасти, и продава наливно масло от Лукоил... оплаквания нямам..., и недейте се превъзнася по маслата.... защото много неща са само реклама :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

знам ,че маслото за този двигател е 10W40 ,интересува ме предимно мнения за марките масла които ползвате ,защото всеки е с различно мнение и искам да събера повече такива . И разбира се отзиви от тях,харчат ли ви масло,доволни,недоволни от определени масла....

Колега, моторите на :mitsu-smiley: не са кой знае колко притенциозни от към масла,така че всяко масло предназначено за него е добро, но все пак има разлики в маслата, те се обобщават в един или няколко стандарта,които ги пише на опаковките на маслото.........

Иначе аз ползвам марката Фуш, немски са,които отговарят най точно до показателите и параметрите на мотора.......а те са над 150 показателя и параметри ( примерно - вискозитет при критични обороти, вискозитет при критични обороти и ниска/висока температура, посока на молекулите,механично и химическо поплепване по хонинга на цилиндрите, устойчивост на скоростта на буталата, кинетично триене и т.н. )както виждаш , това са само малка част от параметрите, които всяко масло има и те трябва да са най близо до изискванията на на производителя на мотора..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Yacco VX600 5W40 и съм доволен. Намирам разлика само във високите обороти в сравнение с 10W40. За сега няма обаждащи се повдигачи http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От същото се интересувам и аз и ще следя темата :mitsu-smiley: Ако мога да добавя още един въпрос, какво масло ползвате за същия модел Галант за механичната трансмисия - марка,вискозитет - отзиви :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди карах с Mitsubishi 10w40 и бях горе-долу доволен, само че си потракваха повдигачи при студен двигател. Сега карам с Mitsubishi 5w40 и съм супер доволен. Двигателя работи по-спокойно и няма и помен от повдигачите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди карах с Mitsubishi 10w40 и бях горе-долу доволен, само че си потракваха повдигачи при студен двигател. Сега карам с Mitsubishi 5w40 и съм супер доволен. Двигателя работи по-спокойно и няма и помен от повдигачите.

Повдигачите най-вероятно не тракат защото маслото все още е свежо. След 5-6 месеца и/или 4-5 000 км. сигурно няма да е така. Поне при мен така се получи и с 10/40 и с 5/40... с три вида масла. Засега тази 1 минута так-так-так я преживявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги давайте мнения от кое не сте доволни,кое ви е харчило,кое ползвате сега и сте доволен или недоволен.Искам всички да се ориентираме и дали може да се обединим в една определена посока за масло от което ще ни е най полезно за нашите двигатели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ръчната трансмисия препоръчително е ползването на 75W85 или 75W90 - по добре се държи със 75W85, не мога да препоръчам марка.

 

Колега цената на 75W85 каква е при вас и галант 2.0 'ръчка' колко литра побира (имам ходене до Варна че от там мога да взема направо че май имам нужда, вече трудничко взеха да лизат)? А що до темата за маслото, предния собственик на мицку е карал с 10W40 знам го от остатъчното масло което беше в багажника. Мицку си работеше добре пък и аз толкова съм го карал но след известно време взеха да се чуват повдигачите реших да мина на ENEOS 5W40 + добавка на Bardhal. Повдигачите си млъкнаха за една година и пак на ново. Така и така беше време за смяната на маслото дори и да нямах навъртяни километри(на 4000 и нещо бях) еднин приятел който държи авточасти на Daewoo ми даде страхотна оферта за масло GM 5W30 което от онова дето го слагат в завода на колите Daewoo. Техен си директен внос на много тънка цена ми дойде пък това ме караше да си мисля че е менте някакво но нищо общо.. Повдигачите млъкнаха, ДВГ стана по безшумен и някак по балансиран работещ (дори на по ниски обороти имам чувството че тягата е повечко и по бързо набира). Та какъв е извода за мен , ДВГ на галант не е претенциозен но повдигачите са.. дойде ли време за смяна на масло требе се сменя (то се обажда и без това). Добавки .. и с тях и без тях все тя редовна смяна на масло и това е. 10W40 или 5W40 или 5W30 ми май с пълната синтетика (5W40 - 5W30)като че ли работи по добре по безшумно и с по малко вибрации, мисля че е по подходящо. За марки мисля няма значение само да покрива изискванията и да е от сигурно място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиша тази тема за да споделя,че според мен има разлика в маслото,винаги карам с 10W40 ,сега съм с КАСТРОЛ МАГНЕТИК и за около 6500 км ми лапна около 0,500 мл,ползвам съм TOTAL 7000 QUARTZ и не го пипа,но сега виждам,че тотала е Румънски,което малко ме пртеснява.За това търся мнения и отзиви,чета хубави думи за маслата FUCHS...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм какви ли не марки масла, вече карам само и единствено с Кома ..

Най конкурентна цена за различните класове, препокрива предписанията на :mitsu-smiley:, и е на 100% сделано в Британии :D а не маде ин ЕU ..

Няма шум от повдигачи, няма разход на масло, няма шум от скорости, даже и на хидравликата, охладителна система и спирачките съм с техните продукти- никакви ядове ..:icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като си взех моята кола и сложих Eneos 10W40 и за сега съм доволен от него, за 3000-4000 изминати км не е изгоряло нито капка, за сега повдигачите са безшумни и спокойни. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.

Няма шум от повдигачи, няма разход на масло, няма шум от скорости, даже и на хидравликата, охладителна система и спирачките съм с техните продукти- никакви ядове ..:icon_dance:

Дизелите на :mitsu-smiley: нямат повдигачи........ :D откога почна да караш бензиново :mitsu-smiley: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дизелите на :mitsu-smiley: нямат повдигачи........ :D откога почна да караш бензиново :mitsu-smiley: :D

Още не съм виждал такъв дизел на :mitsu-smiley: без повдигачи :D имат си и повдигачи, даже си имат и винтове за настройка на луфта :P за да не тракат като бензиновите ..:lol:

А и никога не съм казвал, че карам само едно Мицубиши, още по малко дизелово ...

Автопарка ми е шарен, не съм някой запален фанатик ..:P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повдигачите най-вероятно не тракат защото маслото все още е свежо. След 5-6 месеца и/или 4-5 000 км. сигурно няма да е така. Поне при мен така се получи и с 10/40 и с 5/40... с три вида масла. Засега тази 1 минута так-так-так я преживявам.

До сега, винаги повдигачите са ми тракали точно когато маслото е чисто ново и когато е старо, разбира се. На 4, 5000 километра се държат най-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм виждал такъв дизел на :mitsu-smiley: без повдигачи :D имат си и повдигачи, даже си имат и винтове за настройка на луфта :P за да не тракат като бензиновите ..:lol:

А и никога не съм казвал, че карам само едно Мицубиши, още по малко дизелово ...

Автопарка ми е шарен, не съм някой запален фанатик ..:P

Хех, не вярвах че казваш на регулировъчните винтове на кобилиците повдигачи, явно на село всичко е всичко, буталата им викат биели .......... :icon_bye:

На кой автопарка му е по шарен не коментирам........току виж си останал много далече от истината.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...явно на село всичко е всичко...

:noexpression: :icon_doh: :icon_censored:

София - голям град а? :icon_n_ermm: Фук-фук? :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:noexpression: :icon_doh: :icon_censored:

София - голям град а? :icon_n_ermm: Фук-фук? :mad:

Ти пък какво се засягаш, казах го в преносния смисъл..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...