Премини към съдържание

Имам питане...........


DJ Tymbi

Препоръчано мнение

Колеги, днес получих по пощата някаква си призовка :lol: от КАТ.........пише следното:

Гражданина еди кой си живущ еди каде си на основание на чл. 60 от ЗМВР да се яви за справка във връзка с извърщване на предварителна проверка по преписка еди коя си на еди кога си и т.н. в КАТ София на гише 19............. B)

Та кое беше гише 19 и за какво беше???? Не съм ходил там от поне 4 години и си мислех скоро че може да получа онзи талон бонус ли беше какво беше .......някой знае ли за какво става въпрос......???

Не знам ,сигурно съм минал покрай някоя камера с моя :plane: с 200............вие какво ще кажете??? Може ли само по гишето да се разбере какво ще искат и какви притенции ще предявят....... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ами така ще е...като не си взехме от вълшебния спрей за номера на Poli... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бъди сигурен, че си минал на някой светофар на червено без да забележиш и са те снимали и сега те викат за да ти покажат на телевизор къде, кога и как си "нарушил правилата". Можеш обаче да спориш с тях, защото те са снимали колата, а не шофьора в нея и сега по номера й изпращат призовка. Можеш да кажеш, че не си карал ти колата тогава - например - ползвате я ти, баща ти, брат ти, жена ти и т.н. и точно тогава си бил на работа и не знаеш кой я е ползвал в този момент. Това го знам, защото и мен са ме викали там и са ми показвали как минавам на един измислен светофар на Сточна гара, който ако не бях в КАТ и до този момент нямаше да знам, та тогава им казах, че аз не съм бил в колата по това време и някой друг от фирмата е карал колата, а те искаха да глобят управителя, но пък им казах, че управителя е в командировка и само разписах, че съм запознат със случая и че ще уведомя управителя, т.е. той е уведомен и трябва да се яви в еди какъв си срок при тях, но до сега никой никъде не е ходил, а и няма нова призовка. Та това е според мен, мисля че не е малко :icon_hmm: ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си станал филмова звезда... ;) Сега сериозно: ако си получил писмото като обикновено, а не с обратна разписка например, т.е. ако не си се подписвал никъде, че си го получил, ти си нередовно призован от КАТ и нищо не могат да направят. Така че засега си седи и си трай. Междувременно пусни някаква връзка в КАТ - да ти видят снимката. Може пък да си излязъл добре ;) Има хора, които карат снимките да изчезват... В понеделник със сигурност ще ти кажа дали Гише № 19 е ТВ-гишето. До тогава - "спокойствие и силна храна!" :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ, дано да не те викат за това, в което се съмняваш... ама ако е за това, питай дали предоставят филмче на DiVex... то не е хубаво така, но нали трябва и от лошото да си правим смях :) , иначе за къде сме :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.чл 60. (1) Полицейските органи могат да призовават в служебните помещения граждани за изпълнение на определените им с този закон правомощия.

(2) Полицейските органи писмено уведомяват гражданите за призоваването. В съобщението изрично се посочват целта на призоваването, часът и мястото на явяване.

(3) В неотложни случаи призоваването може да се извършва по телефон, телекс или факс. Призоваването по телефон или факс се удостоверява писмено от длъжностното лице, което го е извършило, а по телекс - с писмено потвърждаване за полученото съобщение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.чл 60. (1) Полицейските органи могат да призовават в служебните помещения граждани за изпълнение на определените им с този закон правомощия.

(2) Полицейските органи писмено уведомяват гражданите за призоваването. В съобщението изрично се посочват целта на призоваването, часът и мястото на явяване.

(3) В неотложни случаи призоваването може да се извършва по телефон, телекс или факс. Призоваването по телефон или факс се удостоверява писмено от длъжностното лице, което го е извършило, а по телекс - с писмено потвърждаване за полученото съобщение.

 

Може да го викат за изпълнение на оперативна задача с неговия Галант. :D Според старите соц закони, ако притежаваш автомобил Волга, си длъжен да го предоставяш при поискване от властта. Да не би сега да са измислили закон за Мицубиши?? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, не гледате ли новини!

Започват строгите наказания в нашата мила родина!

ХАХАХАХ :specool:

обаче само за някои/това го няма по телевизията!/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, явно са ме щракнали някаде, обаче сега имам друг въпрос...........освен за превишена скорост и минаване на червено, за друго какво може да ме снимат ??? :icon_hmm: Варианта за минаване на червено е изключен ,тъй като никога не минавам на червено дори и да няма камери или пък движение........остава да е за превишена скорост, това е твърде често явление при мен :icon_blush: Ми така де, то с този :plane: като се движа с 50 все ено съм спрял,а километража ми показва - 20..... :D

Може ли да са ме снимали извънградско някаде.............кадето съм карал примерно с ......... +240 км./ч. :icon_hmm: :icon_blush: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен за превишена скорост или минаване на червено, няма за какво друго да снимат. Снимки извън града още не са почнали да правят...но затова пък на изходите от София много често...ние си имахме една такава честитка за превишена скорост преди време, фотомодел беше мъжът ми точно след Враня! А там, както всички може би знаем, ограничението е 50 км/ч!!! B) Но кой ли ги спазва...между другото, често има напоследък движещи се цивилни коли с камери :icon_confused: И наистина е важно как си бил призован, ако е нередовно, без да е разписвана споменатата вече от мен обратна разписка...стой спокойно :icon_box:В понеделник ще мога да ти дам повече информация за въпросното гише... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В сънищата? :D

В реалността............... :D на 220 км./ч. по показание на киометража ,нали ги смятахме и се оказа че съм на около 230 и нещо си там.......колко пъти да го коментираме...... :icon_hmm: Освен това след "Ратолската намеса" по колата ми , тя не е вече същата.............даже и ти го установи, какво се правиш на ударен........ :icon_tongue:

 

Освен за превишена скорост или минаване на червено, няма за какво друго да снимат. Снимки извън града още не са почнали да правят...но затова пък на изходите от София много често...ние си имахме една такава честитка за превишена скорост преди време, фотомодел беше мъжът ми точно след Враня! А там, както всички може би знаем, ограничението е 50 км/ч!!! B) Но кой ли ги спазва...между другото, често има напоследък движещи се цивилни коли с камери :icon_confused: И наистина е важно как си бил призован, ако е нередовно, без да е разписвана споменатата вече от мен обратна разписка...стой спокойно :icon_box:В понеделник ще мога да ти дам повече информация за въпросното гише... :mitsu-smiley:

Ще чакам с нетърпение отговор............ :D

 

Някой знае ли сега друго нещо.........понеже не съм имал акт от поне 4 години, а пък преди това имах така да се каже "черна серия" :icon_blush: и имах 2 последователни акта,които бяха за простоти, но както и да е, мислъта ми е , че са ми взели точки някакви и то не малко , да речем 20 нак. точки, след това съм чувал че ако не направиш някакво нарушение или акт в рамките на някакво време, тези точки ти се възтановяват...........вярно ли е това и колко е времето.............. :icon_hmm: :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли сега друго нещо.........понеже не съм имал акт от поне 4 години, а пък преди това имах така да се каже "черна серия" :icon_blush: и имах 2 последователни акта,които бяха за простоти, но както и да е, мислъта ми е , че са ми взели точки някакви и то не малко , да речем 20 нак. точки, след това съм чувал че ако не направиш някакво нарушение или акт в рамките на някакво време, тези точки ти се възтановяват...........вярно ли е това и колко е времето.............. :icon_hmm: :icon_blush:

 

Закон за движение по пътищата

 

Чл. 158. (1) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството се възстановява:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) чрез частично увеличаване с 1/3 от първоначалния брой точки след преминато допълнително обучение, но не повече от веднъж за срок от 1 година;

2. служебно, до максималния размер, 2 години след последното нарушение, за което на водача са отнемани точки.

(2) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството може да се възстановява само до първоначалния максимален размер.

 

 

А що се отнася до Гише 19...моят човек не е сигурен дали това е ТВ Гишето и ако бъде така добър да разпита заради мен, ще пиша пак в тази тема! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това след "Ратолската намеса" по колата ми , тя не е вече същата.............даже и ти го установи, какво се правиш на ударен........ :icon_tongue:

Ти ме заинтригува, DJ :D . Каква пък ще е тази вълшебна "Ратолска намеса"? :icon_hmm: От повечето хора тук бях чувал, че Ратола е място, което е добре да заобикаляме. И съм изненадан, че човек, като теб, дето оправя половината Мицубишита в БГ е опрял до техните сервизи :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли след колко време викат за снимки? Защото аз преди 2 месеца направих грандиозна простотия на едно кръстовище. :D Много се надявам някак си да не са повярвали на очите си като са видяли записа и да не ме викат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме заинтригува, DJ. Каква пък ще е тази вълшебна "Ратолска намеса"? От повечето хора тук бях чувал, че Ратола е място, което е добре да заобикаляме. И съм изненадан, че човек, като теб, дето оправя половината Мицубишита в БГ е опрял до техните сервизи

Точно де, преди да мина през Ратола, колата си вървеше много по добре, обаче се направих и аз на "бял човек" и си викам дай да отидя в оторизиран сервиз, с всичките му техники и кадри..............отидох там , и ми порасна брада от тях............ :icon_censored: 3 пъти се връщам за рекламация и така и не успяха да се справят с моя проблем :icon_censored: Накрая се хванах аз и си я оправих сам, но без апаратура не можеш точно да я нагласиш, а пък тя е много скъпа да му се не види :icon_blush: Та така само на око я нагласих и сега ме е шубе да отидя до сервиз да не ми я разбазикат пак.......всъщност тя и сега си върви,само дет не лепи 240 км./ч. дори и повече ако си по на надолнище, а само 230км./ч. и то на равното(зимата съм я пробвал, колата превърташе км-тража :D :icon_thumbup: То това не е повод да се гордея де, но ей така ,само за проба :D )обаче след Ратолската намеса я поосакатиха нещо, или пък ще чакам докато си направя тестера и тогава ще си я бъзикам колкото си искам......... :D Тогава може да я направя и 300 да вдигне ,кой знае...... :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно де, преди да мина през Ратола, колата си вървеше много по добре, обаче се направих и аз на "бял човек" и си викам дай да отидя в оторизиран сервиз, с всичките му техники и кадри..............отидох там , и ми порасна брада от тях............ :icon_censored: 3 пъти се връщам за рекламация и така и не успяха да се справят с моя проблем :icon_censored: Накрая се хванах аз и си я оправих сам, но без апаратура не можеш точно да я нагласиш, а пък тя е много скъпа да му се не види :icon_blush: Та така само на око я нагласих и сега ме е шубе да отидя до сервиз да не ми я разбазикат пак.......всъщност тя и сега си върви,само дет не лепи 240 км./ч. дори и повече ако си по на надолнище, а само 230км./ч. и то на равното(зимата съм я пробвал, колата превърташе км-тража :D :icon_thumbup: То това не е повод да се гордея де, но ей така ,само за проба :D )обаче след Ратолската намеса я поосакатиха нещо, или пък ще чакам докато си направя тестера и тогава ще си я бъзикам колкото си искам......... :D Тогава може да я направя и 300 да вдигне ,кой знае...... :hysterical:

За да вдигне 300км/ч. автомобил тежащ 1500 кг. трябва да е над 500 коня :D :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Във връзка с тази тема ще споделя какво се случи на един приятел в Холандия. Преди около месец ми се похвали, че е получил такава честитка - заснет бил от камера на пътя. В нея пише, че на еди коя си дата, в еди кой си град, на еди коя си улица в еди колко си часа и т.н е бил засечен и сниман от камера с превишена скорост. Оказва се, че е карал с 57км/ч в зона с ограничение 50км/ч и след отчитане на стандартната грешка на уредите му пишат, че е превишил допустимата скорост с 3км/ч :icon_doh: !!!!!! Заради тази си постъпка той дължал глоба в размер на 16 евро, които трябва да плати в едномесечен срок по сметка на министерството на правосъдието. Пише, че ако не плати в този срок ще му пратят напомняне, което вече ще е с наказателна лихва и ще трябва да плати 20 евро. Ако и тогава не плати, ще има следващо няпомняне, което ще е на стойност 31 евро. Последното го пише с червен и много едър шрифт, не знам какво ще последва след това. Учудих се, че заради 3км/ч превишена скорост са си правили труда да му пращат честитка. На някой може да му се стори прекалено дребнаво, но законите са затова да се спазват (въпреки, че в българия се тиражира точно обратното мнение) и едва ли в Холандия гинат толкова много хора по пътищата, както е при нас. И едва ли някой ще остане ненаказан ако не си плати глобата. Много ми се иска всички да почнем да се учим от грешките си, а когато трябва и да си плащаме за тях! Иначе оправия няма. Колкото и да плюеме по управниците (не че не го заслужават). :mitsu-smiley:

 

Забравих да спомена, че там за превишение от над 50км/ч директно ти отнемат книжката за една година и отново се явяваш на изпит :icon_thumbup: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миии........какво да кажа ,освен че от 11:00ч. съм без ......книжка, Минал съм еди кога си ,еди каде си със скромното 146 км./ч. при ограничение 50 км./ч. На всичкото отгоре днес като отивах за КАТ , както винаги в София си :icon_censored: от задръствания, и с риск да не закъснея , пак се пусках по пистата като Шумахер в Шанхай............ Бях абсолютно точен, до минути, обаче впоследствие разбрах че е нямало никакъв СМИСЪЛ, защото господата КАТАДЖИЙ не си даваха НИКАКЪВ ЗОР да спазват каквито и да е било часове , минути , секунди и т..н . и си чаках като огладнял паяк, да му кацне некоя муха в паяжината...........след близо 1ЧАС ЧАКАНЕ най накрая благоволиха все пак да ме повикат и най нахално ме питаха : Ти от тия закъснелите ли си ............ Направо откачих мамка им.........идваше ми да вдигна целия КАТ във въздуха......... следващия път обаче ще го направя............ Та викам не, не съм от закъснелите , а съм от тия дето ви чакат 2 часа .......... ония ме гледа като теле в железница......... После ми пусна едно клипче на което си видях колата отпреде и номера естествено..........от там нататък знаете какво следваше...........от цялата работа поне си видях колата отпреде под друг ъгъл на вждане и забелязах че макар и на 10 години , изглежда страхотно........... мноу ме кефи муцуната............ :D

И после след като ми нацвакаха акта , реших малко да се заяда с тях като има казах най учтиво дали не мога да си запиша клипчето ,барабар с банерите за скоростта, дата, час и т.н. и те като опарени .........МАРРШШШ от тука ,да не съм те виждал повечееее....... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ, това е голяма трагедия. Много е мъчно да гледаш как самолета стои в хангара. А ръцете сърбят ли, сърбят. Как ще се оправиш?

 

Иначе реално погледнато малко безрасъдно си карал. Град е все пак. Деца, кучета...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ, къде намери толкова прав и хубав път в София да развиеш такава скорост ? :icon_hmm: Та те пътищата ги оправиха преди има няма 2 седмици преди това бяха разкопани....И верно ли са ти взели книжката? Незнаех, че има и такава мярка при превишаване на скоростта! Иначе действително си за санкция с такова преувеличение... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Toва е станало точно от гара Пионер до шоурума на Субару. Там се кара доста бързо, но нека DJ-я по-добре да каже.

Все пак в неговия самолет не се усеща скоростта :mitsu-smiley: :plane:

И сега без книжка....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам чуството че проявиха някакво своеволие спрямо мен, утре ще ходя пак в КАТ да видим има ли такова нещо или не, все пак аз знам че книжкаата ако ти я взимат ,ти я взимат чак след наказателното постановление , което е най рано след 1 месец ........... :icon_censored: Така че онзи нещо ме е бъзикнал......... :icon_censored: :icon_censored:

Колкото до скоростта , има участъци които можеш спокойно да си лепнеш и 200 но за какво???няма смисъл освен ако не си бързал като мен , да си точен на работа............ :mad: Напоследък забелязвам че колите в Сф драстично се увеличиха, частично го свързвам с това че бензина поефтиня, но чак пък толкова...........не е истина, при всяко ходене извън офиса губя по 2 часа за да стигна и се върна от т.А до т. Б............а какво е в центъра......не ми се мисли......... :icon_censored: Така че утре ще ходя пак ......... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...