Премини към съдържание

Galant v6


Препоръчано мнение

...удоволствието да си ползвам пълния обем на багажника :) - без "бомби" :D зад гърба на детето ми!

 

Ако се зачетеш по-внимателно, може би ще разбереш, че никого не се опитвам да "обедя" с личното си мнение!Всеки си носи глава на раменете и може да реши кое е най-добре за него.

Прочети тази тема тоято в момента се обсъжта: Размер на газова бутилка има писано и за багажника има клипче и за "бомбата". Мен ако питаш пази се от другите коли преди "бомбата" в твойта (особено след като изгледаш видеото) :)

Ако се зачетеш по-внимателно, може би ще разбереш, че никого не се опитвам да "обедя" с личното си мнение!Всеки си носи глава на раменете и може да реши кое е най-добре за него.

Аз също съм на мнение, че никой не трябва да се обеждава тук.. колкото повече различни хора толкова по-добре :) ... Притесняваше ме само това, че трърдиш че нямало сметка а според мен има.. другото, което е че по броя на газовите не само в нашия форум ми въобще в БГ да не говорим за метана сметка наистина има :) Такива обсъждания за или против газта има хиляди по другите форуми от доста години насам.. в последните години обаче факт е, че бензиновите мотори са или на газ или са сменени с дизел :mad: (особено за коли които въртят над 10-15к на година).

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че ако газовата инсталация е направена качествено, колата не е повече бомба отколкото само на бензин.

От личен опит го зная може би по-добре от всички тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сутрин около 7:20 тръгвам от семинарията, после кулата, подуене, сточна гара, по 202 улица към надлез надежда и после илиенци. Същият маршрут на обратно се взима между 16:30 и 18:30 часа. По този маршрут правя около 70% от изминатите километри с един резервоар. Избягвам да карам между 17:30 и 18:30 часа. Ускорявам плавно и като видя червен светофар пускам педала на гаста. Нито се влача, нито летя - движа се със темпото на трафика. Най-много ми е давала 13/100 и то само веднъж в най-лютата зима. Извънградско дали ще карам с 110 или с 130, дали ще съм сам или с трима пътника разхода е винаги около 8/100.

Пропусна да кажеш ,че разхода ти е такъв след като направихме колата ти както трябва , преди беше с лошо регулиран дросел, проблем във вакуумите и клапанчетата, ТПС-а беше неправилно сложен и т.н. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: ...и тук почти виждам собствениците на GDI галантите да си скубят косите!

:icon_hmm: Хм,биха си и прерязали вените, ако не им беше жал за алкохола.

Ми аз това им го казвам от одавна ма те ............. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прочети тази тема тоято в момента се обсъжта: Размер на газова бутилка има писано и за багажника има клипче и за "бомбата". Мен ако питаш пази се от другите коли преди "бомбата" в твойта (особено след като изгледаш видеото) :)

 

Аз също съм на мнение, че никой не трябва да се обеждава тук.. колкото повече различни хора толкова по-добре :) ... Притесняваше ме само това, че трърдиш че нямало сметка а според мен има.. другото, което е че по броя на газовите не само в нашия форум ми въобще в БГ да не говорим за метана сметка наистина има :) Такива обсъждания за или против газта има хиляди по другите форуми от доста години насам.. в последните години обаче факт е, че бензиновите мотори са или на газ или са сменени с дизел :mad: (особено за коли които въртят над 10-15к на година).

Винаги на газ ще бъде по евтино от на бензин и до някъде изравнено с този на дизел.......технологиите при LPG-тата са много и най различни, и не само че разхода като количество е един и същ,но и някои технологии повишават мощността на мотора и то на газ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: ...и тук почти виждам собствениците на GDI галантите да си скубят косите!

:icon_hmm: Хм,биха си и прерязали вените, ако не им беше жал за алкохола.

 

А нееее в грешка си http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_dance.gif, аз имам GDI автоматик и с 50 лв. минавам спокойно 150-160 км градско, което ще рече 13/100. За 11 годишна кола, автоматик мисля че е ок. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif Айде наздраве! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А нееее в грешка си http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_dance.gif, аз имам GDI автоматик и с 50 лв. минавам спокойно 150-160 км градско, което ще рече 13/100. За 11 годишна кола, автоматик мисля че е ок. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif Айде наздраве! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Твоята може и още да падне ,но когато ти решиш да дойдеш да я оправим.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропусна да кажеш ,че разхода ти е такъв след като направихме колата ти както трябва , преди беше с лошо регулиран дросел, проблем във вакуумите и клапанчетата, ТПС-а беше неправилно сложен и т.н. :icon_blush:

 

Пропуснал си ти да ми кажеш за тях :)

Докарах ти колата заради проблема със задържането на педала на гаста, а те проблемите били много. Тоя разход от 13/100 беше преди намесата на DJ-я и това обеснява защо последната зима разхода не превиши 12,3/100. :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някои технологии повишават мощността на мотора и то на газ......

 

Пламка, като каза, че се сетих, що не вземеш да пуснеш една нова тема за вида и начина на работа на твоята газова уредба???

 

п.п. ако вече има такава тема, моля дайте линк :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох всички постове и явно ще трябва много добре да си направя сметките преди да се кача на v6 Галант. Имам познат, който кара на метан от доста години и определено това е най-добрата далавера в момента за малко пари/много километри. Обаче на метан става само да се возиш от А до Б, да ускоряваш по-бавно от Лада 2105, а за да направиш безопасно изпреваране с 90 извънградско ти трябват около три километра. При всяко по-трудно изпреварване се налага да превключва на бензин.

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, тази икономия ще ви изяде главите. Най-икономично е да се вържеш за някое 4.2ТДИ и да оставиш двигателя ти да работи колкото да имаш хидравлика и да не го направиш хечбек.

Взимаш V6 и слагаш ГИ по най-бързия начин и карай колата. Пари се дават за всичко и непрекъснато. Ставаш сутрин и слагаш кафето - пари за газ, ток, светваш лампата в банята (ток), пускаш водата - пари за вода. Тези коли искат як двигател. Просто няма кеф да даваш газ и тя да не върви, няма това удоволствие.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...