Премини към съдържание

Земетресението в Япония!


Препоръчано мнение

Нда, на стопяване отива работата. Дано имат късмет с вятъра да го разнесе над океана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

От снощи си мисля, че цивилизованият свят няма да изпрати в разтапящия се реактор живи хора, за да ги обрече на сигурна смърт, но да предотврати заплаха за милиони... Докато руснаците през 86-та нямаха такива скрупули... Гадна морална дилема.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роска аз пък мисля, че японския народ все още е способен на такива саможертви...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роска аз пък мисля, че японския народ все още е способен на такива саможертви...

 

Зависи до колко сиенен и холивуд са им оказали влияние. Между другото, болшинството от ликвидаторите в Чернобил са доброволци, напълно осъзнаващи какво се случва и какво ги чака. Никой не ги е "пращал".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи до колко сиенен и холивуд са им оказали влияние. Между другото, болшинството от ликвидаторите в Чернобил са доброволци, напълно осъзнаващи какво се случва и какво ги чака. Никой не ги е "пращал".

 

Според този филм на дискавъри чанел, ликвидаторите са предимно запасняци и са на възраст между 20 и 30 години които са призовани за почистването на района и изграждането на съркофага. Същите тези хора са излъгани за нивото на облъчване....Същите тези хора са изоставени и забравени днес... Много от тях сега са на 40-50 години но живеят с куп болести като старци... Съркофага е пред своя разпад.... Парите за нов не стигат.... Стойностите на радиация там са все така твърде големи... Смята се, че там има над 100 кг плутонии който е силно токсичен (1 микрограм е смъртоносна доза за човек), а периода на полу-разпад на плутония е 245 000 години (практически вечен). Има много полуки още които света трябва да си извади...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано имат късмет с вятъра да го разнесе над океана.

Имат! От вчера следя точно вятъра! За днес посоката е северозапад и югозапад. Евентуално в Неделя през деня може да стане неблагоприятен, но само за деня.

Дано поне тази гадост да ги пропусне!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи до колко сиенен и холивуд са им оказали влияние. Между другото, болшинството от ликвидаторите в Чернобил са доброволци, напълно осъзнаващи какво се случва и какво ги чака. Никой не ги е "пращал".

Ихаааа..... Ако са ги върнали от Сибир - може и да ме убедиш..... Едва ли са ги събрали от Червения площад :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитат:

Светът обаче се удиви от липсата на мародери в Япония. Според американският в. “Уошингтън таймс” това е нечувано събитие и много западни наблюдатели припомнят ужасите след трагедиите в Хаити и след наводненията през 2007 г. във Великобритания например. Изданието разказва историята на бразилец, който във влак в Токио в суматохата загубил куфарче с няколко хиляди долара и скъпоценности. Малко по-късно всичко това било върнато в полицията.

==================================

Няма мародерства, които винаги съпътстват подобни тргадеии, дори и Западна Европа и САЩ, дори четох, че магазините намалили цените на най важните продукти, японците пак дават нагледен урок и наистина заслужават да се възстановят....

 

И да допълня... ще се въстановят....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според този филм на дискавъри чанел, ликвидаторите са предимно запасняци и са на възраст между 20 и 30 години които са призовани за почистването на района и изграждането на съркофага. Същите тези хора са излъгани за нивото на облъчване....Същите тези хора са изоставени и забравени днес... Много от тях сега са на 40-50 години но живеят с куп болести като старци... Съркофага е пред своя разпад.... Парите за нов не стигат.... Стойностите на радиация там са все така твърде големи... Смята се, че там има над 100 кг плутонии който е силно токсичен (1 микрограм е смъртоносна доза за човек), а периода на полу-разпад на плутония е 245 000 години (практически вечен). Има много полуки още които света трябва да си извади...

 

Гледай по-малко пропаганда и чети повече сериозни статии. Ето ти една:

http://aeropress-bg.com/categoryblog/163-chernobil-aviation.html

Хората, описани в статията, вършат най-тежката и опасна работа, работейки непосредствено над реактора, в първите дни след аварията, когато радиацията е най-гадна. За защита не може да става и дума, защото просто е безсмислена.

Районът около реактора вече е бая населен, организират се редовно и туристически посещения. След още 10-тина години, най-вероятно, ще е напълно безопасно да се живее.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако под населен визираш екипите дето работят в другите 3 реактора - ок... Иначе други заселници няма. Припят си остава призрачен град.

Туристите обикалят само по строго определен маршрут...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слава богу май нещата се пооправят , поне аз чета в агенция Фокус всички новини .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разрушителна сила притежава природата....

Трудно се възстановява инфраструктура след това:

http://www.vbox7.com/play:f7e6ef12

Отделно тази радиоактивност.....:icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно грижата за ближния и саможертвата са добродетели, на които са възпитани не само хората в Япония!

 

http://vbox7.com/play:f2fcfd0a

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто японците нямат равни, а ние колко години строим магистрали???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Да точно това имах в предвид, но само ти обърна винимание!!! Убеден съм че това е в основата на цялото нещастие :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да точно това имах в предвид, но само ти обърна винимание!!! Убеден съм че това е в основата на цялото нещастие :icon_crying:

А дали датата 11-ти е случайна... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали датата 11-ти е случайна... :icon_hmm:

 

Да случайна е разбира се... Това е природа! Какви са тия оръжия и там подобни глупости...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...