Премини към съдържание

Моля за съвет относно пръскалките за фаровете - Outlander


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

карам Outlander 2007 г. Най-високия клас на оборудване (ако изобщо има значение).

При запалени къси светлини при първо пръскане върху предния прозорец се включват и пръскалките, които мият фаровете.

Въпросът ми е: Има ли опция да се изключи по някакъв начин тази функция и да си мия фаровете само когато си поискам с бутона, който е на лостчето на волана.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

карам Outlander 2007 г. Най-високия клас на оборудване (ако изобщо има значение).

При запалени къси светлини при първо пръскане върху предния прозорец се включват и пръскалките, които мият фаровете.

Въпросът ми е: Има ли опция да се изключи по някакъв начин тази функция и да си мия фаровете само когато си поискам с бутона, който е на лостчето на волана.

Благодаря предварително.

 

Колега, за съжаление мисля че няма такава опция. Мен също ми лази по нервите, но установих, че мие фаровете само при ниска скорост или когато съм спрял. Така че, ако не ти е проблем врът - гасиш, миеш, врът - включваш фаровете. Ако случайно някой по-долу ни светне за друг вариант - ще съм му благодарен и аз!

Редактирано от BULFOX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за съжаление мисля че няма такава опция. Мен също ми лази по нервите, но установих, че мие фаровете само при ниска скорост или когато съм спрял. Така че, ако не ти е проблем врът - гасиш, миеш, врът - включваш фаровете. Ако случайно някой по-долу ни светне за друг вариант - ще съм му благодарен и аз!

Според мене мие при всякаква скорост. Единствено спира, когато намалее водата в казанчето - аз по това се ориентирам, че трябва да зареждам.

Също избягвам да пръскам, когато са ми замръзнали пръскалките, защото тогава си изгарям предпазителя, който е за пръскалките на фаровете и тогава - нито ръчно, нито автоматично може да си измиеш фаровете..:))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 дни след като паднаха температурите под нулата излязох вечертта към 1 часа и пуснах чистачките на запалени фарове, за да си измия предното стъкло, без да съобразя че не съм наливал зимна течност. Както на всички Ви е ясно, нищо не пръсна, а пръскалките за фаровете изкочиха без да се приберат след това. На други ден отидох до един столичен мол, паркирах на - 3 ниво, за да е топло и отидох да се разхождам 3 часа. След като се върнах налях течност за чистачките -60 градуса и пръснах. Пръскалките се прибраха и сега не искат да излизат. Сигурно е изгорял предпазителя както каза колегата по-горе. Хванах да чета ръководството на колата, и уставоих че единствено може да си настроиш следната опция: след като натиснеш лоста за пръскане да ти се пускат чистачките с вода, или само да ти пръска вода без да се пускат чистачките. Това е добре за зимата - само да пръска без да се пускат чистачките защото може да са замръзнали. За съжаление пръскалките на фаровете се пускат винаги, ако има вода, при независимо каква скорост, когато са запалени светлините. Дори в един форум бях чел, че не е желателно при висока скорост това да се прави понеже можело от скоростта на вятъра да ти се счюпят пръскалките. Сега се чудя дали да сменям предпазителя или да изкарам зимата без пръскалки на предните фарове.

Редактирано от semerjiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мноого тъпо са го направили.... И мен много ме дразни. ДАже питах в сервиза дали може да измислим нещо за да "скопим" пръскалките на фаровете - то и без това кой-знае каква полза няма от това миене.

Но си мина време и проблемът се реши от самосебе си. Четох в упътването, че когато течността намалее наполовина започва да пръска само на стъклата. Ето го и решението - наливам по 3-4 литра и винаги съм под средата. Иначе е егати досадата... А и хаби много материал ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, като има отделен предпазител на пръскалките на фаровете, толкова ли е трудно да се изкара?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, като има отделен предпазител на пръскалките на фаровете, толкова ли е трудно да се изкара?

Не е проблем да се махне предпазителя. Тогава обаче пръскалките няма как да работят ако ти притрябва да ги измиеш с бутона, който е на волана. На мен често ми се случва при каране в много кално или кишаво време, предимно извън София. Вместо да спирам за да си чистя фаровете просто пръскам и карам. Полезно е, особено ако непрекъснато бързаш.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При повечето автомобили, системата за измиване на фаровете се активира след третата секунда, т.е. ако задържите лостчето повече от 2-3 се4кунди. Ако пръскате на кратки интервали фаровете не се мият...Не знам как е при Аутлендър, но пробвайте. Ас съм си купил такава система за да си я монтирам допълнително, понеже зимата е незаменима екстра...замислил съм да я включа към отделен бутон, за да нямам подобен проблем като в случая. Наистина не ми се струва много приятно на моменти да отива повече течност , отколкото гориво... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При повечето автомобили, системата за измиване на фаровете се активира след третата секунда, т.е. ако задържите лостчето повече от 2-3 се4кунди. Ако пръскате на кратки интервали фаровете не се мият...Не знам как е при Аутлендър, но пробвайте. Ас съм си купил такава система за да си я монтирам допълнително, понеже зимата е незаменима екстра...замислил съм да я включа към отделен бутон, за да нямам подобен проблем като в случая. Наистина не ми се струва много приятно на моменти да отива повече течност , отколкото гориво... :)

 

Определено дърпа много течност за чистачки. Системата мие фаровете като ги пръска с много силна струя от течността под високо налягане и това направо изпразва резервоара за норматив. Когато не е задължително да са включени фаровете карам 9 месеца с 2 зареждания, а през зимата зареждам всеки месец по 2 пъти. Вярно е, че зимата е много по-мизерно от лятото, но все пак тия пръскачки черпят доста течност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При повечето автомобили, системата за измиване на фаровете се активира след третата секунда, т.е. ако задържите лостчето повече от 2-3 се4кунди. Ако пръскате на кратки интервали фаровете не се мият...Не знам как е при Аутлендър, но пробвайте. Ас съм си купил такава система за да си я монтирам допълнително, понеже зимата е незаменима екстра...замислил съм да я включа към отделен бутон, за да нямам подобен проблем като в случая. Наистина не ми се струва много приятно на моменти да отива повече течност , отколкото гориво... :)

 

Съгласен съм с този коментар. Установих, че когато натиснеш лостчето за чистачките много бързо и го пуснеш, пръска веднъж само на предното стъкло, ако задържиш повече излизат пръскалките. Проблема е, че трябва да си бърз и да имаш усет, кога да отпуснеш лоста, без да се задействат пръскалките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, наистина е така, всичко е ОК.

Благодаря за помощта!!!

За мен е удоволствие да бъда член на форума.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

............Хванах да чета ръководството на колата, и уставоих че единствено може да си настроиш следната опция: след като натиснеш лоста за пръскане да ти се пускат чистачките с вода, или само да ти пръска вода без да се пускат чистачките.....

 

Колега, а как се прави тази настройка за пръскане с течност, без да пуска чистачките?

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а как се прави тази настройка за пръскане с течност, без да пуска чистачките?

Благодаря!

 

Настройва се от Мултимедийната навигационна система на Мицубиши. Влизаш в Wipers (чистачки) и от там си настройваш как да пръскат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте,

Това е най голямата простотия на аутлендъра. Изразходват доста течност а резултат нулев. Поисках от сервиза на Балкан Стар да ми изключат тази "екстар" и те ми отговориха че щом са включени фаровете задължително работят и пръскалките за фарове. Принудих се сам да предприема мерки и премахнах предпазителя за захранването на пръскалките. Благодат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,

Това е най голямата простотия на аутлендъра. Изразходват доста течност а резултат нулев. Поисках от сервиза на Балкан Стар да ми изключат тази "екстар" и те ми отговориха че щом са включени фаровете задължително работят и пръскалките за фарове. Принудих се сам да предприема мерки и премахнах предпазителя за захранването на пръскалките. Благодат.

Колега, може ли да ми кажеш къде са предпазителите и кой точно да извадя за да изключа и моите пръскалки.

Мерси предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто пръскайте на много бързи импулси.. аз в 80% от случаите успявам да пръсна без да изскочат... :)

 

Или през деня изключвам за момент фаровете..

 

Досадно е наистина.. нали си има копче .. да си бяха оставили само копчето за фаровете...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, може ли да ми кажеш къде са предпазителите и кой точно да извадя за да изключа и моите пръскалки.

Мерси предварително.

Здравейте,

 

Сега чак видях вашия въпрос. Нуждаете ли се все още от помоща, защото трябва да потърся книжката на колта за видя кой предпазител беше ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Сега чак видях вашия въпрос. Нуждаете ли се все още от помоща, защото трябва да потърся книжката на колта за видя кой предпазител беше ?

Разбира се, стига да са като на Outlander, нямам представа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, стига да са като на Outlander, нямам представа.

Здравейте,

изпращам снимки от книжката с разположението на предпазителя за пръскалките на фаровете. Предпазителите са разположени отпред при двигателя.

post-14073-008428300 1328733621_thumb.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

изпращам снимки от книжката с разположението на предпазителя за пръскалките на фаровете. Предпазителите са разположени отпред при двигателя.

Предпазителя е 20 А.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...