Премини към съдържание

Хидравлични повдигачи


Ilia Dimitrov

Препоръчано мнение

При всички случаи се сменят повдигачи колеги... няма какво да се обсъжда. Добави мобавки... рано или късно пак се почва ако са ви захабени повдигачите.

А в понеделник имам час при чичо доктор тумби да ми ги сменя. Колата вече не се трае, няма загряло незагряло, трака по-зле от дизел и даже имам чуството

че върви и по-зле...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги да ви се похваля (а може и да ви подразня малко) , DJ-a ми смени повдигачите и няма такова чуство... колата се усеща като нова...

спирам на някой светофар и се чудя дали е изгаснала... пълна тишина, спокойна работа, по-високи обороти, по бързо набиране... въобщее

нямам думи. Тия скапани дребни частенца явно играели голяма роля :). При мен 4 от повдигачите бяха набити и видимо унищожени...

препоръчвам който има проблема да ги сменя възможно най-скоро за да не си създава по-нататъшни главоболия... а и чуството да караш

нов галант :icon_dance: няма равно хехе

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дребни, ама вредни, а :icon_dance:

Всичко е от значение. Дори да загубиш някоя дребна зегерка, или фиба, не можеш да сглобиш. Недай си боже да е специфично мъничко нещо. Или ако излети някое задържащо пружината на клапана "кученце", а, знаеш ли какво става? Тва нема намиране..... и колата не може да се ползва, освен за навес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли представа колко горе долу излиза удоволствието смяна на повдигачите и работа за галант 2.4гди

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли представа колко горе долу излиза удоволствието смяна на повдигачите и работа за галант 2.4гди

Скъпичко ще си е.........тъй като там е много повече работата, както и цената на повдигача е по висока.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъпичко ще си е.........тъй като там е много повече работата, както и цената на повдигача е по висока.........

колко скъпичко 600-700-800-900,,,,,,,, над 1000

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля и аз.Вече съм с нови хидравлични повдигачи на галанта 2.0,136к.с.Поръчах си ги в ибей от щатите ,дойдоха за 10 дни на цена 11.50лв.броя с доставката.Преди да ги сменя опитах с ново масло +добовка за повдигачи,имаще ефект,но беше временен и пак започнаха да тропат,дори усещах,че колата не върви както трябва.Преди да се сложат новите повдигачи се направи промивка на мотора с промивно масло Приста,според мен има голям ефект.Новото масло е 5/40 закупено от Ратола за 18лв.литъра.Сега галанта вади срахотен звук и върви много добре .Операцията по смяната на повдигачите извърши СЛАВИ И НЕГОВИТЕ МОМЧЕТА,сервиз ЙОАН,за което им благодаря отново.Ремонта мина за 4 часа, много съм доволен от отношението им,също така нямаше проблем да гледам как се извършва ремонта.За работа ми взема 100лв. :icon_thumbup:

Редактирано от 4iko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля и аз.Вече съм с нови хидравлични повдигачи на галанта 2.0,136к.с.Поръчах си ги в ибей от щатите ,дойдоха за 10 дни на цена 11.50лв.броя с доставката.Преди да ги сменя опитах с ново масло +добовка за повдигачи,имаще ефект,но беше временен и пак започнаха да тропат,дори усещах,че колата не върви както трябва.Преди да се сложат новите повдигачи се направи промивка на мотора с промивно масло Приста,според мен има голям ефект.Новото масло е 5/40 закупено от Ратола за 18лв.литъра.Сега галанта вади срахотен звук и върви много добре .Операцията по смяната на повдигачите извърши СЛАВИ И НЕГОВИТЕ МОМЧЕТА,сервиз ЙОАН,за което им благодаря отново.Ремонта мина за 4 часа, много съм доволен от отношението им,също така нямаше проблем да гледам как се извършва ремонта.За работа ми взема 100лв. :icon_thumbup:

Не се радвай много, тези повдигачи са менте и ще изкарат най много макс,. 50 000 км........лошото в случая е, че като почнат да се трошат,докато се усетиш и вече си прецакал някой клапан......а и влизат в картера...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се радвай много, тези повдигачи са менте и ще изкарат най много макс,. 50 000 км........лошото в случая е, че като почнат да се трошат,докато се усетиш и вече си прецакал някой клапан......а и влизат в картера...........

Благодаря за предопреждението.Дано сте лоши пророци.Но всъщност,какво озночава менте,повдигачите не са китайски,нито турски,произведени са в щатите,и са нов модел т.е.с по-широки канали за маслото.Преди да ги купя се допитвах многократно до майстор Слави,който често поръчва части от щатите,и няма такива наблюдения за повдигачите,каквито имате вие.Смея да му се доверя,понеже от дълго време се знимава само с американски и японски автомобили,и по специално със силов тунинг.Колеги по :mitsu-smiley: ,може ли да ми посочите някой конкретно,който е сложил повдигачи от щатите,и са се натрошили?Понеже ако има такъв ще трябва да ги сменям,но съм минал само 1500кл.Лек ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4iko пиши след година-две колко километра си минал, разтракалили са се и т.н. Аз силно се надявам да нямаш проблеми, за да може да се решава проблема и с по-евтини решения, защото DJ Tymbi и Миро упорито ги отхвърлят през цялата тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4iko пиши след година-две колко километра си минал, разтракалили са се и т.н. Аз силно се надявам да нямаш проблеми, за да може да се решава проблема и с по-евтини решения, защото DJ Tymbi и Миро упорито ги отхвърлят през цялата тема.

Разбира се че ще пиша какви наблюдения имам върху повдигачите,дано дълго време да са ОК,като се има впредвид,че на година минавам по 10-12хил.кл.Старите повдигачи ги продадох веднага за 80лв.,също майстора Слави може да достави оригинални повдигачи за три дни по 30лв.броя,/просто за инфо./Лек ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че ще пиша какви наблюдения имам върху повдигачите,дано дълго време да са ОК,като се има впредвид,че на година минавам по 10-12хил.кл.Старите повдигачи ги продадох веднага за 80лв.,също майстора Слави може да достави оригинални повдигачи за три дни по 30лв.броя,/просто за инфо./Лек ден.

така и не разбрах колко пари трябва да имам за нови повдигачи с работа за гди

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

16 бр. х 60 лева + 100 до 150 работа = ~1100 лева.

Аз бих рискувал с американските и ще изям земята, но ще си ги сменя сам.

За 1000 лева ще купя два двигателя V6 ... Все ще сбера 24 повдигача. К'ви са тия цени...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мицубиши моторс к'вито проблеми имат в момента точно ще се трогнат от нащо питане за повдигачи ;) Просто всеки сам си преценя за себе си и търси оптималното. Специално за повдигачите не знам, но не е тайна че частите за коли поръчани по нета са в пъти по-евтини от тези в българия включително доставката... няма кво да се заблуждаваме ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В mitsubishiparts.com ОЕМ за 2.5 MD377560 са по $17/бр или $420 с доставката до адрес в USA. Миналата година бяха по $13, сега са поскъпнали :icon_hmm:. Ако има кой да ги донесе от там има минимална сметка, иначе изобщо не си струва. А за незнайни повдигачи от e-bay ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам си избира как да подържа колата си, мися,че САЩ са най-големия производител на автомобили и на части за тях,както и за тунинг.Не ми се вярва в условията на тяхната пазарна икономика и конкуренция,фирма производител на части за каквото и да било да произвежда ментета.Това,че са незнайни за нас не значи,че не са качествени,струвами се,че в България за много неща още не знаем,нито да правим коли,още по-малко от търговия.Може да си поръчаш част от производителя,но не изпращат до България,защо ли?Така,че ибей е вариянт.Ако излязат ментета ще ви пиша. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те ако са американски нямаш грижи, ако си ги взел от сайт на фирма супер, ама в ebay 80% са китайци да ти кажа, дори да са регистрирали фирма в USA пак си остават китайци и стоката си я карат от Китай ... те и за това имат доставка до цял свят щото им е все тая от Китай до къде ще пратят.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, но сравненията трябва да са коректно направени, не може да се сравнява цена на оргинална резервна част от някой автомобилен производител с афтърмаркет продукт, за който в ebay търговеца е записал, че отговаря на ОЕМ номер XYZ.

Изместваме темата, но абсолютно за еднакви продукти говоря. ОЕМ бубина на субару 2л турбо с марка Diamond по интернет е около 120лв в България с отстъпката е 300лв+ (по спомен цената без отстъпка беше над 400лв.), същото е и със свещи, хидравличен обтегач ОЕМ, комплект ролки ОЕМ и още 2-3 неща, които съм пазарувал... разликите в цените са двойни или тройни въпреки доставката.... а все пак и фирмите в Англия трябва да имат печалба. А друг е въпроса дали понякога части от други фирми не са по-качествени от ОЕМ (например спирачките на галант).

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм попадал на такива разлики в пъти (това се случваше преди 2-3 години при внос от USA, но сега не е точно така). Ако това което твърдиш е вярно значи стандартни свещи ги купуваш за 2-3лв за 1бр, платиниеви и иридиеви за 10-12лв за 1бр, обтегач хидравличен за 50-60лв, ролки по ангренажа за 30-40лв и това с транспорта, аз чак на такива цени за ОЕМ части Mitsubishi не съм попадал. Дай линк за оргиналната бобина за Субару за 120лв, че ми стана интересно.

http://www.importcarparts.co.uk/parts_info.asp?id=6350&cat=0&sub=0&sec=0&var=0&dc=&gen=

Мисля че точно тази взех въпреки че имах избор от 3 на горе-доло тази цена (в сайта има и същата на 60 и кусур лири дето не пише че е взета директно от Диаманд хаха

едит: ето я

http://www.importcarparts.co.uk/parts_info.asp?id=1144

http://www.importcarparts.co.uk/parts_info.asp?id=4813 ). Бубината е на колата и въпреки това може да пратя снимки от преди монтажа и старата (спукана).

Всичките части, за които съм писал са за субару а ти си ги смятал за мицубиши ми се струва. Обтегача не беше 50-60лв по-скоро около 140 (трябва да проверя точно), но в България бе 2х по-скъп и трябаше даже да го чакам повече време ;) Свещите взех 4 чисто нови NGK платиниеви за 15лири с доставката. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120669934555 , може на лични да ти пратя повече инфо и снимки, ако ти е интересно. Също са вече монтирани на колата. Спирам да пиша тук по тази тема за цени... пак повтарям всеки сам за себе си си преценява... аз мойто мнение го казах горе.

Христо Стоичков: Който рискува, пичели, който ни рискува, ни пичели!

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предопреждението.Дано сте лоши пророци.Но всъщност,какво озночава менте,повдигачите не са китайски,нито турски,произведени са в щатите,и са нов модел т.е.с по-широки канали за маслото.Преди да ги купя се допитвах многократно до майстор Слави,който често поръчва части от щатите,и няма такива наблюдения за повдигачите,каквито имате вие.Смея да му се доверя,понеже от дълго време се знимава само с американски и японски автомобили,и по специално със силов тунинг.Колеги по :mitsu-smiley: ,може ли да ми посочите някой конкретно,който е сложил повдигачи от щатите,и са се натрошили?Понеже ако има такъв ще трябва да ги сменям,но съм минал само 1500кл.Лек ден.

Аз съм един от напатилите са колкото и странно да звучи........ :icon_blush: на моята преди 5 години й смених с точно такива,американски , с по голям отвор ,в резултат на което карах точно 20 к км. и докато се усетя ,бяха се потрошили половината ( по точно 7 бр.) в рамките на 24 часа..........добре че се усетих навреме, тъй като си почукват точно като на "уморен" повдигач ,ама не е ,като свалих коб. ос и се разпаднаха на парчета.........после пак направих грешка..........и си казах до тук с тия повдигачи от Ибей........

Ама нали трябва да се пробва ...........ако искате, пробвайте и вие бе............ваша е колата,вие си я потрошвате....... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.importcarparts.co.uk/parts_info.asp?id=6350&cat=0&sub=0&sec=0&var=0&dc=&gen=

Мисля че точно тази взех въпреки че имах избор от 3 на горе-доло тази цена (в сайта има и същата на 60 и кусур лири дето не пише че е взета директно от Диаманд хаха

едит: ето я

http://www.importcarparts.co.uk/parts_info.asp?id=1144

http://www.importcarparts.co.uk/parts_info.asp?id=4813 ). Бубината е на колата и въпреки това може да пратя снимки от преди монтажа и старата (спукана).

Всичките части, за които съм писал са за субару а ти си ги смятал за мицубиши ми се струва. Обтегача не беше 50-60лв по-скоро около 140 (трябва да проверя точно), но в България бе 2х по-скъп и трябаше даже да го чакам повече време ;) Свещите взех 4 чисто нови NGK платиниеви за 15лири с доставката. http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120669934555 , може на лични да ти пратя повече инфо и снимки, ако ти е интересно. Също са вече монтирани на колата. Спирам да пиша тук по тази тема за цени... пак повтарям всеки сам за себе си си преценява... аз мойто мнение го казах горе.

Христо Стоичков: Който рискува, пичели, който ни рискува, ни пичели!

Ти майстор ли си ? :) И едно е да съдиш само по твоята кола, друго е да се съди по колите на 1000 човека примерно,т.е. твоето мнение е субективно , базирано само на впечатления ,и то само по твоята кола ,а моето е обективно,базирано на историята на хиляди коли, минали през мен ..............сещаш ли се накъде бия? :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе я ме светнете......Като ви ги дадът в една наилонова торбичка с ОригиналнА лепенка отгоре.....По какво ги различавате Ратолските, Американските и E-bay-ските???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от напатилите са колкото и странно да звучи........ :icon_blush: на моята преди 5 години й смених с точно такива,американски , с по голям отвор ,в резултат на което карах точно 20 к км. и докато се усетя ,бяха се потрошили половината ( по точно 7 бр.) в рамките на 24 часа.........

Сигурно си ги монтирал на обратно, за това са сдали багажа ..:tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi както ти си споделяш мението така и аз... писах че спирам по темата защото каквото е имало да кажа съм го казал. Опита учи аз това което съм опитал до момента не съм сбъркал.. ти си сбъркал и си се поучил и хората, които четат темата ще си направят сметка за себе си 100 пати го повторих. Било ми мнението субективно.. ми аз да съм казвал че е миродавно и че всички трябва сляпо да ме слушат?? Ти се опитваш да ме изкраш, че едва ли не пробутвам на хората идеята, че може да си намерят частите по-евтиното от нета... ми извинявай ама си гледай работата. Майстор дали съм бил .. що ти майстор ли си? Може да си монтьор ама майстой за един за други не ;) и какво общо има това с частите, когато дойде време за монтаж има кой да ги гледа. Объркал си повдигачите и го пишеш горе после мен ме питаш дали съм майстор? Майстор на какво? Мислиш че при поръчка на ОЕМ части от България неможе да ги ти объркат? Помисли пак :) Айде със здраве.

В този линк в ebay не виждам никъде ОЕМ части, това са си нормални платиниеви NGK свещи, пак казвам не коментирам в случая дали са качествени или не, просто винаги ОЕМ частите са по-скъпи от афтърмаркет частите и въпреки това цената е съмнително ниска.

Трябваше да поръчам Denso ли? Че да са ОЕМ (което точно за тези свещи е без значение) :) Виж им кода на свещите от търга и провери колко им е цената в БГ :) А бубината погледна ли? И това са само неща за които съм се интересувал, за да копувам.. а още колко има?

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опита учи аз това което съм опитал до момента не съм сбъркал.. ти си сбъркал и си се поучил и хората, които четат темата ще си направят сметка за себе си 100 пати го повторих.

Точно опита учи..........това исках да кажа, а не че аз съм майстор ,пък ти не .............наблюденията са ми в/у хиляди автомобила, а твоите в/у колко са ??Само в/у твоята ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...