Премини към съдържание

Тракане при пускане на климатроника


rafaelo

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

От доста време наблюдавам едно странно тракане като си пусна климатроника да духа. Не зависи от това дали е студено или топло. Колкото по бързо

го карам да духа толкова повече утихва или се оеднаквява тракането. Като е на първа степен даже понякога не се чува. Към трета степен се чува доста

и честно казано дразни. Звучи като тракане от стар вентилатор на компютър. Предполагам че ако намеря къде е този вентилатор, ще се справя с него.

Я си кажете мнението :)

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такова тракане съм чувал в много Галанти. Има го само когато си пуснал да духа срещу теб. Проблема идва точно от централните "духалки" и е в резултат на вибриращи пластмасови елементи. Ако го направиш да духа към краката и/или предното стъкло, тогава тракането изчезва.... Дали и твоят не е същия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi тя е готова :) утре я боядисваме.

 

bluffer мисля че точно тогава се появява. Когато го пусна да духа срещу мен. Ще проверя в Неделя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тракането, което описваш bluffer, чува ли се в спряло положение?

На мен по грапав асфалт и павета ми потраква пластмасата на дясната духалка (откъм пасажера). Не самата подвижна клапа, а това около нея. Мога ли да го стабилизарам някак ефективно и да не личат моите намеси?

Не съм чул потракването при rafaelo, но листенцето е много вероятно. Не знам как се стига до него. Разгледай, едва ли е китайско писмо :icon_bye:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има, ама не е тракане а точно звук като от листо, от централните се чува и само на скорост на духане над 2 чертички .. но ... кой го знае къде е навътре, бая разглобяване ми се струва... чудя се от къде може да е влязло листо, нали има филтър .. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има, ама не е тракане а точно звук като от листо, от централните се чува и само на скорост на духане над 2 чертички .. но ... кой го знае къде е навътре, бая разглобяване ми се струва... чудя се от къде може да е влязло листо, нали има филтър .. :icon_hmm:

Кой говори за листо? Провери за вибрации в средните духалки. Мисля, че проблема идваше точно от клапата за ръчно затваряне на духалките..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверено е вече. Звука идва по скоро от вътре някъде. Онзи ден се заслушах и сякаш идваше изпод airbag-a на пасажерската предна седалка.

Звучи точно като едно време ако помните си слагахме ленти от кофички от киселко мляко на спичите на велосипедите за да тракат като мотори :icon_thumbup: (само че малко по тихо)

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверено е вече. Звука идва по скоро от вътре някъде. Онзи ден се заслушах и сякаш идваше изпод airbag-a на пасажерската предна седалка.

Звучи точно като едно време ако помните си слагахме ленти от кофички от киселко мляко на спичите на велосипедите за да тракат като мотори :icon_thumbup: (само че малко по тихо)

 

rafa, това твоето ми звучи като на развалено моторче, което управлява една от клапите на климатроника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е изтъркана втулка на ротора, на вентилатора. По принцип се разглабя лесно, държи се на 3 винтчета с кръстата глава. Аз имах същия проблем и се оказа точно това. За съжаление единствения начин да бъде оправено е смяна на самия вентилатор. За да стигнеш до него трябва да свалиш жабката и ламарината на която се закача тя. Вентилатора се намира най-навътре вдясно при краката на пасажера (голяма бяла кутия). След като извадиш вентилатора ще имаш възможност да видиш дали има и боклук вътре. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕ естествено че е листо все пак е есен!

Сваляш жабката там има една греда и нея сваляш... след това имаш филтър напречно разположен вадиш изчистваш ( важно не купувай нов!) стария моя поне е пластмасов филтър и търпи на миене яко лъснах го като нов. Изчакваш няколко часа да изсъхне да не ти духа на влага в купето после.

Докато чакаш да изсъхне може да развиеш 3 много неудобни за достигане винта и да свалиш моторчето на духалката... ммм да и воаля е там е фраш с всякакви буклуци. И понеже аз не можах 3-тото да го развия до край (споменах че е неудобно мястото) отворих леко кутията на ротора и пуснах да духа на максимум. Е вярно че всичко стана в прах и листа и автомивката беше следващата спирка... важното е че ще се справиш сам с малко повече търпение и желание. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги :yes3: , още понеделник вечер след работа ще я запукам :good: . Трябва да си взема някой фенер че напоследък много рано се стъмва...

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата, за да не пускам нова. При мен също има тракане от към централните духалки и пак се чува някъде отвътре. Странното е, че се чува и без да е пуснат вентилатора, например, когато мина през неравност изтраква за 2-3 секунди и спира. Също изтраква и когато натисна спирачките, пак за 2-3 сек. и спира. Когато колата загрее почти изчезва. Някъкви идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи колеги,

С радост заявявам че проблема вече е отстранен. След дълга борба от 19 до 23 часа днес, успях да открия къде точно е проблема.

Оказа се точно както казахте - листа забити във витлата на вентилатора :icon_doh:. Roger, това трето винтче, което държи вентилатора

направо ме уби. В крайна сметка използвах ключ 8-ми номер май беше и всичко си излезе. Имаше листа на няколко места. Всички ги

изкарах, като отворих мястото за филтъра да не ви казвам каква свинщина беше вътре :icon_crying: та бая чистене падна, накрая

не издържах, и аз пуснах перката да върти на макс и всичко стана в листа и прах. Утре ще я водя на чистка, но сега важното, е че

няма и грам звук. Даже не знаех че това вентилаторче може да работи толкова тихо :icon_clap:. Та така, оправих и тук там още някои

малки проблемчета и сега съм много доволен от себе си хаха. Па да свърша и аз нещо по тази кола :) няма само да я карам я.

 

Мерси на всички, които дадоха мнение :icon_thumbup:

 

и както винаги :mitsu-smiley: :icon_rock:

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тихо се въртят, да. Особено ме кефи на първа степен - нито отчита чертичка на дисплея, нито се чува. Същевременно в колата духа топло, топло :icon_dance: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тихо се въртят, да. Особено ме кефи на първа степен - нито отчита чертичка на дисплея, нито се чува. Същевременно в колата духа топло, топло :icon_dance: .

Или студено, студено според сезона. ;)

 

Nickky

Мисля, отговора на въпроса ти може да го даде bluffer няколко поста по-нагоре. Не е сигурно, че е това все пак тези коли не са първа младост. При мен имаше скърцане примесено с потропване от към пантата на предния капак и звука наистина идваше от централната конзола... В последствие подложих 1 гумичка на пантата за да я държи да не вибрира. Другото което можеш да направиш е да развиеш половин оборот от гумените регулатори, които подпират капака отпред за да обере луфта. Важно е да не прекаляваш защото изглежда все едно си с не добре затворен капак или колата е имала удар и не е добре напасната. (напасната няма такава дума :icon_doh: )

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тихо се въртят, да. Особено ме кефи на първа степен - нито отчита чертичка на дисплея, нито се чува. Същевременно в колата духа топло, топло :icon_dance: .

Я пак .. под една чертичка моя спира (като дам стрелка надолу), остава отворено за входящия въздух и ако е в движение колата влиза нещо, но вентилатор не духа или бъркам :icon_hmm: ? В режим Ауто не съм го виждал никога да е без никаква чертичка.. разясни ако обичаш... Между другото, от както си смених филтъра и на една чертичка ми се струва силен потока, та карам на полузатворена централната конзола .. а това за перката и чистенето е ценна информация, ще чистя и аз там че филтъра като знам колко мръсен излезе сигурно не е пипано при перката никога :good: ...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, отчита чертичка на първа степен. Мислил съм че е част от стълбчето ... да не издребняваме.

При мен въздух отвън не влиза въобще при спрян вентилатор. Явно клапите все още затварят добре. Автоматичния не използвам, но под втора степен не съм го виждал да работи.

Веднъж пробвах копчето за въртене на въздуха само в купето докато преминавах през едни пушиляци (и такава дума няма, но има нов обогатен с "нови" думи речник) и вътре не се усети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай при спрян климатик да натиснеш стрелката за скоростта на вентилатора 1 път надолу и ще разбереш за кой режим говоря - влиза в режим на отворени клапи, като посоката от къде да духа влизащия въздух пак може да се променя от бутоните. Голямо преимущество е наличието му при този климатроник - на предишната ми кола го нямаше това и ми е липсвало често, а сега си го ползвам, особено когато не изпитвам нужда от климатик/парно, но не искам да започне да се запотява - отварям външната и насочвам към стъклото - работи :good:

 

П.С. В същия режим влиза и ако намалиш скоростта на вентилатора под 1 чертичка... (защото като натиснеш копчето за предния прозорец и се пуска - намаляваш до под 1степен и готово).

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, отчита чертичка на първа степен. Мислил съм че е част от стълбчето ... да не издребняваме.

При мен въздух отвън не влиза въобще при спрян вентилатор. Явно клапите все още затварят добре. Автоматичния не използвам, но под втора степен не съм го виждал да работи.

Веднъж пробвах копчето за въртене на въздуха само в купето докато преминавах през едни пушиляци (и такава дума няма, но има нов обогатен с "нови" думи речник) и вътре не се усети.

 

 

Точно това копче за въртене на въздуха само в купето като го натиснеш при спрял климатроник почва да духа. И колкото по-бързо се движиш по-силно вкарва въздух от вън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...