Премини към съдържание

Дневни светлини


mmaanekena

Препоръчано мнение

То е рано още, но да припомня - до І-ви Март включително. Да не изгори някой!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свърши тя... от февруари за целия ЕС става задължително, така че - оттук нататък - с включени фарове....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свърши тя... от февруари за целия ЕС става задължително, така че - оттук нататък - с включени фарове....

 

Ама тези евробюрократи сериозно ли са го приели? Най-малкото Европа не е хомогенно понятие, България не е Швеция и поне 6-те топли и светли месеци лично аз не искам никой да ме задължава да си светвам фаровете, освен ако аз не преценя, че е необходимо (например на дълъг път или в планината, или където и да е с висока растителност, която хвърля сенки). Освен това знам за някои страни (май беше Австрия), където това също беше станало задължително, но след 2-3 години тези задължения са отпаднали.

 

А да не коментираме и прохождащите електромобили - ами като им светят непрекъснато фаровете к'во става с обещаните 160км пробег (при оптимални климатични условия, без климатик и пасажери) :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още не е ясно дали ще караме цяла година с вкл.фарове,аз пьк чух че остава задьлжително само за северните страни и за новите коли,а за останалите е ПРЕПОРЬЧИТЕЛНО :rolleyes:. То и аз искам препьрьчително мин. заплата да е 800лв ама..... :rolleyes:

ПС. Вчера даваха 1 кола се е запалила от постоянно вкл. фарове :icon_doh: и казаха че имало и други такива :icon_doh: -инсталациите загрявали и не издьржали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свърши тя... от февруари за целия ЕС става задължително, така че - оттук нататък - с включени фарове....

 

Това е само за нови автомобили...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Някой 'мераклия' ще се пробва ли да го направи на :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: ?

 

http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=107979&pid=1091759&st=0entry1091759

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги имам идея към исканията на протестиращите в момента българи между които сьм и аз да отправим още 1 искане а именно.....

 

Отмяна на задължителното каране на фарове през цялата година,това е една голяма недомислица и е само за по висок разход на горива.

Дори и 'старото' положение да се вьрне....каране на фарове само от 1 ноември до 1 март пак ще е успех.

Все пак не сме скандинавска държава,и тук на юг сльнчевите дни и месеци е в пьти повече.

Който желае нека......си кара на фарове целогодишно,това си е негов избор.

Какво мислите по вьпроса? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз съм твърдо ЗА отмяната :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо против за отмяната на тази забрана.

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че то така или иначе доста хора карат без пуснати фарове.. по едно време почнах да се чудя да не са го отменили този закон.

Аз си карам с пуснати фарове и пак се намират кьоравци.. които да ме засичат, какво ли ще е ако ги изгася.. не искам да даже да си помисля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е частна собственост.Частната собственост по конституция е свещена и неприкосновена.Следователно как аз ще ползвам моята собственост-със или без фарове,със или без колан си е лично мой свободен избор и всеки "закон",който ограничава този свободен избор е противоконституционен,т.е. невалиден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако беше така, значи може и преглед да не минаваш и спирачки да не правиш...Все пак си е твоя собственост нали :D Тя една земя като е твоя, що тогава ходим да искаме разрешение за строеж? Дай да си прави всеки к'вот сака. Като живееш в едно общество, ще спазваш някакви общоприети правила, ако не... довиждане. Щото без правила, всички знаем до къде се стига.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ако си решил да караш и по тротоарите, също ли ще е противоконституционно. Трябва да има правила и ред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредната супер глупост да е задължително да караш с включени фарове целогодишно- ПРОТИВ ТОВА СЪМ ОПРЕДЕЛЕНО както и увеличението на максималната скорост, хахаха смешни нещица, едното си противоречи с другото, а са приети уж с една цел, безопасност на движението.

Всеки сам да си избира лятно време как да кара и къде, например при ясно време и в града не е необходимо да се кара на фарове и в случай на нужда, дъжд, мъгла да се включват фаровете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредната супер глупост да е задължително да караш с включени фарове целогодишно- ПРОТИВ ТОВА СЪМ ОПРЕДЕЛЕНО както и увеличението на максималната скорост, хахаха смешни нещица, едното си противоречи с другото, а са приети уж с една цел, безопасност на движението.

Всеки сам да си избира лятно време как да кара и къде, например при ясно време и в града не е необходимо да се кара на фарове и в случай на нужда, дъжд, мъгла да се включват фаровете.

:icon_thumbup: Подкрепям!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Абе вие още ли дискутирате тия фарове?

Че съм против целогодишното каране с фарове, против съм и винаги ще бъда. Но съм 10 пъти по-против да се кара на ДЪЛГИ в населено място. Имаш ограничение 50, някъде и 40, кво ми кара на дълги до го web@ :icon_censored: Кат не видиш, не карай нощем. Викни съседа или жена ти да кара, но на КЪСИ.

Аз съм се прибирал от Германия без да знам та`а бракма има ли дълги или нема. Няма къде да ги включа. А някой си убавец светнАл ксеноня на късите, светнал халогените за мъгла и на всичкото отгоре светнал и дълги. Ако имаше още 10 фара щеше да пусне и тях. Е така да свети и да види ... той, а че другите не виждат не е важно :icon_censored:

И така ми се ще да имам на колата едни фарчоци като светкавици на фотоапарат, но ярки като повърхността на слънцето. Като му премигна на тоя на дълги да го препарирам и 2 минути да не вижда нищо, ако ще да обере черниките и кофите за боклук покрай пътя....

 

Относно това с колана пък какво общо има с правилата и обществото? Имам познат, който оцеля при катастрофа (буквално бяха кацнали с мерцедес на едно дърво). Тялото му е висяло с глава надолу през предното стъкло, само краката вътре заклещени. Шофьорът с колан - на място. Воланът и таблото са го направили на кайма.

Имал съм случай да преместя колата едно паркомясто напред и полицая да се затича, да се спъне и за малко да си счупи някой крайник, за да дойде да ме глоби. Това нормално ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е Анди, каране на дълги или с халогенки за мъгла.. да не говорим за нерегулираните фарове.. Но така е като няма кой да следи и наказва за тези неща...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз рядко карам на дълги извън града. Понеже не карам с повече от 80-90 и с тази скорост и на къси се вижда достатъчно добре. Даже в началото не знаех как се пускат дълги... Да, обаче като научих как се пускат, реших да пробвам да карам на дълги и на 2-3 пъти ми се случи да ги забравя при разминаване с друго МПС. Даже някои от тях ми намигнаха... и осъзнах колко е гадно да си заслепен :icon_blush: . И вече си карам само на къси... Чат-пат на дълги, но за да кара човек на дълги, не трябва да ги забравя при разминаване, което е въпрос на навик и опит!

Колкото по въпроса "да се кара ли целогодишно на фарове?", естествено че не :). Но май съм изразил своето мнение преди в темата.

А относно коланите - задължително се препасвам още преди да съм тръгнал. Коланът е "най-простото средство" за да се спаси човешки живот (според мен) - и жигулите имат колани. И с 40 да се удариш (или да те ударят), може да се удариш във волана или таблото така, че да получиш много сериозна травма. Като си стегнат за седалката, вероятността е по-малка...

За светлините е точно обратното според мен - използват се тогава, когато водачът не вижда къде кара. И по закон е казано: "в тъмната част на денонощието и в зимните сезони"... А новият закон (нов, нов... вече стар) е пълна простотия. Все едно вкъщи да ме накарат да си светна лампата посред лято ("все едно" - от гледна точка на разхода на ток и износване на крушката...:)). И понеже знам колко "надеждни" са новите крушки, още повече ме хваща яд :icon_censored: То всичко е една голяма конспирация, ако питате мен ;)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм разправял, една вечер на крайбрежната алея реших да показвам дългите на жената. Уж нямаше коли, ама видиш ли един пикап се появил от някъде....докато го видя да премина на къси, човека ми показа що е то светлина...може би 6 броя хела да бяха наредени на тавана....ефекта беше все едно съм заварял без маска :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...