Премини към съдържание

Киломертажа 240-260.... каква е разликата?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, километража ми е до 260 км. Имам наблюдения ,че същия модел, година и двигател на други колеги километражите спират на 240.

Едно уточнение, таблото ми е обикновенно не е опитроно, двигателя е 6а13 и колата е автомат от старите.

В двигателя предполагам няма разлика, може би в скоростните кутии..............или просто само в таблото?

Който знае да каже, защо вдигам повече :plane: и какви са разликите ..... ако има такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, километража ми е до 260 км. Имам наблюдения ,че същия модел, година и двигател на други колеги километражите спират на 240. Едно уточнение, таблото ми е обикновенно не е опитроно, двигателя е 6а13 и колата е автомат от старите. В двигателя предполагам няма разлика, може би в скоростните кутии..............или просто само в таблото? Който знае да каже, защо вдигам повече http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/plane.gif и какви са разликите ..... ако има такива.
Няма разлики. Двигателите и кутиите са идентични. До края на 1997 г. и шестаците са с километражи до 240, после стават до 260, което, хм, съвсем не значи, че някога спидометърът ще покаже толкова. Просто таблата са различни. Тези с километраж до 260, между другото, са и с по-големите спирачни дискове. Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе над 235км/ч трудно ще минеш :) А и на тези цифри отчитането ще е малко повече от реалното. Иначе по-внушително си е да гледаш 260км/ч (или някой друг да го гледа)...нищо, че колата може да е автомат и трудно да прави и 220 ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи мога само да се хваля с този километраж, нищо повече ...... :good: :drive:

Въпреки ,че ми изглежда странно просто е така километражите да са различни.

Редактирано от Trafik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То тия 260км/ч са само за "парлама". Миналия понеделник пътувах за Солун и бях взел на заем GPS - със стандартните гуми 195/60/15:

 

километраж ~ 50km/h - GPS - 45-46km/h

километраж ~ 80km/h - GPS - 74-75km/h

километраж ~ 100km/h - GPS - 94km/h

километраж ~ 130km/h - GPS - 123km/h

километраж ~ 180km/h - GPS - 170km/h

километраж ~ 217km/h - GPS - 202km/h

 

През зимата пак със същия GPS и гуми 195/65/15 - по спомен при километраж ~ 50km/h - GPS - 48-49km/h, ~ 102km/h - 100km/h, ~ 130km/h - 127km/h.

 

Има го и фактора - налягане в гумите предполагам :icon_hmm: ...

Редактирано от konoko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С гуми 215/45 17":

скоростомер 50 - GPS - 50

скоростомер 84 - GPS - 80

скоростомер 168 - GPS - 160

Само децата вярват че "вдига" колкото пише на километража. Колкото - толкова. Глобите са солени, взимат точки и книжката за опр. период. Може да се наложи и курсовете да се карат наново..... Умната с тези скорости!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих ви препоръчал.. да не се доверявате толко много на скороста която ви показва GPS-a. Нормално както при вас - така и при мен има разлика между километража и GPS-a, но след като 2 GPS-a ми показаха различна скорост.. вече и на тях не вярвам ( сравнението беше Gps спрямо Gps, а не спрямо километража на колата ). Затова гледам по километража, там скороста която показва е малко по голяма, че да нямам ядове с катаджии и камери. Нашата държава нали е бедна.. няма пари да закърпя пътищата, но за камери и всякви такива таш'ци се намират.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А нали се сещаш колко изкарва една камера на ден, или искаш да ги махнат и да се замразят всички строежи на магистрали в България?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А нали се сещаш колко изкарва една камера на ден, или искаш да ги махнат и да се замразят всички строежи на магистрали в България?

 

Сещам се колко пари давам за данаци и винетки и карам из оране.. щото и магистралите които толкова хвалиш пак на места са под всякаква критика. Надявам се не си чак толко заблуден да мислиш, че тези пари от камерите отиват изцяло за пътищата.. ако стигат 20-30% до пътищата ще е добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиват в бюджета, а данъците в общините,  винетките в НАПИ, на теория отиват за съществуващите пътища, като голяма част от парите явно се губят по пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиват в бюджета, а данъците в общините,  винетките в НАПИ, на теория отиват за съществуващите пътища, като голяма част от парите явно се губят по пътя.

 

Губят се само за пред хората иначе си отиват по разпределение :D

И все пак тъпо е на път който е целият в дупки.. буквално целия и на всичкото отгоре да има тебелка за винетка...

Ако искаш вярвай писнало ми е да изправям джанти и да купувам гуми.. и да знам, че тоя месец ще се прибирам по северозапада и пак ще си разбия колата.. то не се смогва да се ремонтира вече

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш вярвай писнало ми е да изправям джанти и да купувам гуми.. и да знам, че тоя месец ще се прибирам по северозапада и пак ще си разбия колата.. то не се смогва да се ремонтира вече

 

Северозапада е в окаяно състояние, във Враца пътищата са страшни. То да бяха само гуми и джанти, а окачването...............

 

Темата оспамена :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само децата вярват че "вдига" колкото пише на километража. Колкото - толкова. Глобите са солени, взимат точки и книжката за опр. период. Може да се наложи и курсовете да се карат наново..... Умната с тези скорости!

 

Правилно, много правилно. Както казват и колегите - пътища не останаха у нас.

Иначе магистралата преди Солун е отлична за напъване и свърши работа за проверката която исках да направя.

А вече имам и причина да се движа според правилника :icon_love:, пък и не искам да давам зор на баба-та, че вътре става шумно и пътниците ще ми изтръгнат дръжките :tooth:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само децата вярват че "вдига" колкото пише на километража....

Колеги, никой ли не помни как като деца лепяхме носове на шофьорското стъкло, за да видим "колко вдига тая кола"

Особено когато в квартала се завърти някой опел рекорд, волво или форд таунус

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как да не помним, бе..... А като излязоха новите Волги.. и на километража им пише 200 и направо ах........ Може да сме стари, ама помним още :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И все пак тъпо е на път който е целият в дупки.. буквално целия и на всичкото отгоре да има тебелка за винетка...

Ако искаш вярвай писнало ми е да изправям джанти и да купувам гуми.. и да знам, че тоя месец ще се прибирам по северозапада и пак ще си разбия колата.. то не се смогва да се ремонтира вече

Ти се прибираш от време на време тук, а аз съм постоянно по тези преки пътеки. Питаш ли ме какво ми е :icon_crying:... Две джанти изправях и едната сякаш не може повече да се изправи + две гуми. Миналия месец отидоха 200 лева. Пазя по неравностите и пълзя през дупките и също много се ядосвам като видя табела "Винетка" и видя че съм купил и залепил както подобава такава. Бедна ни е държавата и парите се изразходват за кърпене, което след няколко месеца е дало фира. За цялостно преасфалтиране са повечето пътища. Ще ми се да махна галанта и да взема някой ръняк барем да не ме е яд като се разклопа и разпадне. Обаче първо не мога да си харесам кола и второ - от догодина ще сложат камери на прегледите и с бараката няма как да мина. А ако разбия галанта, отидоха най-малко 1000 лева само за части. Не съм смятал колко ще струва смяната на всички носачи, тампони, щанги, амортисьори, накрайници и т. н., защото още утре ще пусна обява ако го сметна :icon_hmm: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

километраж ~ 50km/h - GPS - 45-46km/h

километраж ~ 80km/h - GPS - 74-75km/h

километраж ~ 100km/h - GPS - 94km/h

километраж ~ 130km/h - GPS - 123km/h

километраж ~ 180km/h - GPS - 170km/h

километраж ~ 217km/h - GPS - 202km/h

...

Четейки в нашия и в други подобни форуми подобни цифри, у мен спонтанно възникна един такъв въпрос, за който най-настоятелно моля колегите-прависти или имащи контакти в тези среди, както и всички останали, за тълкувание на следния казус:

 

Може ли подобни данни да се считат за самопризнание и ако да, на тяхна база могат ли съответните компетентни органи да търсят наказатална отговорност на авторите за нарушаване на правилата на Закона за движение по пътищата, с всички произтичащи последствия?

 

Любопитството ми е провокирано и от един материал от нета преди време за немската полиция, която след видео-материал в Ю-туб на моторист, вдигнал 200 км/ч, го издирила и му съставила акт за движение с превишена скорост.

 

И така, нека коментарите по темата започнат сега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако аз кажа, че съм стрелял по Кенеди? Дали ще ме затворят?

Ако съм казал - нищо не значи. Искал съм да се направя на мъж, да впечатля колеги, колежки :-)

Виж, с тези клипове - може и нещата да са по различен начин. Все пак е техническо средство. И тъй като си го заснел сам, и си го постнал сам - значи няма проблем, съгласен си с това..... Само че не сме Германия......

Да не говорим, че ако е на магистрала там - да си вдига и 300, ако иска......

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип съвременните километражи вероятно подлежат на някаква калибровка. Второто което е имат определен клас на точност, третото има умишлена адитивна грешка с цел да се покаже по-голяма скорост от от колкото би била при максималната грешка на уреда. Т.Е. Мислиш си че караш с 50, но при 50км/ч примерно имаш 10% грешка и може да караш както с 45, така и с 55 и ако минеш с 55 те глобяват. Но ако е нагласено да показва повече, например с 12% няма начин да ти показва 50 а да се движиш с повече.

 

Това за мотора - 200км/ч е много над разрешеното и имат основание да го глобят, ако докажат достоверността на клипа. Ако направят експертиза на измервателното устройство могат и да определят размера на наказанието. 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Четейки в нашия и в други подобни форуми подобни цифри, у мен спонтанно възникна един такъв въпрос, за който най-настоятелно моля колегите-прависти или имащи контакти в тези среди, както и всички останали, за тълкувание на следния казус:

 

Може ли подобни данни да се считат за самопризнание и ако да, на тяхна база могат ли съответните компетентни органи да търсят наказатална отговорност на авторите за нарушаване на правилата на Закона за движение по пътищата, с всички произтичащи последствия?

 

Любопитството ми е провокирано и от един материал от нета преди време за немската полиция, която след видео-материал в Ю-туб на моторист, вдигнал 200 км/ч, го издирила и му съставила акт за движение с превишена скорост.

 

И така, нека коментарите по темата започнат сега!

 

Подобни писмени твърдения много трудно ще обосноват отговорност по 2 причини - първо трябва без съмнение да се докаже лицето, от което идват и тъждествеността на konoko с Никола Петков например, което е постижимо, макар и трудно и второ писането на дадени факти няма пряка доказателствена сила само за себе си. Нямаме техническо средство, използввано в случая. Освен това наказателна отговорност е предвидена в редки случаи за нарушения на Закона за движение по пътищата, карането с 200 км. ч. не е основание за търсене на наказателна отговорност. Видеоматериалът в комбинация с писмени самопризнания е годно доказателство и би могъл да послужи за съставяне на акт. Стига разбира се да се вижда регистрационната табела на МПС, оттам се индивидуализира собственика, той писмено декларира , че е, или не е шофирал и посочва лицето, което е и на база на тези доказателства може да се състави акт. Но има много слабости в доказването на тези обстоятелства. Иначе сигурно си струва КАТ да попрегледа из видео сайтовете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго. Под ника стои един ай-пи адрес, който могат набързо да издирят...Да, но няма никакво доказателство дали твърдението не е написано от 7 годишната ми дъщеря, примерно :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго. Под ника стои един ай-пи адрес, който могат набързо да издирят...Да, но няма никакво доказателство дали твърдението не е написано от 7 годишната ми дъщеря, примерно :icon_hmm:

 

IP-то не винаги е варянт.. нищо не ми пречи да мина някъде където има wifi от някое кафе или нещо от сорта и какво като имат IP ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Пускането на клипче не е самопризнание

2. Не се съставя акт за установено административно нарушение, ако е изтекла повече от една година от извършването му. А колко време е изтекло, знае само нарушителят.

3. Има ли ресурс пътната полиция да следи клипчета по повод осъществяване на служебните си задължения. Друг е въпроса дали гледат, за да мине работното време. Така обаче началниците ще разберат, че служителите се ровичкат из нета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах телефонен запис, на които още в началото се предупреждават събеседниците, че се записва и се оказа, че не било никакво доказателство. Било доказателство само ако има свидетел да потвърди, че наистина е верен този запис (применро ако е било на високоговорител и има още някой при теб да слиша)... така че след това нещо.. ме съмнява каквото и клипче в нета да е доказателство особено пуснато в публични сайтове от неизвестни абонати :)

Друг е въпроса, че в България всичко е възможно... на правилния човек може и да му се окаже достатъчно :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...