Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Помагаите хора - Гума


Препоръчано мнение

Здравейте.

Преди 1 седмица сцепих предна гума и се оказа, че Yokohama advan 215/45/18 89W в сервиза и по магазините ги няма. Ако някой знае каде може да се намерат или случайно продава Моля пишете

Благодаря предварително :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да няма.

Има само ADVAN Sport V103 с размер 215/45/18 но с различен грайфер :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да няма.

Има само ADVAN Sport V103 с размер 215/45/18 но с различен грайфер :(

Колега, а защо не сложиш резервната?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защото е сигорно с размвер 70/60/15 и има знак 80kmh оранеичение за скороста :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те отчайвам колега, но нашите гуми не съм ги виждал никъде! Просто са по-стар модел…

Преди година знам че имаше някой из форума със същия проблем и успя да немери такава гума така че се порови малко из старите теми.

Разбира се го има и варианта с БС но ше кажат поне 500-600 лв като им знам цените … а може и те да нямат.

 

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз търсих такива гуми - без успех. (МотоЕксперт, Диана, Маргел и т.н.) Исках нова гума.. уви нямаше.... Има 2ма колеги, които предлагаха точно този модел Yokohama Advand A10A 89W... Намерих такава гума извън страната, обаче остана проблема с доставката - не се доставят до БГ :( :icon_censored:

http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Yokohama&tireModel=ADVAN+A10A&sidewall=Blackwall&partnum=145WR8A10A&tab=Sizes

В ибей има такива гуми 2ра ръка - 2бр. 40 паунда + доставка.

Последния вариант е да си вземеш 2 нови гуми, които се предлагат в БГ и пак е много ограничен избора (специално този размер).

Успех с търсенето! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гуми с нашия размер 215/45R18 почти само с доставка от USA... там варианти колкото искаш http://www.tirerack.com/tires/TireSearchResults.jsp?skipOver=true&width=215%2F&ratio=45&diameter=18&x=12&y=12 В Европа обаче...трудна работа

Аз като ги сменям ще мина на 225/40R18, че е досста по-лесно да намериш.

А за колегата дето търси само една - за този размер не искам да те отчайвам, но по-добре да купиш 2 нови 225/40R18 и да налееш една камара пари ненужно за жалост... :(

Успех.

Редактирано от Pavkata JPN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2 нови 225/40R18 не създава проблем на джантата?

Наистина е по изгодно този размер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2 нови 225/40R18 не създава проблем на джантата?

Наистина е по изгодно този размер

225/40R18 спокойно си влиза в джантата :)

Няколко колеги вече карат с такива гуми, но в твоя случай вместо една принудително ще трябва да купиш 2... това е неприятното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/40/18 Не е ли много ниска гума за наще пътища??? За мен лично и 45 е ниска! С тези хубави, големи ями... отиваш на работа и като спреш - или балон на гумата или изкривена джанта. :icon_censored:

(Аз обмислям вариант да си продам 18ките и да си взема 17"... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ти препоръчвам 225на45,зимните са ми такива и долу-горе ми се струва,че ще е по-добре от колкото на 40!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/40/18 Не е ли много ниска гума за наще пътища??? За мен лично и 45 е ниска! С тези хубави, големи ями... отиваш на работа и като спреш - или балон на гумата или изкривена джанта. :icon_censored:

(Аз обмислям вариант да си продам 18ките и да си взема 17"... :icon_hmm:

 

Дай цена за 18-ките, с гуми и без!

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/40R18 спокойно си влиза в джантата :)

Няколко колеги вече карат с такива гуми, но в твоя случай вместо една принудително ще трябва да купиш 2... това е неприятното.

Само така се излиза от тази ситуация. Кума ми с неговата Японка в началото на Април хвърли 2 гуми и изправя 2 джанти. Всичко за 1000+ лева. Доплака му се, но нямаше избор.

Аз точно заради такива ситуации предпочетох колата да е с 16", като мислех да ги оставя със зимните гуми, а за лятото да си взема 18 или 19 цолови и съответните гуми. Тази ми мечта за съжаление ще бъде отложена с 1-2 години, докато оправят пътищата, защото има пътни участъци, които поради състоянието си непозволяват скорост повече от 20 км/ч и при това с 15-16 цолови джанти в продължение на 15-20 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само така се излиза от тази ситуация. Кума ми с неговата Японка в началото на Април хвърли 2 гуми и изправя 2 джанти. Всичко за 1000+ лева. Доплака му се, но нямаше избор.

Аз точно заради такива ситуации предпочетох колата да е с 16", като мислех да ги оставя със зимните гуми, а за лятото да си взема 18 или 19 цолови и съответните гуми. Тази ми мечта за съжаление ще бъде отложена с 1-2 години, докато  оправят пътищата, защото има пътни участъци, които поради състоянието си непозволяват скорост повече от 20 км/ч и при това с 15-16 цолови джанти в продължение на 15-20 км.

Ами и след 1-2 години пак ще сме на същото дередже с пътищата.

 

А пък път като Добри дол - Лом - Козлодуй не бях виждал през живота си до сега. Там сигурно, никога няма да се оправят както трябва пътищата.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента го правят. За 2011 във Видинско всичко трябва да е перфектно, че ще пускаме моста Видин-Калафат.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента го правят. За 2011 във Видинско всичко трябва да е перфектно, че ще пускаме моста Видин-Калафат.

 

Видях аз как го правят този участък, но дано си прав. Всичко да е перфектно. Моста също ще го забавят най-вероятно с поне 6 месеца. Ама знаеш ли? Може и да се разработят повечко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам една такава гума. Ако искаш ми се обади. 0878 75 72 79 :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей късмет, добре че е Васето ;) Това с гумите и дупките е ужас, лошото е че веднъж застрахователите се правят, после и нямат намиране тия наще големи цолажи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам една такава гума. Ако искаш ми се обади. 0878 75 72 79 :good:

 

:icon_crying: аз вече взех 2 нови (Nokian Z G2 225/45R18 95Y XL) 305лв едната :) имат готин вид даже

И съм ги сложил като задни заради размера

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото дередже от петък , замина предна гума. Тоест направи балон , днес заведох щетата в Алианц , но такива гуми за момента няма на склад дори и в БС , та се разбрахме до месец не намеря ли с фактура да ми я платят.

Vasil Sivkov-Noby

Колега гумата още ли се продава и в какво състояние е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега гумата още ли се продава и в какво състояние е?

Ети ви идеята за решаване на проблема се роди!

Първият сасипал гума купува 4 нови, а останалите му гуми разпродава на следващите, до изчерпване на количеството. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ето го и първия на който му писна. Днеска ми срязаха пред банката на две места гумата. Лансъра се преобува в четири нови ОЗ 17" с четири нови Гудиър гуми. Имам три гуми за продан + 4 джанти. Гумите ги мисля нещо по 100лв давам да си избере коя гума иска. Ще пусна тема, като ги снимам. То бива, бива простотия в тая нация, ама то това граници няма.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...