Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Газов инжекцион Vialle LPi и течна фаза


Nicov

Препоръчано мнение

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ако може пусни снимки, шо ти аз питам и чичко Гоогле и Ебай но не ми казват каквото ми се чува. А това дали ще стане...зависи. Какво е ЕКУ-то, може ли да го програмира някой /щом е била на 1.8/, имат ли достатъчен дебит инжекторите или трябват с по-голям. Но най-вече проблема ще е в настройката на ЕКУ-то на газовата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми нали и аз не разбирам от газови и си търся разбирач :)

Преди известно време се продаваше една от алфа, а ето и една актуална от април месец. :link:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми нали и аз не разбирам от газови и си търся разбирач :)

Преди известно време се продаваше една от алфа, а ето и една актуална от април месец. :link:

 

На тази ....(ако не бъркам колата), я демонтираха понеже са скапани газовите дюзи.....т.е. пропускаха газ без причина и неможеше да се настрой уредбата както си е реда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми нали и аз не разбирам от газови и си търся разбирач :)

Преди известно време се продаваше една от алфа, а ето и една актуална от април месец. :link:

Здравей,не разбирам какъв е смисъла да си взимаш ГИ втора употреба.....

и то за 800 лв.след като една нова е 1100 със монтажа ? Напълно италианска с 2 год. гаранция или 80 хил.километра което истече по рано.

За 800 лв. и монтаж пак ще ти излезе толкова но ще е втора употреба и на поне вече 200 хил. километра и едва сега ще ти започват проблемите по нея :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tenki4, ти как мислиш, защо продават тези ГИ за 800лв??? Ако знаеш от къде мога да си купя за 1100лв. /не ми трябва монтаж/ ще си купя 20-на ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tenki4, ти как мислиш, защо продават тези ГИ за 800лв??? Ако знаеш от къде мога да си купя за 1100лв. /не ми трябва монтаж/ ще си купя 20-на ;)

Човече няма майтап !!!

Аз от 2 седмици съм с газов инжикцион "LANDIRENZO"

Изминал съм вече около 600 км. на 400 км ми харчи 29 литра газ с 50 км гратско и 100 км на климатик :good: доволен съм.

не че рекламирам марката но за тази цена за напълно италиански ГИ не можеш да немериш.Пред мен отворика кашона с уредбата всичко си е на марката даже и компа е такъв с италиански софтоер не български или полски там,трабички клапани всичко, само бутилката е българска това е.Има 50 сервиза за обслужване в цялата страна.

Преди да си я сложа гледах и на други места но всеки ми предлага ГИ - збирштина...

Италиански испарител с руски клапани там български или полски софтоер и турски трабички ала бала ей такива и пак около 1000 лв. и със гаранция 1 год. или 40 хил км.

Според мен по добре всичко да си е на марката комплект,дават 2 год гаранция или 80 хил.км.

Но колко е добра ще видим след като покарам още :drive:

Ето повече информация: http://landi-bg.com/produkti.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eбе човеко, не погледна поне в нета за какво става въпрос :icon_crying:

При тези уредби само бутилката с помпата вътре струва колкото ГИ.

Газта се впръскава в течна фаза в колектора. Това в комбинация с охлаждането в следствие на изпарението допринася за по малкия разход на газ и увеличаване конете на двигателя.Разбирам ентусиазма ти от поставения ГИ, разликата в джоба ти е осезаема :)

Ама не е кой знае каква еволюция в сравнение с обикновенното газово :icon_thumbup:

Ако искаш погледни тук - http://www.vialle.nl/lpg-producten/de-werking-van-lpi.html?L=1

С две думи това е газовото!!!

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си колега,същите газаджии ми казаха че няма проблем да ми сложат такава...

В "Балканстар" струвала само около 3 хилки :icon_rock:

И помпата около 1000 ако се прецака,разбира се в началото за това няма за какво да се притеснява човек докато е в гаранция.

Но при положение че колата струва колкото този ГИ ..... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

На тази ....(ако не бъркам колата), я демонтираха понеже са скапани газовите дюзи.....т.е. пропускаха газ без причина и неможеше да се настрой уредбата както си е реда.

 

Бъркаш ! Vialle то, не е свалено защото не работи , а защото колата се продаде по-евтино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може пусни снимки, шо ти аз питам и чичко Гоогле и Ебай но не ми казват каквото ми се чува. А това дали ще стане...зависи. Какво е ЕКУ-то, може ли да го програмира някой /щом е била на 1.8/, имат ли достатъчен дебит инжекторите или трябват с по-голям. Но най-вече проблема ще е в настройката на ЕКУ-то на газовата.

 

Единсвения проблем е дали ще намериш някой да препрограмира ЕКУ то. Инжекторите са" V15" за двигатели до 3000 кубика, прилагам и таблица.

http://store.picbg.net/thumb/E2/75/9b520d97e247e275.png

 

P.S. Газовата се продава и на части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Аз ги "обслужвам" .........имам и софтуер за нея............... :icon_blush:

Колега даи си някакви координати евентуално да се видим ако можеш някоя събота или неделя.Мисля че и на моята помпа и идва време за обслужване.

Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай си някакви координати евентуално да се видим ако можеш някоя събота или неделя.Мисля че и на моята помпа и идва време за обслужване.

 

Искам също да питам и дали някой си е слагал филтър на пълначката - преди бутилката. ГИ е Vialle - течна фаза.

 

Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А между другото колеги какви редуктори за палненето на газта трябва да си взема за страни като: ХОЛАНДИЯ, ГЕРМАНИЯ, АВСТРИЯ, УНГАРИЯ, ИТАЛИЯ, РУМЪНИЯ. Видях сайта на ВИАЛИ който колегата МИЛЕН предложи но немога да разбера за Б-я

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А между другото колеги какви редуктори за палненето на газта трябва да си взема за страни като: ХОЛАНДИЯ, ГЕРМАНИЯ, АВСТРИЯ, УНГАРИЯ, ИТАЛИЯ, РУМЪНИЯ. Видях сайта на ВИАЛИ който колегата МИЛЕН предложи но немога да разбера за Б-я

 

Дано не бъркам, но тази си уредба си зарежда като другите от газ колонките? Ако е така мога да ти дам следната информация нашия е като този първия т.е. съвместим за Италия,Унгария,Австрия ; Румъния-не знам, Германия-на всякъде където има газколонки имат и LPG adapter №10 това трябва да им кажеш и ще ти дадат, може да ти искат капаро, че ще им го върнеш, там сам си зареждаш, но все пак може да си купиш адаптер че на мен ми се е случвало най-близката газстанция да е без персонал т.е пъхаш картата и зареждаш и няма кой да ти даде адаптер, Холандия-взе ми си ако ще стоиш дълго, половината газстанции нямат подходящ адаптер и се налага да пробваш на всяка за да заредиш, но пък на почти всяка бензиностанция има газ колонка. В Австрия ако не минаваш около Виена забрави да заредиш газ, трябва много да обикляш, или поне аз не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано не бъркам, но тази си уредба си зарежда като другите от газ колонките? Ако е така мога да ти дам следната информация нашия е като този първия т.е. съвместим за Италия,Унгария,Австрия ; Румъния-не знам, Германия-на всякъде където има газколонки имат и LPG adapter №10 това трябва да им кажеш и ще ти дадат, може да ти искат капаро, че ще им го върнеш, там сам си зареждаш, но все пак може да си купиш адаптер че на мен ми се е случвало най-близката газстанция да е без персонал т.е пъхаш картата и зареждаш и няма кой да ти даде адаптер, Холандия-взе ми си ако ще стоиш дълго, половината газстанции нямат подходящ адаптер и се налага да пробваш на всяка за да заредиш, но пък на почти всяка бензиностанция има газ колонка. В Австрия ако не минаваш около Виена забрави да заредиш газ, трябва много да обикляш, или поне аз не знам.

Благодаря ти колега за инфото. Интересувашеме предимно за Австрия с какъв адаптер се зарежда. Че газстанции има в Австрия си има но за град като Варна е само една и за околността, поне според инфото което разбрах. Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, чисто нов съм във форума и не бях сигурен дали въпросът ми е за тук, моля да бъда коригиран и преместен, ако съм сбъркал раздела.

Също така предварително се извинявам за "неукия" език на писане, това ми е първата кола.

Вчера регистрирах на мое име новата ми красавица,Каризма 1.6 90 к.с., която дойде от Холандия с "фабрична" газова течна фаза, която обаче имала неясен проблем.

Подкарах количката и след около 15-на км, проблемът се обади.

В движение изгасна, светна лампичката на акумулатора и дотам. Запалвам на газ, работи около 5-6 секунди и отново угасва. Минах на бензин, за да се прибера и я оставих 2 часа в покой, седнах отново, запалих пак на газ и този път сработи, отново ме изкара 15-на км и пак угасна. И оттогава проблемът вече е перманентен, запалвам, качва оборотите и умира. Интересува ме какво е вашето мнение за евентуалния проблем, къде могат да ми я оправят в София или Варна и горе-долу колко ще трябва да бръкна в джоба си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, чисто нов съм във форума и не бях сигурен дали въпросът ми е за тук, моля да бъда коригиран и преместен, ако съм сбъркал раздела.

Също така предварително се извинявам за "неукия" език на писане, това ми е първата кола.

Вчера регистрирах на мое име новата ми красавица,Каризма 1.6 90 к.с., която дойде от Холандия с "фабрична" газова течна фаза, която обаче имала неясен проблем.

Подкарах количката и след около 15-на км, проблемът се обади.

В движение изгасна, светна лампичката на акумулатора и дотам. Запалвам на газ, работи около 5-6 секунди и отново угасва. Минах на бензин, за да се прибера и я оставих 2 часа в покой, седнах отново, запалих пак на газ и този път сработи, отново ме изкара 15-на км и пак угасна. И оттогава проблемът вече е перманентен, запалвам, качва оборотите и умира. Интересува ме какво е вашето мнение за евентуалния проблем, къде могат да ми я оправят в София или Варна и горе-долу колко ще трябва да бръкна в джоба си.

Може и да не е с течна фаза, тъй като при нея не пали веднага на газ,а винаги на бензин..........може да премине на газ от 15 сек, до 240 сек, тъй като й трябва време да нагнети газта в системата на около 12 атм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...