Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Газов инжекцион Vialle LPi и течна фаза


Nicov

Препоръчано мнение

Колеги, а вашите Виале-та издават ли шум при работа, чувам го като звук на вентилатор.

Разбира се, щом угася колата, той изчезва.

Откъде всъщност идва този звук, помпата ли е това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Галанта на Пламен не издава такива звуци.

 

Не, че имам много хора с Виале течна ваза де.

 

Ако не са перките на радиатора - остава да е помпата на газовата.

 

Ти при Пламен ходи ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Малко инфо за Vialle LPi:

(LPi) Инжекционна система Vialle Под влиянието на повишените изисквания по отношение на вредните емисии и употребата на гориво, автомобилната технология в момента е на високо ниво. Примери за това са разработките в областта на намаляване обема на двигателя и увеличаване на мощността, чрез използването на един или два турбо-двигателя. Течният газ се възприема за чисто гориво от много години. В много случаи могат да се направят солидни икономии от разходите за гориво. За да може това гориво да се използва пълноценно във вашата кола без проблеми, избраната газова система трябва да бъде съвместима с високо-технологичните системи използвани във вашата кола. По този начин можете да спестите пари, без да изгубите от производителността. Това може да стане благодарение на инжекционната система за впръскване на течен пропан (LPi).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

нека и аз да задам въпрос , пък ако някой има идея за какво става въпрос, нека сподели...имам галант 1999 2,5 в6 с газова виале. проблемът е следният- при сваляне на по-ниска предавка или при по-рязко спиране, превключване на друга предавка и продължаване, сякаш се загубва налягането на газта и моторът сякаш заработва на по малко цилиндри,като подавам газ започва да се тресе, спирам, изключвам изчаквам и се оправя, дори понякога се оправя и в движение като превключа на бензин и после на газ. ако някой има идея...

Редактирано от I.G.S.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как е разположен редуктора спрямо оста на автомобила (посоката на движение) - успоредно или перпендикулярно? Че имам едно усъмнение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......не разбира се, при течна фаза какво има да му редуцира?

И въпреки всичко трябва да се знае разположението на редуктора,а ако има и такъв-всичко ще си дойде на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И въпреки всичко трябва да се знае разположението на редуктора,а ако има и такъв-всичко ще си дойде на мястото.

......и да, и не.......разположението на редуктора зависи само за тия, къде са с мембранни прегради, за тези ,които са с метални,разположението при тях няма значение.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ, а на Prins VSI как е редуктора - мембранен или с метални? Предполагам че е с мембрани защото гледам се продават резервни гумени такива и ако е така съм го сложил кофти - прави ми едни номерца при много рязко спиране или ускорение - прехвърля на бензин, оня ден погледнах каква е грешката - Idle pressure outside range.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  1. хабер си нямам пичове, не съм на ти с тез неща...не съм се интересувал де, няма време...мога да поснимам малко и ако някой може да каже..на друго място прочетох, че е възможно също и симулатора да се бърка, нещо проблем с тоците и дали няма връзка и ламбда сондата, защото се случва след като загрее ама не винаги...

Редактирано от I.G.S.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...