Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Газов инжекцион Vialle LPi и течна фаза


Nicov

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, скоро се сдобих със :mitsu-smiley: Carisma 99-та година и като ми я докараха от Холандия се оказа, че са взели по погрешка газовата бутилка като са мислили че е обикновена.. Искам да ви попитам дали на някой му се намира такава бутилка (50 литрова). Мерси предварително.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте колеги, скоро се сдобих със :mitsu-smiley: Carisma 99-та година и като ми я докараха от Холандия се оказа, че са взели по погрешка газовата бутилка като са мислили че е обикновенна.. Искам да ви попитам дали на някой му се намира такава бутилка (50 литрова). Мерси предварително.

Колега от къде са взели газовата бутилка...и сега търсиш холандска бутилка ли?

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия авомобил. Когато го купувах, не знаех дори каква е тази газова уредба, но се интересувах много. Оказа се че точно там им е проблема ,в помпите.Все още търся да си взема помпа за резерва,защото това е най-скъпото в газовата уредба, а и понеже почти винаги карам с малко газ а мотора се охлажда от газта . Освен по морги едва ли би могъл да намериш нещо на прилична цена.Иначе е невероятна,по нисък разход на газ от колкото на бензин и по никакъв начин не можеш да усетиш че караш на газ !

Редактирано от tmintov
Правопис! Колега, използвайте главни букви, където е необходимо!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия авомобил.когато го купувах, не знаех дори каква е тази газова уредба, но се интересувах много. оказа се че точно там им е проблема ,в помпите.Все ощте търся да си взема помпа за резерва,защото това е наи скъпото в газовата уредба, а и понеже почти винаги карам с малко газ а мотора се охлажада от газта . Освем по морги едва ли би могал да намериш нещо на прилична цена.Иначе е невероятна,по нисък разход на газ от колкото на бензин и по никакъв начин не можеш да усетиш че караш на газ !

...........кефи ли те? Дори върви повече от на бензин........... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...........кефи ли те? Дори върви повече от на бензин........... :icon_thumbup:

Така е!!!Като превключва от бензин на газ усешташ как се ускорява,а е и много икономична, при цена на газта 1.1лв. Варна-София-варна 50лв. това ме кефи повече!!Но тази зима, повече карах градско и то на много къси разтояния. Това палене на бензин, и превключване когато загрее, направо ми обезмисли малко газовата уредба

Редактирано от nikib4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, скоро се сдобих със :mitsu-smiley: Carisma 99-та година и като ми я докараха от Холандия се оказа, че са взели по погрешка газовата бутилка като са мислили че е обикновена.. Искам да ви попитам дали на някой му се намира такава бутилка (50 литрова). Мерси предварително.

Поздрави на колегата за правилния избор, проблема обаче е трудно разрешим в БГ, тъй като тази бутилка се монтира само на :mitsu-smiley: и Волво. Все пак успех и при възможност се надяваме да помогнем!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Изпратиха ми бутилка с помпа на VIALI от Холандия и вече съм в групата на течната фаза. Всичко работи перфектно и който не е карал LPI течна фаза не знае за какво става дума :icon_doh: Мотора е 4G92-100 к.с. и на газ имам чувсвото, че качва още 10 к.с. :drive: Ускорението на газ е несравнимо с това на бензин.

 

Имам 1 ?-с относно регулирането на клапаните за този двигател. Дават ги 0.30 изпускателни и 0.20 смукателни на топъл двигател. След реглажа, мотора стана по шумен 1-2 клапана чукат повече. Ако някой има опит да сподели може ли да бъдат с по-малка хлабина от дадената и на студен или топъл мотор? Маслото е полу-синтетика ELF-10-40. Мерси предварително :yes3:

Редактирано от Nicov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите , които карата коли с холадски газови уредби!!!!!!

Ако някой може да помогне, откраднаха ми капачката на,декоративната, на дюзата за зареждане.

Имали си някой идея от къде може да се намери

post-3202-1270669814,3021_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Изпратиха ми бутилка с помпа на VIALI от Холандия и вече съм в групата на течната фаза. Всичко работи перфектно и който не е карал LPI течна фаза не знае за какво става дума :icon_doh: Мотора е 4G92-100 к.с. и на газ имам чувсвото, че качва още 10 к.с. :drive: Ускорението на газ е несравнимо с това на бензин.

 

Имам 1 ?-с относно регулирането на клапаните за този двигател. Дават ги 0.30 изпускателни и 0.20 смукателни на топъл двигател. След реглажа, мотора стана по шумен 1-2 клапана чукат повече. Ако някой има опит да сподели може ли да бъдат с по-малка хлабина от дадената и на студен или топъл мотор? Маслото е полу-синтетика ELF-10-40. Мерси предварително :yes3:

Айде още един в "кюпа"............само този , който е карал кола с LPi АГУ знае за какво става въпрос................ :icon_thumbup: Аз бях единствен сам по едно време в началото и никой не ми вярваше ,ама сега станахме много..............то и в техн. документация си пише защо и с колко % се вдига мощността............

За реглажа на клапаните - от опит с тези мотори, аз ги правя с 0.05 по малки стойностите от колкото са дадени...........0.25 на 0.15 .............в някои случаи - и 0.25 на 0.20................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите , които карата коли с холадски газови уредби!!!!!!

Ако някой може да помогне, откраднаха ми капачката на,декоративната, на дюзата за зареждане.

Имали си някой идея от къде може да се намери

В Булгазсервиз-май така се казваше съм гледал че имат такива...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някакви координати???,а това магазин ли е?

Сервиз с магазин ,но не са читави със сервиза им там.....................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колегата tmintov !!

Колега, много мерси за корекцията на правописа, обещавам да ползвам главни букви, ама ти къде видя и една БУКВА да съм написал?????? Че и главна!!! На всеки се случва да обърка нещо. Много от нас са свикнали да пишат с латински букви на БГ, аз съм един от тях!!!! Нека не изпадаме в лирични отклонения. Особено като правим корекции на правописа на някои друг - да не поглеждаме какво пишем!!

P.S.

Нарочно започвах с малка буква, ставаме смешни!

Редактирано от valboss
Синтактични и правописни грешки.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колегата tmintov !!

колега много мерси за корекцията на правописа , обещавам да ползвам главни букви, ама ти къде видя и една БЪКВА да съм написал??????Че и главна!!!на всеки е случва да обърка нещо.Много от нас са свикнали да пишат с латински букви на БГ, аз съм един от тях!!!!Нека не изпадаме в лирични отклонения.Особенно като правиме корекции на правописа на някои друг да не поглеждаме какво пишем!!

p.s. нарочно започвах с малка бъква ,ставаме смешни

 

Колега, поставяйте главна буква там, където е необходимо!

На първо време, в началото на изреченията.

 

П.П.

Нарочно Ви поправям поста - че прави лошо впечатление.

Получавате и 33% предупреждение за обструкции на модератор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поставяйте главна буква там, където е необходимо!

На първо време, в началото на изреченията.

 

П.П.

Нарочно Ви поправям поста - че прави лошо впечатление.

Получавате и 33% предупреждение за обструкции на модератор.

 

Написах това защото този който поправя поста МИ,също допуска правописни грешки!!!! ,но .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам Каризма с LPI - течна фаза и също впечатлението ми е само в положителна насока. Въпросът ми по темата е къде в БГ могат да се обслужват АГУ от марката "Виали"??????? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам Каризма с LPI - течна фаза и също впечатлението ми е само в положителна насока. Въпросът ми по темата е къде в БГ могат да се обслужват АГУ от марката "Виали"??????? :icon_thumbup:

Аз ги "обслужвам" .........имам и софтуер за нея............... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам Каризма с LPI - течна фаза и също впечатлението ми е само в положителна насока. Въпросът ми по темата е къде в БГ могат да се обслужват АГУ от марката "Виали"??????? :icon_thumbup:

Лоши отзиви чувам за официалния представител за БГ, Булавтосервиз.

Ходих ведъж в сервиза които е до МИ във Варна, не са скапари и работят добре!

Повече не ми се е налагало да търся сервиз , да чукам на дърво!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лоши отзиви чувам за официалния представител за БГ, Булавтосервиз.

Ходих ведъж в сервиза които е до МИ във Варна, не са скапари и работят добре!

Повече не ми се е налагало да търся сервиз , да чукам на дърво!!!!

Да точно така се казваха, на мен тия когато ми "зави" помпата ми искаха 1400лв. за да "оправят" проблема..........после се оказа че помпата се разглобява и от тогава до сега съм нямал проблеми.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колегата tmintov !!

Колега, много мерси за корекцията на правописа, обещавам да ползвам главни букви, ама ти къде видя и една БУКВА да съм написал?????? Че и главна!!! На всеки се случва да обърка нещо. Много от нас са свикнали да пишат с латински букви на БГ, аз съм един от тях!!!! Нека не изпадаме в лирични отклонения. Особено като правим корекции на правописа на някои друг - да не поглеждаме какво пишем!!

P.S.

Нарочно започвах с малка буква, ставаме смешни!

 

Да не изпадаме в лирични отклонения, наистина. Естествено е, че всеки може да сбърка. Целта е да не допускаме това да се разпространява във Форума. Благодаря за корекцията!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да точно така се казваха, на мен тия когато ми "зави" помпата ми искаха 1400лв. за да "оправят" проблема..........после се оказа че помпата се разглобява и от тогава до сега съм нямал проблеми.........

??? Как зави помпата?? Всеки път при палене, я чувам как вие за известно време!!!За около 5-10 сек. после спира!!Това нормално ли е!?

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

??? Как зави помпата?? Всеки пат при палене, я чувам как вие за известно време!!!За около 5-10 сек. после спира!!Това нормално ли е!?

Нормално е това и не опира никъде, а просто в момент на запалване тя върти с много по високи обороти за да качи налягането до регулатора , при него има и датчик за налягане и той подава сигнал до ЕКУ-то , което управлява електрониката на помпата, след като качи налягането ,вече работи на много по ниски обороти.................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е това и не опира никъде, а просто в момент на запалване тя върти с много по високи обороти за да качи налягането до регулатора , при него има и датчик за налягане и той подава сигнал до ЕКУ-то , което управлява електрониката на помпата, след като качи налягането ,вече работи на много по ниски обороти.................

Значи да нямам притеснения???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

За да не отварям друга тема ще се възползвам от това да пиша тука,

 

Търся специалист за монтаж на газова LPI втора употреба, оказа се че от време на време изпадат такива инсталации от внесени коли и за да не се чудя тепърва трябва да си намеря специалист по тези уредби за да го упълномощя да прегледа газовата преди покупка и я монтира след това.

Ако може и цена да ми кажете за монтажа :icon_n_king: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...