Премини към съдържание

Пребоядисване на Галант


Препоръчано мнение

Честита пролет на всички Галанти!=))

Случи се така, че ми надраскаха целия Галант и автокаското ми покри боядисването. Обаче не случих на бояджия. Почти цялата кола има портокалов ефект(не е гладко), а от едната страна стои като на петна. Дори има следи от надрасканото от единия край, ако човек се вгледа внимателно.

Дефектите на малко боя и лоша обработка ли се дължат? Да знам какво да изисквам точно, като му я дам сега да си я доизкусурява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Портокаловият ефект може да се дължи на различни причини. От приятел занимаващ се и с боядисване знам, че подготовката трябва да е безупречна. Иначе и боя и лак от 1000 лева да купиш, пак ще е зле.

- подготовка

- боя - вид, количество на нанасяне, брой ръце, изчаквания между ръцете, наличието на камера и др. (като пистолет - да не е от 50-100 лева, а скъп; компресор - да държи налягането, да не плюва вода и т.н.)

- лак - трябва да купиш скъп лак и качествен. От това ти зависи блясъка на боята и колко ще е здрава на надраскване самата повърхност.

Толкова от мен.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да препоръчам бояджия, с когото работя от години, има камера и се намира в Дружба и работи безупречно. Ако те интересува, мога да изпратя координати.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да препоръчам бояджия, с когото работя от години, има камера и се намира в Дружба и работи безупречно. Ако те интересува, мога да изпратя координати.

 

Незнам за колегата, ама мен ме интересува :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да препоръчам бояджия, с когото работя от години, има камера и се намира в Дружба и работи безупречно. Ако те интересува, мога да изпратя координати.

Благодаря но аз съм от Пловдив. =)) А пък така или иначе съм му платил на "бояджията", така че остава варианта единствено да му подчертая подробно забележките и да си ги оправя.

А каква е средно-нормалната цена за боядисване? На мен ми искаха 900лв за цялостно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря но аз съм от Пловдив. =)) А пък така или иначе съм му платил на "бояджията", така че остава варианта единствено да му подчертая подробно забележките и да си ги оправя.

А каква е средно-нормалната цена за боядисване? На мен ми искаха 900лв за цялостно.

Малко са ти искали, по което можеш да съдиш за качеството. Нормалната цена за прилично цялостно боядисване е минимум 1100 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе малко е... Около 1000 си е едно боядисване. Да знаеш че вторият път ще стане перфект :icon_dance:

... ама при друг майстор.Ако моята кола я боядисат и стане така ос... портокалова,първо няма да му платя друго освен материалите и второ ще започна да го "хваля" пред всички мои познати и непознати за качеството на услугата предлагана от него.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да знаеш че вторият път ще стане перфект :icon_dance:

Грешиш .. Когато не се получи от първият път, става чак на третия .. :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пепел ти на езика...

Така си е .. Аз втория път винаги го прескачам .. :lol: :lol:

Ако не се получи първия, направо почвам от третия... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не спорете - от последния път става. И аз съм чувствал на джоба си недобро боядисване от първия път. Или ще се скъса импровизирания простор и "тенджурите" ще клопнат долу на цимента или в пръстта, или пистолетът няма да се окаже с подходящата дюза за едрозърнест перлен металик, или компресорът ще хвърли вода, или ще кацне някоя пеперуда където не трябва...

 

Ти сигурен ли си че портокаловият (д)ефект се дължи на боята? Да не е от лака? Ако е така, може да опитате с полиране, или само да прелакираш в краен случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш .. Когато не се получи от първият път, става чак на третия .. :lol:

 

Така е...нали знаеш, че втория път е най-трудно...липсва тръпката от първия и опита от третия :icon_blush:

...за коли си говорим де!

Редактирано от sslavov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Руменов нали ти казах каде да боядисваш :) не знам що не ми вярваш ;) а и пича в Дружба го познавам. Ако си в Стз бат Недялко е твоя човек ... а е и от твоето село :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Руменов нали ти казах каде да боядисваш :) не знам що не ми вярваш ;) а и пича в Дружба го познавам. Ако си в Стз бат Недялко е твоя човек ... а е и от твоето село :)

Кого познаваш, не разбрах?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

- лак - трябва да купиш скъп лак и качествен. От това ти зависи блясъка на боята и колко ще е здрава на надраскване самата повърхност.

 

Е аз купих от най-евтиния, това как ще стане зависи от пистолета и от това колко е гъст лака. Вярно от първия път не става. Ако е перла сигурно има някаква тънкост (да се пръска под определен ъгъл вероятно), иначе детайла си сменя цвета под малко по-друг ъгъл от съседните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Някой да знае (МНОГО) добър майстор за полиране в Плевен? Не знам при кого да отида за тази услуга. Колата е прясно лакирана - от 4-5 дни. Няма да бързам, без друго свикнах без мици. Резултатът ми е важен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да препоръчам бояджия, с когото работя от години, има камера и се намира в Дружба и работи безупречно. Ако те интересува, мога да изпратя координати.

 

 

 

Росене, бе я го кажи тоз бояджия в Дружба! :)

Все ходя до на "майната си" за разни неща свързани с бояджия! - а аз живея в Дружба 2 !

 

П.С:

До на "майната си" - разбирай - Орландовци! :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...