Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на предни накладки


Plam

Препоръчано мнение

Колеги моята Каризма я карам с ,,Феродо премиум" накладки .много сам доволен от тях.препоръчвам ги.Е малко са по скъпи 80-90 лв.Не свирят изобщто,добре спират.Преди да сложа пак ,,Феродо" четри месеца карах с ,, TRW ".Абсолютни дървета,никакъв черен прах по джантата.Акогато няма прах от накладките дисковете бързо изтъняват.

Редактирано от jimbim
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така колега, не знам дали точно TRW е това с което си карал, но по принцип те се водят много меки накладки, при мен например всичко си е както трябва, даже прахът е в повече. Така, че явно зависи от субективният фактор и от георграфската ширина и дължина на производителя....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така колега, не знам дали точно TRW е това с което си карал, но по принцип те се водят много меки накладки, при мен например всичко си е както трябва, даже прахът е в повече. Така, че явно зависи от субективният фактор и от георграфската ширина и дължина на производителя....

Не споря колко беше истинско,около 50лева беше комплекта, но повече не мисля да повтарям с тази марка,на каква цена се предлагат ориентеровачно ако да речем са истински.Феродото съшто е много меко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около 90 + - 10 лв, това е за GDI. За 1.6 цената ще е приблизително същата.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не споря колко беше истинско,около 50лева беше комплекта, но повече не мисля да повтарям с тази марка,на каква цена се предлагат ориентеровачно ако да речем са истински.Феродото съшто е много меко.

Истински накладки за Каризмата на цена под 70 лв. няма..:)

Ако си намериш и Феродо за 50лв. и от тях няма да си доволен, вЕрвай ми ..:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Някой знае ли нещо за този модел предни накладки AKEBONO AN-8004WK.Предлагат се за моделите на Каризма,СпейСтар,Волво.Производство MADE IN ECC.

Мога да покажа и малко снимки .Колко японско има в тях, доколко са твърди и музикални?Модела на колата е SpaseStar 1.3 2000. VIN №XMCLNDG1AXF043060

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли нещо за този модел предни накладки AKEBONO AN-8004WK.Предлагат се за моделите на Каризма,СпейСтар,Волво.Производство MADE IN ECC.

Мога да покажа и малко снимки .Колко японско има в тях, доколко са твърди и музикални?Модела на колата е SpaseStar 1.3 2000. VIN №XMCLNDG1AXF043060

Горе долу -стават..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Днес си сложих АKEBONO AN-8005 (Каризма '98, 19 ТД). Направо в сервиз за накладки отидох. Докато лелката ги поръчваше от склада, видях на монитора, че ги получават на 39 лв., а ги продават за 58 лв. :) 30+% надценка ... Не е лошо. :) 2х8=16 лв. за смяна + 20 лева за проверка на задните накладки и реглаж на ръчната спирачка. Цялото удоволствие - 94 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Акебоно имаха и в Ратола (само за дискови спирачки). До колкото разбрах, май те ги внасят, така че цената им там трябва да е по-приемлива. Като гледам са те минали малко по-дебело и за труда. Ръчната, ако и е наред механизма (ако е с барабани) се регулира сама според износването на накладките. 

 

Като стана на въпрос в един сервиз ми предлагаха Акебоно L608 (челюсти за задните барабанни спирачки), има ли някакъв шанс да са били истински?

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък моя майстор ми сложи някакви TEXTAR или нещо от сорта. Хора, вярвяйте ми, че чак след 100 км пробег улегнаха както трябва - преди това имаше едно хлопане-лопане като натиснех спирачката, бая притеснително беше, по-принцип не ми се е случвало до сега толкова километри да се напасват, обикновено става по-бързо. Може да е заради това, че ми шлайфа и дисковете, но сега колата (Каризма, 1.8, '97) спира повече от перфектно :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте мицубиши маняци! Навил съм си на главата да си сменям предните дискове и накладки и след обстойно обикаляне по магазините попаднах на следните модели дискове.

Бош - малко над 100 лв.

Брембо - 90-100 лв.

Нипон - около 60 лв.

Воокинг - 38 лв.

Накладките реших че няма да правя компромис и ще взема Акебоно.

Моля за съвет кой модел да избера от дисковете!

Ако някой е с Брембо да пише понеже мисля, че ще са добри!

Колата е Мицубиши каризма 1,6 90 коня!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с брембо от вече почти 2 години и 30-40 000 км. Не съм забелязал нещо да им е зле. Колата спира...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

В крайна сметка какви накладки да си взема за mitsubishi Galant VII 99г. 2.0TD 90hp - TEXTAR, BOSCH, АТЕ или TRW? Или някоя друга марка? Цената не е важна, важно е качеството, и най- важно да не ми свирят, че не издържам излишен шум... ;)

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Е аз сложих брембо.... нови дискове + нови накладки спирам като рейс икарус свири като на сватба ама тъй ши е за ся поне ковът на място

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка какви накладки да си взема за mitsubishi Galant VII 99г. 2.0TD 90hp - TEXTAR, BOSCH, АТЕ или TRW? Или някоя друга марка? Цената не е важна, важно е качеството, и най- важно да не ми свирят, че не издържам излишен шум... ;)

Аз съм с TRW на едната кола от миналата година. Меки са, спират добре и няма никакво свирене или други шумове. На другата съм с Akebono. Те са малко по-твърди, но също не свирят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз сложих брембо.... нови дискове + нови накладки спирам като рейс икарус свири като на сватба ама тъй ши е за ся поне ковът на място

Интересна работа, аз съм с дискове Брембо и накладки БОШ и спирам по безшумно от индианеца тихата стъпка, :) като пак ковЪт на място .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То че не свирят дисковете е ясно, ама по принцип една и съща марка дискове и накладки би трябвало да работят най добре, пък се оказва, че има и по добри комбинации с различни накладки ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дискове Брембо + накладки на Pagit. Никакъв шум и спира много добре, малко по-меки са, но идеята е да пазя диска, че карам хайдушката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нас има една марка "APEC", Английски са , поне тука ги пакетират, а вътре явно ще е микс макс , добра цена са, не свирят, спират добре, пробвал съм ги на Семейния Колт, на Микра и на Авенсис предни комплект дискове и накладки. Поздрави.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...