Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Екстри.От кога до кога и какви ?


Double_D

Препоръчано мнение

Здравейте.Нов съм в този форум и понеже японските автомобили от доста време ме влекъат,а отскоро и по-конкретно Мицубиши,би трябвало да си намеря някъде място под слънцето и аз. :rulez: Та въпроса ми е следния.Мисля скоро време да подкарам и аз едно Галант-че.Обаче аз самия ми се струва че съм доста по-претенциозен от обикновеното,значи иска ми се да си намеря ИДЕАЛНАТА кола по следните критерии: Мицубиши Галант 2.0 задължително(100кW/136k.с. този мотор най ми допада като разход-мощност),от 1999 до 2001,може и 2002 ,бензин задължително,и сега екстрите с които ми се иска да има в действителност такава кола:ръчни скорости,ел.огледала,ел.седалки,климатроник,подгряване на седалките и Круиз контрол,салона е без зна4ение тъй като ми се въртят някакви идейки в главата.Та молбата ми е такава,има ли такъв Галант с тези изброени екстри на едно. 2.0 сс.бензин 136к.с. 1999-2002 ел.стъкла, ел.огледала, ел.подгряващи седалки, климатроник, круиз контрол, СЕДАН, бордови компютър, .Значи за да съм по конкретен ,2000 кубиковия мотор+подгр.седалки,круиз контрол,и клима.Благодаря предварително и се извинявам ако съм ви объркал ! Viva la Mitsu :first:

 

Модератор: Колега, наистина ни обърка! Изключително лош правопис, който се опитах да поправя. Останалото съм го оставил автентично. Ако имате желание да продължите да пишете тук, моля обърнете внимание на правописа и изказа си.

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, етествено, че има такава кола...но всичко става с търсене и гледане. )

Разгледай първо обявите в секция Продажби, ако си харесаш нещо там, чудесно. ) Ако не, започваш обикаляне по автокъщи, следене на обяви в интернет и т.н. )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моделите с оптитронното табло има нещо като борд компютър,който показва разхода на колата.За подгряването,намират се такива с плюш и подгряване ама те са много рядко,един колега си беше взел на скоро,но от Скандинавска държава,а за там ги правят със зимен комплект.Остава варианта да е с кожа,тогава и ще има подгряване и ще са ел.седалките,но дву-литров с кожа аз още не съм видял,да ме поправят колегите,ако има такъв заводски излязъл.Климатроник имат по-вечето коли.Круиз контрол да не те излъжа,ама се слага най-вече на големия мотор(2.5 V6),слага се и на малкия,но е по-вече от играчка и се иска малка инвестиция и човек,който разбира от нашите коли,защото май-често се сменя и комютъра на колата.Успех с търсенето,ама освен сам да си я направавиш,не виждам друг начин да стане със всички тия неща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мицубиши Галант 2.0 задължително(100кW/136k.с. този мотор най ми допада като разход-мощност),от 1999 до 2001,може и 2002 ,бензин задължително,и сега екстрите с които ми се иска да има в действителност такава кола:ръчни скорости,ел.огледала,ел.седалки,климатроник,подгряване на седалките и Круиз контрол,салона е без зна4ение тъй като ми се въртят някакви идейки в главата. Viva la Mitsu :first:

 

 

Пропусна кожения салон(но пък се смята, че по подгряването на седалките се подразбира)!

Може и да има Галант с тоя двигател и тия екстри, но едва ли някой в света го е виждал...

С тия екстри-само 6А13(160-163hp.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.segundamano.es/asturias/mitsubi...mp;st=a&c=4

Ako държиш на ел.седалките, то салона трябва да е кожен.

 

Viva El Mitsu!

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубава изглежда колата,ама я преведи какво са написали испанците.Освен цената 10 000 лева друго не разбрах :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропусна кожения салон(но пък се смята, че по подгряването на седалките се подразбира)!

Може и да има Галант с тоя двигател и тия екстри, но едва ли някой в света го е виждал...

С тия екстри-само 6А13(160-163hp.)

 

 

Търсената от вас кола е ........... 6а13 повтарям 6а13. :drag:

Е ,с два цилиндъра повече но ............ това е най хубавото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубава изглежда колата,ама я преведи какво са написали испанците.Освен цената 10 000 лева друго не разбрах :) .

 

Koлата от линка е с 2.0 бензинов мотор, ръчни скорости, ел.огледала с подгряване и моторизирано прибиране(сгъване). Също така има и круиз контрол(темпомат), климатроник и оптитронен километраж. Седалките са моторизирани и с подряване на две степени. Пуснах този линк зада покажа нагледно, че такива коли има.

Има плюшени седалки с подгрев, но не са моторизирани.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ги тези всички екстри, дори на моята ги има, нооо и аз съм с 2,5 V6 мотора...

Когато през лятото гледах да си купя Галант комби (на седана са същите модификации, но му липсва най-важната екстра- комбито, хаха) исках задължително да има темпомат- дори можеше да няма климатик/климатроник.

Та тогава видях няколко добри машини с 2.0 двигателя, но нито една нямаше електрически и с отопление седалки. Тези които бяха с тези екстри при седалките, бяха кожени и винаги 2,5 двигател...

 

Колега- може би не е лошо да помислиш върху идеята да си вземеш един 2,0 Галант със темпомат(щом има темпомат, ще е с климатроник) и да купиш едни кожени седалки плюс копчета и букси за подгряването от ударен Галант- мисля, че продаваха една ударена в Пловдив, а преди това имаше и една с десен волан във Враца.

 

Тъй като ми се струва, че ще претапицираш- в този случай ще си имаш разглобени седалки за вксперименти и седалки в колата да си я караш. Т.е. ще имаш мноооого време да изпипваш работата.

Редактирано от Trink
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако драмата е заради отопляемите седалки, по-добре се откажи от тях! Загряват за 15 мин. и дори на 2-ра степен едва се усещат. Е ако си с тениска и къси панталони има ефект от подгряването... :D

Моторизираните седалки също не са кой знае какво при галант, при условие, че нямат памет и обикновено се местят 2 пъти в годината.

Изобщо при задръстеният от бараки пазар, според мен трябва да се съсредоточиш към кола, която е с читав мотор и скорости и здрави (неръждясали) ламарини, а не водещото да са някакви екстри, които дават спорен комфорт! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако драмата е заради отопляемите седалки, по-добре се откажи от тях! Загряват за 15 мин. и дори на 2-ра степен едва се усещат. Е ако си с тениска и къси панталони има ефект от подгряването... :D

Моторизираните седалки също не са кой знае какво при галант, при условие, че нямат памет и обикновено се местят 2 пъти в годината.

Изобщо при задръстеният от бараки пазар, според мен трябва да се съсредоточиш към кола, която е с читав мотор и скорости и здрави (неръждясали) ламарини, а не водещото да са някакви екстри, които дават спорен комфорт! :)

Подкрепям мнението ти ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моделите с оптитронното табло има нещо като борд компютър,който показва разхода на колата.За подгряването,намират се такива с плюш и подгряване ама те са много рядко,един колега си беше взел на скоро,но от Скандинавска държава,а за там ги правят със зимен комплект.Остава варианта да е с кожа,тогава и ще има подгряване и ще са ел.седалките,но дву-литров с кожа аз още не съм видял,да ме поправят колегите,ако има такъв заводски излязъл.Климатроник имат по-вечето коли.Круиз контрол да не те излъжа,ама се слага най-вече на големия мотор(2.5 V6),слага се и на малкия,но е по-вече от играчка и се иска малка инвестиция и човек,който разбира от нашите коли,защото май-често се сменя и комютъра на колата.Успех с търсенето,ама освен сам да си я направавиш,не виждам друг начин да стане със всички тия неща.

Кое е това нещо на моделите с оптитронно табло, което показва разхода?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое е това нещо на моделите с оптитронно табло, което показва разхода?

 

Няма такова нещо, колегата се е объркал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човече взимай един нагласен шестак и не се вкарвай в сапунки.

 

Ако ще трошиш пари за глупости по-добре вземи по нещичко на безпризорните деца.

Ще те напълни повече от всичко друго в живота ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Митсубиши е болест - взимай читав автомобил, а някои от тези екстри можеш и сам да си ги добавиш (щом имаш излишни парички :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Добро утро колеги,

 

не искам да пускам нова тема, тъй-като се надявам, че в тази, макар и прашасала с времето, все ще се намери някой любезен съфорумник, който да ми напише два реда :icon_rock:

Не съм почитател на доработките, а харесвам всичко да си е оригинално, заводско, така да се каже, та в тази връзка, живо се интересувам от заводските характеристики на Mitsubishi Galant 2.0 Elegance след 2000 година, какви екстри, именно, включва (визирам елеганс пакета) такъв екземпляр с автоматична скоростна кутия и мощност 98 киловата, салонът е плюшен!

Има ли ESP, автопилот, климатроник и подгряване на седалките :rolleyes:

Ще съм задължен на отзовалите се :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Елегансе е с характерна предна броня и фарове за мъгла. В оборудването влизат: централно, ел. стъкла и огледала, климатроник, ABS, хидравлика на управлението, 4 възд. възглавници, някакво радио, подлакътник, поставки за чаши (пред подлакътника), регулируем само във височина волан. Тези скромни работи до тук ги има.

Идват разлики обаче. Някои имат нещо като ESP но името го забравих ... може би ASC да се наричаше.

Рядко са с:

- автоматична трансмисия, тоест типтроник (само 4-степен)

- ASC (демек ESP както му казваш). Ако има ASC ще имаш бутон от лявата страна и лампа на таблото с една кола, загубила сякаш управление. Ако няма този бутон - нанайси ееспе.

- оптитронно табло

- отопляеми предни седалки (на плюшен салон)

 

С трекшън контрол поне аз не съм виждал. За круиз контрол също не мога да кажа. Или ще го има, или не. Прибиращи се огледала съм виждал само на avance.

Най-вече предната броня определя модификацията - една е на спорт едишън, друга на елеганс и трета на авансе.

 

п.п. може да си добавиш много от нещата, плюс пръскалки на фаровете, парктроници, затъмняване на огледалото за обратно виждане, да си направиш външните огледала да се навеждат като ръгнеш на R, да си сложиш друга стерео уредба, кожени седалки да му изпраскаш - те ще си имат подгрев и ел. реглаж. Пък ако си мераклия и сензор за дъжд може да му се измисли... Лично аз не се кланям на екстрата да ми "падат" огледалата на задна. Понякога пък искам да карам назад, примерно да вкарам в гараж назад и ако ме се наведе огледалото може да го направя хечбек в някоя колона или дърво.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно,аз поне не съм виждал. Пламене къде е разликата между тракшъна за 2.0 и 2.5,ако има такава и може ли да се сложи директно от 2.5 на 2.0,че само това не съм и слагал на моята кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало тези с ASC да имат и TC (traction control). Обратното не е вярно, т.е. може да има TC без ASC. Казвам го за новите потребители.

По спомен бутона вляво е TC/ASC. Баш шефа знае, защото неговия галант има ASC. Едва ли е различно.

Явно TC не е серийно l модификация Elegance, а се е доплащало за него. Истината е в бутона за вкл/изк. Като няма бутон няма TC.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно,аз поне не съм виждал. Пламене къде е разликата между тракшъна за 2.0 и 2.5,ако има такава и може ли да се сложи директно от 2.5 на 2.0,че само това не съм и слагал на моята кола.

.......почеи всички коли, идващи от Швейцария имат тракшън .....добър въпрос, ще помисля малко и ще пиша....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питам,защото на ел. схемите няма допълнителни пояснения за 4G63 или 6A13, а като няма значи всичко е еднакво за модела, което ме озадачи. Единствената разлика,ако ще има такава може да е в TCS ECU (компютъра на тракшън контрола), но познавайки доста от останалата част на колата, искрено ме съмнява да има 2 различни такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...