Премини към съдържание

Бели облаци:)


niko_shyne

Препоръчано мнение

Здравейте отново!Днес забелязах че от колата ми излизат бели облаци през аспуха дори и когато работи на място,иначе колата върви добре.На какво обикновено се дължи това,да знам да се паникиосвам ли или има логично обяснение и решаване на проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Белите облаци са признак за вода в цилиндрите, но не бързай да се притесняваш, може да си сипал някое скапано гориво...

Провери имаш ли надуване в охл. система или загуба на течност...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Послушай Марин и не се шашкай толкова. Имай предвид че караш един много дуракоустойчив Галант, който доста трудно сдава багажа и то най-вече по вина на задкормилното устройство.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЯма загуба на антифриз в момента.Забравих да спомена че ламбда сондата не е оригиналната обаче и колата си харчи между 14-16 литра градско без да я настъпвам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЯма загуба на антифриз в момента.Забравих да спомена че ламбда сондата не е оригиналната обаче и колата си харчи между 14-16 литра градско без да я настъпвам?

Сменяй бензиностанцията.. :icon_thumbup: На тази явно цистерните им са с отворени капаци и като поливат градинките с райграса, водата влиза в тях... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Shell V-power!?Чак така ли?Ами да почваме да си пикаем в резервоарите направо да знаем от какво е тогава :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За целия ми стаж като шофьор - колкото пъти съм имал проблем с горивото все е било от Shell или OMV. С първите колата обикновено не работи добре, а с вторите "много харчи"/ това си е само моя статистика/. Дано проблема да ти е в лошо гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Shell V-power!?Чак така ли?Ами да почваме да си пикаем в резервоарите направо да знаем от какво е тогава :icon_censored:
Щом казваш че няма загуба на антифриз, няма от къде другаде да ти влезе вода в цилиндрите, освен от горивото.. :yes3:

Не ги мисли за "голямата работа" Шел ... Аз също не съм доволен от тях и вече 7-8г. изобщо не ги ползвам, откакто се прибрах от Самоков до нас за 8ч. (110 км.) на една работеща дюза една зима...

А беше само -8 градуса температурата... :cold:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само името им е голямо,а горивата-боклук.Пробвай в Еко или Лукоил и да видим ще има ли разлика.Стисни големите мъркучи на охладителната система докато работи колата и е вече загряла,не трябва да са твърди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че е от конденза...И при мен се наблудава това явление, докато не поработи 10-15 мин колата и се оправя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо никой не споменава и най-елементарната вероятна причина - конденза в студеното време?
Защото при конденза пуши леко белезникаво а не да вади облаци бял дим, както е писал колегата...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предположенията!!!Почвам ги по ред,ще изразходя резервоара като за начало че е почти пълен(ако не се скапе нещо дотогава с моя късмет),после ще заредя от някъде другаде(няма да е на ЕКО със сигурност).Само се моля да не съм издухал гарнитура че всичките ми коли така свършват :icon_blush: (само дето тая си я харесвам много нищо че е 200годишна).И все ме човърка от вътре че може ламбда сондата щото не е оригинална да има връзка с пушека???Тъкмо обмислях да и слагам газово и сега съм пред дилема с тоя белия пушек :icon_hmm:

Редактирано от niko_shyne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз на Шел не зареждам от много години, то големи легенди се носят за тях от хора които са бачкали там :) Лично зареждам на ОМВ - което се намира на кръстовището Христо Смирненски/Цар Освободител. Казвам ти точно на кое, защото разлика в горивата има не само на различните фирми, а и на различните станции на една фирма. Карам само с 95 карера и съм доволен, нямам никакви проблеми с горивото. Преди това карах с обикновен 95, но с карерата разхода ми е малко по-добър, във вървенето нямам осезаема разлика...

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Емо,разбрах за кое ОМВ става дума ще те послушам щом си го тествал вече!Варненска среща няма ли да правим скоро?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Емо,разбрах за кое ОМВ става дума ще те послушам щом си го тествал вече!Варненска среща няма ли да правим скоро?

 

Тя беше в неделя човече, защо не гледаш раздела за срещи :) Ще се наказваме, другия път да си на линия ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Емо,разбрах за кое ОМВ става дума ще те послушам щом си го тествал вече!Варненска среща няма ли да правим скоро?

 

Не си внимавал!!!Тя срещата беше на 10-ти :).Следващият път да присъстваш,че много неизвинени ще натрупаш и ще намаляме поведение.Относно горивата,аз зареждам само на ОМВ.Определено съм доволен от бензина там.За Лукойл не искам да се сещам.Най-големият ми разход на бензин е от Лукойл и по специално този до Двете кули.Тогава ми даде 16/100,направо изтръпнах,а на астрата отиде на 12 извънградско ама газ.Сещай се за какво иде реч!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо съм си за БОЙ :icon_thumbup: !Не съм прочел-следващия път живот и здраве съм там!

Иначе Лукойл и мен са ме пускали по пързалката!

Редактирано от niko_shyne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо луднах :icon_box: !Преди малко накарах един приятел да влезе вътре и да дава газ до към 5000оборота и след белия пушек започва яко черния все едно хвърля бензин през аспуха или?ИДЕи????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами то,няма как иначе...при тези обороти... :icon_n_hands: .....идей...mario64 :yes3:

П.П.Според мен цялостен ремонт на главата.....

Редактирано от vuicho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо луднах :icon_box: !Преди малко накарах един приятел да влезе вътре и да дава газ до към 5000оборота и след белия пушек започва яко черния все едно хвърля бензин през аспуха или?ИДЕи????

Колега, така с даване на газ и почесване по главата няма да стане, отиди на комп. диагностика и виж какво става ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено богата горивна смес,не ти работи правилно двигателя.И аз като Пламен ще те посъветвам-компютърна диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходих днес при един майстор обаче имал софтуеар ама само след 2000г за митсубиши.

Някой ако се сеща из Варна някой БОГ....тестван,може да сподели?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да е зле, да идеш някаде на "газ анализатор", от там може да излезе нещо. Но определено ако е от ламбда сонда и да изпушва бяло има варянт на бедна смес. Засечи си разхода на гориво. Има спецялни стендове с осцилоскоп там може също да се видят параметрите на сондата. Мое мнение ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...