Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Свещи за 6А13 и смяната им


Препоръчано мнение

Колеги,тези свещи като цена добре ли са? http://www.amazon.com/NGK-Double-Platinum-PFR6G-11-5555/dp/B003MI1V14/ref=sr_1_2?s=automotive&ie=UTF8&qid=1354543530&sr=1-2&keywords=6+NGK+PFR6G-11

Редактирано от Fosil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Долу-горе добре .. с около $1 отгоре на свещ (говорим за цена US).

 

Само че що не си провериш за Denso PK20PR11 - след 2000г. това са слагали в завода, а са почти двойно по-евтини. Аз съм с такива за по $5 на парче и колата е супер. Махнах NGK които не бяха изобщо зле - имаха поне 20-30к пробег в тях още, с Денсо което сложих разликата беше в положителна насока, макар и минимална и може би по-скоро субективно усещане.

 

Подчертавам още веднъж, че това е другия номер свещи за оригинално вграждане - тези Денсо и този номер на NGK са двата номера, които излизат по каталог за шестака.

 

Ей ти ги в Амазон.

 

Поздрав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Долу-горе добре .. с около $1 отгоре на свещ (говорим за цена US).

 

Само че що не си провериш за Denso PK20PR11 - след 2000г. това са слагали в завода, а са почти двойно по-евтини. Аз съм с такива за по $5 на парче и колата е супер. Махнах NGK които не бяха изобщо зле - имаха поне 20-30к пробег в тях още, с Денсо което сложих разликата беше в положителна насока, макар и минимална и може би по-скоро субективно усещане.

 

Подчертавам още веднъж, че това е другия номер свещи за оригинално вграждане - тези Денсо и този номер на NGK са двата номера, които излизат по каталог за шестака.

 

Ей ти ги в Амазон.

 

Поздрав.

 

Чудесно,още днес ги поръчвам.Благодаря за инфото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Сигурна работа - отиваш до вносителя на Мицубиши в България или дилърите, купуваш свещи по заводски показатели и всичко е наред.

Има NGK и Denso. Въпрос на личен избор. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна работа - отиваш до вносителя на Мицубиши в България или дилърите, купуваш свещи по заводски показатели и всичко е наред.

Има NGK и Denso. Въпрос на личен избор. :rulez:

 

Съгласен съм,но цената няма ли да е двойна?преди време си търсих демпферна шайба,цената беше от 600 до 700 лв за България на места без гаранция.От щатите 170лв със доставката за 7 дни!Нямя да е лошо или ако има,да покажите телефони на дилъри на Мицубиши в България.Да може хората да си направят сметката.Аз и без това ще платя 25$ за доставка,ако цената тук е пак 100лв няма да се занимавам със доставка от чужбина.

Редактирано от Fosil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна работа - отиваш до вносителя на Мицубиши в България или дилърите, купуваш свещи по заводски показатели и всичко е наред.

Има NGK и Denso. Въпрос на личен избор. :rulez:

Светльо, това са двата номера, които ще му дадат И от дилъра. Това са двата номера които излизат по каталог.

 

Нямя да е лошо или ако има,да покажите телефони на дилъри на Мицубиши в България.Да може хората да си направят сметката.Аз и без това ще платя 25$ за доставка,ако цената тук е пак 100лв няма да се занимавам със доставка от чужбина.

 

Ето ти един дилър (накарай го да ти даде цена за свещите през каталога на Тойота, понеже са по-евтини от колкото през Митсубиши - това той ми го е казвал преди!).

Ето и Ratola.

Ето пък едно момче във VW форума, което вкарва свещи от US (е, надува ги малко естествено, но може да го преслушаш).

 

:icon_bye:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Светльо, това са двата номера, които ще му дадат И от дилъра. Това са двата номера които излизат по каталог.

 

 

 

Ето ти един дилър (накарай го да ти даде цена за свещите през каталога на Тойота, понеже са по-евтини от колкото през Митсубиши - това той ми го е казвал преди!).

Ето и Ratola.

Ето пък едно момче във VW форума, което вкарва свещи от US (е, надува ги малко естествено, но може да го преслушаш).

 

:icon_bye:

 

Любо, трябва да се плати ДДС на свещите и на шипинга. Ходене по митници и такси. Сметката може да се окаже, че е малко по-скъпо от дилъра, но си спестяваш главоболия. Има и вносители на DENSO и NGK.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Защо на моите денсота, които ойдоха от Англия пише, че са PK20PR11 и на опаковката пише: copper core & U-grooved

не пише да са платинени ????

от eurocarparts.com

с тоя номер как така има други, които не са платинени, то на тях си пише, че не са, но номера е PK20PR11

 

* намерих този списък и не дават за 2,5 мотора да е с такива свещи

http://www.globaldenso.com/en/products/aftermarket/plug/catalog/asia/pdf/pdfcatalog_all.pdf

Редактирано от Subsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... не пише да са платинени ????

 

... но номера е PK20PR11

* намерих този списък и не дават за 2,5 мотора да е с такива свещи

 

 

На кутията отпред, където е бяла и където пише и кода (точно под Copper cored & U-grooved) пише и LONG LIFE PLATINUM

 

http://i.minus.com/jwc2qiO8zfPvr.jpg

 

Ето по на дензо каталога какви свещи дават за Галант EA_A

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-plug.cgi?name=GALANT+VI+%2896-04%29&filename=4w-64.txt&action=search

погледни за PK20PR11 :) пример тук

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • Admin

Здравейте, колеги имали някои идея кои са подходящи свещи за 4-циндровия бензинов мотор на галанта 4G63 2.0 136кс?

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/sves.jpg

 

Ето и полезна статия от сайта ни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Около и малко по 30 лева са 4-те. Има ги в Ратола, Балкан Стар, поръчка от Япония и т.н.

Това e обикновеното Denso K20PR-U11.

Но регулярната им смяна гарантира освен чиста работа на двулитровия Галант и запазване на кабелите и бубините.

За шестака не стават...:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Аз си сложих 'газови' свещи и на двата галанта (2.5 и 2.0) миналата година и съм много доволен. За 6-така ми излезнаха към 180-200 лв. , а за двойката - 100лв. Добре е да се сменят гарнитурите на капаците на главите на 6-така - така или иначе се свалят колекторите. Аз го направих и сега съм спокоен за течове на масло от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Относно "запалване -> изгаряне -> въртящ момент" : автомобилите Митсубиши и особено Галантите са много специфични. "Strongly recommended" е използване на свещи, изчислени от инженерите. Една отметка - кой от търговците в България е запознат или е правил опити за проектиране и оразмеряване на горивни системи?

 

Ако някой иска да приема съвети:

1. Иридиеви свещи пасват на GDI мотора, ако имате ГИ - консултирайте се с настройчика му по отношение на корегция разстояние и пр. специфика на свещи.

2. Газовите свещи почети никога не са по-добри от препоръчаните от производителя.

3. За V6-24 специално, задължително фабрично упоменатите платинени(в последно време Митсубиши работи изключително с DENSO).

Не забравяйте, че ГИ се монтира и настройва, така че работата на двигателя да е максимално близка до такава с бензиново гориво, от което следва отговорността на настройчика за определяне параметрите на свещите.

При добра настройка на ГИ, V6-24 работи с Denso платина без никакви корекции.

 

Ако не ви се вярва, правете експерименти и публикувайте тук резултатите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Желателно ли е при тази процедура, винаги да се сменя гарнитурата на колектора или само при необходимост? :rolleyes:

Редактирано от SNS
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Важно е да е почистена да ляга плътно навсякъде гарнитурката. Притрисането има как да е и от въздух който влиза точно от тази гарнитура.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...