Премини към съдържание

Полиране с 3М пасти


aga

Препоръчано мнение

Абе важното е мерак да има. това момче от габрово не го познавам лично сигурно е добър но да ви кажа в София има хора който са били на обучение в 3м 94г. и от тогава това работят.аз съм се учил от един такъв и ми се струва че ги разбирам нещата плюс това и боядисвам така че за мен неотстраним дефект на боята няма. на когото мога ще помогна с съвет. А между другото има една тема от един английски форум с снимки за полиране ще я намеря и ще я закача.

Редактирано от tmintov
Правопис! Следва официално предупреждение!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе важното е мерак да има. това момче от габрово не го познавам лично сигурно е добър но да ви кажа в София има хора който са били на обучение в 3м 94г. и от тогава това работят.аз съм се учил от един такъв и ми се струва че ги разбирам нещата плюс това и боядисвам така че за мен неотстраним дефект на боята няма. на когото мога ще помогна с съвет. А между другото има една тема от един английски форум с снимки за полиране ще я намеря и ще я закача.

Ето я темата в английския форум: http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=79859 - тоя е изрод... ама 600 лири на ден... требе да съм петролен магнат! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето я темата в английския форум: http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=79859 - тоя е изрод... ама 600 лири на ден... требе да съм петролен магнат! :)

 

Бе вие нещо се отплеснахте :D

Аз ви описвам как да направим един Галант на 100 хиляди км да свети по-добре отколкото като е бил на 24 хиляди.

А в този линк - Ламборджини на 1000км :) Нещо объркване има.

 

Oсвен това никъде не се дава ноухау, подробности. Само че се ползват еди какви си продукти. Никой няма да си издава тайните, колко натиска, как точно минава, точната процедура. Само тук в тази тема има подробности.

 

:D :D :D

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"майсторите" ги е страх да не им вземат бизнеса... :D

Аз лично това без да съм го видял на живо как се прави не бих тръгнал да си го причинявам на колата...

 

Колкото до тоя с ламбото... тоя по едно време му грайфера на гумите... грам идея не виждам в това. А и кола на 1000км дали може и с 1% да и се дигне блясъка, спрямо едно нормално измиване с гъбата. Аз ако имах ламбо нямаше да го оставя 7 дена да го четкат за ефект, който ще трае няколко часа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"майсторите" ги е страх да не им вземат бизнеса... :D

Аз лично това без да съм го видял на живо как се прави не бих тръгнал да си го причинявам на колата...

 

Колкото до тоя с ламбото... тоя по едно време му грайфера на гумите... грам идея не виждам в това. А и кола на 1000км дали може и с 1% да и се дигне блясъка, спрямо едно нормално измиване с гъбата. Аз ако имах ламбо нямаше да го оставя 7 дена да го четкат за ефект, който ще трае няколко часа...

То е много голям бизнес :lol: и не е няколко часа. Редактирано от car paint
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и не е няколко часа.

 

Очевидно това е тежка хамалогия, от която могат да се изкарат пари, но само ако имаш репутация. Това точно прави този от Габрово, гради си активно репутация без да скубе хората. Не знам доколко са му по-лъскави колите от Галанта ми сега, но, селф-маркетинга му е на космическо ниво, макар и лично на мен да ми се струва преиграно американизираното подмазване от типа "имаш най-хубавата петица в Бг, и най-хубавата жена и дечица, направих си записки върху какво ще работим по колата ти, от мен таланта и знанието, материалите са безплатни специално за теб." Въпреки, че, на народа това му трябва, позитивен човек насреща който макар и да го прави с цел бизнес, ти дава усещане за адекватна услуга, каквато тя е. Мисля, че формулата му е успешна, и де да бяха всички предприемачи такива, градящи репутация с труд, труд и пак труд... Щеше друга страна да е България.. но уви...

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..... Не знам доколко са му по-лъскави колите от Галанта ми сега, но, селф-маркетинга му е на космическо ниво, макар и лично на мен да ми се струва преиграно американизираното подмазване от типа "имаш най-хубавата петица в Бг, и най-хубавата жена и дечица, направих си записки върху какво ще работим по колата ти, от мен таланта и знанието, материалите са безплатни специално за теб." Въпреки, че, на народа това му трябва, позитивен човек насреща който макар и да го прави с цел бизнес, ти дава усещане за адекватна услуга, каквато тя е. Мисля, че формулата му е успешна, и де да бяха всички предприемачи такива, градящи репутация с труд, труд и пак труд... Щеше друга страна да е България.. но уви...

Аз също я прегледах тая тема в другия форум, беше ми интересно. Личи си, че човека се стреми да вкара по различно отношение към всеки свой клиент.

И 'aga' не си само ти на който му се струва, че това неговото е преиграване. Има го тоя момент в начина му на отзивчивост и в стремежа да остави към всеки усещането, че е "специален". Но той си е пренесъл манталитета и разбиранията от там, където се е учил на занаята и си е изграждал името всред отбрана клиентела. Може би ние тук не сме свикнали на такова отношение и сега ни прави впечатление. Или другото е, че толкова сме привикнали да се сблъскваме ежедневно с всякакви простотии и то във всички сфери /не само за услуги и ремонт на коли/, че чак се учудваме когато нещо е направено истинско и добро.

Но както и да е човека явно си разбира от работата, а и държи на отношението си към клиентите. Което му носи и добри отзиви.

 

И за последното ти изречение те подкрепям, наистина де да бяха всички като него ..... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също я прегледах тая тема в другия форум, беше ми интересно. Личи си, че човека се стреми да вкара по различно отношение към всеки свой клиент.

И 'aga' не си само ти на който му се струва, че това неговото е преиграване. Има го тоя момент в начина му на отзивчивост и в стремежа да остави към всеки усещането, че е "специален". Но той си е пренесъл манталитета и разбиранията от там, където се е учил на занаята и си е изграждал името всред отбрана клиентела. Може би ние тук не сме свикнали на такова отношение и сега ни прави впечатление. Или другото е, че толкова сме привикнали да се сблъскваме ежедневно с всякакви простотии и то във всички сфери /не само за услуги и ремонт на коли/, че чак се учудваме когато нещо е направено истинско и добро.

Но както и да е човека явно си разбира от работата, а и държи на отношението си към клиентите. Което му носи и добри отзиви.

 

И за последното ти изречение те подкрепям, наистина де да бяха всички като него ..... :)

 

Toва е американизъм, в Европа няма такова нещо. Има качествена или некачествена услуга, съчетана с любезно неутрално бизнес отношение (немски стил), и само толкова. Но, никога не е излишно да има и неговото, проблемът е, че като не си в такава среда, това е леко изкуствено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, човекът наистина е френдли. Научих, че прясната боя изисква също специални грижи. Това е полезно за мен, защото мине се не мине половин година и пръскам 2,3 детайла. Последно тръгнах да прелакирам капака на галанта, пък се оказа за боя, я викам, си и двата калника, че ми се сториха лееко по-матови от капака, после видях подбито на двете предни врати... Та накрая цялата предница с предните врати мина под пистолета...Ама лъщи, лъщи, при следващите миения ще сложа от запечатващата вакса. И наистина полезен съвет- мийте си колите само с т.нар. "контактно" миене с гъба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Toва е американизъм, в Европа няма такова нещо. Има качествена или некачествена услуга, съчетана с любезно неутрално бизнес отношение (немски стил), и само толкова. Но, никога не е излишно да има и неговото, проблемът е, че като не си в такава среда, това е леко изкуствено.

Прав си, много си прав, но тук всеки иска да е супер специален. Селско малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И наистина полезен съвет- мийте си колите само с т.нар. "контактно" миене с гъба.

 

По скоро с мноооого вода и после пак с само вода, но със специална пореста гъба, не от тия като за чиниите - първо не попиват достатъчно, второ са по груби и захабяват леко отражението на гланца ако се мие прекалено често.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Като става на въпрос някой има ли информация къде (в магазин) продават нанотехнологични продукти за защита на автомобили? Интересувам се най-вече от препаратите за стъклата, които не позволяват на капчиците вода да залепнат.

 

За сега съм пробвал да си мина стъклата с последните два номера ситна пасата, след което ги измих много добре - резултатата беше по-добър от колкото само с препарат, предполагам микроскопичните износвания по стъклата са се намалили и малко по-трудно се цапат и чистачките работят доста по-добре.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като става на въпрос някой има ли информация къде (в магазин) продават нанотехнологични продукти за защита на автомобили? Интересувам се най-вече от препаратите за стъклата, които не позволяват на капчиците вода да залепнат.

Аз имам информация за тези продукти.

Това са всичките материали, с които работи Десо от Габрово...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо стига си му правил реклама на тоя, ами вземи да споделиш инфото...В темата става въпрос как да се оправяме сами, иначе всеки знае къде да отиде ако иска да плаща...

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обещах да не пиша марки на машините които ползва и наименованията на препаратите... :icon_crying:

Изрично ме помоли и аз обещах.

Но искам да ви споделя, че след като ми мина предното и задното стъкло, ефекта е неописуем. Водата сама бяга..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво де, ама аз искам това да си го направя сам...Привърженик съм на селф-сървиса :) , а и удовлетворението, че си постигнал нещо със собствени сили е много по-голямо...С пари всеки може...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един препарат, който ми га подари един приятел от Щатите.Казва се RAIN X.Той е специално за стъкла.Сайтът е www.rainx.com.Преди няколко дни го използвах за първи път, но все още не ме е валял по-сериозен дъжд и не мога да преценя ефекта.

Моята опаковка е от 100 мл.Нанася се с малко парцалче с кръгообразни движения на добре измитото стъкло.Оставя се да изсъхне, при което стъклото става леко матово.След това се избърсва със суха кърпа или домакинска кухненска хартия/тази дето прилича на тоалетна/.

Редактирано от ivaylo iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са всичките материали, с които работи Десо от Габрово...

 

Вальо стига си му правил реклама на тоя, ами вземи да споделиш инфото...

 

Е сигурно се разбира с клиентите за 50% отсъпка например при следващото пастиране, ако е провел успешна реклама и му е довел нови клиенти.

 

Аз до колкото съм разбрал работи с продукти на 3М или поне така пише из от нета. Също така до колкото знам 3М нямат защитни продукти позлващи нанотехнология продаващи се в България.

 

Из интересните продукти прави впечатление специалното защитно фолио:

http://www.implex.net/metatags/3Mautodiv/2625.asx

 

От нанотехнологичните продукти имаше специален незабелижим нанотехнологичен материал за пломби за зъби и корони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е сигурно се разбира с клиентите за 50% отсъпка например при следващото пастиране, ако е провел успешна реклама и му е довел нови клиенти.

 

Аз до колкото съм разбрал работи с продукти на 3М или поне така пише из от нета. Също така до колкото знам 3М нямат защитни продукти позлващи нанотехнология продаващи се в България.

 

Владимиров, освен че дращиш нагоре-надолу из форума, добре ще бъде и да се образоваш.

Цитираното изказване, те вкарва в терминологията на Наказателният Кодекс на Република България - Раздел VII, Обида и клевета, чл.146 - 148. Направи си труда да ги прочетеш...

Не знам за другите, но на мен Десо даже и не намекна за други клиенти или за отстъпки. Отделно заявявам, че от всичките му около 70 пасти и препарати, няма нито един на 3М. Тези, които използва при моят автомобил, до един бяха нано-продукти.

.................

Другото, на което искам да ти обърна внимание е, да започнеш да прецизираш постовете си. Вече за втори път ми влизаш в полезрението, с неадекватно написаните си мнения. Така че, започвам внимателно да наблюдавам "творчеството" ти в този форум. Ще се радвам, ако осмислиш поведението си и не ми дадеш повод, да използвам правата си - за да те накарам да покажеш малко уважение към колегите си.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо не си съвсем прав...При положение, че за комерсиални обяви във форума се заплаща, то на темата ти в другия раздел ,може да се погледне като на точно такава, но просто под формата на препоръка от 3то лице. Има всички фактори определящи я като такава...снимки, описание, местоположение, тел. за обратна връзка и т.н. Нищо против теб или въпросния майстор на пастите нямам, много добре го знаеш ! Точно обратното е дори. Дори ми е неприятно, че се налага да го обсъждам. Опитвам се да бъда абсолютно обективен и не заемам ничия страна в случая обаче. Просто в момента Владимиров изказва предположение относно бизнес похвата на Габровеца, в което ти конкретно не си визиран, а косвено чрез цитат и то под формата на предположение, което няма за цел да обвини никого .

Предвид всички факти, никой няма право да се сърди на когото и да било.

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тошко, расъжденията ти са правилни. Наистина, коментариите ми за габровският майстор, може да се възприемат като реклама.

Но някой да изказва предположения, в тази или в друга тема, че имам финансова изгода, че ми правят 50% отстъпки или други подобни умозаключения - няма да допусна.

Особено от индивид като Владимиров.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя следното, от десетки коментари и теми пуснати в няколко форума, няма нито едно негативно мнение за Десо. Това значи ли че, всички тези хора са на 50%? Явно човекът работи добре и стойностно и хората са доволни. Всеки знае, че една лъжичка #%@# в кацата с меда разваля всичко.

 

Не познавам valboss лично, но от всичко написано във форума съдя, че вече си е изградил репутация и не би подвел участниците тук. За мен всяко обосновано мнение е стойностно, в случая неговото е такова, не защото е модератор, а като свидетел на целия процес.

 

Не искам и да нападам vladimirov, но ще очаквам и той да обоснове твърденията си за продуктите, които се ползват. Все пак съм лично заинтересован, защото рано или късно живот и здраве ще ползвам услугите на Десо, предвид всичко написано в нета за него. А твърденията на vladimirov ме касаят лично, понеже желая да получа максимално добра услуга, а той я поставя под съмнение. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук темата е, как сами да успеем да си пастираме колите. Ясно е , че от първия път да се направи като човек занимавал се професионално с години с това, няма да стане. Но пък ще е безплатно и положителен резултат ще има пък бил той и не толкова траен. Засегнахме човека от Габрово и начина му на работа единствено заради малко ноу-хау и в опит да разберем как се прави това професионално, но никой не се опитва да се сравнява с него. Нека уважим труда на колегата aga, защото той ни е дал своето know-how, напълно безплатно и се е постарал да опише всичко стъпка по стъпка . Стига безмислени спорове . Винаги ще има по-по -най майстор, но не за това става въпрос.

Ако обича някой модератор, да разчисти темата от ненужните постове и да продължим по същество.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук темата е, как сами да успеем да си пастираме колите. Ясно е , че от първия път да се направи като човек занимавал се професионално с години с това, няма да стане. Но пък ще е безплатно и положителен резултат ще има пък бил той и не толкова траен. Засегнахме човека от Габрово и начина му на работа единствено заради малко ноу-хау и в опит да разберем как се прави това професионално, но никой не се опитва да се сравнява с него. Нека уважим труда на колегата aga, защото той ни е дал своето know-how, напълно безплатно и се е постарал да опише всичко стъпка по стъпка . Стига безмислени спорове . Винаги ще има по-по -най майстор, но не за това става въпрос.

Ако обича някой модератор, да разчисти темата от ненужните постове и да продължим по същество.

Тоше ами нормално разводняване е това в темата на aga, да има намек за това как може по професионално да се постигне пастиране, за всеки който иска разбира се да ползва услугите на майстор в бранша. Има отклоняване, но пък не може да се каже да е оспамване. От тук нататък всеки може да решава дали иска и може сам или да ползва срещу заплащане услугите на друг.

Ненужни постове за разчистване май няма, тъкмо да се вижда кое и до къде е обсъждано и да не се дублира занапред. Пък нека всеки да си каже ако има собствено мнение и се е хващал сам да ги прави тия процедури. Винаги има какво да се научи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...