Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Боядисване в БС ?


stanimirko

Препоръчано мнение

Колеги, днес един малоумник ми задра цялата предна броня +долния спойлер,изглежда зле ,но всъщност не е толкова страшно.Искам да ви питам някой дали е боядисвал и къде?Дали изобщо да си късам нервите с БС или да опитам другаде!Целия номер е ожулен и крив и как може да се замени само едната табела в КАТ? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес един малоумник ми задра цялата предна броня +долния спойлер,изглежда зле ,но всъщност не е толкова страшно.Искам да ви питам някой дали е боядисвал и къде?Дали изобщо да си късам нервите с БС или да опитам другаде!Целия номер е ожулен и крив и как може да се замени само едната табела в КАТ? :icon_crying:

За съжаление , не може да се смени само единия номер. Вървят комплект и ще ти излезе към 60 лв смяна на номерата. Ако не е много зле може и така да си караш, но просто трябва да го изправиш и направиш четлив. Проблеми може би ще ти се появят при евентуална продажба и всеки ще ти казва ,че колата е с челен удар...или някакви от сорта. Мини през БС или само им звънни да ги питаш какво да правиш, да не би да имат някакви специални процедури в такива случаи...иначе предполагам, ще стане по-бързо и качествено , ако ползваш услугите на друг бояджия.

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За регистрационния номер могат да ти помогнат единствено в КАТ с нови регистрационни табели. Аз имам проблеми с моя заден номер понеже е продълговат не е квадратен и ми закрива светлините за заден ход и се консултирах с катаджиите и ми казаха само с нова регистрация, демек нов талон, такси и прочие и се отказах но при теб случея е друг и може да има друга процедура. Дано се измъкнеш безболезнено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За регистрационния номер могат да ти помогнат единствено в КАТ с нови регистрационни табели. Аз имам проблеми с моя заден номер понеже е продълговат не е квадратен и ми закрива светлините за заден ход и се консултирах с катаджиите и ми казаха само с нова регистрация, демек нов талон, такси и прочие и се отказах но при теб случея е друг и може да има друга процедура. Дано се измъкнеш безболезнено.

Няма друга процедура...Номерата са чифт, ако не ти харесват или искаш да смениш само единия, трябва да ги ги сменяш с друг чифт и старите се унищожават. Ако искаш единия от двата да е с определена форма, като тези при джиповете или американския стандарт, предварително даваш заявка. Плащаш само нови номера и таксата за подмяна, някъде 56 лв мисля беше. Гадното е , ако си си платил преди това за "щастлив " номер и с него се случи нещо подобно като с колегата...в случай, че не може да се реставрира се налага смяна .

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5-6 месеца смених само предният номер на сл. автомобил. Подадох молба свободен текст до началника на КАТ с описание как и защо пр.номер е прецакан/удар със занасяне в снежна пряспа, натрупана от снегорините/. Направиха ми само една табела - вярно, че за цяла такса. Вярно, че и автомобила е общински...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не става ли ако си направиш сам предната табела, както ги правят в UK от плексиглас и залепени букви/цифри и се ламинира след това. Все пак е преден номер задния като си е оригинален и има нит какво му пречи... пак си е светлоотразителен ама пластмасов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще се опитам да го реставрирам(с черен лак за нокти),както Тодор ми предлага!Предполагам че като го измия с бензин и го изправя ще се маскира!!Незнам само дали застрахователя го признава като щета и дали извън България ще имам проблем(с наште мицки се оправям).Когато днес се обадих в КАТ след инцидента те ми казаха ,че ако другият шофьор се разпише за виновност не трябва да идват.Така че онзи разписа че е виновен и би трябвало да ги признаят тези разходи като щета!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз влизам за боя в БС (преден капак+цялостно пастиране) няма по ранни дати и ми обещаха да си я взема за два дни.Ако ти се чака до тогава ще ти кажа какво са направили

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

stanimirko, естествено, че ще ти го признаят като щета, но не и смяната на номера. Аз също имах инцидент и номера ми беше огънат доста. Като си взех колата от БС те бяха го поизправили и честно казано изглеждаше прилично (има 2-3 дупчици, но нищо повече). Стана ми интересно какво се прави в такива ситуации и звъннах на Райфайзен. Оттам ми казаха, че ако е сериозно увреден, то трябва да се подмени, но ако няма големи проблеми си е лично предпочитание. Естествено смяната трябваше да мине през тях, което е бавна процедура и предпочетох да си карам така засега.

Отделно само като информация - преди време исках да си купя високия спойлер, но цената в БС ме шашна и продължава да го прави. Естествено внос от чужбина излизаше в пъти по-евтино и когато един ден отидох до БС по работа, случайно подпитах един от сервизчиите как стоят нещата с боядисването. Взе да ми разтяга локуми, обясних му за какво точно питам и ме отказа с бруталното 600 лв. на детайл, независимо какъв е. Естествено това е аксесоар и може да е боядиса навсякъде, но просто споделям инфо. Между другото още като купувах колата питах колко струва цялостно пребоядисване и се оказа, че е от порядъка на 3-4к.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще изчакам със сигурност,защото не съм платил 3 вноски от каското.Мисля след като заведа щета ДЗИ ,след сряда да маскирам максимално здраното и да изчакам докато внеса и последната вноска(ДАНО НЕ СЕ СЪБЕРАТ ПОВЕЧЕ ЩЕТИ),така че споделете какви са възможностите на БС,за да знам закъде да искам ''наредително писмо"!Мой приятел си прави Колта там и беше много разочарован,а цената на детайл не ме вълнува т.к. застраховката го покрива, важното е колата да е направена добре!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ти разбрах второто изречение заради странния правопис и словоред :). Иначе аз също съм към ДЗИ. Ако ти е лизингов автомобила нямаш грижи. Дойдоха адски бързо, описаха каквото им трябваше и си платиха мигновенно (а щетите бяха доста, макар и само визуални). Питах как стоят нещата като не съм платил вноски и ми казаха, че имат договор с лизингодателя и изчистват сметките помежду си пък аз си погасявам вноската на отредената дата, което е доста удобно ако нямаш пари в наличност (все пак каско 2 бона не е по джоба на доста хора, нищо че карат кола за 40к).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е платена ,но не съм внесъл вноските за каското!Трябва или да платя вноските накуп или да изчакам пследната вноска, за да може да се вкара в сервиз.Иначе казано трябва да дам 3 вноски по 420 лв. за да се оправи броня за около 500лв.Сега разбра ли ме? :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си я карам ожулена,докато не вкарам последната вноска!Затова имам време да събера отзиви за боядисването в БС и да реша къде ще я боядисат по–добре!Мои приятели ,които работят като бояджии в Тойота ще я маскират ,доколкото може ! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо заблуждавате човека, че не може да си смени само единия номер. Не е вярно, че вървят само комплект. На мен преди време ми се беше обелил предния номер и ходих да питам в КАТ. Има и тема някъде, ама не ми се търси сега. Казаха ми, че може да се поръча само преден, плаща се не помня около 30 лв., обаче трябвало да отида до София да си го взема или да изчакам да се съберат поне 5 човека, защото ходили със служебна кола да ги зимат като се съберат определени бройки. Не знам не са ли чували за куриери тези от КАТ, но това е друга тема. Със съответния документ и касова бележка, се ходило някъде в околностите на захарна фабрика, а къде точно може някой Софианец да каже. Или просто да попиташ и ти в кат, вместо да се чудиш дали може или не може.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще се опитам да го реставрирам(с черен лак за нокти),както Тодор ми предлага!Предполагам че като го измия с бензин и го изправя ще се маскира!!Незнам само дали застрахователя го признава като щета и дали извън България ще имам проблем(с наште мицки се оправям).Когато днес се обадих в КАТ след инцидента те ми казаха ,че ако другият шофьор се разпише за виновност не трябва да идват.Така че онзи разписа че е виновен и би трябвало да ги признаят тези разходи като щета!!

Не с черен лак за нокти, а с перманентен маркер, става лесно бързо и без да капеш. Аз так и не си смених предния номер, защото не виждах смисъл да се мъкна до София, заради един номер. От една година карам с перманентен маркер и нито от автомивки, нито от зимата номера е мръднал, маркера де.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изправих го,минах го с маркера и стана доста прилично!!!Като му сложих и нова кутия почти не си личи(ръбовете отзад ги изправих с една отвертка и леко почукване).Мерси за съветите!!!!! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях по щета сега преди 22.09 в Балкан Стар и понеже Колегата Станимирко пише за боядисване в Балкан Стар трябва да си прияная , че бях доста бързо обслужен и сега след празниците я вкарах и след 2 дена беше готова.Моята щета е на предна броня долу,та по маистралата камък ли беше какво ли беше удари точно под халогена проби бронята и мина през престилката това после като спрях го усатнових.После както му е реда Булстрад(никакви проблеми макар да пишат кой застарховател какъв бил) снимки писмо и айде в Балкан Стар пратиха ме в тенекиджийно отделение то е в Сервиза на Мерцедес на светофара след Балкан Стар на Резбарска.Приеха колата нямах никакви проблеми и ми казаха , че ще звънат.И след два дни звънаха. Отидох пича я изкара бяха я измили даже (което ме очуди) , махна наилоните вътре на седалката на шофьора и на волана и ония ме пита "харесва ли ти и подпиши"останах гръмнат ми беше перфектно направена все едно че е нова броня ( въпреки , че Буслтард писаха отремонтиране и само смяна на нова престилка )все едно , че нищо не е било халогена си беше на мястото и черната решетка която от удара се беше откъртила беше стабилно направена.Боята няма никаква разлика от оригиналната ами как ли е я гледах под всякакъв ъгъл , всичко бе на 6.И понеже имам доста драскотини вече от "колеги "където са отваряли вратите и си мисля на пролет ще заведа щетите и я карам да я пръснат.Тоя младеж каза " докарваш я и я правим като току що излезнала" е не , че сега не е така B)

Това са мойте впечатления а именно нямах никакви проблеми така , че много хора си говорят ама то си зависи от случая.

А може би просто съм имал див късмет ...... незнам

Поздрави :)

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Аз ще изчакам със сигурност,защото не съм платил 3 вноски от каското.Мисля след като заведа щета ДЗИ ,след сряда да маскирам максимално здраното и да изчакам докато внеса и последната вноска(ДАНО НЕ СЕ СЪБЕРАТ ПОВЕЧЕ ЩЕТИ),така че споделете какви са възможностите на БС,за да знам закъде да искам ''наредително писмо"!Мой приятел си прави Колта там и беше много разочарован,а цената на детайл не ме вълнува т.к. застраховката го покрива, важното е колата да е направена добре!!

След случая със замаяния елен в БС ми боядисаха капака и бронята перфектно...но това стана във Варна, не зная при вас какви хора работят. Все пак, както казват баскетболистите (и онанистите :D :tooth: ), всичко зависи от китката на ръката. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дотук чувам все позитивни отговори за БС София,дано да е така!! Може би ще трябва да избързам с боядисването, защото след като маскирам драскотината с тампонче и оригинална боя ,тя почти веднага се маха от измиването на автомивка.Сигурно защото боята е на водна основа и отгоре няма лак :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дотук чувам все позитивни отговори за БС София,дано да е така!! Може би ще трябва да избързам с боядисването, защото след като маскирам драскотината с тампонче и оригинална боя ,тя почти веднага се маха от измиването на автомивка.Сигурно защото боята е на водна основа и отгоре няма лак :icon_doh:

 

Да Stanimirko не се чуди ами си отивай по каналния ред и мисля , че ще останеш доволен (дано :icon_thumbup: )ама побързай , че зима иде :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дотук чувам все позитивни отговори за БС София,дано да е така!! Може би ще трябва да избързам с боядисването, защото след като маскирам драскотината с тампонче и оригинална боя ,тя почти веднага се маха от измиването на автомивка.Сигурно защото боята е на водна основа и отгоре няма лак :icon_doh:

За Бургас и Сливен мога да кажа , че боядисването е на ниво , не ми се е налагало да го ползвам , но снимах реклама на бояджийните в двата града и видях , че си има всичко което е нужно и момчетата си разбират от работата , боята е добра и не си личи , че е боядисвано после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш, че другия се е признал за виновен и не сте викали КАТ предполагам сте попълнили двустранен протокол. Виж дали са добре попълнени всички полета, защото на мен ми правиха проблем в Булстрад за него. Трябваше да търся човека, който ме удари(добре че се оказа свестен) пренаписахме протокола и чак тогава ми го признаха. Иначе и аз съм в момента за поребоядисване в БС, колата ми е колт. ПТП-то стана на 11 септември на 14 получих възлагателните писма от Булстрад и БС ми казаха да дойда октомври. Колата я вкарах минали я вторник, казаха ми че ще е готова тази седмица. Надявам се качеството на ремонтите да е добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нас дойде мобилен екип от застрахователя на виновния водач(гражданската),така че те ни показаха как правилно да се попълни.След това и ДЗИ заведоха щетата без проблем,но все пак благодаря за съветите!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте!

Онзи ден и аз си взех 2 възлагателни писма. Аз съм застрахована при Армеец. Мене ме притеснява, че имам доста ожулвания от колеги, които, разбираш ли не видели колата :blink: Последният случай е такъв-дал човека, с мръсна газ назад и тя понеже ми е малка и невзрачна( червеното е почти незабележимо)количката, не я е видял...Малко се отклоних!

Та мисълта ми е, тъй като има доста за правене-двете брони, 4 врати, преден капак...имате ли представа за колко време ще я оправят?

Обикновено, бързо ли насрочват час?

Благодаря!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...