Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Боядисване в БС ?


stanimirko

Препоръчано мнение

Здравейте!

Онзи ден и аз си взех 2 възлагателни писма. Аз съм застрахована при Армеец. Мене ме притеснява, че имам доста ожулвания от колеги, които, разбираш ли не видели колата :blink: Последният случай е такъв-дал човека, с мръсна газ назад и тя понеже ми е малка и невзрачна( червеното е почти незабележимо)количката, не я е видял...Малко се отклоних!

Та мисълта ми е, тъй като има доста за правене-двете брони, 4 врати, преден капак...имате ли представа за колко време ще я оправят?

Обикновено, бързо ли насрочват час?

Благодаря!

Поздрави!

 

Моят опит с БС при сходна ситуация сочи, че ще ти насрочат приемане на колата след най-малко месец и ремонта ще е поне седмица. Аз чаках два месеца да я приемат и после две седмици да ми я върнат. Колегата Miroslav от Ратола София беше готов да ми съдейства и да стане по-бързо ремонта, но така или иначе не ми остана време да я закарам до Сф.

 

Успех!

 

ПъСъ: Става въпрос за БС Варна, не знам в другите градове дали е същото.

Редактирано от Maranello
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от натоварването на БС в съответния град.Да с вътрешни хора става много по- бързо но зависи.Мира аз моята като я карах последнов БС на Резбарска долу ми записаха час след 3 дена след още 2 дена беше готова/ при теб ще е сигурно седмица да я оставиш , че са доста неща/.Много останах доволен но пак казвам всичко зависи от съответния случай.Ако ще я караш БС Мира направо на светофара при Мерцедес Сервиза ,там е и тенекиджийския отдел на :mitsu-smiley:

 

Успех :)

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В БС София - отидох веднага ми приеха колата. Трябваше да се прави предна лява врата (поради добър съсед с пирон) и задна броня надрана отгорната страна незнаино как ( евентуално някой си е качвал краката в/у нея). Бях само за пребоядисване. Колата стоя 4 дена. Взех я и всичко иглеждаше наред на слънцето отразяващо се в колата.

Ето го резултата:

http://img202.imageshack.us/img202/8366/dsc00556j.jpg

http://img202.imageshack.us/img202/9915/dsc00557p.jpg

На следващия ден отидох показах какво не ми харесва...(някой колега ще каже, че на снимката е нормално да има разлика понеже се пречупва светлината и т.н. ама наистина така изглежда) Почна едно обеждаване, че колата неможела да сане 1 цвят и т.н. искаха да я пребоядисат половина, за да могат да прелеят 2та цвята в 1. В крайна сметка се разбрахме да я закарам другия месец около 20ти, но не ми давали гаранция че ще стане както преди. Аз пък мисля да си ходя колкото пъти е необходимо докато колата стане както преди без да се пребоядисва цялата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е много видна,така човек ще си има проблем при продажба и естетически проблем!Според мен настоявай да ти я оправят(това е разлика в цели нюанси),може би не е трябвало да се разписваш при получавнето ,за да не те размотават сега!Аз затова я пуснах тази тема ,за да си сверим мненията,примерно Жорето е доволен , а при теб са объркали цвета!!!Не може за 1 -2 година така да избелее колата (от слънце,миене ,пастиране ),че да се получи такава разлика.Нека колегите които се занимават с боядисване да си кажат мнението, аз се бях навил моята да си прави в БС,но сега пак почва умуването!!!! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В БС София - отидох веднага ми приеха колата. Трябваше да се прави предна лява врата (поради добър съсед с пирон) и задна броня надрана отгорната страна незнаино как ( евентуално някой си е качвал краката в/у нея). Бях само за пребоядисване. Колата стоя 4 дена. Взех я и всичко иглеждаше наред на слънцето отразяващо се в колата.

Ето го резултата:

http://img202.imageshack.us/img202/8366/dsc00556j.jpg

http://img202.imageshack.us/img202/9915/dsc00557p.jpg

На следващия ден отидох показах какво не ми харесва...(някой колега ще каже, че на снимката е нормално да има разлика понеже се пречупва светлината и т.н. ама наистина така изглежда) Почна едно обеждаване, че колата неможела да сане 1 цвят и т.н. искаха да я пребоядисат половина, за да могат да прелеят 2та цвята в 1. В крайна сметка се разбрахме да я закарам другия месец около 20ти, но не ми давали гаранция че ще стане както преди. Аз пък мисля да си ходя колкото пъти е необходимо докато колата стане както преди без да се пребоядисва цялата!

Моята също беше вкарана за боядисване на 2 врати и капак заради добър съсед с пирон, ключ или нещо подобно. Приеха я веднага в БС Варна и беше готова за 3 дни! Но и при мен се вижда разлика (макар и само на много силно слънце). Нещото, което най-много ме притеснява е, че при евентуална продажба ще чувам реплики от рода: " тя тая кола е смазвана, търкаляна по таван, цялата е пребоядисвана" и т.н......ама кво да се прави - съкварталници за пример си имаме :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично от качеството на работа на тенекеджиите и бояджиите на БС оплаквания нямам - справили са се перфектно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да ти предложат перфектно качество, като знам какви пари ми поискаха в БС София за цялостно боядисване на кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато плаща застрахователя, а не аз, цената е последното, което ме интересува. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз се чудя как може да се направи така , че колата да се пастира цялата и да мине през Застрахователя,Честно казано не ми е много ясно как може да стане това.Ако някой има мнение ще се радвам да го изложи. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз трябва да ходя за драскотини по вратите, ама като слушам и се чудя какво да направя. Пък и колата си е за пастиране тотално, ама то е хубаво първо да се оправят драскотините.

Редактирано от afterdarq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз така мисля да направя посъветваха ме да ида на пролет , че сега то зима иде и от снегове ветрове въобще климатични явления ще се появят още нещица .Та на пролет и после пастирване.

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз така мисля да направя посъветваха ме да ида на пролет , че сега то зима иде и от снегове ветрове въобще климатични явления ще се появят още нещица .Та на пролет и после пастирване.

Чакайте сега!Съвсем ме отчаяхте! :icon_crying:

Жоре, ти нали си я направил твоята? Принципно, не е ли по хубаво, преди зимата да се пастира колата?

Жоре, като си доволен от боядисването, ЗАЩО искаш да я пасатираш и тогава да минаваш на застраховка?

Лелеее!

При мене се оказва, че на "баба Злата шурея" работи май като бояджия там. Дали ако намеря начин да говоря с него, няма да ми я направят хубаво БИЖУТО!!!?????

Поздрави

Редактирано от MiraBel
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте сега!Съвсем ме отчаяхте! :icon_crying:

Жоре, ти нали си я направил твоята? Принципно, не е ли по хубаво, преди зимата да се пастира колата?

Жоре, като си доволен от боядисването, ЗАЩО искаш да я пасатираш и тогава да минаваш на застраховка?

Лелеее!

При мене се оказва, че на "баба Злата шурея" работи май като бояджия там. Дали ако намеря начин да говоря с него, няма да ми я направят хубаво БИЖУТО!!!?????

Поздрави

 

 

Мира не си ме разбрала , имах щета и разбира се трябваше да бъде пръснато местото.И за това казах , че ми допада това което са свършили а не , че цялата са я пръснали.Другото което е , че лаковото покритие не е толкова добро и от камъчета дето са хвърчали и "други добри хора " е вече колата с разни драскотини.Та затова мисля на пролет да ида да заведа всички тези щети и тогава ще я пръснат.Това имах предвид. :icon_thumbup:

А за пастирване няма да има нужда ако ми я пръснат.

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ви препоръчвам за едни драскотини да пребоядисвате колата,според мен направете консултация с добър майстор за пастиране.Драскотините които не могат да се оправят с пастиране, има една английска фирма www.chipsaway.bg ,която боядисва само тях!Мисля че работят с всички застрахователи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си намерил бояджия във Видин, който за 150 лв. боядисва цял елемент - спойлер, капак или врата.

Виждал съм му работата и мога с ръка на сърцето да кажа, че боядисването е по добро от заводското и няма разлика по отношение на съседните елементи.

Дано не ми се налага да му позвам услугите, но знае ли човек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ви препоръчвам за едни драскотини да пребоядисвате колата,според мен направете консултация с добър майстор за пастиране.Драскотините които не могат да се оправят с пастиране, има една английска фирма www.chipsaway.bg ,която боядисва само тях!Мисля че работят с всички застрахователи.

 

Добре аз ако искам да ги ползвам какво да отида при застрахователия и да питам дали работят с тях или какво? Аз съм в Алианц и съм много съгласен ако наистина го правят качествено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен отиди първо до тях(ЧипсАуей) и ги питай как да процедираш!Сервиза им е в Красно село, като тръгнеш в локалното на ''Борис" посока Княжево, преди трамвайното депо в дясно (в двора на ДЗИ).Те всеки ден се разправят със застрахователи и би трябвало да ти обяснят какво да направиш!! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен отиди първо до тях(ЧипсАуей) и ги питай как да процедираш!Сервиза им е в Красно село, като тръгнеш в локалното на ''Борис" посока Княжево, преди трамвайното депо в дясно (в двора на ДЗИ).Те всеки ден се разправят със застрахователи и би трябвало да ти обяснят какво да направиш!! :good:

 

Да може така да направя. Може и просто да им се обадя. Мерси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...