Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Колко трябва да гори?


naskokz

Препоръчано мнение

Зависи от много неща - 1.в кой град караш, 2. типа на газовата уредба, 3. стил на шофиране, 4. качество на газта и още доста други. При теб определено разхода е висок, особено ако това е в момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко газ трябва да гори Галант 1,8 16v GLSI 1995, защото мойта гори 13,6-14,5 газ градско.Благодаря

Моята гори толкова газ градско при положение, че е 2.5 V6!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е колкото настъпваш толкова гори... Аз като съм с ГДИ в града бръмчи на 12+ извън града под 9 не мога да я сваля... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето моята колко гореше, има линк и с детайлно, по-нагоре на други колеги пък http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...st&p=136871

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Галант 2.4, гори в града 11-11.5 ГАЗ. Извън града пада на 10 :icon_dance:

 

П.П.За Марио64:Сигорно ще да е от правилното масло

Редактирано от bate_pleven
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя Галант 2.4, гори в града 11-11.5 ГАЗ. Извън града пада на 10 :icon_dance:

 

П.П.За Марио64:Сигорно ще да е от правилното масло

Това е много висок разход бре .. :huh:

Аз съм го казвал и в други теми, ама специално и за теб : Една кола качи ли ми над 6/100 разхода, вече не е моята кола- вземам си друга... :icon_dance:

 

А за послеписа - пак си в грешка.. Ако уцелиш правилното масло, разходът ще ти падне с още 2 литра... :icon_tongue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много висок разход бре .. :huh:

Аз съм го казвал и в други теми, ама специално и за теб : Една кола качи ли ми над 6/100 разхода, вече не е моята кола- вземам си друга... :icon_dance:

 

А за послеписа - пак си в грешка.. Ако уцелиш правилното масло, разходът ще ти падне с още 2 литра... :icon_tongue:

А какво масло бихте ми препоръчали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много висок разход бре .. :huh:

Аз съм го казвал и в други теми, ама специално и за теб : Една кола качи ли ми над 6/100 разхода, вече не е моята кола- вземам си друга... :icon_dance:

 

А за послеписа - пак си в грешка.. Ако уцелиш правилното масло, разходът ще ти падне с още 2 литра... :icon_tongue:

Маринееее, ти батето не го мисли - той си е опекъл питката.....

Че тя бензиностанцията е на жена му, бре... :icon_doh:

Не разхода в литри е важен, а разхода в лв!!! :icon_dance:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път от 9 години изневерих на Кастрол. Сипах си Мотул полусинтетика, внесен от Франция. Ще видим за какво става дума... Двигателят работи по същия начин като с Кастрол, не усещам промяна в звука.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цифри от рода на 11,5-12 л./100 км. градско и без да се жали са нелепи. За шестака иде реч.

Марио, разходът на гориво на съвременния етап е много важен, но за някои шофьори по-важното е колата му да вдигне 100 и да спре за време, през което тази кола с разход максимум 6/100 няма да е стигнала 100-те.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече 4-та година с масло Fuchs(немско е), а за разхода на газ градско ми е 10,5-11. Зареждам само от ЕкоЕлда и от никъде другаде. Защото миналата година ходих при Армянов за почистване на изпарителя и той като го отвори каза, че бил чист и няма нужда но аз му казах да го направи и без

това съм при него вече. Преди време бях започнал да зареждам от Shell но нещо напоследък нямам път до тях. Веднъж видях че Еко зареждат газ

от КълвачаГаз така че май им е добра газта. :)

Редактирано от Chepa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да споделя ..... и аз зареждам от Еко и бензин и газ, галанта ми дава от 13.5 до 16.5(газ) среден чисто градски разход, извън града е друго от 7.9 до 12.5 , но всички тия разлики идват от дясното краче, така,че една и съща кола при различен шофьор може да дава много различни стойности . Примери мога да дам поне десетки включително и с коли на колеги от клуба :icon_n_king: , та това с разходите е една безкрайна и понякога безсмислена тема. Вече ако се получат некви космически разлики ....тогава е проблем и се ходи на диагнсотика при точния ....."хлебар "(брашното се носи винаги при хлебаря :icon_dance: )

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят старец е с 2 годинки по-млад от на колегата ipj, но разхода е подобен. 12-14л. /100 градско и 10-11л. /100 извънградско. Това е на газ!

Имам колеги и приятели с други марки коли със същите кубатури двигатели, дори и с 1,6, и разхода им е подобен!

Според мен в тези граници трябва да е нормално.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят старец е с 2 годинки по-млад от на колегата ipj, но разхода е подобен. 12-14л. /100 градско и 10-11л. /100 извънградско. Това е на газ!

Имам колеги и приятели с други марки коли със същите кубатури двигатели, дори и с 1,6, и разхода им е подобен!

Според мен в тези граници трябва да е нормално.

Поздрави!

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж видях че Еко зареждат газ

от КълвачаГаз така че май им е добра газта.

 

Ако я зареждат от Кълвача, тази на Shell ще е доста по-добра. Опела съм го зареждал два пъти на един пловдивски шел и разликата в поведението на двигателя и разхода е голяма, спрямо газта от газстанция на Кълвача.

 

P.S По принцип като се доставя бензин или газ за други вериги наблягат повече на качеството на горивата, от колкото за техните бензиностанции.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...