Премини към съдържание

Нов сектант :)


JDFU

Препоръчано мнение

Здравейте Всички,

Преди месец и половина докато се чудих каква кола да избера, случайно един приятел ме насочи към Галант и само след няколко безсънни нощи, прекарани в четене на този форум, се убедих, че това е Моята кола :mitsu-smiley: Две седмици по-късно вече бях горд собственик на Галанта от тази обява. До тук впечатленията ми са само положителни и съм много доволен от избора си :icon_clap:

Имам само един проблем, който успях днес да локализирам: При пълен ляв или пълен десен се чува силно скърцане тип "ремък". Това се случва само при запален двигател, дори и когато колата стои на място! Мисля, че се появи след смяна на ремъците (затова и не му обърнах голямо внимание), но не съм 100% сигурен. Не успях днес по светло да видя за какво става въпрос, но ми се стори, че ремъка (този, който се вижда) леко се забавя. Някакви идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред честита придобивка! Според мен е нормално е да се затормозява помпата на хидравликата при крайно положение на рейката. Вероятно ремъка не е опънат добре, затова прискърцва. Въпреки това си мисля, че това е нормално, защото хидравликата и на моя Галант се държи по същия начин, макар колата ми да е от юни 2003 година и да е само на 80 000 км.

Нека и знаещите да си кажат мнението, но аз така мисля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Със здраве да се наслаждаваш на удоволствието от това да се носиш по шосетата на този прекрасен Галчо! Пожелавам ти да имаш грижи само за това къде да идеш с него, заради кефа от карането на такава кола.

 

Поздрави, Наско.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо тревожно, в крайно положение на волана обикновено се чува едно ссссс, което си е конструктивно нормално, когато си завил до откат... Иначе скърцането на ремъка в крайно положение е чист пример за хлабав ремък, който върти помпата на хидравликата... Свири в крайно положение, защото товарът върху помпата се увеличава значително. Препоръчвам ти освен ангренажния, да смениш и всички пистови ремъци и всичко ще се оправи... Още един съвет. Избягвай да въртиш волана в крайно положение при спряла кола. Ако се налага, потегли, дори съвсем леко. Това значително облекчава помпата...

Айде сега честито и повече радост, отколкото Радини вълнения ти желая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм му всички ремъци. Възможно на хидравликата да съм го оставил хлабав, мисля че ги проверих дали свирят... колегата като има път към Пловдив ще се обади, и ще го оправим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! В книжката на Space Star пише, че не е желателно да се държи волана в крайно ляво или в крайно дясно положение за повече от 10 секунди поради по-лошото смазване на помпата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм му всички ремъци. Възможно на хидравликата да съм го оставил хлабав, мисля че ги проверих дали свирят... колегата като има път към Пловдив ще се обади, и ще го оправим.

Ти що не си ги стегнал бре............ :D

Това е нормално, ремъците се разтягат след 2 седмици и се налага донатягане...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах проблем с ремъците преди време :icon_blush: .

 

Значи паля си колата и присвирваше ремъчето.. така около 2-3 седмици всяка сутрин като му е студено.... Нормално викам си аз... Обаче не щеш ли един ден както се паркирам и хоп, взе че падна въпросният ремък... оказа се демпферна шайба... :icon_censored:

 

Дано при теб не е това че... кофти цифра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти що не си ги стегнал бре............ :D

Това е нормално, ремъците се разтягат след 2 седмици и се налага донатягане...........

 

Ти не се обаждай, щото и моя го чувам да присвирва чат-пат сутрин като маневрирам да излизам. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не се обаждай, щото и моя го чувам да присвирва чат-пат сутрин като маневрирам да излизам. :rolleyes:

Ама той нали това обяснява, че се поохлабват малко след няколкоседмична употреба... И просто се донатягат и газ до ламарината...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не се обаждай, щото и моя го чувам да присвирва чат-пат сутрин като маневрирам да излизам. :rolleyes:

Ми много въртиш волана............... като дойдеш в събота ще ти го оправя.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...