Премини към съдържание

Регистрация на коли с дясна дирекция


Препоръчано мнение

Извинявайте че пишатук ама смятам че най-бързо ще мога да получа отговор.

Та въпроса ми е спрени ли са регистрациите на автомобили с дясна дирекция в КАТ Бургас.

Благодаря на всички, които могат да датат инфо предварително. :please:

 

 

 

Темата е създадена от преместени постове в раздела "Срещи на клуба"

mali

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Извинявайте че пишатук ама смятам че най-бързо ще мога да получа отговор.

Та въпроса ми е спрени ли са регистрациите на автомобили с дясна дирекция в КАТ Бургас.

Благодаря на всички, които могат да датат инфо предварително. :please:

 

Колега наистина темата ти не и е тук мястото и утре ще я преместя в друг раздел. Дано до тогава си получил отговор.

На въпроса ти - ако беше през работно време щеше да ги питам по телефона или да отида на място и да има отговор. Но по това време трябва си познат човек от КАТ, ако някой има такъв. Лично аз не ми се е налагало скоро да се интересувам за подобни неща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте че пишатук ама смятам че най-бързо ще мога да получа отговор.

Та въпроса ми е спрени ли са регистрациите на автомобили с дясна дирекция в КАТ Бургас.

Благодаря на всички, които могат да датат инфо предварително. :please:

Сега говорих с един познат , проблеми с регистрацията на десен волан в Бургас няма , единствения проблем може да възникне от това дали фаровете отговарят на европейските стандарти /посъветваха ме ако не отговарят фаровете да вземеш на заем от някой колега и после пак да си сложиш старите.

 

Успех :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Moя съвет е, да си купиш автомобил с нормална дирекция и да не рискуваш живота на хората, а и твоя собствен и на семейството ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никъде няма нищо официално за забрана на регистрация на МПС с дясна дирекция. Реално след първоначалното привикване няма разлика по отношение на безопасността. Не казвам, че е все едно, но разумния водач е в състояние да контролира всяка ситуация.

Най-критично е на първокласните междуградски пътища, където скоростите са доста големи, има много "бързаци" и натоварено движение. "Залепиш" ли се зад камион и при малки пролуки за преминаване си е кофти... Не бива това да значи, че такава покупка е табу :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорих с един познат , проблеми с регистрацията на десен волан в Бургас няма , единствения проблем може да възникне от това дали фаровете отговарят на европейските стандарти /посъветваха ме ако не отговарят фаровете да вземеш на заем от някой колега и после пак да си сложиш старите.

 

Успех :icon_thumbup:

 

 

Мерси

Питам защото във Варна фирмите, които регистрират в КАТ твърдят че в Бургас са спрели да регистрират коли с дясна дирекция и се очаквало и във Варна да го въведат. Лошото е че всичко се случвало тихо - мълком. Просто в КАТ обичали изненадващо да въвеждат разни нови наредби без да дават обяснение. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въвеждане на забрана за регистриране на автомобили с десен волан ми звучи несериозно. Все едно да забранят в Англия да се регистрират коли с ляв волан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма забрана от КАТ за регистрация на коли с десен волан! Брат ми притежава дава джипа Тойота с обратна дирекция и така си ги кара в Стара Загора от 6 месеца макар и с английски номера. Утре тръгва от Англия с още два джипа един МЛ 270 и Митсубиши Паджеро!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въвеждане на забрана за регистриране на автомобили с десен волан ми звучи несериозно. Все едно да забранят в Англия да се регистрират коли с ляв волан.

 

А би трябвало. Безумие си е откъдето и да го погледнеш. А по темата, продаваме подобни коли без проблем и доколкото знам си ги и регистритат без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гражданска се прави, има тънкости но не е невъзможно, винетката също не е пороблем! Застраховката нямам идея, брат ми ги кара без застраховка, но не е проблем да се направи и застарховка, щом цяла София е плувнала със скъпи коли с немски регистрации!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въвеждане на забрана за регистриране на автомобили с десен волан ми звучи несериозно. Все едно да забранят в Англия да се регистрират коли с ляв волан.

 

Разбира се че е забранено да регистрираш автомобил с ляв волан във Англия :icon_dance:

 

Както е абсолютно забранено регистрация на коли с десен волан във Германия, Холандия, Франция , Швейцария и т.н.

 

п.с. Не казвам че не могат да се карат а само че регистрацията е забранена. Ако питат мен една кола със десен волан няма да пусна по пътищата на България :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А би трябвало. Безумие си е откъдето и да го погледнеш. А по темата, продаваме подобни коли без проблем и доколкото знам си ги и регистритат без проблем.

Подкрепям напълно идеята да се спре това безумие "десен волан" в България. В крайна сметка движението ни е такова и би трябвало всички да се съобразяваме с това правило. Транзит или временно може, но постоянна регистрация е прекалено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че е забранено да регистрираш автомобил с ляв волан във Англия :icon_dance:

 

Както е абсолютно забранено регистрация на коли с десен волан във Германия, Холандия, Франция , Швейцария и т.н.

 

п.с. Не казвам че не могат да се карат а само че регистрацията е забранена. Ако питат мен една кола със десен волан няма да пусна по пътищата на България :yes3:

Регистрацията не е забранена защото съм живял там и съм виждал.Не говорете глупости.А забраната за регистрация на десен волан в БГ си е чиста дискриминация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Регистрацията не е забранена защото съм живял там и съм виждал.Не говорете глупости.А забраната за регистрация на десен волан в БГ си е чиста дискриминация.

И за каква дискриминация иде реч? Кой ще дискриминираме, хората които карат ляв волан или хората притежаващи автомобили с десен волан?

Нещо не виждам логика в думите "чиста дискриминация". Ако искате можем тотално да обърнем цялото движение наопаки и всияко ще си дойде на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в същото време коли от Америка да минават Технотест...... :blink:

МОжеш ли да посочиш поне една съществена разлика между Европейските и Американските коли( от гледна точка на безапостнота)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не говорих за безопасноста. А за регистрирането на коли с ляв и десен волан. Немога да си обясня защо една кола от Америка минава технотест а с десен волан не, имам предвид за регистрация в България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не говорих за безопасноста. А за регистрирането на коли с ляв и десен волан. Немога да си обясня защо една кола от Америка минава технотест а с десен волан не, имам предвид за регистрация в България.

Искаш да кажеш точно обратното или аз греша.Според мен в момента точно колите от Америка имат проблем с регистрацията

Поправиме ако греша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де :icon_blush: Ама искам да кажа че според мен не е логично да е така......то за каква ли логика може да се говори в случая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де :icon_blush: Ама искам да кажа че според мен не е логично да е така......то за каква ли логика може да се говори в случая.

Отне ви известно време да се разберете... Какъв точно ви е проблемът с колите с десен волан? Повече пътни инциденти ли причиняват? Собствениците им са по-опасни ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отне ви известно време да се разберете... Какъв точно ви е проблемът с колите с десен волан? Повече пътни инциденти ли причиняват? Собствениците им са по-опасни ли?

Самата кола е по опасна или по точно разположението на волана е по опасно за пътища които са предвидени за ляв волан

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези с немските регистрации намаляха (след някои промени в закона за акцизите малко се обезсмисли), а иначе тънкостта е застраховка в Англия, което е дървено, а без застраховка е меко казано глупаво да се кара. Въпроса го зададох съвсем умишлено, е това е проблема ни, ние вечно сме свикнали да се правим на тарикати и като стане беля да търсим варианти да се "оправим" някак. Това е една и от основните причина да сме на този хал.

Мирославски мисля, че не си прав! Няма закон който да те задължава да си правиш застраховка на колата, все пак си има задължителна Гражданска Отговорност. Всеки сам си решава като кара кола, дали ще си направи каско и какъв вид ще е то! :icon_thumbup: Не съм съгласен и с твърдението че липсата на застраховка е глупост, защото няма пряка зависимост м/у направените ПТП-та и направените застраховки. Не виждам също така и ''тарикатлък'' в това да се внесе и кара кола от Англия, не и докато не се забрани със закон. Дотогава всичко е легално, също така съм сигурен, че катастрофите причинени от употреба на алкохол и превишена скорост, са с пъти повече от тези причинени от кола с дясна дирекция! :icon_thumbup:

п.п. Аз също подкрепям идеята за ограничаване на движението на коли с дясна дирекция, но това зависи от законодателните ни органи! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо против автомобили с дясна дирекция. Това че някой не му стигат възможностите и финансите да си купи нормална кола, не означава че трябва да рискува живота на другите на пътя . Защо трябва да сме толерантни ? Ами то е почти същото като тези, които решават , че от 2 бири не ги хваща. Искам да се забрани в най-скоро време регистрацията на такива автомобили и бих направил всичко възможно това да стане. Стигат ми прогнилите кошери по пътищата и полуслепите дядковци, защо сега трябва и от "обратните" да сме застрашени. Писна ми от хора, които само за да спестят някой лев, ще са потенциална опастност за мен и семейството ми по пътищата. Всичко е мазало в тази държава...и закони и пътища..абе :icon_censored:

P.S.:Същото написах и в другата тема и тук ще го напиша !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо против автомобили с дясна дирекция. Това че някой не му стигат възможностите и финансите да си купи нормална кола, не означава че трябва да рискува живота на другите на пътя . Защо трябва да сме толерантни ? Ами то е почти същото като тези, които решават , че от 2 бири не ги хваща. Искам да се забрани в най-скоро време регистрацията на такива автомобили и бих направил всичко възможно това да стане. Стигат ми прогнилите кошери по пътищата и полуслепите дядковци, защо сега трябва и от "обратните" да сме застрашени. Писна ми от хора, които само за да спестят някой лев, ще са потенциална опастност за мен и семейството ми по пътищата. Всичко е мазало в тази държава...и закони и пътища..абе :icon_censored:

P.S.:Същото написах и в другата тема и тук ще го напиша !

Напълно те подкрепям.Организацията на движението ни е за автомобили с лява дирекция и всички трябва да се съобразяват с това.Няма нужда от "камикадзета"на пътя. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно наистина не съм те разбрал Мирославе! Но въпреки всичко има начин да си заплатиш ГО, макар и малко по-скъпо. Брат ми кара и двата си джипа с английски номера и двата имат винетки и българска ГО. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...