Премини към съдържание

Традиционно пролетно посещение на децата от Дом "Българка"


Препоръчано мнение

Ами Велико, при последният ни разговор с директорката, тя каза че инициативата ни с ремонта на стаите сигурно ще отпадне, понеже сградата е на общината, и тя водела преговори с тях-за ремонта.....

Жената помоли, ако можем да направим един пясъчник за скачане, и някакви люлки и катерушки, че децата няма на какво да играят вън на двора....

 

Предполагам,че става въпрос за нещо от сорта но си мисля, че за да се направи хубаво ще трябват над 1000 лева.

И за мен по важно е образованието и си мисля, че е най - добре в тази насока да им се помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 268
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ок ,ще помоля да проучите въпроса с учебните помагала,защото това е нещо конкретно,което го правим отделно от даренията.Имам предвид,че освен паричките ,които дадохме,искаме да вземем неща полезни за образованието на тези деца.Дано не ме разберете погрешно,защото не съм сигурна,че се изразих правилно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да не се заблуждаваме! Детските кътове не са никак евтини... По сегашните стандарти те се изпълняват от пластмаса и дърво, железата се отричат отдавна.

Другото, което по всяка вероятност се изисква е проект, който струва не малко пари (има колеги архитекти, моля да споделят)... Нищо чудно и надзор да се изисква, че ако стане някой проблем - да не си скубим косите...

 

Що се отнася до помагалата - Жени им занесе доста енциклопедии и книжки.... А на чуждоезиковите - не мисля, че ще обърнат нужното внимание... Можем да питаме директорката, знам, че има доста добри ученици сред тях, но има и деца с лека форма на умствена изостаналост.... На тях и на малките едва ли ще са им интересни подобни помагала, да не говорим дали ще ги ползват..... Колеги, познаваме ги децата!

 

Да питаме директорката, най-добре, както винаги сме постъпвали!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, това не е, но има и други варианти..... Познавам сериозни майстори, които (също и с благотворителност от тяхна страна) няма да вземат толкова...... Просто е въпрос на проучвания на документацията, най-вече..... На другото му се намира лесното винаги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Това не мисля,че ни е по силите. :(

http://www.tes-bg.com

 

Всичко може да ни е по силите. Ако откликнат повече хора ще се направят и ремонт на стаите и площадки и какво ли не...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз ще опитам да говоря с едни познати , те имат договор с всички OMV бензиностанции за изработка и монтажа на катерушките ( детските кътове ) са техни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може да ни е по силите. Ако откликнат повече хора ще се направят и ремонт на стаите и площадки и какво ли не...

Това е ясно,но едва ли може да стане за това посещение през май.Детската площадка изисква доста средства и е необходимо повече време за събирането им.Идеята е при това посещение да бъдем максимално полезни.Този път съм съгласен с Криси(да не повярваш) и мисля,че няма да е излишно да се помогне с нещо,което да е с образователна цел.Но за целта трябва да се направи една консултация с директорката. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско е прав, че колкото средства трябват за катерушки и люлки, два пъти повече усилия трябват за проекти, съгласуване и прочие документация. Не виждам кой от нас ще го направи във Стара Загора.

Според мен, ако решим да правим такова нещо, детския кът трябва да се постри от Общината, със всичките му съгласувания, а ние да дарим средствата за построяването й.

По мое мнение, това е пътят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, прав съм, че съм се интересувал..... Но както знаете - аз съм оптимист и вярвам, че няма невъзможни неща! И имам предложение:

Дайте сега като ходим да се уговорим за сериозен разговор с директорката, на който да обсъдим нашите предложения и да чуем нейните аргументи и виждания. Нито е за телефон такъв разговор, нищо. Сега да си чешем пръстите какво може и какво не може - най-накрая ще направим пак това, което тя каже и така е правилно, според мен! Тя си познава децата и нуждите им най-добре.(убедили сме се в това...) Що се отнася до чуждоезиковите помагала - познавам директора на Релакса, ако директорката каже, че имат нужда - ще ги изцедя с десетина комплекта.... Ми и те са хора, и те трябва да дарят.... А каквото ние съберем - ще идат за друго.... Знаете, че каквото можем - правим....

Относно площадката - няма начин директорката да не може да се разбере с общината за проект и пр. документация! Тя е оправна, ще се справи. Аз имам приятел - страхотен дърводелец, цяла къща от дърво вдигна (и не е паднала още :-) ), ще се разберем с него и една детска площадка да построи... Ако се опъва много - ще му ходим всеки ден на гости, докато кандиса..... Просто за тези неща трябва план, трябва организация... Не стават ей така - давайте, ще строим! Също така трябва ясна сметка какво ще струва и да сме сигурни, че искаме да го направим и ще го направим.... Светльо е прав, че всичко може да ни е по силите. С малко повече желание можем всичко да направим.... Един ще извади дърводелец, другия - малко по-евтин дървен материал, трети - ще отмъкне бус за транспорт..... Ако се организираме - доста ще намалим разходите, повярвайте ми. Въпрос на желание и организация!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля, че идеята за кът не е добра, освен ако няма 24-ва охрана! Казвам го като човек, който е живял 20 години на 300 метра от този дом. Просто няма да просъществува и един месец, все пак на гърба на дома започва кв.Лозенец(квартал населен предимно с ромско население и е 2-пъти по-голям от софийският кв.Лозенец)!

 

Колеги по Великден ще съм си в Стара Загора. Ако някой иска да праща нещо на децата, аз съм насреща. Тръгвам в петък към 14-15 часа. Може да им купим козунаци от тези в кутиите и нещо сладко да им закараме. Ако има колеги в Стара Загора свободни и имат желание, може да дойдат и заедно да им занесем нещичко за Великден?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за Великден е добра идея, с риск да се повторя и да ви досаждам зверски ще кажа - да питаме директорката какво имат осигурено и тогава. Не забравяйте, че и други хора помагат. Не за друго, да не се дублират нещата, а са хранителни продукти и не траят много. Затова предложението ми е да се свържем с директорката и тогава да кроим планове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук е мястото да ви кажа, че децата и директорката не са ни забравили - вижте какво получих по пощата преди 10 мин. :respect: :icon_clap:

 

post-3989-1239707210_thumb.jpg post-3989-1239707223_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре някои от децата от дома са на състезание в зала Фестивална.

Периодично (мисля 2 пъти в годината) се организират игри за тях и участват деца от много домове в страната.

 

Днес състезанията в НСА са завършили и си имаме победителка от дома :first: в дисциплина бягане 800м - Еленка Михова. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Парите, които мислех да дам за членството в клуба, преведох по сметката на дома. Предполагам децата ще се зарадват повече на това, а официалното влизане в клуба ще е по-натам :) .

Надявам се да мога да дойда и да се запознаем с повечето от вас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ние ще се радваме да се запознаем.... Че освен паричките - и присъствието при децата е важно... Вече нямам търпение!

Пък то членството няма да избяга....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За направата на един пясъчник с размери 3/4м са нужни ОКОЛО 6 кубика пясък , 4 палета единични циментни тухли (60бр в пале), една торба цимент и 4-5 кубика копане ... на бърза ръка сметката е такава. С подробностите може да изскочат и оше неща. За пясъчник обаче, няма от кой да се иска разрешение. Това не е конструкция, която може да падне ... Циганите трудно ще откраднат пясъчника , освен ако не решат да изкопаят пясъка и да го откраднат заедно с тухлите :icon_n_shutup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е разумно да се прави пясъчник.Децата не са толкова малки за да си си правят кофички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е разумно да се прави пясъчник.Децата не са толкова малки за да си си правят кофички.
:mitsu-smiley: Иво, има и доста малчугани, които ще се радват на такова нещо. Но тези идеи са за следващия път. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Иво, има и доста малчугани, които ще се радват на такова нещо. Но тези идеи са за следващия път. :mitsu-smiley:

Може би си прав Бояне.За съжаление не успях да присъствам на досегашните посещения в дом"Българка", но съм останал с впечатление, че децата са малко по-големи.

Както се очертава и този път ще пропусна, че през м.май сигурно ще влизам в болница за операция.Ако бъде след датата за посещение със сигурност ще дойда да се видя с нашите приятели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е разумно да се прави пясъчник.Децата не са толкова малки за да си си правят кофички.

 

Колега, изрично е написано "Жената помоли, ако можем да направим един пясъчник за скачане, и някакви люлки и катерушки". До колкото си помням, някой каза, и че децата са между 5 и 18 годишни, така че определено има кой да му се радва на пясъчника.

Друг е въпроса, че не може да се смогне със всичко. В крайна сметка децата м/у 5 и 10 (предполагам , че са по големия процент) няма да наблегнат на ядене и пиене , а-по скоро на игри. Аз няма да дойда наи-вероятно , но ще видя какви дрехи ще мога да сбера. Кой каквото прецени и може - нали така беше :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, изрично е написано "Жената помоли, ако можем да направим един пясъчник за скачане, и някакви люлки и катерушки". До колкото си помням, някой каза, и че децата са между 5 и 18 годишни, така че определено има кой да му се радва на пясъчника.

Друг е въпроса, че не може да се смогне със всичко. В крайна сметка децата м/у 5 и 10 (предполагам , че са по големия процент) няма да наблегнат на ядене и пиене , а-по скоро на игри. Аз няма да дойда наи-вероятно , но ще видя какви дрехи ще мога да сбера. Кой каквото прецени и може - нали така беше :good:

Айде спрете се вече..... :icon_thumbup: ...Като идем на 9-ти май пак ще говорим с директорката, но последно това искаше.....

А специално за Ивайло: Пясъчника не е за игра с кофички, а за скачане.....

Сега целта е да се събират средства.....Дайте на това да наблегнем..... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално, може да имаме малко хелп с нещичко от студенти в НБУ. Приятелката ми, учи там и е в някакъв съвет и днеска имаха някакво събрание и беше казала за нашата инициатива, нарочно на нея съм и казал само за дрешки и играчки и нещо такова, но не за пари. Както и Криси спомена, водим и малка инициатива във Фейсбук, там също не говорим за пари. Малко хората бягат, като чуят за пари, така че пари не очаквайте, но дано намерим дрешки.

 

Нека, никой, нищо да не очаква. Това е просто идея и ще е добре евентуално ако сработи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно хора,

Парите са нещо съществено, но не са всичко. Доста материални неща сме направили за тези деца и дай Боже още ще правим.

Но прочетете предишните и миналогодишните мнения за традиционните ни вече посещения. Опитайте се да усетите духа на идеята. Само този, който е присъствал може да бъде наясно. Дечицата се радват на топлота, присъствие, на веселбата, на разнообразието и прочие подобни неща.

А точно това с пари не се купува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тишо, така е. Нали затова половин година почти мислихме, консултирахме се, говорихме, обсъждахме, какво ли още не, за да се спрем на най-мъдрото решение - видно от всички снимки и лицата на децата..... Хладилник, телевизор, материални неща - на тях им дава общината, други спонсори - също.... Какво разбират те от това? НИЩО! Те разбират от нашите посещения. Те се радват на нашите посещения. Техният основен купон е тогава. Правят програми, учат стихчета и песни, но не могат да се изявят като нашите деца пред родителите си. Пак е празник, пак е разнообразие, но е по- скоро тъжно. Защото ходят с нашите деца на училище, ние сме там, а те са сами......

 

Нашето присъствие им дава някаква надежда, РАДОСТ.... Сами го виждате....

 

Питайте децата какво ще предпочетат - 1-2-3 оправени стаи, или 5-8-10 купона на поляната? Искате ли да се обзаложим какъв ще е отговорът? На тези деца преди всичко им трябва внимание. Ако те някога са живели при семействата си - можете да си представите в какви условия са живели? А дали са получавали внимание? Ние не си даваме сметка, но това, което правим е едно от най-красивите неща в техният тъжен живот! Това са техните дни! 2-3 дни в годината..... Не защото са гладни, или не ядат кебапчета....

Защото ги ядат в дома и сами.... а с нас са по-сладки! Ние се явяваме тяхното семейство, тяхната радост.... Тяхното очакване......

 

Само не разбрах за какви пари ставаше въпрос? Моля ви, не говорете в тази тема за пари.... Сметката я има публикувана, който иска - да дари. Това, което правим, за жалост има нужда от средства, но не може да се измери с такива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...