Премини към съдържание

Параноя или поредица от съвпадения?


Препоръчано мнение

Одисеята с моя Колт продължава............

Всичко започна миналата неделя сутрин по непочистените Софийски пътища, когато една кола ме удари макар и леко отзад (пораженията са малки)

На следващия ден когато отъвах към Бул Инс да обявя щета ми се случи нещо много странно на бул. България точно под околовръсното, зверски тропот от ламарина проглуши ушите ми. Веднага спрях и след обстоен преглед на колата забелязах няколко несиметрични вдлъбнатини и излющена боя на дясната греда на челното стъкло............. Според мен са от паднало парче цимент или камък (движех се със 70км/ч).

Тази неделя ходих на ски в Троянския балкан и на връщане в самия град Троян скочих в една малка дупчица покрита с вода от топящия се сняг и нещо изтропа отпред в дясно. Веднага спрях отново и какво виждам, бабунка на предния си капак от дясната страна, отворих капака и стеблото на амортисьора беше излязло през тампона......................... :icon_crying:

Леко леко до един гараж на 2 км и с няколко интервенции успяхме да закрепим положението за да се прибера до София.

Междувременно ми изгоряха 2 крушки, едната на таблото и едната за късите светлини.

Тази вечер на прибиране от работа нещо започна да ми тропа и стърже задно ляво колело.

Мислех си, че се е откачила накладка или нещо такова, обаче свалих барабана и всичко бе наред.

Сглобих всичко обратно и вече нямаше проблем.

 

Незнам вече дали някой не ми уручасва хубавата количка, а и мен?

 

Миналата година също имах няколко произшествия и тъкмо реших че кофти периода е отминал и ето на отново една купчина беди.

Започвам да се отчайвам от тази кола и съм толкова объркан, а си я купих с голямо желание и ентосиазъм.

Вече ми е стъпила на двойна цена от както съм я купил и постоянно ми къса нервите.

Започвам да си мисля дали да не я разкарам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Одисеята с моя Колт продължава............

Незнам вече дали някой не ми уручасва хубавата количка, а и мен?

 

Виж сега, проблемите, които могат да се случат на един автомобил през експлоатационния му период са константна величина, но не са разпределени равномерно във времето. Най-вероятно дълго време си бил без проблеми /или предния собственик/, затова сега ти се струпват наведнъж. Надявай се, че след този лош период пак ще следва безпроблемен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, напълно разбирам отчаянието ти...

Аз така се разделих с предната си кола.

Всичко започна в ранната пролет на 2008-ма.

Съединител - от един път сдаде багажа, без каквото и да е предизвестие. Сложих нов.

Две седмици след съединителя, на диференциала просто му изтекоха водите на път. С триста мъки първо го постегнаха, колкото да се върна в София, след това, с хиляди клизми си намерих един що годе приличен втора ръка и го смених.

Още две седмици след това, гарнитура на двигателя сдаде багажа. Омасли свещите...какво ги омасли...направо ги потопи в масло. И това отново на път. В сервиз за две седмици, като при този ремонт излязоха още сто неща и смених почти цялата предница.

Взех си колата и след няколко дни, компютърът на газовия инжекион просто изгоря. Един месец след като му изтече гаранцията. Оправиха го.

А след три дни изгоря бензиновата помпа. Сложих нова. И тя изгоря. След това изгоря и компютъра на двигателя. И него смених с друг втора ръка.

И просто се качих у нас и пуснах обявата в mobile.bg

Много се притеснявах че тази серия ще продължи и при човека, който я купи. Но наскоро се чувахме с него и приказката му беше "Нямам никакви проблеми с нея! Колата е просто перфектна! "

Нямам обяснение за това :)

 

И така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обяснението е следното - дошло им е времето на частите, ти си ги сменил, а някой друг сега и се радва на колицата....

 

Коко, на тази поне и знаеш магариите! А и кой-знае колко по-различна - няма да си купиш! Стягай и карай, това е моят съвет!

 

Късмет! И помни - има и такива дни! Всякакви дни има...... Само горе главата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите :)

Това отзад което тропаше според мен е лагер, защото усещам как хлопче леко като я вдигнах на крик отново.

От другата страна съм го сменил още когато я купих. Те горе-долу карат по еднакви километри :)

Много километри е навъртяла тая кола в Италия и сега се отразява опредлено това нещо.

Простите сметки показват , че с още малко пари отгоре щях да си купя чистак ново колтче и може би нямаше да имам проблеми.

За следващата вече ще знам.

Имах един приятел , който казваше едно нещо да тръгне и повлича още доста покрай него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коко казваш ново Колтче, ама като е ново мислиш ли, че няма да скача по дупките или нещо няма да падне върху него? Има повреди които не зависят от възраста на колата. Моето Колтче е перфектно ама жената спря леко в един Опел,а после една Мазда спря в Колта, за щастие пак леко. Но на мен модела си ми харесва и си го правя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се отчайвай! Аз с моя колт изпитвам същите трудности и мога да ти кажа, че не е съвпадение, а немърливо отношение на предишния собственик. Ако ще те успокоя, ще ти кажа, че идната седмица трябва да сменя: съединител, гарнитура на капака на главата, предни лагери на главините, носач, шарнир съответно и предни амортисьори, последно гърне! И надявам се скоро да няма друго, защото и на мен колата ми стъпи двойно и за това няма смисъл да я продавам. Забравих да спомена, че и СД-то ми се развали :) А до сега съм сменил и горни тампони на амортисьорите и всичките чаркове по стабилизиращата щанга, мисля, че биаледки му се викаше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се отчайвай! Аз с моя колт изпитвам същите трудности и мога да ти кажа, че не е съвпадение, а немърливо отношение на предишния собственик. Ако ще те успокоя, ще ти кажа, че идната седмица трябва да сменя: съединител, гарнитура на капака на главата, предни лагери на главините, носач, шарнир съответно и предни амортисьори, последно гърне! И надявам се скоро да няма друго, защото и на мен колата ми стъпи двойно и за това няма смисъл да я продавам. Забравих да спомена, че и СД-то ми се развали :) А до сега съм сменил и горни тампони на амортисьорите и всичките чаркове по стабилизиращата щанга, мисля, че биаледки му се викаше.

 

Да не би случайно да е докарана от Италия?

Те хората знаят до кога да карат и кога точно да продават.

 

Това отзад се оказа лагер-главина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колицата е вкарана от Австрия и то от добър приятел, който ми поддържаше и предните коли. Първите 5-6 месеца нямаше никакви забележки, освен малко ръждица, която смятах да оправя напролет, но уви... може и да не ми стигнат силите за нова боя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днес пак са ме застъргали :mad:

Сега пък дясната врата и панела зад нея са издрани.

Това на паркинга пред блока.

Аман от некадърници и партроници им сложили хората и пак се бутат кретените.

Почвече ако пипна нещо по външния вид на колата ще ми викате ХАСАН.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъст ми - стар заварчик-тенекеджия-инженер ми каза така - по една кола трябва да има поне една огъната тенекия - да не я удрят повече..... Не, че това помага особено, но така или иначе - избягвам да се занимавам с тенекии.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна престанах да правя тенекии... И откакто спрях май няма нови щети. Това вече година примерно... Преди това почти всеки ден се случваше някой некадърник да си остави боята по някой от ъглите на мицуто. Сега или няма или не забелязвам. Но леко поочукана колата не привлича внимание и не може да се предположи какво се крие в багажника, каква музика има и т.н.

При мен това е важно, защото живея в особен квартал и паркирам на място без никакво осветление...

 

Така че какви ламарини какво чудо - правиш си я технически перфектна, пък за ламарините да не ти пука :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хаха като чета сега и се сещам за сравнение - това е като грозна жена - гледаш я здрава, права, умна, ама пусто не хваща окото с външния си вид и това е! :D

Аз на моята кола й познавам всяка драскотинка...и ми е много мъчно, че вече не е с първоначалния си външен вид, въпреки, че слава Богу няма никакви сериозни вдълбнатини! И все пак от една страна сте прави, че да е технически изправна е по-важното, но то пък трябва и радост за окото...нали? Това е част от удоволствието :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Аз пък си огънах вратата на едно място съвсем лекичко. Докато свикна с габаритите беше кошмарно за мен........и това се случи примерно месец след като я бях купила, еееей едва го преглътнах. Но сега вече свикнах да я гледам така и не ми прави впечатление, което пък отлага ремонта във времето все повече и все повече. :)

Иначе е вярно че лошия външен вид създава по-малко неприятности. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам и аз да споделя впечатленията си от моя Колт 09.99 по VIN 1.6, 16V. Купих го септември 2006 и да ви кажа до сега почти никакви проблеми с него, като изключим един лагер на предно дясно колело, който сменях два пъти. Когато ми се наложи да го сменям първия път /август 2008/ взех лагер на NSK, като ми казаха че това бил много хубав и съдейки по цената сравнена с другите трябваше да е така. Както и да е преди около месец пак започна да шуми на лагер и аз бях 100% сигурен че и другия се е скапал. Не щеш ли обаче оказа се че лагерът ми, който беше на около половина година пак е заминал. 10000км NSK какво да ви кажа - не може да се довериш и на скъпите части. Просто никой не е застрахован от дефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно Коко и при мен нещата не са по розови. За 2-3 месеца съм сменил толкова много работи като съединител, накладки, акумулатор и всякакви други дреболии, а преди 2 седмици и хидравликата се прецака, и тя трябва да се прави, че станах щангист :) и термостат имам да сменям и куп други работи. Доста отчайващо е всичко, но това си е моето Мицу и ще го оправя.

П.С.

една приятелка която работи в Дарс ауто ми прати предложение, което гласи " Купете новото Паджеро и получавате безплатно новия Колт" :) .

Може да се възползваш от промоцията :icon_dance: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно повечето :mitsu-smiley: ги е хванало пролетната умора и имат нужда от малко рефреш. Ама нали са си нашите, ще ги правим. Я си купете по един орел и всяка седмица в бокса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...