Премини към съдържание

Кажете дали си заслужава?


mitsu13

Препоръчано мнение

Здравейте,

Предстои ми да взема решение дали да се съглася на бартер, като аз ще се разделя с моето Субару Аутбек 2.5, АТ, всички екстри, 2000г. с газов инжекцион, а ми предлагат Галант 2.5 16V Avance, 2001г, автоматик типтроник, с газов инжекцион и 4 зимни гуми с джантите. Колата изглежда супер спортно и нахакано, можете да я видите в мобиле-то. Не съм семеен и не ми се кара комби, а според мен Мицубиши са другата марка японски коли, които според мен са здрави почти колкото Субару. Та значи, аз съм от Варна, а Галант-а е в София. Цената обаче, която е обявена, е 19 200 лв., като може да се коментира с около 500лв. На мен ми се струва височка тази цена... Моля за вашето мнение, дали си заслужава парите при положение, че има подобен и за 15-16000 лв., но без газово? Благодаря на всички и дано скоро се присъединя към вас! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

С хиляди извинения към всички съфорумци, но аз бих сменил Галанта за Субару :sorry: За съжаление обаче не съм ти в класа за бартер :icon_blush: А иначе бих се радвал да видя още един варненец в клуба :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм... трудно съизмерими автомобили. Не искам да си кривя душата - Субаруто е много добра кола, няма какво да се лъжем. Галантът обаче има плюсове, които според мен ти би търсил в такъв автомобил - по-агресивно и спортно поведение, по-добра стабилност на пътя, много мека возия, добро ускорение. Това са може би единствените неща, по които Галант би водил пред Субару при едно и също ниво и клас.

Относно здравината - не мога да кажа, че е по-здраво от Субару, но не е по-чупливо... все пак Мицубиши отговаря на принципа, който важи за всяка една кола - ако предишният собственик се е грижил за нея, тя ще е здрава и дълголетна.

 

Моят съвет е да се обърнеш към някой наш колега от Варна да ти даде да се качиш и да пробваш... няма по-сигурна гаранция ;) Успех, ще се радвам да станеш част от клуба ни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да имаш правилна преценка, нека някой колега от Варна да те запознае отблизо с този вид Галант! Да го покараш, да го огледаш и сам да си вземеш решението! Лично аз преди година се бях засилил на Субаро Легаси 2000 автомат, но в крайна сметка си взех Галант декември 2000 година, V6, типтроник и съм доволен. Ако решиш или имаш път към София се обади, ще се повозиш, ще го покараш и сам ще си решиш.

Успех с дилемата, няма да е никак лесно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за цената... Да ме ориентирате с тези неща, които са допълнително монтирани на колата - газово и 4 зимни гуми с джантите, дали си струва парите или е доста завишена... или може да се намери и за по-малко пари?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това са различни класове. Едното е седан, а другото е SUV!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за цената... Да ме ориентирате с тези неща, които са допълнително монтирани на колата - газово и 4 зимни гуми с джантите, дали си струва парите или е доста завишена... или може да се намери и за по-малко пари?

Ами аз лично не мога да коментирам колата, защото не знам какви допълнителни екстри има! Моята я взех от Германия без разходите за докарване и смяна на консумативите за 5500 евро. С докарване и обслужване, застраховки, регистрации и всичко май отиде към... към 16 000лв, но моята е на 175 хил. километра закупена. Ако предлаганата е на 90-100 000 реални и в добро техническо състояние, даже е евтина!

П.П. Видях колата, наистина е страхотна и има всички екстри, но все пак трябва да се види технически как е! Ако се спреш на тази кола, задължително трябва да я погледнат или DJ Tymbi или Milen_z!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко струва в Германия (където според мен е най-добре да купуваш кола) и си прави сметката.

Ето един пример:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за цената, да ме ориентирате с тези неща които са допълнително монтирани на колата, газово и 4 зимни гуми с джантите дали си струва парите или е доста завишена.....или може да се намери и за по-малко пари....
Абе завишена си е цената... Един газов инжекцион и зимни гуми с джанти нямат и 2000 лв.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе завишена си е цената. Един газов инжекцион и зимни гуми с джанти нямат и 2000 лв.

Ами зависи. Газов инжекцион за V6 под 1800 лева трудно ще намериш, да не говорим, че има такива и по 2300 лв., така че зависи какъв е инжекциона!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам предложение. Нека бъдещият нов колега да дойде на събирането на варненската ескадрила в неделя и там ще му обясним +/- на този прекрасен автомобил :icon_rock: :rolleyes: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В неделя, 22.02, в 14.00 ч. на паркинга на Техническият университет, кафе "Лучано". Ще се радваме да дойдеш, че на мен ми е любопитно твоето Субару. :)

 

Ето темата за срещата:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...=9118&st=60

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че Субаро-то е по-здравата кола - направена е да те надживее. Но колега, най-добре ела в неделя и ще се качиш да те повозя.

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details - това ли е Галанта? Малко скъп ми се струва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е че Субаро-то е по здравата кола - направена е да те надживее. Но колега най-добре ела в неделя и ще се качиш да те повозя.

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details - това ли е галанта? Малко скъп ми се струва.

 

Точно този е! В неделя ще гледам да дойда! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно този е! В неделя ще гледам да дойда! ;)

Не знам за теб, но мен това изпляканото на предният капак много ме дразни. Ако е функционално да, но просто за "гъзария" не го разбирам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен това ми направи впечатление, а уж колата била купувана в България нова...
А вътре салона прилича ли ти като на кола на 85000 км.? Това е вярно, колкото и че аз съм на 20 години...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е много красива, само да спомена, че е в продажба от две години.

 

Ти сериозно ли? Че защо не е продадена за толкова много време? Странно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли? Че защо не е продадена за толкова много време? Странно...

Точно този Галант може би не е достатъчно добра сделка, защото е очевидно скъп. По отношение на здравината, въпреки всички условности, мога да кажа, че Субаруто е по-здрава от Галанта. Но е съвсем друга порода кола. Боксера си е боксер, возията е съпоставима, динамиката на Галанта няма да те зашемети, след като си карал 2.5 боксера на Субару. Вече съвсем друг въпрос е, ако ти е омръзнало комбито и търсиш нещо, което да хваща окото и да привлича чуждо внимание. Само в последния случай си струва този бартер, мисля си аз... В обобщение - не ми се струва добра идея да си сменяш колата... Ако те сърби десния крак, вземи си едно Sti и полудявай...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да говоря точно за колите, които се уговарят за този бартер, но според мен Галант-а е в пъти по-красив от Аутбак-а. И външния дизайн, и вътрешното оформление, всичко е много по-изпипано. За качества няма смисъл да се говори, защото в случая всичко зависи от поддържането на колите досега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно този Галант може би не е достатъчно добра сделка, защото е очевидно скъп. По отношение на здравината, въпреки всички условности, мога да кажа, че Субаруто е по-здрава от Галанта. Но е съвсем друга порода кола. Боксера си е боксер, возията е съпоставима, динамиката на Галанта няма да те зашемети, след като си карал 2.5 боксера на Субару. Вече съвсем друг въпрос е, ако ти е омръзнало комбито и търсиш нещо, което да хваща окото и да привлича чуждо внимание. Само в последния случай си струва този бартер, мисля си аз... В обобщение - не ми се струва добра идея да си сменяш колата... Ако те сърби десния крак, вземи си едно Sti и полудявай...

 

Благодаря на всички за мненията, бяхте отзивчиви и искрени! Решението е взето и мисля, че точно този Галант ще го пропусна! :) А иначе благодаря за поканата и ако нямам ангажимент в неделя, ще дойда да се повозя и да добия повече впечатления за Галант 2.5! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да говоря точно за колите, които се уговарят за този бартер, но според мен Галант-а е в пъти по-красив от Аутбак-а. И външния дизайн, и вътрешното оформление, всичко е много по-изпипано. За качества няма смисъл да се говори, защото в случая всичко зависи от поддържането на колите досега.

 

За красота също няма смисъл да се говори, всеки си ги вижда през собствения си поглед. А и Аутбек-а е семейна кола, SUV, с висока проходимост. Те не са в един клас, за да се сравняват :) Както казах, засега точно този бартер няма да се състои! Благодаря на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...