Премини към съдържание

Помощ! Carisma Gdi, Avensis 1.8 Vs, Galant 2.0 97-99 год


Seyhi

Препоръчано мнение

Свещите са 140 лв/за 4 бр./ за ГДИ, лулите не е нужно да ги сменяш, а кабели няма..

Разход на ГДИ - ТУК и MPI - ТУК.

За всеки случай му кажи колко струва кабела с бубинката - скъпо. Толкова от мен. Какво и да вземеш дано не попаднеш на дарак. Успех! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споделете за тоз кабел с бубината да видим,страшно ли е :) $$ ?

Колко километри изкарват едни свещи и бубина ,или ги сменяте на година или....?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споделете за тоз кабел с бубината да видим,страшно ли е :) $$ ?

Колко километри изкарват едни свещи и бубина ,или ги сменяте на година или....?

 

Въпросните иридиеви свещи ги дават за 100000 км (ако минаваш по толкова на година ,значи ще ги сменяш :P)За кабелите не съм сигурен,ще те излъжа,върти ми се 200лв с бобина(а тя не е една :) )!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, ти искаш да си вземеш изтребител, който да не гори. Такъв филм няма. И аз искам да карам и ако може някои друг да сипва. За да върви трябва зоб. Иначе - ВАЗ 2107

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ти е некоректен, колега. От кола до кола - Балкан разлика, освен това зависи до колко искаш всичко да ти е на 100% и/или си падаш по джиджавки (крилца, джантички, ксенончета, саунд и пр.).

На Каризмата страшно и ходят, но вадят парички от джоба. На моята лично само ремък, накладки и свещи съм сменял, като спокойно можеше и още годинка да я потъркалям така. "Водомера" показва към 5-600 лв. по темата, като 2-3 години ще съм спокоен след това обслужване.

Другия сценарий със заминали ролки, водна помпа, повдигачи на клапани, хидравличен обтегач на ремъка с лекота добявят над 1000 лв. по обслужването само на мотора (разбирай без дефекти при външен оглед). Заслужава си всяка стотинка обаче и в двата вариянта, вярвай ми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За всеки случай му кажи колко струва кабела с бубинката - скъпо. ............

Я стига плашете човека. Вие колко често си сменяте бобините? На всеки 100 000 ли? Бобина се сменя ако я прецакаш (много рядко сама се прецаква). Единствено може да се наложи да сменя лули (около 50 лв/бр оригинални от Ратола) и то не всички. Милен ще ти каже колко да смениш ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак се подкара стария омагьосан кръг: Галант -> Каризма -> MPI -> GDI -> LPG -> Diesel. Според мен има достатъчно информация за всички модели мицубиши, просто трябва да се види, покара и да си прецени човека. Според мен за кола и жена няма кой да ти каже коя да вземеш! Иди, пробвай, покарай и си в играта. Само да не е опел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споделете за тоз кабел с бубината да видим,страшно ли е :) $$ ?

Колко километри изкарват едни свещи и бубина ,или ги сменяте на година или....?

Пак казвам - няма кабел. Има лула и бубина.

Бубините са 4 бр. Едната е 400 лв.

Прецакват се, ако не смениш навреме/на 90-100 000 км/ иридиевите свещи или ако вместо иридиеви, сложиш обикновени.

Ролките, водната помпа, ангренажният и двата пистови ремъка+труд, са 350-400 лв. Добре е да се сменят на 60 000 км.

...............................

Колега Seyhi, ако имаш други въпроси, неразисквани досега във форума - задай ги. Щото въпросите ти почват да се повтарят, а и всичко досега написано, вече е коментирано надълго и нашироко. Ползвай първо търсачката, после питай...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно 1.8 MPI :

Не съм карал ГДИ , за това мога да дам мнение за 1.8 MPI двигателя.

Според мен е доста добре като пъргавина ( за размерите си), цената на консумативи и ремонти за сега ме устройва.

Свещи 5,6,7-10 лв :)

Шарнир оригинален 100 лв , иначе май за 20-30 лв имаше други.

Кабели за свещи ,пак оригинални 130-140 лв - другите бяха 90-100 лв

Скоро смених лагер-семеринг на лява полуоска - 15 лв ( нали е френска ск.кутия...без коментар :) )

Друго........ ми май не се сещам да съм сменял друго , изключвам основни консумативи!

 

Разход смесено - 8-9 л/100км

Като се има в пред вид че е 96 г колата - направо ме кефи, явно кривата на мощността и въртящия момент са доста плоски, защото като дадеш рязко газ на ниска предавка ,все едно ти бият шут от зад :D

 

П.П. Това си е лично мое мнение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са 30лв бройката в Nipparts, 34 в Ауто Плюс. Издържат до 120 000 км, обикновените макс до 20, ако са от по-хубавите, така че разхода за свещите не е кой-знае какъв, като се има в предвид че се сменят много по-рядко. Лулите, ако са сиренясали, бобините, ако не смениш свещите на време или някой "майстор" ти сложи свещи по 2.50...

Ремък ролки и т.н някъде около 250лв без труда.

Ако нямаш никакви намерения да караш на газ си вземи GDI. Може и галант + газова уредба (някъде около 1200лв ще е) и оставаш на червено.

Ако искаш да минеш съвсем тънко вече взимаш една каризма 1.6 (под 100 коня), слагаш газова и плащаш 30лв данък...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за 8х ще си вземеш чудна Каризма 1.6 или 1.8. МПИ. И двата двигателя са изключително добри! Изключително непретенциозни и много здрави! Моят двигател е 1.8 и носи ван на гърба си.... Мога да си го представя какъв самолет е Каризмата с него!

А за 8 ще си намериш много добра Каризма, ще я обслужиш, ще и сложиш ГИ и ще почерпиш!

 

Иначе Галант, но с този бюджет.... трудно.... Читав може и да намериш, но за обслужване и лев няма да ти остане..... Другият вариант е Галант от предната генерация. Въпрос на преценка, късмет и финанси.... Пустите финанси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един галант: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=9666

P.S. Да се има предвид, че е със спортно окачване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,получих инфо достатъчно.

Решавам твърдо - Каризма дали 1.8 МПИ или ГДИ , ще се разбере на место,стига да е читава.

Гледам по mobile.de има добри оферти за 3000 euro мисля че са читави.Пък ако намера нещо читаво и в Бг, разбира се първо през Милен и тогава.

Мерси колеги, отново.

Съжалявам, че се повториха някой въпроси, които меже би ги има зададени вече.

Като закупя каризмата ще се похваля и ще почерпа разбира се , на сватбата :D

Да сте живи и здрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,получих инфор достатъчна.

Решавам твърдо Каризма дали 1.8 МПИ или ГДИ , ще се разбере на место,стига да е читава.

Гледам по mobile.de има добри оферти за 3000 euro мисля че са читави.Пък ако намера нещо читаво и в Бг разбира първо през Милен и тогава.

Мерси колеги отново.

Съжелявам че се повториха някой въпроси които меже би ги има зададени вече.

Като закупя каризмата ще се похваля и ще почерпа разбира се , на сватбата :D

Да сте живи и здрави

Късмет :icon_thumbup: и да се похвалиш с новата придобивка .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успех и късмет в търсенето!Взимай една Каризмичка, обслужи я добре и ще си доволен!А като пораснеш :) и имаш повече материални възможности, ще си вземеш по-голям, но и по-скъп за подръжка автомобил.Никога не надценявай възможностите си.Още веднъж - успех!Живота е пред теб!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, успех в търсенето. В момента и аз си търся :mitsu-smiley: и разглеждах в другата секция Галантите, но ще ми дойдат в повече цената и габаритите. Айде да видим кой пръв ще се похвали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...