Премини към съдържание

Диагностичен хардуер+софтуер


Препоръчано мнение

Аз като малко лаик в областта на хардуера да попитам:

 

  1. Всеки кабел с OBDII букса ли става за моята Carisma'98 GDI или трябва още нещо да е изпълнено?
  2. Всеки кабел, който изпълнява т.1. ще работи ли с EvoScan и подобните програми?
  3. Примерно кабел за VAG (USB Cable KKL 409.1 VW/AUDI OBD2 OBD OBDII VAG COM) ще ми свърши ли работа?
  4. Има ли реална причина кабелите от сайта на EvoScan да струват по 50-100 EUR или е само маркетинг?

Накратко: иска ми се да мога да погледна статистиките, но не ми се дават 100EUR и търся по-евтин вариант без да ми се налага да хващам поялника...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Аз като малко лаик в областта на хардуера да попитам:

 

  1. Всеки кабел с OBDII букса ли става за моята Carisma'98 GDI или трябва още нещо да е изпълнено?
  2. Всеки кабел, който изпълнява т.1. ще работи ли с EvoScan и подобните програми?
  3. Примерно кабел за VAG ( USB Cable KKL 409.1 VW/AUDI OBD2 OBD OBDII VAG COM) ще ми свърши ли работа?
  4. Има ли реална причина кабелите от сайта на EvoScan да струват по 50-100 EUR или е само маркетинг?

Накратко: иска ми се да мога да погледна статистиките, но не ми се дават 100EUR и търся по-евтин вариант без да ми се налага да хващам поялника...

 

Ако разгледаш темата от начало ще си отговориш на въпросите :)

 

Накратко :

Аз си взех точно този кабел и си работи без проблем ,

както с Евоскан , така MUT-Monitor и други подобни .Едиственото което трябва да направиш е да дадеш на късо 1 и 4 пин на OBD 2 буксата .

 

Има много такива кабели в нета , и мисля ще работят .

Цената не я гледай - реално саморъчно направен струва 20 -тина лева :).

Мен именно високата цената ме накара да си правя кабел , и така разбрах че не е нищо особено като изпълнение .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

здравеи те

майстори

имам един галант 2000г. 2.4 GDI

и искам да си свържа колата с лаптопа и да го диагносцирам

ако може и да си направя кабел още по лесно

аз съм си намерил и кракнал evoscan

ама сега ми остана да намеря или да си направя кабел

моля кажете съвет

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

добре в по рано в тази тема

виждам че са писали за някакъв кабел от ебая

с него няма ли да стане

аз искам наи вече да проверя ланда сондите дали работят както трябва

щото ми гори 20 градско

вашите галанти колко горят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е комплексен, не е само в кабела, той да ти е проблем. Всички тези софтуери дали показат и 1/10 от параметрите по време на работа а пък за GDI-то си е мамата тракало. Дори и да видиш параметрите какво ще ти говорят, как ще добиеш представа кое не е в час.

Решението на проблема ти е много лесно - бягаш при адаша (Milen_Z) в Пловдив, освен че ще ти направи диагностика ще ти оправи и автомобила. Просто нямаш друг избор ако държиш на този автомобил!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2.4 гди трябва да ти гори около 7 градско. Планирай пътуване до Пловдив при Милен наистина... :mitsu-smiley:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

няма ли някаде по наблизко че аз съм от попово

и доста ми е далече пловдив а и с тази кола и с този разход ще ми излезе златно

а за мен ме интересува кабела дали може да се направи този дето го има по напред в темата

защото аз имам софтуера на евоскен

трябва ми само кабел които да става

а и забравих да спомена че галанта ми е автомат

Редактирано от vulco
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бре човеко защо не чуваш. Колкото по рано - по добре. Както казах нямаш избор, отиваш при Milen_Z в Пловдив, телефона му го има в профила. Не пипай нищо по този автомобил че после ще се чудиш как да го траспортираш до Пловдив. Какво си мислиш че ще направиш с този софт и кабел. Единственото което се сещам че може да направиш е да изпаткаш ЕКУ-то. То и аз имам евоскан но нямам Ево ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих OBDII за VAG, закъсих му 1 пин на маса и евоскана почна да плюе информация. Кабела струваше нещо от рода на $10-15 с доставката.

 

Иначе колегата по-нагоре е прав. Тоя евоскан и кабела е само да се радваш, че нещо мига. Ако не го види човек, който разбира (например Милен) няма много смисъл освен да си начешеш крастата като мен. :)

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

няма ли някаде по наблизко че аз съм от попово

и доста ми е далече пловдив а и с тази кола и с този разход ще ми излезе златно

а за мен ме интересува кабела дали може да се направи този дето го има по напред в темата

защото аз имам софтуера на евоскен

трябва ми само кабел които да става

а и забравих да спомена че галанта ми е автомат

 

Другата седмица, ще ходя на диагностика и за смяна на ламбда сондата при един електричар в Търново, той има (по думите му) софт за Мицубиши и ще го питам за твоя двигател. В Балкан Стар Севлиево също имат диагностика, по-близо е от Пловдив. Там също съм ходил и съм доволен, разбират си от работата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица, ще ходя на диагностика и за смяна на ламбда сондата при един електричар в Търново, той има (по думите му) софт за Мицубиши и ще го питам за твоя двигател. В Балкан Стар Севлиево също имат диагностика, по-близо е от Пловдив. Там също съм ходил и съм доволен, разбират си от работата.

 

 

ДА АМА В БАЛКАН СТАР СИГУРНО щЕ МИ ЗЕМАТ ЛУДИ ПАРИ ЗА ЕДНА ДИАГНОСТИКА

АМА ПИТАИ ТОЗИ В ТЪРНОВО И АКО МОЖЕ И ПРАВИ ЗА ТАКАВА КОЛА

ДА ПРЕСКОЧА ДО ТАМ

ТО ПОНЕ НА БЛИЗКО

Редактирано от Big Boss
Big Boss: Пиши с малки букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Див човек...то освен диагностика иска и да се направи, ама ти не чуваш като ти казваме къде и кой може да ти я направи. Като тръгнеш по такива "квартални" майстори много ще я влачиш на въже после :(

Защо поне не прочете във форма за този двигател, много е специфичен и хората които му разбират се броят на половината пръститна ръката ми. И разхода не може да е толкова висок от ламбда сондите, по скоро от дросел. И ламбда сонда може да се провери не само с РС диагностика. А колегата който ти каза че 2.4 GDI гори 7 градско или се шегува или...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Див човек...то освен диагностика иска и да се направи, ама ти не чуваш като ти казваме къде и кой може да ти я направи. Като тръгнеш по такива "квартални" майстори много ще я влачиш на въже после :(

Защо поне не прочете във форма за този двигател, много е специфичен и хората които му разбират се броят на половината пръститна ръката ми. И разхода не може да е толкова висок от ламбда сондите, по скоро от дросел. И ламбда сонда може да се провери не само с РС диагностика. А колегата който ти каза че 2.4 GDI гори 7 градско или се шегува или...

 

е колко би трябвало да гори 2.4гди автомат

за да знам дали има проблем или не

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В добро състояние средния разход трябва да е около 10, което ще рече градско 12-14, извънградско около 8. Ако крачето е тежичко може и повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз нямам GDI, ама това съм го прочел във форума и май именно Милен го беше написал. Че то разхода който цитираш моя V6 ми дава по-малко с около литър, а GDI когато е наред би трябвало да е много по-икономичен от V6. А колегата от Попово така като го чета, бих го посъветвал да я продава тая кола и да се насочи към Пасат Б4 (без да ми се обижда).

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То разхода не го цитирам аз а го погледнах на spritmonitor.de, там най-добре се вижда кое колко гори по раелни данни от зареждания на собствениците. 7 градско на този автомобил е смехотворно и постижимо само по инерция :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден/утро/вечер на всички.

Зачетох се с удоволствие в дискусията, защото темата ми е близка, в последно време се боря безуспешно с диагностицирането на Паджеро 97 г. Имам USB KKL vag-com -овски кабел, на който свързах крачета 1 и 4, но евоскана нищо не вижда. Доколкото разбирам причината е, че при Паджерото диагностичните сигнали от SRS-a и ABS-a (то друго за електронно диагностициране в това Паджеро няма) се извеждат на отделни крачета на ОБД куплунга. Ще съм признателен, ако някой сподели опит.

АBS-а веднъж го "видяхме" с някакъв професионален диагностичен уред, но SRS-а си остава "невидим" засега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз нямам GDI, ама това съм го прочел във форума

Не вярвай на всичко, което си прочел във форума..:D

 

То на градско TDI не дава 7/100 разход..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравей те

кажете има ли програма с която да ми показва разхода на гориво

да е за галант 2.4 2000г.

и не можах да настроя да ми тръгне колата с евоскена

работи ми само с флаша

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това ти трябва - регистрираш се, правиш начално пълно зареждане, след това при всяко зареждане си записваш там литрите (ако искаш и условията в които си карал (бързо, бавно, гуми) и цената. Когато зареждаш догоре записваш и километража. И смята всичко - разход, цена СО ;) Има и други екстри. Ето какво ми дава за моя разход например -

Consumption: 12,33 l/100km 41.667 km and 5.137 l

 

CO2 emission: 202 g/km 41.667 km and 8.425 kg

 

Fuel costs: 12,32 BGN/100km 41.667 km and 5.132 BGN

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това ти трябва - регистрираш се, правиш начално пълно зареждане, след това при всяко зареждане си записваш там литрите (ако искаш и условията в които си карал (бързо, бавно, гуми) и цената. Когато зареждаш догоре записваш и километража. И смята всичко - разход, цена СО ;) Има и други екстри. Ето какво ми дава за моя разход например -

Consumption: 12,33 l/100km 41.667 km and 5.137 l

 

CO2 emission: 202 g/km 41.667 km and 8.425 kg

 

Fuel costs: 12,32 BGN/100km 41.667 km and 5.132 BGN

Разбрах ще го Пробвам ама някои работел ли е с евоскена да ми каже как да го пусна ,че неможе да се върже , върза се ама с флаша

Редактирано от Tishu
Може да използваш по-малко CapsLock
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...