Премини към съдържание

Зимните гуми...


Ivan Tolev

Препоръчано мнение

Понеже тук доста от вас си взеха Нокиан WR G2, когато пуснах мухата на LiX за тях и имате ESP или ASC или там както се водеше... Исках да ви попитам се държат на снега при вашите коли тези гуми... Изобщо някой пробвал ли ги е, защото на C5-цата имам огромен проблем... Колата страда от ужасно недозавиване... С не кой знае какви скорости и ако се окаже, че проблема не е в гумите макар, че за всяка кола си е индивидуално... Съм готов да хвърля вината в/у ESP-то защото на Ситроена според мен системата действа умопомрачително зле... Верно, че цял живот съм карал 4х4 и задно... И това е общо взето първата кола с предно която си позволявам да напъвам по-пътя, но положението е плачевно и спокойно мога да заявя, че тази кола няма да изкара зимата без щета... Особенно както често ходя по планините...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднага ти отговарям, бях го писал и в другата тема. Нокиана + системките при Лансъра ги тествах като валя сняг, като се качих до края на пътя към Витоша и се спуснах. Безупречни са! Без системите, се завъртях на 180 градуса на един завой, но с вкл. такива никакви проблеми, направо заспива на пътя!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за гуми САВА - полски били, по лиценз на Гудиър?

 

Извинявай, но мисля, че тук коментираме съвсем друго нещо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но мисля, че тук коментираме съвсем друго нещо...

Относно гумите от Нокияна съм доволен макар и да не съм видял още сняг , а за Ситроена е ясно , че не е :mitsu-smiley: и няма как да се държи като такова на снега.

 

А на въпроса за гумите САВА ще кажа , че по добре е да сложим Нокиан :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредния брутал тест от моя страна върху гумите и колата, на прясно заснежените пътища. Отново казвам, гумите са страхотни /Нокиан/. С вкл. системи, колата общо взето или влиза в пътя или просто спира сама. Изкл. поведение и намеса на колата. Очарован съм. Напързалях се достатъчно поне за месец :).

 

Съвет, който го влекат ръчни и дрифтове, нека си намери безопасно площадче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече почти намерих отговор... на проблема :) Поне извадих ЕСП-то от играта... то вкарва колата брилянтно в пътя... явно проблема е в мен и в гумите отчасти за този автомобил явно не стават такива. А другото е, че аз съм си диване и май искам повече от колкото дава предното :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А другото е, че аз съм си диване и май искам повече от колкото дава предното :)

Най-вече това е проблема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Какво ще кажете за гуми САВА - полски били, по лиценз на Гудиър?

 

SAVA ESKIMO е една прекрасна гума, тя е чисто зимна. Nokian WR G2 не е ли всесезонна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Nokian WR G2 не е ли всесезонна?

И аз зададох същия въпрос в Мотоексперт и ми показаха символите които да гледам на гумата за да разбера за какъв сезон е , аз лично се заблудих по листото което е на гумата и мислих , че е за есен/всесезонна/ ама не , то било понеже гумата била "еко".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече това е проблема :)

 

 

Още една причина, да си взема Ralliart :icon_clap: Жалко, че дядо коледа не паркира коли под елхите :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Листото не е ли обозначение за кал? :drive:

mud+snow

Листото е обозначение за прирoдoсъобразен производствен процес.

http://www.nokiantyres.com/files/nokiantyres/innovaatiot/Vihrea_lehti_tunnus.pngPurified Oils

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че сега от хотела до дома се прибирам за 15-18мин (преди за 20-25) зависи от трафика, а разтоянието е точно 20км. Nokian WR G2, са си чисто зимни гуми произведени по специална технология са страни с по-мека зима и повече киша и вода. Те са с много ламели, типично за гумите предназначени за сериозни заснежени терени, но са с полирани жлебове и остри ръбове в края на протектота, които не позволяват кишата да залепне в каналите и да предизвика пързаляне. Нека не забравяме, че Nokian държат и рекорда за зимна гума постигнала най-висока скорост на сняг. В компанията на :mitsu-smiley:, ABS, ESP, ASC и Аз, мога да твърдя, че са доста добри гуми, като се има в предвид и самата цена от 180-190лв. Мисля, че всички знаеме за гуми с далеч по-висока цена и същите или по-ниски показатели в еднакви условия. Аз много се радвам, че тази кола скорости от 80-100км в нашия район не ги усеща.

(Аз или Тя незнам точно но се държи добре)

(лични впечатления)

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сори за мнението ми което няма общо с темата но всички нови :mitsu-smiley: Лансер нямат ЕСП - Тракшън контрол имат само ASC и това е .

Моля да не се заблуждаваме :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Олеле човек ти какво каза:)? А всички нови БМВ-та нямат ESP, а имат... как беше САМО DTC, май така се казваше:). Според теб, какво значи ASC и какво ESP и каква е разликата?

 

Моделът е впечатляващ с високото ниво на пасивна и активна безопасност във всички модификации, за което не се доплаща – ABS, EBD (електронна система за разпределение на спирачното усилие), активен контрол на сцеплението и стабилността на автомобила.
- това е за Мицубиши.

 

Dynamic Traction Control (DTC) allows for sports-style driving dynamics even when DSC is controlling stability and when wheel traction is higher.

 

Dynamic Traction Control (DTC) is a sub-function of the Dynamic Stability Control (DSC) system that can be turned on and off. DTC has two major uses: to regulate traction and to enable sports-style driving while providing active stability control.

- това е за БМВ, ползвам го като пример. Това как се казва и че не е точно ESP, не значи че го няма :), а ако искаш може да те повоза и ще разбереш дали има или не, хем ще усетиш кефа:).
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква система има Лансера,но смея да твърдя,че има същият ефект като ESP-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За возенето благодаря,но аз и сам си се возя на :mitsu-smiley: и затова казах а и ти ме подкрепи ,че има там нещо дето е като ЕСП ама не съвсем нищо лошо не се палете хубава е колата...

 

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора не се излагайте:). Какво значи нещо като "ESP" или има стабилизираща или няма. Това, което казваш прави лошо впечатление, или го подкрепи с някакви доказателства или по-добре не го казвай, не защото карам Лансър, даже намирам че много бързо се вкл. и прави колата малко скучна на моменти, но много хора четат тези теми и някой ще прочете мнението ти и ще си каже "егати колата 45 000лв, а няма ESP, за какво ми е". Аз също не твърдя, че съм прав не разбирам много, но намерих какво пише в нета. Това да кажеш "нещо като ESP" е несериозна работа. Това, че фирмата си е избрала друго име, не значи че е "нещо като".

 

Приеми диалога ни, като спор за намиране на истината, не се заяждам и ти желая Весела Коледа ;).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ай ай ай. Ей я си отворете капака на двигателя и стига с глупостите. На панела, който разделя купето от двигателя, като застанеш пред колата, погледнете в ляво зад двигателя. Там се намира блока за управление на "ESP" да не говориме , че даже са си го написали хората. Така че престанете с тези мнения, че няма, че има нещо като "ESP". Колата си ИМА "ESP". А "ASC" е системата, която синхронизира действията между "ABS" & "ESP". Престанете защото ще ви се смеят вече, че незнаете какво карате. Да не забравяме, че това е :mitsu-smiley: , а не немската му реплика дето струва двойно та и отгоре, защото имала много системи за активна и пасивна безопастност и страхотно излъчване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, понеже се изразиха много мнения, дали новият Лансер има някаква система за безопасност или не, отговора е ,че има само ASC или ESC или ESP - това е една и съща система, но с различни наименования спрямо различните производители.

Системата се контролира от ECUто на автомобила и тази ситема няма нищо общо с TRC (traction control system).

ASC е просто система, която при подаден сигнал за загуба на управление, подава спирачна сила на дадено колело, за да спомогне на водача да възвърне контрол.

 

***Но на тази система НЕ ТРЯБВА ДА СЕ РАЗЧИТА - веднъж малко повече да поднесе и доттам***

 

Ако на някой му е необходима информация за TRC (traction control system) нека да попита.

 

Всеки си има глава на раменете, да си дава сметка как кара - да не забравяме ,че Лансера НЕ Е СОВАЛКА!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5 мнения по-нагоре твърдиш, че ASC няма нищо общо с ESP, след 5 поста твърдиш, че едно и също. Казах ти, тоест помолих, не пиши такива мнения, объркваш хората.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най накрая да покарам в истински зимни условия - родопите хижа Равнища стинах до там без проблеми с гуми Нокиан WR G2 , но ми се искаше и нещо повече - да покарам по неотъпкани пътеки понеже видях един Пасат с Gislaved , които ги броях до сега за неблагонадежни и по тестовете на ADAC ги дават като не добри , ама оня се качи на един баир дето аз не можах , може аз да не съм толкова добър шофьор , но и гумите не ми помогнаха поне малко .

На другия ден си взех вериги /Гръцки / за 35 лв. и се метнах по козите пътеки - нямах никакви проблеми.

Сега си мисля за догодина дали да съм пак с Нокиан ?

Не , че не съм доволен от гумите , но ми се искаше и още малко .......

А пък и Лансъра ако беше 4X4 :drag: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гиславед, са страхотни гуми. Но Нокиана не са по-малко добри. Не всичко е в гумите... не казвам, че си лош шофер, може и аз и други колеги да не успеем, а някой друг да успее. Все пак на това човек се учи докато е жив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...