Премини към съдържание

Зимните гуми...


Ivan Tolev

Препоръчано мнение

Най накрая да покарам в истински зимни условия -
Иво ! Аз ти казах и в онази тема за гумите, да не се доверяваш много на тази класация.......Това че Пасата е трамбовал а ти не, не значи непременно че неговите гуми са по добри......Както и Рангел ти е казал, има доста странични фактори......Колите са различни, номерата също........Имай предвид че колите със Смолянска регистрация, са по проходими при зимни условия..... :D ....Те много по голяма част от годината, карат при тези условия........Освен това Пасата може да е бил синхро (т.е. 4х4).......Не знам ти с какъв размер си, но и той има значение......Колкото е по тясна гумата-зимата, е по добре......Иначе най точна представа за качествата на гумата, може да се получи след тест на една и съща кола, с един и същи шофьор, с различна марка гуми......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не всичко е в гумите... не казвам, че си лош шофер

Лош съм признавам си. :sorry: шофирането не е от най силните ми страни , но това не ми пречи да се забавлявам зад волана , а и да искам все повече от колата и от себе си.

 

Ако някой знае чалъми и тактики за шофилане на сняг кал и тнт нека да пише да се учим / за новия Лансър само /

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е до усещане, ако питаш мен. Няма научаване. Примерно днеска докато си се врътках по резиденцията, потънах и няма Тракшън няма мракшън :), трябваше с леко лашкане да изляза и това е :), но това което мога да ти кажа е МАКСИМАЛНО ниски обороти, НИКОГА НЕ ДАВАЙ ГАЗ и винаги гледай наклона, дали просто не е по-лесно да навъртиш газ на задна и да се обърнеш. В доста случай ако говорим за някакво малко пространство е много по-лесно да го качиш назад, защото тежестта от двигателя + наклона, всичко отива на предните колела, които при нас са в главната роля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иматей в предвид, че WR G2 е повече за киша от колкото за неотъпкан сняг. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дам прав си, тя не е изцяло зимна. Тази асиметрична шарка в едната си част няма нищо зимно :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същия Нокиан :) Взех ги преди има няма 400-500 км... Не съм ги изпитвал в буквални условия, но на този етап (ледени шосета, пресен сняг по равно и от място) не съм видял или усетил да ме подвеждат :) Между другото това ми е първата зима с Галанта и до сега бях с летни, но имам богат зимен опит както и премеждия :( Карал съм с Нокиан и преди и за мен това е зимната гума. Първоначално се бях метнал на модела W, но младежа в магазина започна да ми обяснява как с WR-ките ще мие по-спокойно на магистралата и до 210км/ч :):), били много по-тихи и стават за много по смесен терен от чистата 100% зимна шарка на W. На този етап съм много доволен от избора си. Ако бях с регистрация СМ нямаше да се замисля и щях да взема W, но мисля че за условията с който ще се сблъскам - WR са правилния избор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм с Фулда, но поне за сега, митси-то се държи много прилично и няма проблеми ни в сняг, ни в киша.Дано и така да се държат до края на зимата.

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно чалъмче на което ме светна приятел " Офроудаджия "

Когато не можете да изкачите някое баирче на лед или кал - изпуснете гумите малко и става номера .

За целта обаче трябва да си носим и компресорче да си ги напомпим после , че да не си прецакаме гумите.

Успех :icon_thumbup:

Ако го знаех това по рано нямаше да слагам вериги , а щях да го пробвам лично.

 

Дано на някого помогне тази информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...