Премини към съдържание

Осветление в купето


eXistenZ

Препоръчано мнение

Ако е това на снимката си е диод...........на него трябва да се запои съпротивление ,но по-добрия вариант си е готовата крушка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да такива бяха,а има ли крушки който да светя в бяло/синьо и някой ако знае какъв волтаж трябва да са ,че днес ми продадоха едни дето едвам светят и то в жълто :)

 

Значи... такивата крушчици от снимката са свтодиоди а резистора се запоява на единия крак. Трябва да питаш какъв им е пада на напрежение (diode forward voltage) и на колко мили ампера (diode forward current (mA) работят, лелката или каката от магазина да ти каже. После слагаш в тази форма:

 

http://led.linear1.org/1led.wiz

Аз лично избирам 14 че и 15 волта за източник (Source voltage), за по-сигурно. Вярно светят по-слабо ама и нагряването е по-малко и от там живота им. Не за друго ами понякога е трудно да се вадят. Така си оправих подсветката на радиото.

 

Има и форма за изчисления на диоди, свързани успоредно ама там си е малко "риск пИчели..." щото ако изгори един другите го отнасят и накрая всички горят.

http://led.linear1.org/led.wiz

 

 

И в двете форми на Въпросителния знак има подсказки. Ако си решил да поиш :icon_clap: , иначе купувай от магазинчетата за авточасти ама за знаеш че пласмасата на плафона е "японска" а не "китайска" - предвидена е да работи с крушки без сини чорапчета и променя спектъра към синьо. Ако сложиш "студено" бели диоди ще ти синее, че и лилавее. Пробвай с "Топло бели" около 4000 Келвина.

В най-честия случай се получава нещо такова:

http://www.instructables.com/files/deriv/FH8/AY2U/FCEIJ8OY/FH8AY2UFCEIJ8OY.LARGE.jpg

 

Аз си взех крушки за плафона от Бриколаж ама бяха на цената на чистачка, едната :icon_doh: . Пазя бележката, щото касиерката каза че ако изгорят ще ми ги сменят :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми остана да сменя крушите на копчетата за подгрев на седалкте, днес ще търся по нашите магазини. Другите копчета им събрах от тук - от там крушчици и чорапчета, та в момента си е напълно орГинален вида на осветлението...с 300 зора...

Всъщност забелязах, че не свети лампичката на бутона за шофьорския прозорец едва вчера. За там пак ли такава малка крушка с чорапче е или от по - големите?

 

РЕДАКЦИЯ: то не било крушка, ами диод. Бяло ли трябва да свети?

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми остана да сменя крушите на копчетата за подгрев на седалкте, днес ще търся по нашите магазини. Другите копчета им събрах от тук - от там крушчици и чорапчета, та в момента си е напълно орГинален вида на осветлението...с 300 зора...

Всъщност забелязах, че не свети лампичката на бутона за шофьорския прозорец едва вчера. За там пак ли такава малка крушка с чорапче е или от по - големите?

 

РЕДАКЦИЯ: то не било крушка, ами диод. Бяло ли трябва да свети?

 

По-скоро зеленикаво. Поне на Колта и Каризмата ми така светят копчетата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро зеленикаво. Поне на Колта и Каризмата ми така светят копчетата.

И при мен на Галанта е така

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На мен ми остана да сменя крушите на копчетата за подгрев на седалкте, днес ще търся по нашите магазини. Другите копчета им събрах от тук - от там крушчици и чорапчета, та в момента си е напълно орГинален вида на осветлението...с 300 зора...

Всъщност забелязах, че не свети лампичката на бутона за шофьорския прозорец едва вчера. За там пак ли такава малка крушка с чорапче е или от по - големите?

 

РЕДАКЦИЯ: то не било крушка, ами диод. Бяло ли трябва да свети?

 

1375175_10201305738179833_96606132_n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чорапчета - няма! Искам да си купя сини силиконови чорапчета за малките крушки на копчетата. Ще ми е нужна помощ?

 

Как зеленикав диод бре, той или е бял, зелен, червен или син...???!!! Какъв последно трябва да е?

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно е зелен. Така ми свети, зеленикаво. Предполагам полупрозрачната бяла пластмаса смекчава цвета. А чорапчета ти трябват за крушките в бутоните за пускане на халогените, нали така? Крушката я водят 3мм.

 

http://img163.imageshack.us/img163/8365/yety.jpg

 

Това са боядисаните в син цвят 3мм крушки, които светят по-добре според мен.

 

http://imageshack.com/a/img854/5008/shsp.jpg

 

Но и двата варианта си жълтеят и не се доближават до оригиналното осветяване. Довечера ще снимам с апарата как светят при мен. Дано излезне разликата на снимката.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чорапчета - няма! Искам да си купя сини силиконови чорапчета за малките крушки на копчетата. Ще ми е нужна помощ?

 

Как зеленикав диод бре, той или е бял, зелен, червен или син...???!!! Какъв последно трябва да е?

 

Ами явно е зелен или пластмасата му предава такъв отенък.

А ето от къде да си купиш чорапчета ,благодарение на Любо Димитров :icon_thumbup: .Ако искаш ще проверя и тук при нас дали имат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този сайт не го знаех, има интересни неща. Аз също мога да ти взема от тук и да ти пратя по Еконт. Само кажи какво ти трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този сайт не го знаех, има интересни неща. Аз също мога да ти взема от тук и да ти пратя по Еконт. Само кажи какво ти трябва.

Aaaaaa, колега Илиев...жестоко се заблуждаваш, че габровец ще даде 3лв за куриер(недай боже още повече :o :icon_n_sick: ), за нещо дето струва 60стинки :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Скоро ще ви покажа и осветлението на климатроника, да не се мъчите... :)

Вижте как е станало другото:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=30689

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Ако ще! :D

 

То дали за куриер или ще си ги поръча от сайта все една и съща. Даже от сайта може да имат и по-евтин вариант за доставка, ако са си договорили цени с куриерите. А този сайт предлагат безплатна доставка http://www.avto.bim.bg/. Сега видях темата на Big Boss-a за смяната на крушките в купето и от там си ги е поръчал той.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От този сайт преди 2 месеца си взех крушки и маншони за копчетата за халогените за мъгла и врътката за вис. на фаровете. Светлината е зеленикава и по-слаба отпреди. Мързи ме да махна маншоните, че с доста зор разглобих тия пусти копчета... Не съм махнал маншона и на врътката за фаровете, за да свети що годе еднакво. Не после да казват те японските светят слабо и неравномерно. Поне е равномерно ако не друго...

Любо да каже дали кара с тях или без тях и как е по-добре (в сравнение с оригинала).

Аз дадох 20 лева по куриери за стока от няма пет леа :rolleyes:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм си много доволен. Свети идея по-зеленикаво от оригиналното, понеже крушките от него сайт са 0.8 вата вместо 1.2, а както знаем жълто+синьо=зелено. Ако чорапчетата се сложат на 1.2 крушки, мисля че няма да има разлика от оригиналните.

 

За мен е важно, че виждам вече копчетата когато потрябва, а не ме дразнят през останалото време. Честно казано предпочитам зеленикаво пред студено бяло или китайско синьо... Специално за нощното осветление в купето... Диоди много трудно биха се сложили в тези копчета - защо - като ги разглобите ще разберете.

 

Двете крушки на пепелника и запалката + тази в подлакътника и в жабката са ми т5 Philips от Радиал с оригиналните чорапчета. Супер си е, колата дори прилича на поддържана :icon_thumbup: .

 

П.С.> копчетата се разглобяват елементарно с малка права отверка и в кутия за обувки, за да не хвръкне пружинка нанякъде .. даже след първият път и отверка вече не е задължителна.

П.С2> Източникът на светлина в копчетата за прозорците Е диод и Е зелен.

 

Това са моите 5ст.

 

Поздрави.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва че светят и не е необходимо да ги напипвам. Не че ги щракам. Да съм ги ползвал 15-20 пъти досега. Повдигнах въпроса заради неравномерното осветяване по принцип. С оригиналните крушки светлината е еднаква и всичко свети прилично еднакво. Сега копчетата светят зеленикаво, таблото в синьо-червени цветове, червена крушка на аварийните, синьо-бели плафони, жълти на задните седалки, оригинални в жабката и отделението за чаши пред подлакътника и запалката. Прибавям и ненастроеното към момента радио, което през 10 секунди си сменя цветовете - от синьо-бяла светлина през жълто, зелено, лилаво до тъмно червено и синьо. Че свети - свети, че ми харесва - харесва ми. Че не е равномерно - не е. С двата крака съм в графата неравномерно осветена японска кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера докато си човърках по таблото установих че имам индикация за коланите която никога не ми е светвала,интересно ми е дали дизеловият Галант (след фейстлифта) я има тази екстра.

П.С.:На мястото си има работеща оригинална крушка,и това ме навежда на мисълта ще трябва да работи,тъй като има и други индикации по таблото като теглич,HOLD,круиз контрол но там просто няма крушки ,а са само отвори.

Ето и снимка:

 

http://imageshack.us/a/img12/8769/fl9o.jpg

http://imageshack.us/a/img845/5327/i0ix.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ц,ц,ц, много нафта Ники :spamer:

Лампички има, ама не знам на някой да му светват, ако не е с колан :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ц,ц,ц, много нафта Ники :spamer:

Лампички има, ама не знам на някой да му светват, ако не е с колан :tok:

А много,сега видях че е свършила ,трябва да допълня :)

А тя моята лампичка никога не е светвала :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Един колега веднъж ме качи в неговия МВ 220цди и минаха 3 минути докато разбера че ритмичното досадно пискане в купето е заради непоставен от мен колан. Малко след като ме стовари на едно кръстовище и маайки крачоли към нас ме настигна комшия с тойота на няколко години. Оставаха няма километър до вкъщи и си викам няма да слагам колан. Той обаче каза сложи си колана че ще ми изгасне двигателя. Мисля че след 1 минута гасне, но не съм сигурен. Иначе щях да питам изрично за някакви индикации за непоставен предп. колан и дали се чува гонг при отворена врата, но изчаквах да стане дума за това в някоя тема.... При мен нищо не свети във връзка с коланите и нищо нямам гонг като на по-новите коли. Не че ми трябва.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че това са резервни крушки в тези гнезда. На Каризмата ми имам крушки в гнездата за подгрева на свещите при дизела пък съм с бензинов мотор. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че това са резервни крушки в тези гнезда. На Каризмата ми имам крушки в гнездата за подгрева на свещите при дизела пък съм с бензинов мотор. :D

Естествено, че са резервни :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето как светят 0.8 ватовите афтърмаркет крушки в сравнение с джейдиемските такива.

 

http://img703.imageshack.us/img703/2576/5g1t.jpg

 

ПС. Това изречение ако го бях написал предо 15 години, никой нямаше да разбере нищо. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето как светят 0.8 ватовите афтърмаркет крушки в сравнение с джейдиемските такива.

 

http://img703.imageshack.us/img703/2576/5g1t.jpg

 

ПС. Това изречение ако го бях написал предо 15 години, никой нямаше да разбере нищо. :D

 

На Галанта след фейслифта така ли му свети копчето за регулиране на вьншните огледала.....както на Каризмата?

Май и него ще сменям с 'осветено' такова. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега моят е 1997г, също нямам такава екстра... затова пък накарах един познат електронкаджия да ми направи.

Единствения и кусур е че не гасне веднага като подам контакт, ами според времето което съм и задал със тримера който е поставен на платката, а самата платка е голяма колкото нокътя на палеца ми :)

Ако искаш мога да го питам дали ще направи и една и за теб, предполагам че няма да иска повече от 5-10лв. На мен пари не ми взе защото му върших услуга.

 

Анатоли мерси ти за 'офертата',ще пробвам в Смолян при 1 познат майстор на електроника....ако не може да справи,ще те потьрся за помощ. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...